وکیل اثبات عقد بیع | تایید و اثبات وقوع عقد بیع

اثبات وقوع عقد شرکت

وکیل اثبات عقد بیع پیشتر در مقاله ای تحت عنوان عقد بیع چیست و الزام به تحویل مبیع چگونه است، مباحثی مفهومی و کاربردی از قبیل ارکان عقد بیع، ایجاب و قبول، متعاملین، آثار عقد بیع، نحوه طرح دعوای الزام به تحویل مبیع و غیره را ذکر نموده است. وکیل تایید و اثبات عقد بیع در این مقاله تلاش بر ارائه مسائل جزئی تر و رویه عملی دادگاه ها نموده و در مقالات آتی نیز مصادیق هر عنوان در پرونده های حقوقی مربوطه ارائه خواهد شد.

◁◁ بیشتر بدانید:  عقد بیع چیست و الزام به تحویل مبیع چگونه است؟

نحوه تایید و اثبات وقوع عقد بیع

وکیل اثبات وقوع عقد بیع در تبیین چگونگی اثبات و تایید بیع در دادگاه بیان میدارد: پس از اینکه عقد بیع به نحو صحیح واقع شد، نوبت به آثار آن عقد میرسد. وکیل خوب دعاوی حقوقی در تهران میگوید: اثر هر عقد، همان خواستگاه و نتیجه مطلوبی است که طرفین یک معامله آن را انتظار دارند.

وکیل حرفه ای پرونده حقوقی ادامه میدهد: دعوای حقوقی هنگامی شکل میگیرد که آثار مورد انتظار طرفین یک عقد یا معامله به دست نیاید! وکیل اثبات عقد بیع میگوید: هنگامیکه اختلاف در ماحصل یک قرارداد مثلا بیع بوجود آید، میبایست دعوای حقوقی با این ماهیت طرح گردد که اولا؛ یک عقد منعقد شده است، ثانیا؛ اختلاف کنونی، ناشی از همان عقد است.

اثبات انواع عقد بیع

وکیل با تجربه عقد بیع در تهران با در نظر گرفتن موضوعات مختلفی که در جامعه وجود دارد و افراد جامعه بنا به مناسبات مختلف اقدام به خرید و فروش و بیع و معامله مینمایند، لازم دانسته که ابتدائا بیان دارد: طرفین یک معامله یا خرید و فروش، ممکن است اعمال اراده خویش را کتبا انجام داده و یا بصورت شفاهی معامله نمایند. وکیل اثبات عقد بیع میگوید: در حالت نخست که به آن بیع کتبی یا همان قرارداد خرید و فروش گفته میشود، اثبات و تایید مفاد آن نزد محکمه بسیار سهل الوصول تر و راحت تر خواهد بود.

وکیل اثبات وقوع بیع ادامه میدهد: اما تایید و اثبات نوع دوم بیع، که اثبات بیع شفاهی گفته میشود دارای شرایط و مختصات مخصوص به خود است. اثبات بیع شفاهی نیاز به تخصص و دقت فراوان در زمینه اثبات دعاوی حقوقی دارد.

وکیل متخصص اثبات عقد بیع
دعاوی حقوقی نیازمند وجود وکیل خبره و با تجربه در هر زمینه مختص به خود است. زیرا اثبات دعوای حقوقی نیازمند رعایت اصول آن است و عواملی از قبیل وجود شرایط صحت حین انعقاد تا دلیل بروز اختلاف میبایست مورد بررسی وکیل باتجربه حقوقی آن قرار گیرد.

وکیل اثبات عقد بیع | وکیل دعاوی حقوقی در تهران
وکیل اثبات عقد بیع | وکیل دعاوی حقوقی در تهران

اثبات عقد بیع شفاهی

وکیل اثبات عقد بیع در تبیین چگونگی اثبات و تایید یک بیع شفاهی میگوید: با در نظر گرفتن تجارب شخصی خود در پرونده حقوقی تحت عنوان تایید و اثبات وقوع عقد بیع شفاهی و همچنین با اطلاع و آگاهی از قانون و رویه عملی دادگاه ها عنوان میدارد: در عالم حقوق و اعتبار، هنگامیکه دو اراده با یکدیگر تلاقی کرده موجب بوجود آمدن یک عمل حقوقی و آثار آن میشوند، حال اگر بخواهند به این عمل حقوقی استناد نمایند و از پس آن استناد، امری را اثبات نمایند، میبایست الزاما ابتدائا وقوع آن عمل حقوقی را به اثبات برسانند. وکیل اثبات عقد بیع میگوید: لفظ عامیانه آن این است که “ابتدا برادری ات را ثابت کن سپس ادعای ارث داشته باش”

طریقه اثبات عقد بیع شفاهی

وکیل اثبات عقد بیع وفق قانون و نظر دکترین حقوقی اذعان میدارد: در هر دعوای حقوقی، طرفین دعوا میبایست از طرق مختلف مندرج در قانون استفاده نمایند تا ادعای ایشان نزد محکمه به اثبات برسد. لذا برای اثبات یک ادعا در دعوای حقوقی ابتدائا باید به ادله اثباتی قانونی تسلط و آگاهی داشته باشید. قاضی یک شعبه که دادرس پرونده شماست از چیزی مطلع نیست و صرفا با استفاده از ابزارهای قانونی است که میتواند به وقوع یا عدم وقوع امری نائل آید. لذا آنچه که نباید از چشمان شما غافل باشد و وکیل حرفه ای عقد بیع بر آن واقف است، این نکته است که چه ادله ای در دست دارید؟

اثبات و تایید عقد بیع شفاهی علی الاصول از طریق ارائه گواهانی انجام میشود که حین انعقاد عقد فی المجلس حضور داشته و شاهد گفت و گوی طرفین و نحوه توافق ایشان بوده اند.

اثبات عقد بیع کتبی

وکیل دعاوی حقوقی که در موضوع مانحن فیه تحت عنوان وکیل اثبات وقوع عقد بیع یا مختصرا وکیل عقد بیع نامیده میشود، بیان میدارد: بهتر است که طرفین یک قرارداد مثلا خرید و فروش، خصوصا در معاملات کلان یا خرید و فروش اموال منقول و غیرمنقول، کلیه توافقات خویش را در قالب قرارداد مکتوب نمایند.

وکیل اثبات عقد بیع دلیل اهمیت این مورد را اینگونه بیان میدارد: هنگامیکه شما اقدام به مکتوب نمودن توافقات و معامله خویش مینمایید، به دلیل امضایی که ذیل آن از سوی خودتان و طرف معامله درج میشود، میتوانید به راحتی در فرض بروز اختلاف و طرح دعوای مربوطه، نزد محکمه به آن استناد نمایید و بار اثبات و تایید دعوا را تا حد بسیار زیاد و چشم گیری کاهش دهید.

وکیل اثبات و تایید عقد بیع ادامه میدهد: اصولا ذیل یک قرارداد کتبی را دو شخص بعنوان شاهد امضا مینمایند که به ایشان مسجلین ذیل قرارداد گفته میشود. جهت اثبات مفاد یک بیع کتبی، به مسجلین ذیل قرارداد استناد نموده و استماع گواهی گواهان را به عنوان احد از ادله اثبات دعوا در ستون ادله و منضمات دادخواست خویش درج مینمایید.

وکیل اثبات عقد بیع در تهران
وکیل اثبات عقد بیع در تهران

وکیل اثبات عقد بیع در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران نظر به در اختیار داشتن وکلای مجرب در زمینه های حقوقی مختلف، مقالات خویش را بصورت جامع و مفید ارائه میدارد. به دیگر سخن از گزافه گویی و طرح مسائلی که مفید در مقام ارائه مفهوم نباشد، اجتناب میورزد.

در سایر مقالات، عناوین و مباحث دیگر دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری به صورت جزئی تر و کاربردی تر ارائه میگردد. دلیل این امر، عدم اختلاط چند مبحث با یکدیگر است. وکیل دعاوی حقوقی معتقد است نباید با بیان مطالب مختلف و متفاوت در یک قالب، موجبات سردرگمی خواننده شد. وکیل اثبات عقد بیع در این مقاله خط مشی مخصوص به هر امر را بصورت خلاصه بیان نمود تا روشن کننده چراغ راه باشد. طی طریق تا به انتها به همراهی وکلای مجرب موسسه ما به سهولت ممکن خواهد بود. بسیاری از مراجعه کنندگان محترم با دادگاه ها و رویه عملی دادگاه ها کم و بیش آشنا بوده و با مطالعه مقالاتی از این قبیل بر درست بودن اعتقاد ما در نگارش مقالات، صحه میگذارند. جهت مشاوره با وکیل اثبات عقد بیع در تهران با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۶ میانگین امتیاز: ۴.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

66 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
نیکبخت
2 سال قبل

با سلام در قولنامه‌ عادی سال ۱۳۴۶ اگر خریدار امضا نکند و سپس انتقال دهد و خریدار دوم هم امضا نکند اون قولنامه چه حکمی دارد ایا عقد صحیح است همه طرفین هم از دنیا رفته اند

کرباسی
2 سال قبل

سلام خسته نباشید. میشه رابطه عقد بیع رو با حق شفعه بیان کنید؟

شجاعي
2 سال قبل

سلام خسته نباشید سوالی داشتم آیا به مجرد تحقق ایجاب و قبول عقد بیع واقع شده است؟

یاسمین
2 سال قبل

سلام وقت بخیر برای اثبات عقد بیع از چه روش هایی میشه اقدام کرد؟

فلاح
2 سال قبل

با سلام ببخشید یه سوال داشتم از خدمتتون اثبات عقد بیع شفاهی چطوری هستش؟