وکیل طرح صنعتی

وکیل طرح صنعتی در کلیه موضوعات حقوقی و کیفری مربوط به طرح صنعتی فعالیت میکند. وکیل طرح صنعتی میتواند از ابتدا و قبل از تشکیل پرونده تعیین شود، یا در اثنای رسیدگی به پرونده اعم از اینکه پرونده در مرحله نخستین است یا تجدیدنظر، توسط موکل انتخاب شود. مشاوره با وکیل طرح صنعتی کاربلد و حرفه ای را هرگز فراموش نکنید.

وکیل طرح صنعتی کیست؟

وکیل طرح صنعتی در تهران به وکیل پایه یکی گفته میشود که در مجموعه دعاوی مربوط به طرح های صنعتی وکالت میکند. وکالت در انواع مختلف دعاوی مربوط به طرح صنعتی، مانند دعاوی ناشی از ثبت طرح صنعتی، موجب اشراف وکیل به رویه عملی دادگاه ها و نظریات کارشناسی در اینخصوص میگردد. وکیل پایه یک دادگستری که در خصوص دعاوی طرح صنعتی فعالیت میکند، به دلیل تمرکز وکالت در این حوزه، در موسسه حقوقی ما، به اختصار وکیل طرح صنعتی نامیده میشود. در ادامه به ذکر جزییات این دعاوی و نقش وکیل در دعاوی طرح صنعتی میپردازیم. با ما همرا باشید.

تعریف طرح صنعتی از زبان وکیل متخصص

وکیل طرح صنعتی برای ارایه بهترین مفاهیم از دعاوی طرح صنعتی، لازم میداند ابتدائا به تعریف طرح های صنعتی بپردازد:

به استناد ماده ۲۰ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم، طرح صنعتی به هر گونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و یا هرگونه شکل سه بعدی با خطوط، رنگ ها یا بدون آن، به گونه ای که ترکیب یا شکل فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی است. باید به این نکته توجه داشت که اگر یک طراح صنعتی در طرحی فقط به یک نتیجه فنی دسترسی پیدا کند، بدون اینکه تغییر در ظاهر محصول به وجود آید، مشمول طرح صنعتی نمی باشد.

وکیل طرح صنعتی در جلسه مشاوره حقوقی همه این موارد را برای موکل توضیح میدهد. یعنی طرح صنعتی موکل را بصورت موردی تحت بررسی قرار میدهد. لذا جهت انطباق موازین قانونی با طرح خود حتما با وکیل متخصص موسسه حقوقی ما در تهران صحبت نمایید.

  • نکته: شما عزیزان میتوانید هم بصورت حضوری به موسسه حقوقی امین عدالت در تهران مراجعه کنید، و هم میتوانید بصورت آنلاین و تلفنی از وی مشاوره حقوقی دریافت نمایید. انتخاب با شماست.

چگونگی ثبت طرح صنعتی

وکیل طرح صنعتی میگوید: برای ثبت طرح صنعتی در سال جدید می بایست ابتدائا اظهارنامه ارسال گردد. این اظهارنامه به اداره مالکیت صنعتی ارسال میشود. مفاد این اظهارنامه باید دربردارنده نقشه، عکس و سایر مشخصات گرافیکی کالایی باشد، که تشکیل دهنده طرح صنعتی است. همچنین می بایست نوع فرآورده ای که طرح صنعتی برای آن تولید شده است، در اظهارنامه مربوط درج گردد. در صورتی که اظهارنامه از طرف وکیل یا نماینده قانونی تولید کننده طرح به ثبت می رسد، می بایست مدرک نمایندگی تسلیم کننده اظهارنامه نیز به پیوست آن به اداره مالکیت صنعتی تقدیم گردد.

خوب است بدانید برای ثبت یک طرح صنعتی، آن طرح باید، بر خلاف اخلاق حسنه و نظم عمومی و موازین شرعی نباشد. نکته دیگری که می بایست بدان توجه نمود این است که طرح مذکور به هیچ عنوان نباید سابقه پیش بینی در فنون و صنایع را داشته باشد. همه این موارد توسط وکیل طرح صنعتی در مورد طرح خاص شما مورد بررسی قرار میگیرد.

وکیل طرح صنعتی مدت اعتبار طرح صنعتی ثبت شده را توضیح میدهد

مدت اعتبار طرح صنعتی ثبت شده چقدر است؟ وکیل طرح صنعتی میگوید: مدت اعتبار یک طرح صنعتی که به ثبت رسیده،  پنج سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ثبت آن می باشد. خوب است بدانید که این مدت را می توان تا دو دوره پنج ساله دیگر با پرداخت هزینه تمدید نمود. لذا در طول این مدت ۱۵ ساله، مالک میتواند کلیه دعاوی مربوط به طرح صنعتی را در دادگاه اقامه و پیگیری نماید. یا وکالت در این امور را به وکیل طرح صنعتی محول نماید.

دعاوی طرح صنعتی

وکیل طرح صنعتی در دعاوی طرح صنعتی چه نقشی دارد چیست؟ چرا بهترین تصمیم آن است که در پرونده ناشی از طرح صنعتی، وکیل متخصص انتخاب نماییم؟ خوب است بدانید دعاوی تجاری بعنوان یکی از شاخه های متعدد دعاوی در عالم حقوق، با پیشرفت تکنولوژی، دچار تغییر و تحول چشمگیری شده است. موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران، مفتخر است به داشتن بهترین وکیل طرح صنعتی در ایران! زیرا وکیل متخصص طرح صنعتی که عضو موسسه حقوقی ما میباشد، دارای سابقه و تجربه در انواع دعاوی مربوط به طرح صنعتی است. لذا بهترین کار این است که همواره از دانش، تخصص، تجربه و مهارت وکیل طرح صنعتی در پرونده های خود کمک بگیرید. هرگز دعاوی ناشی از طرح صنعتی را بدون وکیل باتجربه رها نکنید.

◁◁ بیشتر بدانید:  نقض حقوق ناشی از ثبت طرح صنعتی

وکیل ثبت طرح صنعتی
وکیل ثبت طرح صنعتی

وکیل طرح صنعتی طرح دعوای حقوقی میکند

طرح دعوای حقوقی در خصوص طرح صنعتی ثبت شده چگونه است؟ نخستین اقدام توسط وکیل طرح صنعتی برای اقامه دعوای حقوقی چیست؟ اگر مالک طرح بخواهد شخصا و راسا اقدام کند باید به کجا مراجعه کند؟ پاسخ: اگر مالک طرح بخواهد حقوق مربوط به مالکیت فکری را شخصا مطالبه نماید، یعنی دعوای حقوقی طرح کند، باید ابتدائا دادخواست مربوطه را تنظیم نماید. سپس برای ثبت دادخواست، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند. بعد از ثبت، دعوای مربوطه به مجتمع قضایی صلاحیت دار ارسال میگردد.

  • نکته: ثبت ثنا پیش از مراجعه به دادگاه فراموش نشود. نخستین اقدام در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، ثبت ثنا و تعریف امضا در سامانه قوه قضاییه میباشد.

وکیل طرح صنعتی را برای پرونده خود انتخاب کنید

اگر مالک طرح صنعتی بخواهد که دعوای حقوقی مربوطه توسط وکیل متخصص اقامه وپیگیری شود، میبایست با موسسه حقوقی ما تماس بگیرد. مسئول دفتر ما برای ایشان تعیین وقت ملاقات با وکیل طرح صنعتی میکند. پس از مشاوره حقوقی حضوری و انعقاد قرارداد وکالت، وکیل مربوطه اقدام به تنظیم دادخواست و ثبت آن از طریق کارتابل مخصوص وکیل میکند. لذا نیاز به انجام هیچ کار دیگری از ناحیه موکل وجود ندارد. موکل میتواند در جلسات دادگاه نیز حضور نیابد. و صرفا روند پرونده حقوقی خود را از وکیل متخصص طرح صنعتی جویا شود.

 نمونه دادخواست حقوقی ناشی از طرح صنعتی

  1. دادخواست منع استفاده مادی یا معنوی از طرح صنعتی ثبت شده
  2. دادخواست ابطال ثبت طرح صنعتی
  3. دادخواست مطالبه خسارت ناشی از نقض حقوق مالک طرح صنعتی ثبت شده.

وکیل طرح صنعتی پرونده کیفری تشکیل میدهد

وکیل طرح صنعتی بسته به موضوع و مساله موکل، ممکن است راهکار پیشنهادی اش، اقامه دعوای کیفری باشد. برای طرح و اقامه دعوای کیفری توسط وکیل متخصص، شکواییه مربوطه تنظیم و ثبت میگردد. در روند یک پرونده کیفری مشاهده مینماییم که تحقیقات مقدماتی صورت میگیرد. سپس تفهیم اتهام به متهم با احضار او به دادسرا تحقق می یابد. پرونده کیفری با صدور کیفرخواست، برای صدور رای نخستین کیفری به دادگاه بدوی ارسال میگردد. بعد از صدور رای از مرحله تجدیدنظر، وکیل طرح صنعتی برای اجرای حکم، وارد مرحله اجرا میشود.

وکیل دعاوی طرح های صنعتی
وکیل دعاوی طرح های صنعتی

حق الوکاله وکیل طرح صنعتی در سال جدید

وکیل طرح صنعتی در موسسه حقوقی ما عضویت دارد. لذا حق الوکاله ایشان مطابق مصوبه هیات مدیره موسسه حقوقی امین عدالت میباشد. از طرفی حق الوکاله وکیل، همواره ممورد توافق وکیل و موکل قرار دارد. لذا با در نظر گرفتن اینکه دعوای ناشی از طرح صنعتی داخل در موضوعات کیفری است؟ و یا با عناوین حقوقی باید اقدام گردد؟ حق الوکاله وکیل متفاوت خواهد بود. ولیکن خوب است بدانید که موسسه حقوقی امین عدالت در سال جدید نیز پرداخت حق الوکاله به نحو اقساط را مدنظر قرار داده است. لذا برای انعقاد قرارداد وکالت و توافق بر میزان حق الوکاله هم اکنون با موسسه حقوقی ما در تهران تماس حاصل نموده و خواستار صحبت با وکیل طرح صنعتی باشید.

بهترین وکیل طرح صنعتی به سوالات متداول شما عزیزان پاسخ میدهد

۱) طرح صنعتی چه زمانی قابل ثبت است؟

وکیل طرح صنعتی در تحلیل این سوال اینگونه بیان میدارد: به استناد ماده ۲۰ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری، طرح صنعتی زمانی قابل ثبت است که، جدید و اصیل باشد. منظور از جدید بودن این است که، طرح صنعتی موضوع بحث، قبل از تسلیم اظهارنامه، از طریق استفاده یا انتشار در هیچ جای دنیا افشاء نشده باشد.

۲) آیا میتوان با یک اظهارنامه چند طرح صنعتی ثبت نمود؟

جواب سوال مطرح شده مثبت می باشد. به استناد ماده ۲۴ قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری، چند طرح صنعتی ضمن یک اظهارنامه قابل ثبت است. مشروط به اینکه مربوط به یک طبقه بندی بین المللی باشد. یا مربوط به یک مجموعه یا ترکیبی از اجزا باشد.

۳) وکیل طرح صنعتی در تهران کیست؟

وکیل متخصص طرح صنعتی در تهران کسی است که عمده فعالیت خویش را به وکالت در حوزه دعاوی حقوقی و کیفری ناشی از طرح صنعتی، متمرکز و معطوف نموده باشد. زیرا هم روند پرونده حقوقی را میداند. و هم از چند و چون مسیر پرونده کیفری مطلع است. هم چنین پیش از اقدام قانونی، مسیر پیش روی را برای موکل توضیح میدهد. تا موکل با آگاهی کامل نسبت به اخذ تصمیم اقدام نماید.

۴) حقوق ناشی از ثبت طرح صنعتی

وکیل طرح صنعتی در سه مورد بصورت خلاصه حقوق ناشی از ثبت طرح صنعتی را توضیح میدهد:

۴_۱) اولین حقی که به ثبت کننده طرح تعلق می گیرد، این است که طرح مذکور صرفا متعلق به او می شود. و با اجازه مالک قابل استفاده از سوی اشخاص دیگر می باشد. و در صورتی که این حق مورد تعرض قرار گیرد، مالک طرح صنعتی، می تواند از طریق مراجع قانونی، یعنی مراجعه به دادگاه، حق خویش را مطالبه کند. استفاده یا بهره برداری از طرح مذکور شامل ساخت، فروش و وارد کردن اقلام حاوی طرح مورد نظر می باشد.

۴_۲) دومین حقی که برای مالک طرح صنعتی ایجاد می شود این است که، در صورت ثبت یک طرح صنعتی از سوی دو نفر به صورت همزمان، اداره ملکیت صنعتی، فردی را مالک طرح می داند، که زودتر اقدام به ثبت طرح مذکور نموده است. هرچند در صورت وقوع جرمی در به دست آوردن طرح از سوی فردی که به واقع تولید کننده طرح مذکور نمی باشد، این حق برای تولید کننده طرح مذکور وجود دارد که در مراجع قضایی اقدام به ابطال گواهینامه ثبت طرح مذکور نماید.

۴_۳) سومین حقی که قانون برای شخص طراح یک طرح صنعتی در نظر میگیرد این است که، با ثبت طرح صنعتی موردنظر، حقوقی که شامل حال شخص طراح میباشد، پس از فوتش، از بین نمیرود. بلکه حقوق ناشی از ثبت طرح صنعتی به وراث متوفی انتقال می یابد.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت سو استفاده از طرح صنعتی ثبت شده به چه نحوی است؟

وکیل طرح صنعتی در تهران
وکیل طرح صنعتی در تهران

وکیل طرح صنعتی در تهران

انتخاب شیوه و نوع دعوای مربوط به طرح صنعتی ثبت شده، که حقوقی باشد، یا کیفری، یک انتخاب تخصصی است. که نیاز به اشراف بر قوانین مربوطه و رویه عملی دادگاه ها دارد. لذا موسسه حقوقی امین عدالت در تهران همواره تاکید میکند که بدون مشورت و دریافت مشاوره حقوقی از وکیل متخصص نسبت به اقدامات قانونی، تصمیم گیری نکنید. زیرا صرف وقت و هزینه برای شما خواهد داشت. بدون آنکه به نتیجه مطلوب و دلخواه رسیده باشید. پس هرگز پرونده طرح صنعتی خود را بدون وکیل رها نکنید. منتظر تماس شما هستیم.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

58 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سعيد
2 سال قبل

باسلام، اگر گواهی طرح صنعتی اصیل باشد (یکی از دو شرط لازم قانون مربوطه را داشته باشد) باز هم در دادگاه باطل میشود؟ اگر دادگاه بدوی حکم به ابطال دهد، تجدیدنظر نقض میکند یا تائید؟

محمود
2 سال قبل

هزینه هر طرح چقدر میشه؟ از روزی که با شما قرارداد ببندیم چند روز کاری زمان میبره که طرح ثبت بشه؟

عادل خواه
2 سال قبل

سلام خسته نباشید. میخواستم بابت مطالب خوب و مفید ساستتون ازتون تشکر کنم. مرسی . و موفق باشید.

هما
2 سال قبل

سلام وقت بخیر . اگه طرح صنعتی رو که ثبت شده باطل کنن راهی هست بشه دوباره به حرکت در آوردش؟

سماعی
2 سال قبل

سلام ببخشید سوالی داشتم وکلای متخصص برای این امر دوره خاصی رو گذروندن؟