تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
مهاجرت تحصیلی

تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان چگونه است؟ شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان چیست؟ برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان باید چکار کنیم؟ چرا بهترین انتخاب، عقد قرارداد با وکیل مهاجرت تحصیلی است؟ موسسه حقوقی امین عدالت در تهران چه خدمات ارزنده ای ارایه میدهد؟ برای پاسخ به سوالات خود، با ما همراه باشید.

فهرست مطالب این مقاله:

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان

آیا میخواهید در قلب اروپا ادامه تحصیل دهید؟ آیا میخواهید با هزینه معقول و به صرفه، در یکی از بهترین کشورهای اروپا کارشناسی ارشد بخوانید؟ قطعا انتخاب کشور مجارستان جهت تحصیل کارشناسی یک انتخاب مطمئن و مفید است. زیرا کافی است متقاضی گرامی، لیسانس داشته باشد. یعنی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید در کشور مبدا دارای مدرک کارشناسی یا همان لیسانس باشد. سپس برای اخذ ویزا و انجام سایر امور مربوطه اقدام نماید. لذا متقاضی گرامی میتواند زمانیکه در شرف دریافت مدرک لیسانس میباشد، با ما آغاز همکاری نموده و با خاطری آسوده نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام کند. در ادامه هزینه های ضروری و سایر الزامات و شرایط تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان خدمت شما عرض میگردد.

فهرست شرایط لازم جهت تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان

در ابتدا خوب است بدانید که اهذ ویزا و اقامت تحصیلی کشور مجارستان یک امر سخت و دشوار نمیباشد. خصوصا برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان، از سهولت بیشتری در روند کارها و اخذ ویزا برخوردار هستیم. حال بطور کلی و مختصر به بیان الزامات قانونی و شرایط لازم میپردازیم:

۱) متقاضی باید دارای مدرک کارشناسی مرتبط با درخواستش داشته باشد.

۲) متقاضی باید دارای مدرک زبان بوده و یا اثبات مهارت نماید. زیرا برخی از دانشگاه های مجارستان، آژمون ورودی برگذار میکنند.

۳) متقاضی باید دارای تمکن مالی بوده و دلیل این تمکن را به جهت احراز، به سفارت ارایه نماید. مبلغ حداقل ۸۰۰۰ یورو مورد تقاضای سفارت است.

۴) سایر شرایط را در بخش مدارک لازم برای شما قید کرده ایم. در ادامه باهم میخوانیم.

برای کاهش ریسک مواجهه با ریجکتی ویزا حتما با یک موسسه حقوقی مطمئن و وکیل باتجربه قرارداد منعقد کنید. بهترین موسسه حقوقی در تهران را، شخصا از طریق مقایسه مطالب مفید و کاربردی ارزیابی کنید. سپس نسبت به انتخاب بهترین موسسه جهت مهاجرت تحصیلی مجارستان اقدام کنید.

تماس با موسسه امین عدالت

همراهان عزیز، اگر قصد مهاجرت تحصیلی جهت تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان دارید، میتوانید با مطالعه سایر مقالات ما، مانند تحصیل در مجارستان، از ابعاد مختلف این تصمیم مفید، مطلع شوید. همچنین میتوانید سوالات خود را در قسمت دیدگاه در انتهای مقاله از ما بپرسید. مضافا آنکه امکان چت آنلاین در واتساپ و تماس مستقیم با موسسه ما وجود دارد. حسب مورد، انتخاب کرده و با ما ارتباط برقرار نمایید.

بهترین دانشگاه های کارشناسی ارشد در مجارستان ۲۰۲۲

موسسه حقوقی امین عدالت برای کمک به شما دوستان در راستای انتخاب دانشگاه مقصد خود در کشور مجارستان، فهرستی از بهترین دانشگاه های مجارستان و رنکینگ آنها در سال ۲۰۲۲ را فراهم نموده است. با هم میبینیم:

 • دانشگاه سگد با رنکینگ ۵۰۱ _ ۸۰۱
 • دانشگاه دبرسن با رنکینگ ۶۰۱ _ ۸۰۱
 • دانشگاه پچ با رنکینگ ۶۵۱ _ ۶۰۱
 • دانشگاه بوداپست با رنکینگ ۸۰۱ _ ۱۰۰۱
 • دانشگاه سملوایز ۴۰۱

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به زبان انگلیسی

همانطور که میدانید، زبان رسمی کشور مجارستان، زبان مجاری است. ولیکن اکثریت مردم این کشور، به زبان انگلیسی آشنا هستند. لذا تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان به زبان انگلیسی نیز صورت میپذیرد. به عبارت دیگر، تحصیل در انواع رشته های مختلف مانند پزشکی و پیراپزشکی و مهندسی مانند معماری و عمران به زبان انگلیسی میباشد. لذا تدریس دروس به زبان انگلیسی موجب سهولت تحصیل برای دانشجویان بین المللی گردیده است.

نکته: اگر میخواهید پس از اتمام تحصیل (خصوصا در رشته هایی مانند پزشکی که با مردم بومی کشور مجارستان نیز هم کلام میشوید) اقامت کاری و اقامت دایم مجارستان را به دست آورید، پس بهترین کار این است که کمی زبان مجاری نیز یاد بگیرید. تا در امور مربوط به شغل و حرفه خود با مشکل خاصی مواجه نشوید.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مجارستان
تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مجارستان

انواع هزینه های زندگی و تحصیل در کشور مجارستان

موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ در تهران، معتقد است که باید برآورد هزینه تحصیل دانشجو و هزینه زندگی در شهر مقصد در کشور مجارستان را از هم تفکیک نمود. و به صورت موردی، مورد بررسی قرار داد. زیرا هزینه دانشگاه های این کشور برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان، ثابت میباشد. در حالیکه هزینه زندگی دانشجویی یک دانشجوی ارشد در این کشور، به سبک زندگی وی و خوراک و پوشاک او بستگی دارد. لذا ابتدا به بیان هزینه های دانشگاهی و سپس به بیان هزینه های زندگی بطور معمول و متعارف پرداخته میشود.

شهریه دانشگاه های مجارستان در مقطع فوق لیسانس

خوب است همواره به خاطر داشته باشید که هزینه تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه میباشد. در کنار این موضوع، میتوان بصورت تقریبی بیان کرد: هزینه و شهریه تحصیل بستگی به دانشگاه مقصد در مجارستان دارد. بعنوان مثال: هزینه تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان در انواع مختلف رشته های مهندسی، بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو میباشد. این هزینه، هزینه تحصیل یک سال دانشجو میباشد. یا بعنوان مثال، هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انواع رشته های حسابداری و مدیریت، ۱۲۰۰ یورو در سال است. در ادامه هزینه تحصیل را با درنظر گرفتن رشته، بصورت مجزا برای شما عزیزان ذکر کرده ایم. همراه ما باقی بمانید.

◁◁ بیشتر بدانید:  تحصیل دکترا در مجارستان ۲۰۲۲

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان در هر رشته

 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان در دانشگاه سگد، تقریبا ۵۰۰۰ یورو میباشد. این مبلغ هزینه یک سال تحصیلی است. مدت زمان این تحصیل، ۲ سال میباشد. لذا میتوان ۱۰۰۰۰ یورو را برای کل مدت تحصیل درنظر داشت.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پچ مجارستان، ۸۰۰۰ یورو برای مدت یک سال میباشد. طول مدت آغاز تا اتمام تحصیل، ۲ سال است. لذا میتوان مبلغ ۱۶۰۰۰ یورو را برای کل مدت در نظر گرفت.
 • هزینه تحصیل فوق لیسانس در سایر دانشگاه های مجارستان مانند میشکولس ممکن است به ۱۱۰۰۰ یورو بصورت سالیانه نیز باشد.

هزینه زندگی در مقطع فوق لیسانس در کشور مجارستان

برای هزینه زندگی در مدت تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان، میتوان مبلغ تقریبی ۷۵۰ یورو در ماه را در نظر داشت. این مبلغ دربردارنده همه هزینه ها میباشد. داشتن یک همخانه یا هم اتاقی خوب را فراموش نکنید. زیرا کمک چشم گیری به کاهش هزینه های زندگی دانشجویی میکند. میتوان صرفا هزینه ۲۰۰ یورو در ماه را به خوراک دانشجو اختصاص داد. به همین جهت، با درنظر گرفتن تمامیه هزینه های مسکن و رفت و آمد هرروز دانشجو، مبلغی بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه را برای زندگی دانشجویی تخمین زد.

هزینه اجاره خانه در کشور مجارستان ۲۰۲۲

بهترین تصمیم، یک سرمایه گذاری مفید در کشور مجارستان است. چرا؟ زیرا متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان میتواند به نام خود در مجارستان، ملک خریداری کند. و پس از اتمام تحصیل، آن را بفروشد. اما خوب است در مورد هزینه اجاره نیز اطلاعات مفید و کاربردی داشته باشید. ببینید دوستان، بطور متوسط میتوان در کشور مجارستان، یک واحد آپارتمان را، با مبلغ تقریبی ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو اجاره نمود.

نکته: هزینه شارژ برای دانشجو که مستاجر محسوب میشود، ۶۰ یورو در فصل تابستان، و ۱۰۰ یورو در فصل زمستان میباشد.

هزینه زندگی در شهرهای بوداپست، دبرسن و پچ دانشجویان

عزیز میتوانند با پرداخت مبلغ ۱۵۰ الی ۲۰۰ یورو؛ در ماه، یک اقامتگاه با امکانات شایسته و خوب، در شهر دبرسن اجاره نمایند. هزینه خوابگاه های شهر پچ، از قرار ۱۰۰ الی ۱۵۰ یورو در ماه میباشد. شهر پچ خوابگاه های بیشتری را برای دانشجویان در نظر گرفته است.

اشتغال در زمان تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان

آیا میتوان در حین تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان، به شغل یا حرفه ای پرداخت؟ آیا امکان اشتغال و درآمدزایی وجود دارد؟ پاسخ مثبت است. نظر به اینکه دانشجویان گرامی، دارای کارت اقامت دانشجویی کشور مجارستان هستند، میتوانند در مقطع کارشناسی ارشد، به مدت ۲۰ ساعت در هر هفته، به اشتغال و درآمدزایی بپردازند. همچنین خوب است بدانید بسیاری از بهترین دانشگاه های مجارستان دارای دفاتر شغل و کاریابی برای دانشجویان خود بوده و به دانشجویان، کاردانشجویی میدهند.

اشتغال به کار بعد از اتمام فوق لیسانس

 آیا میدانستید که نرخ بیکاری در کشور مجارستان بسیار پایین است؟ همچنین فراگیری مردم بومی به زبان انگلیسی رو به افزایش است. لذا بستر شغل و کاریابی برای بسیاری از فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در کشور مجارستان وجود دارد. لذا ما بنا بر تجربه میگوییم، یافتن شغل بعد از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان، کار سختی نیست. مضافا آنکه خدمات دانشگاه های مجارستان در زمینه کاریابی را فراموش نکنید.

مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
مدارک لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان ۲۰۲۲

برای اخذ ویزای تحصیلی کارشناسی ارشد مجارستان، چه مدارکی لازم است؟ برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور مجارستان، باید مدارک زیر را باید تهیه و ارایه بدهید:

پاسپورت معتبر، ترجمه رسمی همه مدارک از قبیل: شناسنامه، ریز نمرات و مدرک دیپلم، ریزنمرات و مدرک لیسانس به زبان انگلیسی. تهیه رزومه و انگیزه نامه. ارایه مدرک زبان.

موسسه حقوقی امین عدالت شما را در تهیه مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان یاری میرساند. با ما در ارتباط باشید.

 مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

 • امکان اشتغال بعد از تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان.
 • کشور مجارستان دارای امنیت بسیار بالا است.
 • سطح آموزش در کشور مجارستان بالا بوده و اساتید برجسته ای در بهترین دانشگاه های مجارستان تدریس مینمایند.
 • کشور مجارستان عضو شنگن است. امکان سفر به سایر کشورهای اروپایی براحتی ممکن است.
 • تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان امکان اخذ ویزای همراه را به خانواده دانشجو میدهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه دانشجویی مجارستان

یکی از بهترین مزایای کشور مجارستان برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان، امکان اخذ ویزای همراه دانشجو است. موسسه حقوقی امین عدالت این نوید را به شما عزیزان میدهد که میتوانید به راحتی به همراه خانواده خود به تحصیل در کشور مجارستان بپردازید. لذا بطور اجمالی، مدارک لازم برای اخذ این ویزا خدمت شما ارایه میگردد. در ادامه برای تکمیل مدارک خود با موسسه حقوقی ما در تهران در تماس باشید.

 • سه قطعه عکس رنگی پاسپورتی
 • اصل پاسپورت متقاضی دارای اعتبار
 • ترجمه رسمی شناسنامه به انگلیسی
 • اثبات تمکن مالی

نکته: تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان به زبانهای انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و مجاری میباشد.

وقت سفارت جهت دریافت ویزای دانشجویی

به دلیل محدود بودن زمان جهت قرار ملاقات، بهترین کار این است که از ۴ تا ۶ هفته قبل تر نسبت به اخذ وقت از کنسولگری، اقدام نمایید. بعد از این نهایتا تا ۱ ماه مراحل پردازش ویزای متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان توسط وکیل مهاجرت تحصیلی طی میشود.

محدودیت سنی تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان دارای شرایط سنی خاص و سختگیرانه ای نیست. ولیکن بر اساس تجربه و کار در حوزه اخذ ویزای دانشجویی مجارستان و اعزام دانشجو به کشور مجارستان، بهترین سن برای اقدام به اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، در مقطع کارشناسی ارشد، تا ۳۵ سال میباشد. ولیکن بازهم امکان اخذ ویزا برای سایر سنین بالاتر نیز وجود دارد. برای این مهم، هم اکنون با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

نکته: شرایط سنی برای متقاضی تحصیل کارشناسی در مجارستان، تا ۲۸ سال سن میباشد.

از چه زمانی سال تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور مجارستان شروع می‌شود؟

زمان تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان، حدودا از ماه سپتامبر و اکتبر آغاز میگردد. فرصت و مهلت درخواست برنامه های مقطع کارشناسی ارشد از بهترین دانشگاه های مجارستان، ۱۵ فوریه برای شروع ماه سپتامبر در همان سال بوده و ۱۵ نوامبر برای آغاز ترم فوریه میباشد. خوب است بدانید که دوره های بسیاری در ماه فوریه وجود ندارد. همچنین زمان اخذ پذیرش در انواع دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی با یکدیگر متفاوت میباشد.

◁◁ بیشتر بدانید:  تحصیل کارشناسی در مجارستان

مدت زمان تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان

یکی از متداول ترین پرسش های شما عزیزان از وکیل مهاجرت تحصیلی موسسه حقوقی ما در تهران، این است که تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان چقدر طول میکشد؟ خوب است بدانید برای اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور مجارستان، زمان ۲ ساله ای را باید سپری کنید. هر سال تحصیلی، دربردارنده ۲ ترم میباشد.

نکته: هزینه بیمه درمانی دانشجو در کشور مجارستان ۲۰۰ یورو میباشد.

سوالات متداول تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

 • تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان به چه زبانهایی است؟
  اکثر رشته ها در تمامی مقاطع مانند تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان به زبان انگلیسی ارایه میگردد. ولیکن دروس دانشگاهی به زبانهای آلمانی، مجاری و غیره نیز ارایه میگردند.
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان بطور سالیانه چقدر است؟
  هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در انواع مختلف رشته ها، متفاوت است. لذا میتوان گفت هزینه تحصیل در رشته های مهندسی بین ۱.۵۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در سال بوده، و برای رشته های روابط بین الملل، حسابداری و مدیریت، سالیانه ۱۲۰۰ یورو میباشد.
 • امکان اشتغال حین تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان وجود دارد؟
  پاسخ مثبت است. امکان اشتغال برای دانشجوی کارشناسی ارشد، بصورت ۲۰ ساعت در هر هفته میباشد.
 • برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستانچه مدرک تحصیلی لازم است؟
  برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستانکافی است که متقاضی دارای مدرک کاشناسی باشد.
 • شرایط ویزای همراه برای تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان شامل چه مواردی است؟
  متقاضیان گرامی می توانند بعد از اخذ ویزای تحصیلی خود، نسبت به اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۷ سال خود اقدام نمایند.
شرایط نحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

وکیل برای مشاوره جهت تحصیل فوق لیسانس در مجارستان

بهترین تصمیم، سپردن امور مهاجرت تحصیلی مجارستان، به وکیل باتجربه و متخصص است. موسسه حقوقی امین عدالت دارای وکیل و نمایندگان دانشگاهی دارای مجوز از وزارت علوم ایران میباشد. انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ موجب ایجاد تکلیف هم برای شخصیت حقوقی و هم شخصیت حقیقی میگردد. ما همواره در دسترس شما میباشیم. پاسخگویی به سوالات شما، همراه با صبوری صورت میپذیرد. با ما از دغدغه های خود نجات پیدا میکنید. صادقانه در خصوص موفقیت در اخذ ویزا یا ریسک مواجهه با ریجکتی را به شما عزیزان اعلام میکنیم. اعتماد شما، گنج ماست.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل زبان در مجارستان ۲۰۲۲

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ