طرح صنعتی که یک کارمند طراحی میکنه مال کیه؟

طرح صنعتی که یک کارمند شرکت طراحی می کند، ممکن است مال شخص کارمند باشد و یا حقوق آن متعلق به شرکت باشد. برای بررسی این موضوع باید به قراردادی توجه نمود که بین کارمند و شرکت منعقد شده است. در ادامه به بررسی این موضوع توسط وکیل متخصص دعاوی طرح صنعتی می پردازیم.

طرح صنعتی ناشی از استخدام چیست؟

طرح صنعتی ناشی از استخدام به این معنی است که یک کارمند در زمانی که تحت قرارداد یک شخصیت حقوقی یا حقیقی می باشد، اقدام به طراحی یک کالای صنعتی نماید و در قراردادی که بین شخصیت حقوقی و حقیقی و طراح منعقد شده است، این مطلب درج شده باشد که طرح های صنعتی طراحی شده توسط کارمند متعلق به شرکت می باشد.

وکیل طرح صنعتی

دعاوی مربوط به طرح صنعتی به صورت انحصاری در محاکم تهران مورد رسیدگی قرار می گیرد. لذا انتخاب هوشمندانه برای شما عزیزانی که در این زمینه پرونده ای دارید این می باشد که از وکلای متخصص در این زمینه که در شهر تهران فعالیت می نمایند، استفاده کنید. موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با شماره ثبت ۴۸۶۶۰ با در اختیار داشتن وکیل متخصص طرح صنعتی آماده ارائه این خدمت به شما عزیزان می باشد.

طرح صنعتی ناشی از استخدام متعلق به چه کسی است؟

طرح صنعتی که در زمان قرارداد طراحی شده باشد و قرارداد نیز کلیه حقوق آن را متعلق به کارفرما در نظر گرفته باشد، متعلق به کارفرما است و کارمند در خصوص آن طرح صنعتی حق هیچ ادعایی ندارد. اما اگر قراردادی که بین کارمند و کارفرما منعقد شده است اشاره ای به طراحی های صورت گرفته توسط کارمند نداشته باشد، طرح صنعتی مورد نظر متعلق به کارمند می باشد و کارفرما حق هیچ ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

با وکیل متخصص در زمینه دعاوی مالکیت فکری بهترین نتایج را اخذ نمایید

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده است که با در اختیار گرفتن وکلایی که در پرونده های مورد نظر دارای تجربه و دانش کافی می باشند، بهترین نتایج را در پرونده های خود کسب نمایید. برای مشاوره تلفنی و یا حضوری و یا تنظیم دادخواست، شکواییه و یا اظهارنامه توسط وکیل می توانید با شماره های موسسه تماس بگیرید. ضمنا شما عزیزان می توانید سوالات و نکات مورد نظر خود را ذیل این مقاله با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت توسط وکلای موسسه پاسخ داده شود.

◁◁ بیشتر بدانید:  ابطال طرح صنعتی چگونه است؟
به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر ویدیو های این دسته بندی

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سپهر
5 ماه قبل

سلام، در کجای قانون به این بخش اشاره شده است؟ طرح صنعتی که در زمان قرارداد طراحی شده باشد و قرارداد نیز کلیه حقوق آن را متعلق به کارفرما در نظر گرفته باشد، متعلق به کارفرما است و کارمند در خصوص آن طرح صنعتی حق هیچ ادعایی ندارد. اما اگر قراردادی که بین کارمند و کارفرما منعقد شده است اشاره ای به طراحی های صورت گرفته توسط کارمند نداشته باشد، طرح صنعتی مورد نظر متعلق به کارمند می باشد و کارفرما حق هیچ ادعایی در این خصوص نخواهد داشت.

گروه وکلای امین عدالت
5 ماه قبل
پاسخ به  سپهر

با سلام
موارد مطرح شده با توجه به رویه قضایی رسیدگی به پرونده های مشابه می باشد. برای مشاوره حضوری و یا تلفنی با وکیل متخصص دعاوی مالکیت فکری با ما تماس بگیرید.