مهلت پرداخت دیه از سوی پزشک چقدر میباشد؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

نکات حقوقی پزشکی

مهلت پرداخت دیه از سوی پزشک

وکیل پزشکی بیان می دارد، پرداخت دیه در جرایم پزشکی با توجه به اینکه این جرایم از جمله جرایم شبه عمدی محسوب می شود قانونگذار مهلت پرداخت دیه را دو سال از تاریخ وقوع جرم در نظر گرفته است. به این ترتیب پزشک در صورتی که در پرونده پزشکی محکوم به پرداخت دیه به بیمار شود از تاریخی که اقدام درمانی یا جراحی زیبایی را روی بیمار انجام داده است فرصت دارد تا دیه را به شاکی پرداخت کند. در نتیجه مهلت پرداخت دیه از سوی پزشک ارتباطی با تاریخ ثبت شکایت شما ندارد به عنوان مثال ممکن است شما یکسال پیش عمل زیبایی انجام داده باشید و امروز پزشک را محکوم کرده باشید در این فرض پزشک صرفا یکسال مهلت دارد برای پرداخت دیه.

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا پیشگام در دعاوی پزشکی در تهران می باشد و این نوید را به شما می دهیم که در صورت اعتماد به مجموعه ما نتایجی درخشان کسب خواهید نمود. برای مشاوره با وکیل جرایم پزشکی با ما تماس بگیرید.

◁◁ بیشتر بدانید:  مطالبه دیه از پزشک به چه نحوی می باشد؟
به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ویدیو پیشین
دیه چگونه تعیین میشود؟

دیگر ویدیو های این دسته بندی

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آرزو رستمی
4 ماه قبل

سلام و وقت بخیر
برای یک مورد قصور پزشکی توی پرونده‌ی بنده، پزشک مربوط به پرداخت دیه‌ی نود میلیونی محکوم شد. آیا پزشک متهم بعد از اجرای احکام، میتونه دیه رو به صورت اقساطی پرداخت کنه؟ چون موارد شکایت از این پزشک بالاست و زمزمه هایی راجع به پردخت قسطی مطرح شده. ممنونم.

گروه وکلای امین عدالت
3 ماه قبل
پاسخ به  آرزو رستمی

با سلام
در صورتی که پزشک مورد نظر بیمه داشته باشد از طرف بیمه دیه پرداخت می گردد و بحث اقساط منتفی است اما اگر بیمه نداشته باشد شخصا باید پرداخت کند و در صورت درخواست اعسار امکان پرداخت قسطی وجود دارد. برای مشاوره بیشتر با وکیل جرایم پزشکی با ما تماس بگیرید.

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ