مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق شامل شورای حل اختلاف سازمان نظام پزشکی، کمیسیون پزشکی قانونی، دادسرای جرایم پزشکی و در نهایت دادگاه کیفری دو به عنوان مرجع صادر کننده رای نهایی می باشد.

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق چیست؟

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق با توجه به نوع شکایت شما که کیفری می باشد، شامل سه مرحله از جمله شورای حل اختلاف سازمان نظام پزشکی، دادسرای جرایم پزشکی و در نهایت دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی شهید قدوسی می باشد. یک مرحله دادرسی شامل دادگاه تجدید نظر نیز وجود دارد که این مرحله با توجه به اعتراض طرفین دعوا، به موضوع رسیدگی خواهد نمود.

جراحی بینی ناموفق چگونه تشخیص داده می شود؟

وکیل شکایت از جراح بینی بیان می دارد: مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق شامل کمیسیون پزشکی قانونی به عنوان نهاد تخصصی برای بررسی جراحی صورت گرفته بر روی بینی بیمار، وظیفه تعیین موفق و یا ناموفق بودن جراحی صورت گرفته می باشد. پرونده های پزشکی برای تعیین قصور و یا عدم قصور در جراحی بینی صورت گرفته به کمیسیون پزشکی قانونی ارجاع می شود و میزان دیه در این شکایت ها توسط این کمیسیون تعیین می شود.

مشاوره با وکیل دعاوی پزشکی

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در مشاوره ای که با وکیل انجام می دهید کاملا برای شما توضیح داده می شود و شما با استفاده از این مشاوره می توانید با تمامی مراحل شکایت مورد نظر آشنا شوید و اگر تمایل داشته باشید حتی شخصا شکایت خود را پیگیری نمایید. البته به دلیل تخصصی بودن پرونده های پزشکی استفاده از وکیل متخصص جرایم پزشکی برای پیگیری پرونده به شدت توصیه می گردد. چرا که اشتباه طی کردن هر یک از مراحل شکایت می تواند زیان های غیر قابل جبرانی برای شما داشته باشد.


◁◁ بیشتر بدانید:  مهلت شکایت از جراحی بینی چقدره؟

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در دادسرای جرایم پزشکی

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در دادسرای جرایم پزشکی به این نحو می باشد که شما به عنوان شاکی با تنظیم شکواییه به دفاتر خدمات قضایی مراجعه می کنید و شکایت خود را ثبت می نمایید. توصیه ما تنظیم شکواییه توسط وکیل متخصص دعاوی پزشکی برای شما می باشد. بعد از ثبت شکایت پرونده شما به دادسرای جرایم پزشکی ارجاع داده می شود تا پرونده شما وارد مراحل قضایی شود.

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در سازمان نظام پزشکی

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در سازمان نظام پزشکی به عنوان یک نهاد صنفی به این نحو می باشد که شما با تنظیم شکواییه به صورت حضوری به دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی مراجعه می نمایید و شکایت از جراح بینی مورد نظر به دلیل تخلف صنفی پزشک ثبت می نمایید.

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در دادگاه های تهران

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در تهران و شهرستان ها کمی متفاوت می باشد. در تهران دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲۶ به عنوان دادسرای تخصصی رسیدگی به دعاوی پزشکی و دارویی دایر گردیده و تمامی دعاوی که مربوط به امور پزشکی باشد به این دادسرا ارجاع داده می شود.

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در دادگاه های شهرستان ها

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در شهرستان ها کمی متفاوت با تهران می باشد. رویه رسیدگی در هر شهرستان با توجه به نظر قاضی رسیدگی کننده متفاوت است. اما عموما برای تعیین میزان قصور پزشک در شهرستان ها پرونده به سازمان نظام پزشکی ارجاع داده می شود تا سازمان مورد نظر با تشکیل کمیسیون نسبت به قصور پزشک تصمیم گیری نماید.

مجازات جراحی بینی ناموفق چیست؟

مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق در صورتی که به انتها برسد و قصور پزشک برای دادگاه محرز گردد، پزشک با توجه به نظریه های صادره از سوی کمیسیون پزسکی قانونی به پرداخت دیه در حق شاکی پرونده محکوم می شود و می بایست دیه تعیین شده را به نرخ روز به بیمار پرداخت نماید.

◁◁ بیشتر بدانید:  نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی

مراحل شکایت از جراحی بینی
مراحل شکایت از جراحی بینی

هر پرونده وکیل مختص خود را باید داشته باشد

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با توجه به تخصصی بودن روند حقوقی پرونده های پزشکی با کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره از وکیل پزشکی و همچنین تنظیم شکواییه، دادخواست، اظهارنامه و یا استفاده از سایر خدمات پزشکی با ما تماس بگیرید.همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص مراحل شکایت از جراحی بینی ناموفق ذیل این مقاله بیان نمایید تا توسط همکاران ما پاسخ داده شود .

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۶ میانگین امتیاز: ۴.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments