تحصیل پزشکی در مجارستان

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

تحصیل پزشکی در مجارستان
مهاجرت تحصیلی

تحصیل پزشکی در مجارستان چگونه است؟ اخذ ویزای تحصیلی برای رشته پزشکی مجارستان چگونه است؟ هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر است؟ وکیل مهاجرتی برای اخذ ویزای تحصیلی پزشکی در مجارستان چگونه اقدام میکند؟ بهترین دانشگاه های پزشکی در مجارستان کدامند؟ قبل از اقدام برای ویزای تحصیلی پزشکی مجارستان، باید چه اطلاعاتی داشته باشیم؟ با ما همراه باشید تا باهم به همه سوالاتون جواب بدیم.

تحصیل رشته پزشکی در مجارستان

پرطرفدارترین رشته تحصیلی در مجارستان، از جهت ادامه تحصیل و یا آغاز به تحصیل در مجارستان، رشته های پزشکی میباشند. لذا توصیه ما به متقاضیان محترم، دانشگاه سملوایز مجارستان است. زیرا دانشگاه سملوایز مجارستان، یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در اروپا است. دانشگاه سملوایز، مورد تایید ایران میباشد. این دانشگاه در پایتخت کشور مجارستان یعنی شهر زیبای بوداپست واقع گردیده است. درس های این دانشگاه به زبان های مختلف آلمانی، مجارستانی (مجاری) و انگلیسی تدریس میگردد.

مدت زمان تحصیل در رشته های پزشکی مجارستان

تحصیل در مجارستان در رشته پزشکی حدودا ۶ سال زمان میبرد. دانشجویان عزیز در دو سال اول تحصیل خود، در هر یک از رشته های پزشکی، دروس پزشکی عمومی را سپری میکنند. سپس از سال سوم تحصیل خود، دروس تحصیلی آنها، تخصصی خواهد شد. لذا دانشجویان دوره پزشکی، ملزم به گذراندن دوره های کلینیکال و گذراندن طرح های مربوطه خواهند شد. بعد از این، درسال آخر، دانشجو باید ۳۷ هفته طرح خود را در بیمارستان ها طی نماید.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان
شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

بهترین کالج های پیش پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان ممکن است مستلزم گذراندن دوره پریمدیکال باشد. بعضا دانشجویان ملزم میگردند، نخست، یک دوره پیش پزشکی را سپری نمایند.خوب است بدانید  برای اخذ پذیرش این دوره به اصطلاح مقدماتی، نیاز به هیچ مدرک خاصی در زمینه زبان وجود ندارد. پس از اینکه دانشجویان عزیز، این دوره پیش پزشکی را سپری نمودند، میبایست آزمن ورودی دانشگاه مربوطه را پشت سر بگذارند. با قبولی در این آزمون، موفق به ورود بع دانشگاه برای تحصیل پزشکی در مجارستان میشوند. برای کسب اطلاعات دقیق تر و کسب آگاهی درخصوص جزییات این پیش دوره و آزمون ورودی هم اکنون با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

اسامی بهترین دانشگاه ها و کالج های مجارستان در انواع رشته های پزشکی

دانشگاه سملوایز، کالج مک دنیل، کالج اوسینا، دانشگاه پچ، دانشگاه دبرسن، دانشگاه سگد شما میتوانید با بهترین مشاوران ما در خصوص انتخاب رشته پزشکی و انتخاب دانشگاه خود مشاوره نمایید. کافی است کلیک نمایید.

دلایل تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان چرا دارای طرفداران بسیاری است؟ مجارستان چه مزایایی برای تحصیل پزشکی دارد؟ خوب است بدانید مجارستان به دلیل مزایای نسبی که در ذیل به آنها اشاره شده است، دارای بیشترین متقاضی، در زمینه پزشکی و انواع رشته های پزشکی میباشد:

  • دانشجوی پزشکی برای تحصیل پزشکی در مجارستان، شهریه دانشگاه و هزینه اقامت را بطور معقول و متناسب پرداخت مینماید. لذا این کشور برای تحصیل خصوصا در زمینه پزشکی دارای هزینه منطقی و معقول میباشد.
  • تحصیل پزشکی در مجارستان دارای استانداردهای اروپایی است. همچنین مدرک تحصیلی پزشکی از مجارستان، معتبر در ایران میباشد.
  • کالج و دانشگاه های مجارستان، خصوصا در زمینه پزشکی، دارای  کیفیت بالای آموزش میباشند.
  • متقاضیان عزیز دارای شانس بیشتری در اخذ ویزای تحصیلی مجارستان هستند.
  • تحصیل پزشکی در مجارستان این امکان را برای دانشجو فراهم میکند که حین تحصیل، به کار و فعالیت نیز بپردازد. و بتواند درآمد به یورو برای خود داشته باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان در ۲۰۲۲

تحصیل پزشکی در مجارستان در سال ۲۰۲۲ آن هم در دانشگاه های مطرح مجارستان، به مدت ۶ سال به طول می انجامد. بعد از این ۶ سال، نیاز به گذراندن دوره انترن نیز میباشد. خوب است بدانید که زبان تدریس دروس در دانشگاه های مجارستان، زبان انگلیسی میباشد. ولیکن توصیه ما به دانشجویان عزیز این است که، در طول مدت اقامت در مجارستان و زندگی در آنجا، زبان مجاری را نیز آموزش ببینند. تا برای کار بعد از تحصیل پزشکی در مجارستان، با راحتی و آسودگی اقدام نمایند. آموزش زبان مجارستان خصوصا در رشته های پزشکی به دلیل تعامل و ارتباط با بیمار، بسیار مفید و سودمند میباشد.

آزمون پزشکی در مجارستان سال ۲۰۲۲

تحصیل پزشکی در مجارستان در سال ۲۰۲۲ اینگونه است که متقاضی باید در آزمون شرکت نماید. این آزمون برای ورود به دانشگاه پزشکی مورد نظر میباشد. مزیت این آزمون، راحت تر بودن و سهل تر بودن نسبت به آزمون ایران میباشد. برای موفقیت در این آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در مجارستان، کافی است که دروس انگلیسی تخصصی، انگلیسی عمومی، شیمی و زیست را بلد باشید. مدت زمان این آزمون ورودی ۲ ساعت است. برای کسب اطلاعات لازم درخصوص نحوه برگزاری این آزمون و اینکه چگونه تا ۳۰ ژوئن باید مدارک خود را تحویل بدهید، هم اکنون با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

یک امتیاز مهم مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان یک پل بسیار مفید و کارآمد برای دانشجو ایجاد میکند. چطور؟ ببینید دوستان، کشور مجارستان از سال ۲۰۰۷ میلادی، عضو شنگن گردیده است. لذا موجب گردیده که مدرک پزشکی مجارستان توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا مورد پذیرش قرار بگیرد. به همین جهت، اشخاصی که می خواهند اقامت ایالات متحده آمریکا را کسب نمایند، بهترین گزینه را پیش روی دارند. که تحصیل پزشکی در مجارستان را انتخاب نمایند. امکان اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بصورت مستقیم از ایران، دارای ریسک بسیار بالا و بعضا غیرممکن میباشد. به همین دلیل گفتیم که مجارستان پل بسیار مناسبی، برای رسیدن به این هدف میباشد.

نکته: تحصیل پزشکی در مجارستان در ۴ دانشگاه برتر و عالی رتبه مجارستان، بهترین گزینه برای انتخاب یک کشور خارجی بعنوان گذراندن تحصیل و اخذ مدرک میباشد. اسامی دانشگاه ها از این قرار است: دانشگاه سملوایز، دانشگاه دبرسین، دانشگاه سگد و دانشگاه پچ. رشته های پزشکی بسیار خوب و کارامد در این دانشگاه ها، رشته های داروسازی و دندانپزشکی، مامایی و پرستاری میباشد.

تحصیل پزشکی در مجارستان و شرایط پذیرش

شرایط پذیرش تحصیل پزشکی در مجارستان، از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت میباشد. اما میتوان شرایطی را بعنوان شرایط عمومی و کلی که مورد نیاز برای همه دانشگاه های مجارستان برای تحصیل پزشکی در سال ۲۰۲۲ میباشد را اینگونه ذکر نمود: متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرده و موفق به قبولی بشود. که کار دشواری نیست. فرم درخواست را باید تحویل بدهد. مدارک تحصیلی سابق و ریزنمرات مانند ریزنمرات مدرک دیپلم، باید بصورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. حساب مالی معتبر بعنوان حساب پشتیبان به سفارت معرفی گردد. تصویر پاسپورت و عکس جدید از متقاضی. کلیه مدارک مورد نیاز توسط وکیل مهاجرت تحصیلی مجارستان برای شما به تفصیل توضیح داده خواهد شد.

کدام رشته پزشکی را انتخاب کنم؟

مشاوران باتجربه و متخصص موسسه حقوقی امین عدالت شما را در انتخاب رشته پزشکی مفید و کارامد راهنمایی میکنند. شما میتوانید حسب استعداد و علاقه خود هر یک از رشته های: پزشکی بالینی، طب داخلی، جراحی، ارتوپدی، رادیولوژی، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، روانپزشکی، اطفال، زنان و زایمان، قلب و ریه، لارنگولوژی، پوست، زیبایی و غیره را برای تحصیل پزشکی در مجارستان انتخاب نمایید. کافی است با مشاورین متخصص موسسه ما صحبت نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر هزینه دارد؟ شهریه دانشگاه های پزشکی در مجارستان چقدر است؟ برای همه اشخاصی که میخواهند مهاجرت تحصیلی در رشته پزشکی به مجارستان داشته باشند، این نکته بسیار حائز اهمیت است که هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان بصورت تقریبی چقدر است؟ در ابتدا خوب است بدانید که بصورت کلی هزینه تحصیل در رشته پزشکی در کشور مجارستان، بسیار مناسب و معقول است. همچنین به لحاظ هزینه های زندگی مانند مسکن، خوراک، رفت و آمد و غیره، این کشور دارای هزینه های بسیار مناسب و منطقی نسبت به سایر کشورهای اروپایی میباشد.

بطور میانگین میتوان گفت، تحصیل پزشکی در کالج های مجارستان مستلزم صرف هزینه بصورت سالیانه ۵ تا ۸ هزار یورو میباشد. ولیکن هزینه های تحصیل در دانشگاههای پزشکی کشور مجارستان، بیشتر میباشد. و میتوان بصورت تقریبی مبلغی بین ۱۶ هزار تا نهایتا ۲۵ هزار یورو آن هم در سال، در نظر گرفت. برای کسب اطلاع بصورت دقیق درخصوص هزینه های مسکن و بطور کلی هزینه های زندگی در یک سال در مجارستان، با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

مزایای وکیل مهاجرتی برای اقامت تحصیلی در مجارستان

تحصیل پزشکی در مجارستان اگر توسط وکیل مهاجرتی صورت پذیرد چه مزایایی دارد؟ آیا مهم است که در انتخاب موسسه حقوقی جهت انعقاد قرارداد وسواس به خرج دهیم؟ بهترین وکیل مهاجرتی، برای انجام اقدامات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی پزشکی در مجارستان کیست؟ چگونه اعتماد کنیم؟ خوب است بدانید که اخذ ویزای تحصیل پزشکی در مجارستان، و پذیرش دانشگاه مقصد و ترجمه اسناد و مدارک به صورت رسمی به زبان انگلیسی و اخذ نوبت از سفارت و مراجعه به سفارت و انجام مصاحبه های لازم جهت قبولی و پرداخت شهریه دانشگاه ها و اخذ قبولی آنها و بسیاری از امور دیگر که جملگی از ملزومات اخذ ویزا و پذیرش برای تحصیل پزشکی در مجارستان میباشد، میبایست توسط شخصی که مورد اعتماد شما باشد، انجام شود.

چه کسی بهتر از وکیل پایه یک دادگستری میتواند این امور را انجام دهد؟ آیا شما به یک شخص عادی بیشتر اعتماد میکنید؟ یا به وکیل مهاجرتی که در موسسه حقوقی کار میکند؟ آنهم موسسه حقوقی که به ثبت رسیده و همواره دارای مکان مشخص برای مراجعه حضوری شما عزیزان میباشد؟ خواهشمند است قبل از هرگونه اقدام به انعقاد قرارداد و واریز وجه و یا تحویل پول نقدی به هر شخص دیگری که میگوید امور مربوط به مهاجرت تحصیلی شما یا فرزندتان را انجام میدهد، کاملا تحقیق کنید و از اعتبار و دانش و تخصص و مهارت شخص مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.

چرا موسسه حقوقی امین عدالت یک انتخاب مطمئن است؟

موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ در تهران، سابقه درخشانی در انواع زمینه های حقوقی و مهاجرت بصورت درخشان دارد. شما با انعقاد قرارداد با شخصیت حقوقی موسسه امین عدالت، ما را مکلف در انجام امور مهاجرت تحصیلی پزشکی خود، آنهم به نحو احسن میکنید. موسسه حقوقی ما برای شما یک شخصیت حقیقی که وکیل پایه یک دادگستری میباشد، را بعنوان شخص مستقیم در پاسخگویی و مسئول به شما تعیین میکند. ما صبورانه و صادقانه پاسخگوی دغدغه های شما هستیم.    

سوالات پرتکرار درباره تحصیل پزشکی در مجارستان

بسیاری از شما عزیزان که با موسسه حقوقی ما قرارداد منعقد میکنید، پیش از امضای قرارداد برای اخذ ویزای تحصیل پزشکی در مجارستان، این سوالات را مطرح میکنید:

۱) تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر طول میکشد؟

چند سال زمان برای اخذ مدرک پزشکی از مجارستان نیاز است؟ خوب است بدانید با گذراندن ۶ سال میتوانید دوره پیوسته پزشکی را به اتمام برسانید.

۲) مدارک مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در مجارستان  چیست؟

متقاضی باید مدرک دیپلم تجربی خود را ارایه دهد. سپس دوره پیش پزشکی را در مجارستان بگذراند. و در آزمون ورودی دانشگاه نیز قبول شود. چگونگی همه این موارد را از موسسه ما بخواهید.

۳) شهریه تحصیل پزشکی در کشور مجارستان بصورت سالانه چقدر میباشد؟

شهریه تحصیل پزشکی در مجارستان بصورت سالیانه، حدودا ۱۶ تا ۱۸ هزار دلار میباشد.

۴) تحصیل پزشکی در مجارستان صرفا آکادمیک است یا بصورت عملی و کارگاهی برگزار میشود؟

خیر. تحصیل پزشکی در مجارستان، صرفا آکادمیک نیست. دانشجویان عزیز در سالهای پایانی دانشگاهی خود، وارد محیط بیمارستان میشوند. زیرا میبایست دوره عملی کاراموزی را سپری کنند.

۵) اشتغال به شغل پزشکی پس از اتمام دوران تحصیل پزشکی در مجارستان چگونه است؟

همه دانشجویان عزیزی که از دانشگاه های مجارستان فارغ التحصیل شده و مدرک پزشکی خود را دریافت نموده اند، میتوانند در کشور مجارستان به طبابت و اشتغال در انواع رشته های پزشکی خود مشغول شوند. به همین علت در متن این مقاله قید گردید که بهترین کار این است که دانشجویان عزیز که قصد ماندن در مجارستان و اشتغال بعد از تحصیل دارند، زبان مجاری را نیز آموزش ببینند.

وکیل برای تحصیل پزشکی در مجارستان
وکیل برای تحصیل پزشکی در مجارستان

وکیل برای تحصیل پزشکی در مجارستان

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. شما با انعقاد قرارداد با موسسه حقوقی ما، امور مربوط به اخذ ویزای تحصیلی پزشکی در مجارستان را به دست وکیل میسپارید. وکیل مهاجرت تحصیلی به مجارستان، عهده دار انجام اموری مانند اخذ ویزا، پذیرش دانشگاه، انتقال ارز برای شهریه دانشگاه، جمع آوری مدارک مورد نیاز و ترجمه رسمی آنها میباشد. موسسه حقوقی ما تکلیف خود میداند که از ابتدای مهاجرت تحصیلی شما یا فرزند عزیزتان، تا به انتهای استقرار دانشجو در مجارستان، همراه شما و خانواده محترم باشد. اعتماد شما، سرمایه ماست. با ما، با خاطری آسوده نسبت به مهاجرت تحصیلی به مجارستان، اقدام نمایید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل در مجارستان
نوشتهٔ بعدی
اعزام دانشجو به مجارستان

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ