نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی
دعاوی پزشکی

شکایت از جراح بینی یکی از شایع ترین انواع شکایات از پزشکان خصوصا جراحان زیبایی میباشد. در اغلب موارد به دلیل مشکلات بسیاری همچون توانایی مالی اندک و یا تمایل به اقدام توسط شخص بیمار، همواره نیاز به آگاهی و دراختیار داشتن نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی بعنوان نیاز مبرم آحاد افراد جامعه وجود داشته و دارد. لذا در این مقاله به بیان چند نمونه شکوائیه کاربردی در شکایت از جراح بینی بیان شده است.

درج موارد زیر در متن شکوائیه الزامی است

پیش از ارائه چند نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی خوب است بدانید در تنظیم شکوائیه مربوطه، ذکر چند مورد الزامی و بلاتغییر است. لذا از تکرار هر دفعه آن در مثالهای زیر اجتناب میشود.

  •  نام و نام خانوادگی و کدملی و آدرس دقیق شاکی. (ثبت ثنا را فراموش نکنید).
  • نام و نام خانوادگی و کدملی و آدرس دقیق مشتکی عنه یا مشتکی عنهم مانند شکایت از پزشک یا شکایت از چند پرستار و کادر درمان و بیمارستان.
  • زمان و مکان وقوع جرم اعم از مطب شخصی پزشک یا بیمارستان مربوطه.
  • دلایل و منضمات از قبیل سابقه بیماری پرونده پزشکی نسخه های پزشک لیست و تصویر داروهای تجویزی و درمان صورت گرفته عکس های قبل و بعد عمل جراحی بینی و هر موردی که بنا بر توصیه وکیل جرائم پزشکی ، ضروری میباشد.
  • سپس شرح و بسط شکایت که حسب مورد بسته به موضوع مورد شکایت متفاوت و مختلف میباشد.
◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از جراح بینی | وکیل شکایت از پزشک عمل بینی

نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی بابت اسکار

اینجانب (مشخصات شاکی) در تاریخ ۱/۲/۹۹ در بیمارستان میلاد پس از انجام معاینات فراوان و بررسی های لازمه و ویزیت در مطب شخصی دکتر احمد احمدی (تمثیلا) بعنوان پزشک جراح عمل بینی اقدام به جراحی زیبایی نموده ام. متاسفانه با گذشت مدتی بالغ بر ۳ ماه جای عمل بینی من در پره های بینی تحت عنوان جای زخم و بخیه یا همان اسکار در علم پزشکی بسیار مشهود بوده و مرتفع نگردیده است. جای اسکار باقیمانده بر بینی بنده تاثیر بسیاری بر زیبایی ام گذاشته. به نحوی که هرکسی که مرا میبیند اول میپرسد چرا جای بخیه ات به اینصورت مانده است!

تقاضای بررسی عملکرد و جراحی پزشک به دلیل اینکه احراز شود ایشان مرتکب قصور پزشکی شده اند و تقاضای ترمیم و رفع جای اسکار مورد استدعا میباشد.

در نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی که در بالا ذکر گردیده است، مشاهده مینمایید که بیمار بر اثر باقی ماندن جای بخیه و عدم رفع آن از پزشک خود شکایت داشته و فحوای شکایت ایشان، در واقع عدم مهارت و توانایی پزشک جراح به لحاظ زیبایی پس از عمل میباشد.

نکته: خوب است بدانید اسکارها علائم قابل مشاهده ای هستند که پس از التیام زخم و بخیه ناشی از جراحی باقی میمانند. اسکارها در واقع صدمات جبران ناپذیر عمل های جراحی میباشند. ولیکن در عمل های جراحی زیبایی این انتظار وجود دارد که جای زخم و اسکار به حداقل ممکن رسیده و نهایت دقت و ظرافت پزشک در جراحی بینی در آنها مشاهده شود.

نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی بابت بی حسی دائمی

اینجانب پس از عمل بینی نزد دکتر جراح (به مشخصات مندرج در ستون اطلاعات مشتکی عنه) و پس از گذرانیدن دوران نقاهت و انجام کلیه مراقبتهای پزشکی بعد از عمل که میبایست توسط بیمار رعایت و انجام شود، متوجه شدم که حس لامسه در قسمت بینی زیر بینی تا بالای خط لب فوقانی و اطراف بینی تا زیر ابروهایم را از دست داده ام. با مراجعات مکرر نزد پزشک جراح بینی خودم و مصرف داروهای ایشان و گذشت مدتی بالغ بر شش ماه متوجه شدم که دچار بی حسی دائم شده ام لذا از این بابت از پزشک خویش شاکی بوده و تقاضای جبران خسارت دارم.

خوب است بدانید در نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی که ملاحظه نمودید، بی حسی بصورت دائمی عارض شده است. لذا قبل از طرح دعوا و پرونده کیفری و تنظیم شکوائیه باید بررسی نمایید و نظر چند متخصص را جویا شوید که بی حسی بطور موقت بوده و رفع میشود و یا به صورت دائمی عارض شده است.

نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی بابت اختلال در تنفس

اینجانب پیش از عمل جراحی بینی ام دچار انحراف بینی بوده و از بابت رفع آن به جراح بینی مراجعه نمودم. دکتر من معتقد بود بهتر است همزمان عمل جراحی زیبایی بینی نیز انجام شود. در این راستا بنده را متقاعد کردند که اکثر عمل های جراحی بینی زمینه مشکلات تنفسی داشته و بیمار در بدو امر بابت انحراف بینی و مشکلات تنفسی مراجعه مینماید. در نهایت پس از عمل جراحی بینی بنده نه تنها مشکل تنفسی ام برطرف نشده بلکه کلا دیگر نمیتوانم با دهان بسته بخوابم و از راه بینی ام نفس بکشم. قطعا قصور پزشکی و خطای پزشکی در عمل رخ داده است.

شکایت از پزشک جراح بینی ام از این جهت نیز میباشد که ایشان به من گفته اند شاید مجددا هم نیاز به عمل داشته باشم که این امر برای من نه به لحاظ ریسک مجدد عمل قابله تحقق است و نه به لحاظ تحمل هزینه های جراحی مجدد! لذا تقاضای رسیدگی به شکایت از ایشان و دریافت خسارات وارده و جبران این وضعیت پیش آمده تحت تمناست.

همانطور که مطالعه نمودید نمونه شکوائیه شکایت از جراح بینی بابت مشکل تنفسی یکی از شایع ترین موارد پرونده های کیفری شکایت از جراح بینی میباشد.

نکته: خوب است بدانید دفاع پزشک جراح در این قبیل دعاوی میبایست بر مبنای سابقه بیماری و مشکل تنفسی بیمار و ارائه پرونده پزشکی بیمار باشد. پزشک جراح در مقام دفاع از خویش میبایست به تخصص، مهارت، رعایت نظامات مربوطه و رعایت استانداردهای لازمه در جراحی بینی استناد و استفاده نماید.

نمونه شکایت از جراح زیبایی بینی بابت کاهش حس بویایی

اینجانب ساناز احمدی در مورخه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۸ در بیمارستان تخصصی مربوطه نزد پزشک جراح آقای فرزادی عمل جراح زیبایی بینی انجام داده ام. پس از عمل و گذراندن دوران نقاهت و برداشتن چسب های بینی ام که مدتی بالغ بر دو ماه به طول انجامید از طریق اطرافیانم متوجه شدم که من بسیاری از بوها را متوجه نمیشوم! لذا به پزشک جراح بینی مراجعه و از ایشان پرسیدم تا کی به این منوال خواهم بود و پس از گذشت چه مدتی خوب خواهم شد. که ایشان گفتند پس از چندماه کلا حس بویایی ات برمیگردد و خوب میشوی.

اما بعد از گذشت مدتی بالغ بر ۶ ماه اوضاع مانند سابق است و فقط بوهای شدید و غلیظ را متوجه میشوم. لذا در جهت احراز میزان حس بویایی و اینکه چند درصد پزشکم مقصر است و قصور پزشکی انجام داده است، اقدام به طرح شکایت از پزشک جراح بینی ام نموده ام.

نمونه شکایت از جراح زیبایی بینی بابت کوچک شدن سوراخ های بینی

من حدود ۳ ماه پیش نزد پزشک متخصص جراح بینی عمل بینی انجام دادم از قبل از عمل هم سوراخ های بینیم خیلی بزرگ نبود و به قول خود آقای دکتر پره های بینیم کشیده نبوده. ولی بعد از عمل جراحی بینی انقدر سوراخ های دماغم کوچیک شده که هم نفس کشیدنم خیلی صدادار شده هم اصلا نمیتوتنم به راحتی قبل از عملم نفس بکشم. به همین دلیل از دکترم شکایت دارم که اگر مهارت کافی یا تجربه و تخصص کافی در انجام عمل جراحی بینی نداشته واسه چی همچین کاری کرده. تقاضای رسیدگی و صدور حکم محکومیت ایشان مورد استدعاست.

نمونه شکایت از جراح زیبایی بینی بی حسی بعد از عمل

من دوسال پیش عمل زیبایی بینی انجام دادم که از همون موقع تا الان دکتر جراح دماغ من مدام بهم امیدواری داده که بعد از گذشت مدت سه ماه تا شش ماه حس لامسه بینی و اطرافش برمیگرده که همچین مهمی تحقق نیافته و من کلا حس لامسه نسبت به بینیم ندارم. از این بابت خیلی نگرانم و میخوام رسیدگی نسبت به این موضوع صورت بگیرد که مگر با انجام عمل جراحی بینی چند درصد احتمال بروز چنین مشکلی برای سایر بیماران ممکن است پیش بیاید؟؟ لذا از ایشان شکایت داشته و دلیل شکایتم از بین رفتن حس لامسه یا کرختی پوست بینی و اطراف آن است.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از جراح متخلف زیبایی

وکیل برای شکایت از جراح بینی | نمونه شکوائیه شکایت از عمل بینی
وکیل برای شکایت از جراح بینی | نمونه شکوائیه شکایت از عمل بینی

وکیل شکایت از جراح بینی

با بهره برداری از چند نمونه شکواییه شکایت از جراح بینی که در این مقاله ارائه گردید، میتوانید به افق دید صحیح در خصوص نحوه و چگونگی تنظیم شکوائیه شکایت از جراح بینی دست یابید. ولیکن خوب است بدانید هر پرونده کیفری، خصوصا در انتخاب مرجع صالح مانند دادسرای جرائم پزشکی یا سازمان نظام پزشکی، نیازمند بررسی و تخصص لازمه میباشد. هر دعوای کیفری نسخه ویژه و مخصوص به خود را دارد. لذا با مدد جستن از دانش، تجربه و تخصص وکلای پایه یک فعال در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا به پیشبرد هرچه بهتر روند عملیاتی و سرنوشت روشن دعوای خویش کمک نمایید. جهت مشاوره بابت شکایت از پزشک با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۲ میانگین امتیاز: ۳.۸]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اعتراض به گواهی پزشکی قانونی
نوشتهٔ بعدی
افشای اسرار بیمار توسط پزشک و مجازات آن

دیگر مطالب این دسته بندی

44 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
خانم صادقی
11 روز قبل

سلام ببخشید من حدود یکسال هست بینیمو عمل کردم ولی هنوز خیلی بزرگ هست و روی بینیم استخوانش برجسته هست که فکر کنم اصلا دستش نزده موقع عمل. رفتم به دکترم میگم میگه اگر اینجارو عمل کنی بینیت کج میشه، نمیدونم راست میگه یا نه؟ بینیم استخونی هستش که جایی که استخون و غضروف به هم وصل شدن هم گود بود، برام یک طرفش ژل زدن الان یکم گود هست آیا من میتونم از دکتره شکایت کنم؟ ممنون میشم راهنمای کنید.

فرح
2 ماه قبل

سلام ، من ۸ ماه پیش عمل ترمیمی بینی انجام دادم دکتر اولش گفت ۹۰ درصد همونی که میخواهی جمع و سر بالا میشه، بعد که بینی من را عمل کرد سر بینی منو دوخت بینی سالم بعد ۲ ماه سرپایی دوباره بهش ور رفت که یک طرف بینی من اومد پایین، سوراخ ها نا هماهنگ بعد دوباره بیهوشی کرد. یعنی تو ۸ ماه ۲ بار بیهوشی و یک بار دست کاری الانم روی بینیم جای بریدگی هست، نفس درست نمیتونم بکشم و سوراخ ها تا به تا، بهش میگم میگه بیا درست کنم اگه بلد بود اون وقت می‌کرد. میخوام شکایت کنم چکار باید بکنم؟ من اصفهان هستم دکتر تهران است.

امین ایمانی
2 ماه قبل

شکایت از پزشک کاشت مو

زینب بهادری
2 ماه قبل

سلام من بینی مو یکسال پیش عمل کردم یه تیغه بینی ام زده بیرون، الان نوبت داده برا آذر اگه درست نشه یا عمل نکنه میتونم شکایت کنم؟

موسوی
4 ماه قبل

سلام‌ وقت بخیر من ۴ ماه عمل ترمیمی بینی انجام دادم سمت چپ بینیم هم جای بخیه مونده انگار گربه چنگ زده هم تو رفتگی داره هم فیبروز زده دماغمم نوکش کجه مطب دکترم تابلو نداره اما شماره نظام پزشکی دارن، اگر شکایت کنم به نتیجه میرسم و پولمو پس میدن؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

خدیجه افرازه
5 ماه قبل

میخوام از پزشکم شکایت کنم باید چیکار کنم؟

زهرا
9 ماه قبل

سلام من ۸ ماه پیش عمل بلفاروپلاستی بالا و پایین انجام دادم که خیلی بدشد یعنی اینکه پلک پایین زیادی پوست برداشتن و از پلک بالا هم جای اسکار خیلی خیلی معلومه میخواستم ببینم اگه شکایت کنم دیه پرداخت میکنن ؟ چون من قرار بود دکتر پوست عمل کنه ولی دکتر گوش حلق بینی برای عمل من اوردن ایشون

ناشناس
9 ماه قبل

سلام من دو ماه هست عمل بینی انجام دادم نوک بینیم افتاده شده و هیچ قوسی هم نداره درحالی که باید فانتزی عمل میشد هر کی هم میبینه میگه انگار نه انگار عمل کردی خیلی بد شده میتونم شکایت کنم؟

پری
9 ماه قبل

سلام من پارسال اول مهر عمل کردم تو عمل بینیم ایراد پیدا کرد و دکتر گفت دچار چسبندگی بینی شدی و گفت دوباره عمل میکنم ولی تو عمل هم دوباره یه سوراخ بینیم بزرگه و اون یکی کوچیک و غضروف مصنوعی که تو عمل دوم هم گذاشته میخواستم بدونم میتونم شکایت کنم یا نه

جعفری
9 ماه قبل

عمل بینی انجام دادم یکسال قبل از همون روز اول استخوان اضافه از هر دو سمت بالای بینی برون زده . بعد چندین بار مطب رفتن و اعتراض و امپول کرون زدن. کلی لک ب بینی اضافه شد. یک بار هم داخل مطب سوهان زد. بدتر قبل شد. دماغ انحراف هم پیدا کرد

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ