هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر است؟ هزینه تقریبی زندگی در مجارستان چقدر است؟ هزینه زندگی دانشجویی برای هر سال در کشور مجارستان چقدر است؟ شهریه دانشگاه های مجارستان در رشته پزشکی چقدر است؟ با موسسه حقوقی امین عدالت در تهران به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید. کسب آگاهی های لازم قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان یک الزام است. باهم بررسی کنیم و ببینیم حدودا چقدر هزینه باید درنظر بگیریم.

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان برای هر سال، تقریبا چقدر است؟ دانشجوی پزشکی در کشور مجارستان تقریبا باید سالیانه چه مقدار پول برای شهریه دانشگاه و زندگی خود هزینه نماید؟ ما مبالغی را بصورت تقریبی برای شما ذکر کرده ایم. لذا میتوانیم بگوییم هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان بصورت تقریبی ۱۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار در هر سال است. در ادامه هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان در هر رشته پزشکی را بصورت موردی بیان میکنیم.

هزینه تحصیل در انواع رشته های پزشکی در کشور مجارستان

هزینه تحصیل در انواع رشته های پزشکی و پیراپزشکی مجارستان به شرح زیر میباشد:

 • هزینه تحصیل دامپزشکی در مجارستان: ۱۵۰۰۰ یورو در هر سال
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان: ۱۵۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار در هر سال
 • هزینه تحصیل در کلیه رشته های مهندسی در مجارستان ۳۲۰۰ یورو در هر ترم
 • هزینه تحصیل داروسازی در مجارستان: ۹۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار در هر سال
 • هزینه تحصیل در رشته های علوم انسانی و مدیریت و هنر در مجارستان : ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در هر ترم

نکته: در کشور مجارستان، تحصیل به زبان مجاری در کشور مجارستان به صورت رایگان صورت میپذیرد. لذا اگر متقاضی خواهان اخذ تحصیلات به زبان انگلیسی باشد، باید هزینه آن را نیز بعنوان هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان بپردازد. با انتخاب موسسه حقوقی ما در تهران، با اطلاعات کامل و آگاهی بسیار نسبت به این مهاجرت تحصیلی اقدام نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب و معقول میباشد. مضافا آنکه دانشجو میتواند بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری کسب نماید. لذا این امتیازات را نیز در خصوص میزان هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان مدنظر قرار دهید. از جمله شرایط اصلی دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان، داشتن رزومه تحصیلی و تحقیقاتی قوی است. در صورت دریافت بورسیه کامل، دانشجو از پرداخت شهریه و هزینه مسکن و بیمه معاف خواهد شد و به صورت ماهیانه مبلغی جهت پوشش هزینه ها به او پرداخت می شود.

هزینه های تحصیل پزشکی در مجارستان
هزینه های تحصیل پزشکی در مجارستان

شهریه تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان

شهریه تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان یا هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان برای اکثر متقاضیان گرامی، مهم است. میتوان هزینه های تحصیل را بصورت کلی، اینگونه بیان نمود:

 • هزینه تحصیل در رشته های تئوری در مجارستان بین ۵ تا ۶ هزار یورو میباشد.
 • هزینه تحصیل در رشته های عملی و کارگاهی در مجارستان بین ۶ تا ۷ هزار یورو متغیر است.

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

وکیل مهاجرت تحصیلی برای برآورد هزینه تحصیل در انواع رشته های پزشکی در کشور مجارستان میبایست چند مورد را از هم تفکیک نماییم. نخست آنکه متقاضی موفق به اخذ پذیرش از کدام دانشگاه مجارستان میشود؟ متقاضی گرامی موفق به قبولی در کدام دانشگاه مجارستان در رشته پزشکی میشود؟ و در نهایت، هزینه زندگی در کشور مجارستان در زمان دانشجویی، بستگی به میزان مخارج شخصی دانشجو و سبک زندگی وی دارد. ولیکن میتوان مقداری را بطور متوسط و تقریبی برای یک زندگی معمولی درنظر گرفت. به همین جهت هزینه تحصیل در رشته های پزشکی مجارستان بین ۱۴ تا ۱۶ هزار یورو میباشد.

همچنین بعنوان مثال خوب است بدانید که هزینه زندگی متعارف دانشجویی در بوداپست حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است. همچنین هزینه زندگی در شهر پچ، به طور متوسط بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو در ماه میباشد. که ۱۰۰ یورو نسبت به بوداپست کمتر است.

◁◁ بیشتر بدانید:  تحصیل پزشکی در مجارستان

هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان هم دربردارنده شهریه های دانشگاه های این کشور میباشد. و هم دربردارنده هزینه زندگی فردی و شخصی دانشجو است. به همین جهت هزینه زندگی در مجارستان که مربوط به خرید و اجاره خانه است، بصورت تقریبی از قرار ذیل است. ولیکن فراموش نکنید که ممکن است در سال جدید کمی متفاوت باشد.

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ۹۴٫۷۸۸٫۹۲ فورینت
 • هزینه خرید آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر مترمربع ۳۷۸٫۵۳۹٫۶۳ فورینت
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۱۶۸٫۰۱۱٫۸۹ فورینت
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر ۱۲۰٫۰۴۰٫۵۵ فورینت
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر ۶۵٫۱۰۵٫۲۳ فورینت
 • هزینه خرید آپارتمان خارج از شهر به ازای هر مترمربع ۲۳۷٫۸۶۳٫۷۹ فورینت

بسیاری از مراجعه کنندگان محترم ابراز میدارند که توانایی خرید یک خانه ۵۰ متری در مجارستان را دارند. حال سوال این است که آیا امکان خرید ملک در کشور مجارستان به نام خود دانشجو وجود دارد؟

امکان خرید ملک به نام دانشجو در مجارستان

خوب است بدانید که کشور مجارستان این اجازه را به دانشجویان بین المللی خویش میدهد که به نام خود در این کشور ملک خریداری نمایند. این امر کمک شایانی به کاهش هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان میکند. خرید خانه به نام خود دانشجو به نوعی سرمایه گذاری مالی نیز قلمداد میگردد. زیرا بعد از اتمام تحصیل، دانشجو میتواند با فروش ملک، بهایی بیشتر از زمان پرداخت دریافت نماید. مضافا آنکه خرید ملک در زمان دانشجویی برای آن دسته از عزیزانی که خواهان اخذ ویزای اقامتی برای همراه خود میباشند نیز، بسیار مفید و کارامد است. موسسه حقوقی ما همراه دانشجو تا اقامت و اسکان در مجارستان هستند. زیرا ما خود را دوست و همراه دانشجو و خانواده وی میدانیم.


◁◁ بیشتر بدانید:  تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان صرفا شهریه

میخواهیم بررسی نماییم که هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان آنهم صرفا از بابت شهریه دانشگاه ها در رشته پزشکی چقدر است؟ آیا برای تحصیل در رشته پزشکی، انتخاب کشور مجارستان، بهترین انتخاب است؟ شهریه دانشگاه های معتبر و مشهور مجارستان بصورت جداگانه چقدر است؟ مثلا شهریه دانشگاه سگد در رشته فیزیوتراپی چقدر است؟ شهریه دانشگاه سملوایز در رشته پزشکی چقدر است؟ شهریه دانشگاه پچ در رشته داروسازی چقدر است؟ سپس برآوردی کلی درخصوص هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان به دست می آید. شما میتوانید در مشاوره تلفنی نیز این موارد را از وکیل مهاجرتی خود بخواهید. همچنین میتوانید در جلسه مشاوره حضوری نیز از وکیل مهاجرتی و نمایندگان وی بخواهید که همه جزییات را برای شما بیان نمایند. اکنون بصورت موردی هریک را باهم میبینیم.

شهریه دانشگاه سگد در رشته های پزشکی

شهریه دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان بطور سالیانه از قرار ذیل است:

 • رشته داروسازی در دانشگاه سگد ۱۰۴۲۰ یورو
 • رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد ۱۵۶۰۰ یورو
 • رشته فیزویتراپی در دانشگاه سگد ۶۰۰ یورو
 • رشته پزشکی در دانشگاه سگد ۱۵۲۰۰ یورو

شهریه دانشگاه سملوایز در رشته های پزشکی

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان در دانشگاه علوم پزشکی سملوایز از بابت شهریه سالیانه، از قرار ذیل است:

 • رشته داروسازی ۱۲۰۰۰ دلار در سال
 • رشته دندانپزشکی ۱۸۲۰۰ دلار + ۳۶۰۰ دلار مواد دندانپزشکی در سال
 • رشته فیزویتراپی ۶۸۰۰ یورو در سال
 • رشته پزشکی ۱۸۲۰۰ دلار در سال
 • رشته پرستاری ۶۶۰۰ یورو در سال

شهریه دانشگاه پچ در رشته های پزشکی

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان اگر در دانشگاه پچ صورت پذیرد، از بابت پرداخت شهریه به چه صورت خواهد بود؟ شهریه سالیانه دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان به شرح ذیل است:

 • رشته پزشکی ۱۸۲۰۰ دلار در سال.
 • رشته دندانپزشکی ۱۸۲۰۰ دلار در سال.
 • رشته داروسازی ۱۲۰۰۰ دلار در سال.
 • رشته فیزویتراپی ۶۰۰۰ یورو در سال.

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان با کالج

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان با درنظر گرفتن شهریه های کالج چه میزان است؟ دوره هایی مانند دوره پیش دانشگاهی در علوم پزشکی و یا دوره زبان انگلیسی چقدر هزینه دارد؟ هزینه ترم فشرده در علوم پزشکی مجارستان چقدر است؟ شهریه کالج مک دنیل برای گروه علوم انسانی در مقطع لیسانس چقدر میباشد؟ موسسه حقوقی امین عدالت، صبورانه در رفع دغدغه های شما تلاش میکند. با ما همراه باشید.

شهریه کالج مک دنیل بوداپست مجارستان

این کالج برگزارکننده انواع دوره های فوق الذکر میباشد، از قرار ذیل است:

 • دوره پیش دانشگاهی بصورت ترم عادی در رشته علوم پزشکی، ۶۳۵۰ یورو هزینه دارد.
 • هزینه  ترم فشرده در رشته علوم پزشکی شامل ۶۱۵۰ یورو هزینه است.
 • هزینه دوره زبان انگلیسی ۳۳۰۰ یورو ترم اول و ۲۶۵۰ یورو برای ترم دوم میباشد.
 • گروه علوم انسانی مقطع لیسانس در کالج مک دانیل نیز صرفا ۷۲۰۰ یورو هزینه دارد.
 • دوره های پیش دانشگاهی قبل از رشته پزشکی از ۶۰۰۰ یورو به بالا است.
هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان
هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

وکیل برای تحصیل پزشکی در کشور مجارستان

موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ در شهر تهران، ارایه دهنده بهترین خدمات مهاجرتی، در زمینه اعزام دانشجو به کشور مجارستان میباشد. شما با انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی ما، وکلای پایه یک دادگستری را مکلف به انجام امور مربوط به مهاجرت خود مینمایید. زیرا در بسیاری از موارد مراجعه کنندگان محترم ابراز میدارند که سابقا با موسسه یا شخص دیگری همکاری داشته اند، ولیکن آنها در نیمه راه موکل را رها نموده و پاسخگوی تلفن ایشان نبوده اند! لذا با خاطری آسوده نسبت به انتخاب وکیل مهاجرت تحصیلی به مجارستان از موسسه ما اقدام نمایید. ما بهترین خود را در خدمت شما میگذاریم. زیرا گنج ما، اعتبار ماست.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۸ میانگین امتیاز: ۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments