میخواهم از پزشک شکایت کنم

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

میخواهم از پزشک شکایت کنم
دعاوی پزشکی

میخوام از پزشکم شکایت کنم، میشه؟ باید برای شکایت از پزشکم کجا برم؟ اگه از پزشکم شکایت کنم به نتیجه میرسم؟ اگه به پزشکم رضایتنامه داده باشم بازم میتونم ازش شکایت کنم؟ شنیدم شکایت از پزشکم به جایی نمیرسه، صحت داره؟ چه سازمانی به جرایم پزشکی رسیدگی میکنه؟ نتیجه شکایت از پزشکم چی میتونه باشه؟ میخوام از پزشکم بابت اینکه تو مطب خودش منو جراحی کرده شکایت کنم؟ اگه پزشکم محکوم بشه یا تخلف کرده باشه میتونم هزینه عمل یا هزینه درمانمو پس بگیرم؟ عدم رعایت بهداشت توسط پزشک میتونه موجب شکایت باشه؟ میتونم پزشک جراح زیباییمو به پرداخت دیه محکوم کنم؟ میتونم علاوه بر دیه از پزشک جراحم خسارت هم دریافت کنم؟ پاسخ کلیه سوالات خود را از وکلای موسسه حقوقی امین عدالت کبریا بخواهید.

شکایت از پزشک چگونه است؟

  • میخوام از پزشکم شکایت کنم، باید کجا برم و چی بگم؟

بهترین وکیل شکایت از پزشک در تهران میگوید: شما میتوانید برای شکایت از پزشک، هم راسا و شخصا اقدام نمایید و هم میتوانید از وکیل باتجربه و متخصص استفاده کنید. چنانچه نسبت به اخذ وکیل پزشکی اقدام نمایید، کلیه مراحل شکایت و پیگیری پرونده توسط وی انجام میشود و صرفا برای انجام معاینه در روز کمیسیون نیاز به حضور موکل دارد.

در پاسخ به سوال شما مبنی بر: میخوام از پزشکم شکایت کنم باید کجا برم و چی بگم؟ باید بدانید: میتوانید به هر یک از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی که در نزدیکی شماست مراجعه نمایید. ولی باید قبل از مراجعه به آنجا، شکواییه خود مبنی بر شکایت از پزشک مورد نظر را تنظیم نموده باشید. همچنین میتوانید تنظیم شکواییه شکایت از جراح زیبایی خود را به موسسه حقوقی ما بسپارید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از جراح متخلف زیبایی

نتیجه شکایت از پزشک

  • اگه از پزشکم شکایت کنم به چه نتیجه ای میرسم؟

وکیل پزشکی میگوید: چنانچه در نتیجه اقدامی پزشکی مانند جراحی زیبایی بلفاروپلاستی و یا درمانی مانند جراحی قلب که منجر به فوت بیمار گردیده است، کمیسیون قصور پزشکی را احراز نماید، پزشک حسب مورد به مجازاتهایی از قبیل پرداخت دیه، تعلیق پروانه طبابت، و یا ابطال آن محکوم خواهد شد.

تاثیر رضایتنامه بیمار به پزشک

  • پزشکم قبل از عمل ازم رضایت گرفته، آیا بازهم میتونم از ایشون شکایت کنم؟

خوب است بدانید اثر رضایت بیمار به پزشک، موجب اباحه و جواز انجام طبابات بر بیمار است. یعنی رضایت کتبی بیمار به پزشک معالج، مانع از طرح دعوای کیفری و تشکیل پرونده علیه پزشک متخلف نمیباشد.

شکایت از پزشک به جایی نمیرسه؟

  • آیا صحت دارد و صحیح است که شکایت از پزشکم به جایی نمیرسه؟

خوب است بدانید یک تصور اشتباه وجود دارد که شکایت از پزشک متخلف به جایی نمیرسد و پزشک مورد حمایت قرار میگیرد. بله پزشک نیز مانند هر فرد دیگری از افراد جامعه مورد حمایت قانون در حدود و ثغور قانون قرار میگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اشراف بر جزییات و رویه عملی محاکم با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نموده و از وکلای متخصص در زمینه جرایم پزشکی مشاوره حقوقی تخصصی دریافت نمایید.

مرجع رسیدگی کننده به جرایم پزشکی و نتیجه آن

  • کجا به شکایت من از پزشکم رسیدگی میکنه؟
  • در نهایت چه نتیجه ای ممکنه داشته باشه؟
  • پزشک منو به چی محکوم میکنن؟
  • فقط دیه میتونم بگیرم یا هزینه عمل هم به من برمیگرده؟

خوب است بدانید دادسرا و محاکم کیفری به پرونده پزشکی شما رسیدگی میکند. در صورت احراز ورود آسیب به شما و قصور پزشکی توسط پزشک معالج و یا پزشک جراح، علاوه بر محکومیت وی به مجازاتهای انتظامی و تخلفات صنفی، ایشان به پرداخت دیه در حق بیمار نیز محکوم میگردد.

مطالبه خسارت مازاد بر دیه

میخوام از پزشکم شکایت کنم و هزینه عملمو پس بگیرم، ممکنه؟ میتونم علاوه بر دیه از پزشکم خسارت مادی دریافت کنم؟ آیا پزشک به پرداخت هزینه های بیمارستانی هم محکوم میشه؟ خوب است بدانید که پزشک در صورت احراز قصور پزشکی صرفا به پرداخت دیه در حق بیمار محکوم میشود.

خوب است بدانید اگر در تهران و یا اطراف آن سکونت دارید و یا خدمات درمانی و یا جراحی زیبایی صورت و اندام خود را در شهر تهران انجام داده اید، میتوانید برای دریافت مشاوره حضوری با موضوع “میخواهم از پزشک شکایت کنم” با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نموده و فورا با وکیل متخصص جرایم پزشکی در تهران صحبت نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک و مراحل آن در دادگاه و دادسرای کیفری

چگونه از پزشک شکایت کنیم
چگونه از پزشک شکایت کنیم

وکیل برای شکایت از پزشک میخوام

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. وکیل متخصص در زمینه جرایم پزشکی تحت نام عرفی وکیل پزشکی فعالیت مینماید. میتوانید از وکیل پزشکی مشاوره حقوقی تخصصی دریافت نمایید. تنظیم شکواییه راسا توسط وکیل متخصص صورت میگیرد. در صورت اعطای وکالت، وکیل کلیه مراحل پیگیری در پرونده شما و مراجعه به نهادها و سازمان های مربوطه را انجام میدهد.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۴.۲]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جرایم مربوط به امور پزشکی شامل چه مواردی میشوند؟
نوشتهٔ بعدی
تا چه مدت بعد از عمل میتونم از پزشک یا بیمارستان یا کادر درمان شکایت کنم؟

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ