مجازات پیمانکاری که در قرارداد پیمانکاری تقلب می کنه چیه؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

نکات پرونده های پیمانکاری

به استناد ماده ۵۹۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، مجازات پیمانکاری که در معاملات دولتی تقلب کند علاوه بر اینکه باید خسارت های وارده را جبران کند به حبس از ۳ ماه تا ۲ سال و نیم محکوم می گردد.

تقلب در قراردادهای پیمانکاری چیست؟

تقلب در قراردادهای پیمانکاری دولتی به این معنی است که پیمانکار در انجام وظایف خود مرتکب اعمالی شود که باعث فریب کارفرما گردد. این فریب می تواند در تعیین کمیت و کیفیت کار باشد. در این صورت کارفرما می تواند علیه پیمانکار طرح دعوا نماید و پیمانکار به مجازات های قانونی محکوم می گردد.

مجازات پیمانکار متقلب چیست؟

به اسناد ماده ماده ۵۹۹ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده هر شخصی عهده‌دار انجام معامله یا ساختن چیزی یا نظارت در ساختن یا امر به ساختن آن برای هر یک از ادارات و سازمانها و‌ موسسات مذکور در ماده (۵۹۸) بوده است به واسطه تدلیس در معامله از جهت تعیین مقدار یا صفت یا قیمت بیش از حد متعارف مورد معامله یا تقلب در ساختن آن چیز نفعی برای خود یا دیگری تحصیل کند، علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از ۳ ماه تا دو سال و نیم محکوم خواهد شد.

تخصص لازمه پیروزی در پرونده های پیمانکاری است

وکیل متخصص پرونده های پیمانکاری حاضر در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه قراردادهای پیمانکاری به شما پیمانکاران و کارفرمایان عزیز می باشد. قرارداد پیمانکاری شما در هر نقطه از ایران باشد ما می توانیم با اعزام وکلایی متخصص و با تجربه در زمینه قراردادهای پیمانکاری در راه رسیدن به هدف شما را یاری نماییم. برای مشاوره حضوری یا تلفنی با وکیل حرفه ای قرارداد پیمانکاری با ما تماس بگیرید.

◁◁ بیشتر بدانید:  نیاز به حکم دادگاه در ابطال قرارداد پیمانکاری
به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ویدیو پیشین
تعریف قرارداد پیمانکاری BOT در یک دقیقه
ویدیو بعدی
کارفرما چند بار می تواند قرارداد پیمان را تعلیق کند؟

دیگر ویدیو های این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments