وکیل طلاق توافقی | طلاق توافقی چگونه صورت می گیرد؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

وکیل طلاق توافقی در تهران | پرونده طلاق
دعاوی خانواده

وکیل طلاق پیشتر در مقالات طلاق به درخواست مرد و زن | طلاق از طرف مرد | طلاق از طرف زن به بررسی طلاق و درخواست های هر یک از زوجین در طلاق پرداخته است و  در این مقاله به بررسی طلاق توافقی و ابعاد آن خواهد پرداخت. با ما همراه باشید.

تعریف طلاق توافقی

  • طلاق توافقی چیست؟
  • طلاق توافقی شامل چه توافقاتی است؟

وکیل طلاق توافقی در تهران میگوید: پس از اینکه عقد نکاح صحیحا واقع گردید، میان زن و مرد، علقه زوجیت برقرار میشود و از این به بعد، قانونا و شرعا، زوجین تلقی شده و کلیه احکام قانونی اعم از حقوق و تکالیف مقرر در قانون بر ایشان جاری خواهد بود. بهترین وکیل طلاق توافقی تهران میگوید: برای برهم زدن و انحلال عقد نکاح و از بین بردن رابطه زوجیت، احد از راههای قانونی موجود، توافق زوجین به برهم زدن آن است.

وکیل طلاق توافقی ادامه میدهد: همانطور که برای انعقاد یک عقد، اراده و خواست دو طرف عقد، ضروری و لازم است، برای برهم زدن و از میان برداشتن آن نیز، توافق اراده طرفین، بهترین و راحت ترین شیوه در نیل به این مقصود است.

وکیل طلاق توافقی مضافا بیان داشته: برای انجام طلاق توافقی زوجین میتوانند به دو صورت ذیل عمل نمایند:
نخست: زوجین کلیه مراحل طلاق توافقی را با هم انجام داده و در معیت یکدیگر حسب مورد به مراجع قضایی و غیرقضایی مراجعه نمایند.
دوم: زوج با حضور در دفترخانه اسناد رسمی به زوجه وکالت در طلاق دهد.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل طلاق در تهران | طلاق به درخواست مرد و زن

وکیل طلاق توافقی در تبیین مندرجات آن میگوید: طرفین یا همان زوجین میبایست تکلیف حق و حقوق یکدیگر و خصوصا تکلیف حقوق مالی زوجه را تعیین نمایند و به اتفاق نظر در مورد موارد ذیل برسند:

مهریه در طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی میگوید: از آنجایی که زیربنای این نوع طلاق، توافق و تراضی طرفین میباشد، لذا طرفین آزاد هستند و اختیار دارند که به هر نحو که میخواهند تراضی نمایند ولیکن اصولا توافقات زوجین به این نحو است که زن، تمام یا بخشی از مهریه خود را بذل مینماید و به عبارت ساده تر از آن میگذرد. وکیل طلاق توافقی میگوید پیش تر در مقاله طلاق به درخواست زوجه این مطلب و دلیل اینکه چرا زن مهریه اش را بذل مینماید ذکر شده است.

وکیل خوب طلاق توافقی ادامه میدهد: طرفین میتوانند توافق نمایند که مهریه زوجه بصورت اقساطی پرداخت شود. قسط بندی مهریه مانع از ادامه روند و پیگیری و انجام طلاق توافقی نمیباشد.

نفقه در طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی خاطر نشان میدارد در مقاله ای تحت عنوان “طلاق به درخواست مرد” به تبیین نفقه زوجه پرداخته و اکنون ابراز میدارد: از جمله شرایط توافق طرفین در خصوص نفقه، تعیین تکلیف برای نفقه معوقه زوجه میباشد که یا بذل مینماید و یا مطالبه آن را خواستار است.

اجرت المثل زن در طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی که متخصص در ماهیت امر است بیان میدارد: اجرت المثل که در واقع هزینه زحمت و اعمال و کارهایی است که زوجه در طول زندگی مشترک انجام داده است. وکیل طلاق توافقی تهران مضافا بیان میدارد: در این باره نیز هر تصمیمی که طرفین اتخاذ نمایند مجری و صحیح خواهد بود.

جهیزیه در طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی در این خصوص میگوید: بهترین روش برای استرداد جهیزیه ای که زوجه به منزل زوج برده است، در دست داشتن لیست جهیزیه میباشد ولیکن طرفین میتوانند در مورد کلیه وسایل زندگی مشترکشان اعم از اینکه جزو جهیزیه باشد یا نباشد توافق نمایند.

حضانت در طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی در دعاوی خانواده و در مبحث حضانت اطفال به طرفین متذکر میگردد که وفق قانون حضانت طفل تا ٧ سالگی با مادر است. چنانچه فرزند، دختر باشد از سن ٧ سالگی تا ٩ سالگی با پدر خویش خواهد بود و اگر فرزند، پسر باشد از سن ٧ سالگی تا ١۵ سالگی اصل حضانت با پدر است و پس از سن های مذکور، فرزند مستقلا تصمیم میگیرد که میخواهد با کدامیک از والدین خویش زندگی نماید.
وکیل طلاق توافقی به طرفین متذکر میگردد که درخصوص حضانت و حق ملاقات طرف دیگر نیز توافق نموده و از طرح دعوای خانوادگی در این خصوص اجتناب نمایند.

وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

مدت زمان طلاق توافقی

  • طلاق توافقی چقدر طول میکشد؟
  • طلاق توافقی چه مراحلی دارد؟
  • مدارک طلاق توافقی چیست؟

وکیل طلاق توافقی چند نمونه از متداول ترین سوالات را بیان داشته و در پاسخ ابراز میدارد: اینکه چقدر طول میکشد تا رای طلاق توافقی صادر و اجرا گردد به چند عوامل بستگی دارد از جمله اینکه جلسات مشاوره در چه فاصله زمانی برگزار گردد و یا اینکه طرفین حق اعتراض به رای طلاق توافقی و فرجام خواهی را از خویش ساقط مینمایند یا خیر!

نکته: چنانچه طرفین حق اعتراض و فرجام خواهی را از خود ساقط نکنند، و در فرجه مقرر قانونی اقدام به اعتراض و فرجام خواهی ننمایند، پس از گذشت مدت ۴۴ روز از ابلاغ دادنامه، میتوانند نسبت به جاری نمودن صیغه طلاق و ثبت آن در دفترخانه اقدام نمایند.

وکیل طلاق توافقی در تهران میگوید: جهت انجام این پرونده در دست داشتن کارت ملی، سند نکاحیه و یا رونوشت آن، و در صورت وکالت در طلاق زوجه، اصل وکالتنامه مذکور ضروری و لازم است.

طلاق توافقی چند جلسه مشاوره دارد؟

بهترین وکیل طلاق توافقی پاسخ میدهد: خواهشمند است به تبلیغات دروغین سایر افراد سودجو که طلاق شما را در ١٠ روز میگیریم توجه ننمایید!! زیرا از زمان ثبت دادخواست این دعوا تا صدور رای آن که به نحو قانونی و صحیح پیگیری و انجام شود، حداقل مدت زمان ٢ ماه به طول خواهد انجامید.

وکیل طلاق توافقی میگوید: ۵ جلسه مشاوره خانواده در قانون لحاظ شده است که در رویه حداقل سه مرتبه آن تشکیل میشود و سپس مشاور، نظر خویش را اعلام میدارد.

کمترین زمان صرف شده در این خصوص، ۴۵ روز میباشد لذا فریب سخنانی از قبیل: یک هفته ای برایت رای میگیرم را نخورید! بهترین و عاقلانه ترین راه آن است که پرونده خود را به وکیل متخصص طلاق و خبره در طلاق توافقی بسپارید تا همواره شما را از کلیه امور و جزییات دعوای خود مطلع سازد.

وکالت در طلاق توافقی

  • طلاق توافقی توسط وکیل چگونه است؟

وکیل خبره طلاق توافقی بیان میدارد: هنگامیکه مرد به زن، وکالت در طلاق میدهد، حق توکیل به غیر را در وکالتنامه قید مینماید تا زن بتواند بدون نیاز به حضور مرد، و با اخذ وکیل دادگستری، اقدام به مطلقه نمودن خویش کند.

نکته: وکیل طلاق توافقی متذکر میگردد که اگر در وکالتنامه رسمی حق طلاق زوجه، عبارت حق توکیل به غیر درج نشود، عملا آن وکالتنامه فاقد ارزش و کارایی میباشد.

لزوم درج عبارت وکالت در اجرای صیغه طلاق در وکالتنامه رسمی حق طلاق زن
وکیل طلاق توافقی بیان میدارد: چنانچه عبارت فوق در متن و در حدود اختیارات وکیل (زوجه) در وکالتنامه رسمی حق طلاق درج نگردد، آن وکالتنامه عملا فاقد ارزش و اعتبار به لحاظ نیل به مقصود خواهد بود. وکیل طلاق توافقی به بیان دیگر میگوید: اگرد مرد برای اجرای صیغه طلاق به دفترخانه نیاید و حضور بعمل نرساند، عملا ضمانت اجرایی نداشته و نمیتوان وی را وادار به انجام چنین عملی نمود.

وکیل طلاق توافق در تهران

وکیل طلاق توافق در تهران

وکیل طلاق توافقی در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا مفتخر است که دارای بهترین کادر مجرب در زمینه دعاوی خانواده از قبیل دعوای طلاق، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، حضانت و غیره میباشد.
وکیل حرفه ای دعاوی خانواده میتواند در تعیین سرنوشت دعوای مربوطه نقش مهم و به سزایی ایفا نماید. خصوصا اگر از ابتدای امر، کلیه امور خویش را با مشورت و اخذ مشاوره حقوقی از وکیل خبره خانواده انجام دهید. شما میتوانید با راهنمایی صحیح و درست وکلای پایه یک موسسه حقوقی ما از متحمل شدن نتایج زیان بار جلوگیری نمایید. جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل تمکین و همه چیز در مورد تمکین
نوشتهٔ بعدی
طلاق بائن چیست و چه مواردی را شامل میشود؟

دیگر مطالب این دسته بندی

50 پرسش و پاسخ
جدیدترین نظرات
قدیمی ترین نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
50
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x