تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری
جرم کلاهبرداری

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری چه اهمیتی دارد؟ آیا تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری بر عهده شاکی است؟ وکیل متخصص کلاهبرداری چگونه تشخیص میدهد که موضوع پرونده کیفری چیست؟ با بهترین موسسه حقوقی و وکالتی تهران به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید. ما حامی حقوق شما هستیم.

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری و اهمیت آن

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری به آن دلیل حائز اهمیت است که از طی نمودن مسیر اشتباه در پرونده کیفری جلوگیری میکند. این امر موجب اجتناب از اطاله دادرسی و صرف هزینه و وقت بیهوده میشود. وقتی که عنوان مجرمانه کلاهبرداری به درستی تشخیص داده شود، تنظیم شکواییه نیز به نحو صحیح با موضوع جرم کلاهبرداری صورت میپذیرد. خوب است بدانید که اکثر مردم جامعه به محض بروز اختلاف مالی و به هم خوردن معامله، خود را قربانی جرم کلاهبرداری دانسته و ابراز میکنند که از آنها کلاهبرداری شده است. این امر درحالیست که ممکن است با مراجعه به وکیل متخصص متوجه شوید که تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری در مورد موضوع خود، اشتباه است.

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری مانند تعیین سایر عناوین کیفری در پرونده ها موضوعی است که تکلیف شاکی یا وکیل ایشان نمیباشد. به عبارت دیگر، مطابق قانون، تعیین این مورد که در ماهیت و واقعیت امر، چه جرمی اتفاق افتاده است برعهده مقام قضایی رسیدگی کننده قرار دارد. در ادامه در خصوص این موضوع توضیحاتی ارایه میگردد. تا مساله بیشتر شفاف شده و متوجه شوید چرا علی رغم اینکه تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری بر عهده دادسرا یا دادگاه است، باز هم مهم است که شاکی چه عنوان کیفری را در متن شکواییه خود قید میکند.

رویه عملی دادسرا ها و دادگاه ها

وکیل متخصص جرم کلاهبرداری تهران میگوید: درست است که تعیین عنوان مجرمانه و نام نهادن بر ماهیت جرم ارتکابی بر عهده مقام قضایی قرار دارد، ولیکن با انتخاب صحیح این عنوان میتوان به پیشرفت روند پرونده کمک شایانی نمود. چگونه؟

ببینید دوستان تصور کنید که شما نزد یک پزشک عمومی رفته اید و دارای بیماری معده درد هستید. ولیکن ابراز میکنید که در همه نواحی شکمم احساس درد میکنم. لذا پزشک درصدد انجام آزمایش های متعدد در خصوص تشخیص نوع بیماری شما بر می آید. در حالیکه اگر از ابتدای امر بیان میکردید که دارای معده درد هستید، صرفا به انجام آزمایش های معده در خصوص شما اقدام میگردید.

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری با انجام تحقیقات مقدماتی در دادسرا

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری علی الرویه در دادسرا و پس از انجام تحقیقات مقدماتی صورت میپذیرد. یعنی بازپرس یا دادیار با انجام تحقیقات مقدماتی تعیین مینماید که ماهیت جرم ارتکابی که شاکی از آن شکایت کرده است، چه میباشد؟ لذا ممکن است شاکی تحت عنوان مجرمانه سرقت از متهم یا متهمان شکایت کرده باشد، ولیکن آنچه که در عالم خارج رخ داده است، جرم خیانت در امانت باشد. به همین جهت بهترین کار این است که پیش از اقدام، با وکیل متخصص کیفری مشورت نموده و از وی مشاوره حقوقی تخصصی دریافت نمایید.

صدور قرار منع تعقیب یا حکم برائت

خوب است بدانید ممکن است از ابتدا تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری توسط شاکی به نحو صحیح صورت پذیرد، و یا دادسرا به این نتیجه برسد که ماهیت جرم ارتکابی کلاهبرداری است و با عنوان مندرج در شکواییه کاری نداشته باشد. این امر مستلزم این مورد نمیباشد که حتما و غایتا شکایت مطروحه به نتیجه میرسد. یعنی ممکن است عنوان مجرمانه به نحو صحیح انتخاب شده باشد، ولیکن دادسرا کیفرخواست صادر نکند. بلکه قرار منع تعقیب صادر کند. و یا بالعکس، دادسرا قرار جلب به دادرسی صادر کند، ولیکن دادگاه حکم به محکومیت صادر نکرده بلکه حکم به تبرئه متهم یا متهمان صادر کند. زیرا میان تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری و نتیجه دعوا، لازم و ملزومی وجود ندارد.

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری و ارایه دلیل

ادله اثبات دعوا در جرم کلاهبرداری با ادله اثبات دعوا در جرم سرقت یا خیانت در امانت متفاوت است. زیرا ادله و دلایل اثبات ادعا در دادگاه، باید مطابق ارکان تشکیل دهنده جرم ارایه گردد. یعنی با تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری باید دلیل مبنی بر توسل به وسایل متقلبانه و بردن مال متعلق به شاکی به سبب همان حیله و فریب ارایه شده و برای قاضی رسیدگی کننده این امر محرز و مسلم گردد. لذا مطابق آنچه که در تنظیم شکواییه درج میشود، ارایه ادله اثبات دعوا صورت میپذیرد.

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری توسط وکیل

وکیل متخصص کیفری در جرم کلاهبرداری مطابق اصول و مقررات حقوقی و کیفری، پس از برگزاری جلسه مشاوره حقوقی، نسبت به تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری یا هر عنوان مجرمانه ای که به نظر وی صحیح برسد، اقدام میکند. در جلسه مشاوره حقوقی وکیل از موکل سوالات متعددی را میپرسد. دلیل این پرسش ها، شفاف شدن مساله و تشخیص مساله است. همچنین ممکن است در جلسه مشاوره حقوقی وکیل ابراز نماید که اساسا دعوای مورد نظر موکل، کیفری نبوده و عنوان مجرمانه ندارد، و باید از راه دعوای حقوقی و تقدیم دادخواست اقدام نماید.

نکته: شما عزیزان میتوانید بصورت حضوری به موسسه ما در تهران مراجعه کنید، و دوستانی که در شهرستان هستند، میتوانند بصورت تلفنی از وکیل متخصص مشاوره حقوقی دریافت نمایند.

انتخاب وکیل خانم یا وکیل آقا برای پرونده کلاهبرداری

تعیین وکیل متخصص کیفری نیز یکی از مهمترین اقداماتی است که هم شاکی باید در پرونده انجام دهد و هم متهم باید نسبت به تعیین وکیل برای دفاع از حقوق خویش اقدام نمایدو موسسه حقوقی امین عدالت در تهران این امتیاز ویژه را دارد که به موکل حق انتخاب میدهد، که میخواهد وکیل خانم برای وی وکالت کند؟ یا وکیل آقا برای او در پرونده اعلام وکالت کند؟ لذا از همان ابتدای امر، تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری و انتخاب استراتژی و نحوه اقدام، توسط وکیل خانم یا وکیل آقا که منتخب موکل است، صورت میپذیرد.

◁◁ بیشتر بدانید:  تخفیف مجازات در کلاهبرداری

تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری توسط وکیل
تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری توسط وکیل

انواع خدمات حقوقی موسسه امین عدالت کبریا

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. انجام وکالت به نحو تخصصی صورت میپذیرد. تنظیم شکواییه، تنظیم لایحه کیفری یا همان لایحه دفاعیه توسط وکیل پایه یک دادگستری انجام میشود. به خلاف سایر موسسات حقوقی، موسسه ما انجام سایر خدمات حقوقی را جز به شخص وکیل متخصص، به وکیل دیگری ارجاع نمیدهد. به همین جهت بهترین کار این است که پیش از هرگونه اقدامی، از وکیل مربوطه مشاوره حقوقی تخصصی دریافت نمایید. تا در تعیین عنوان مجرمانه کلاهبرداری به مشکلی برنخورید. همچنین میتوانید به وکیل صرفا وکالت در مطالعه پرونده بدهید، تا ابعاد مختلف پرونده کیفری را که خود طرح کرده اید، برای شما بازگو کرده، و ایرادات آن را مرتفع سازد.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تقدم مانور متقلبانه بر تحصیل مال در جرم کلاهبرداری

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مشاوره حقوقی در واتساپ