تفاوت جرم و تخلف پزشکی

تفاوت جرم پزشکی و تخلف پزشکی همواره از پرتکرار ترین سوالات شما عزیزان بوده است لذا در مقاله حاضر وکیل با تجربه جرایم پزشکی تلاش دارد تا تفاوت این دو نهاد حقوقی را برای شما بیان نماید. تا انتهای مقاله حاضر را مطالعه نمایید تا در این خصوص به آگاهی کامل دست پیدا کنید.

جرم پزشکی مربوط به زمانی است که پزشک در اثر قصور آسیبی به بیمار وارد نموده است که این آسیب مطابق قانون دیه دارد. در این فرض اقدام پزشک ایراد صدمه بدنی غیر عمدی ناشی از قصور پزشکی نامیده می شود و شکایت از پزشک در این فرض در دادسرای جرایم پزشکی مورد رسیدگی قرار می گیرد. بنابراین شکایت در دادسرای جرایم پزشکی به دلیل قصور منتهی به آسیب، موجب محکومیت پزشک به پرداخت دیه می گردد که دیه مذکور مجازات است.

تخلف پزشک مربوط به رفتارهایی می شود که به موجب آیین نامه سازمان نظام پزشکی، این رفتارها برای پزشک ممنوع شده است. در صورتی که پزشک رفتارهایی خلاف این مقررات مرتکب شود، بیمار می تواند از پزشک مورد نظر در دادسرای تخلفات سازمان نظام پزشکی طرح شکایت نماید و پزشک متناسب با تخلفی که مرتکب شده است، به مجازات های صنفی محکوم می شود.

وکیل برای جرم و تخلفات پزشکی

وکیل جرایم پزشکی می تواند شما را در پیگیری پرونده های پزشکی یاری نماید و از طرح شکایت های اشتباه و یا بیان مطالبی که ممکن است در روند رسیدگی بیان نمایید، جلوگیری کند. موسسه حقوقی امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن وکیل متخصص جرایم پزشکی این اطمینان را به شما می دهد که پرونده های شما توسط وکلایی با تجربه و حرفه ای در زمینه جرایم و تخلفات پزشکی پیگیری می شود.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک در سال ۱۴۰۳
به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۴.۶]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر ویدیو های این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments