مشاوره با وکیل

مشاوره با وکیل به معنای بررسی همه جانبه مشکل شماست. توضیح مشکل از سوی موکل صورت میپذیرد. و ابعاد مختلف مساله حقوقی توسط وکیل به ساده ترین زبان ممکن، برای موکل بیان میشود. مشاوره با وکیل یک امر ضروری و بسیار مفید است. در مشاوره با وکیل چه نکاتی را باید بیان کنیم و چه مزایایی دارد؟ با هم میبینیم.

مشاوره با وکیل در موسسه حقوقی امین عدالت

مشاوره با وکیل در موسسه حقوقی ما به این معناست که وکیل متخصص در موضوع و مساله خاص ارباب رجوع، به وی توضیح میدهد که مشکل حقوقی ایشان چگونه حل میشود؟ چه راهکارهای قانونی دارد؟ مشاوره با وکیل در موسسه حقوقی ما در تهران هم میتواند بصورت حضوری باشد، و هم میتواند بصورت غیرحضوری برگزار گردد. چگونه؟ در ادامه توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

مشاوره حضوری با وکیل در تهران

برای شما تعیین وقت صورت میگیرد. در موعد مقرر در دفتر موسسه حضور به عمل رسانیده، و پس از تکمیل فرم مشاوره، با وکیل متخصص و مربوطه، دیدار مینمایید. لازم به ذکر است که تکمیل فرم مشاوره الزامی نبوده، و میتوانید بدون انجام این مورد، داخل اتاق وکیل شده و حضورا با وی صحبت نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل خانم | وکیل زن | وکیل خانوم برای پرونده

مشاوره با وکیل خانم در تهران
مشاوره با وکیل خانم در تهران

مزیت مشاوره با وکیل بصورت حضوری

در جلسه مشاوره حضوری با وکیل، هم شما وکیل را میبینید و میتوانید بیشتر و راحت تر به وی اعتماد کنید، و هم وکیل موکل خود را میبیند و بر احوال و امورش تسلط بیشتری می یابد. مضافا آنکه در جلسه مشاوره با وکیل بصورت حضوری، وکیل کلیه اسناد و مدارک شما را بررسی نموده و هر بند را بصورت مجزا برای شما توضیح میدهد که چه اثر حقوقی داشته و چه نکته حقوقی در آن وجود دارد. لذا بهترین گزینه، انتخاب مشاوره حضوری و دیدار با وکیل است.

مشاوره با وکیل بصورت غیرحضوری

مشاوره با وکیل بصورت غیرحضوری به معنای دریافت مشاوره حقوقی بصورت تلفنی است. این مشاوره میتواند هم بصورت تماس صوتی و مکالمه صورت پذیرد، و هم بصورت آنلاین و در واقع چت نمودن با وکیل و ارسال وویس در مواقعی که تماس ممکن نباشد، انجام شود. لذا باید نکات مهمی را در اینخصوص بدانید که دریافت مشاوره از وکیل بصورت غیرحضوری در موسسه امین عدالت چگونه است؟

مشاوره تلفنی با وکیل

مشاوره با وکیل بصورت تلفنی در موسسه ما اینگونه است که پس از پرداخت حق مشاوره، ساعت تماس تلفنی برای شما تعیین شده، و شما در ساعت مقرر، مستقیما به خط وکیل متخصص زنگ زده و با ایشان صحبت مینمایید. طرح مساله میکنید و به سوالات وکیل پاسخ میدهید، سپس وکیل راهکار قانونی لازم را به شما پیشنهاد میکند. مشاوره با وکیل بصورت تلفنی یکی از بهترین راه های ارتباطی خصوصا در عصر کنونی است. که به دلیل مشغله بسیار و دور بودن مسافت بعضا در شهر تهران، امکان مراجعه حضوری دشوار است. و همچنین برای آن دسته از عزیزانی که از شهرستان تماس میگیرند، مشاوره با وکیل بصورت تلفنی امری سهل الوصول و در دسترس میباشد.

نکته: مشاوره با وکیل بصورت پیامکی به این صورت است که پس از ارسال پیامک درخواست مشاوره از سوی شما، مشاور با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم را دریافت میکنید.

مشاوره آنلاین با وکیل

مشاوره با وکیل بصورت آنلاین به معنای ارتباط با وکیل در موسسه ما از طریق نرم افزارهای، بله، ایتا، روبیکا، واتساپ، تلگرام و دایرکت اینستاگرام میباشد. کافی است روی نرم افزار مربوطه کلیک کنید و مستقیما وارد صحبت با مشاور حقوقی موسسه شوید. پس از دریافت راهنمایی های لازم، ایشان شما را به وکیل متخصص مربوطه ارجاع میدهند.

نکته: همچنین میتوانید گزینه درخواست مشاوره از شما، تماس از ما که در ذیل تمامی مقالات ما وجود دارد را انتخاب نموده و منتظر تماس ما باشید.

مشاوره با وکیل تا پایان پرونده

مشاوره با وکیل تا پایان پرونده به این معناست که شما یا از ابتدای مساله به وکیل مراجعه کرده اید، یا در اثنای رسیدگی به پرونده خود نزد وکیل رفته اید. به هر حال میتوانید تا پایان پرونده خود، از وکیل، بدون اعطای وکالت به ایشان، مشاوره حقوقی دریافت نمایید. این مشاوره حقوقی میتواند هم بصورت جلسه ای باشد، و هم میتواند بصورت غیرحضوری مانند موارد مندرج در پاراگراف فوق باشد. در هر حال، حق انتخاب با شماست. تا انتهای پرونده وکیل به شما مشاوره میدهد، که اقدام بعدی شما چه خواهد بود. و نحوه عملکرد شما تا کنون چگونه بوده است. چه نکاتی را باید رعایت کنید، و چه درخواست هایی را باید به ثبت برسانید. مشاوره با وکیل تا پایان پرونده به معنای همراه داشتن وکیل با خود میباشد. یعنی هیچ اقدامی را بدون نظر وکیل انجام نمیدهید.

نکته: توصیه میشود از پکیج های مشاوره حقوقی ماهانه ما استفاده کنید. نحوه ثبت سفارش در ذیل مقاله درج شده است. لذا روی گزینه مورد نظر کلیک کرده و از انواع مختلف خدمات حقوقی موسسه ما استفاده نمایید.

دریافت مشاوره حقوقی جلسه ای

شما عزیزان میتوانید با تعیین وقت ملاقات، بصورت جلسه ای در زمینه های مختلف، از وکیل مربوطه مشورت لازم را دریافت نمایید. ببینید دوستان ممکن است هر یک از شما عزیزان مسایل حقوقی متعددی داشته باشد. به عنوان مثال هم تقاضای تقسیم ماترک و سهم الارث را داشته باشد، هم درگیر یک پرونده کیفری مانند کلاهبرداری شده باشد، و هم خواهان طرح و تشکیل پرونده کیفری شکایت از پزشک باشد، و هم در پروسه دعوای پیمانکاری قرار گرفته باشد، و هم در فضای مجازی مورد اهانت واقع شده یا در مورد اعتبار کاری او، نشر اکاذیب اینترنتی صورت گرفته باشد. لذا شما عزیزان میتوانید در هر جلسه حضوری، مشکل حقوقی خود را طرح نموده، و نکات حقوقی کاربردی را از وکیل فراگرفته و اقدام قانونی لازمه را انجام دهید.

مشاوره با وکیل و مزایای آن

  • مشاوره با وکیل مزایا بسیاری دارد. از قبیل:
  • روشن شدن مشکل و مساله حقوقی که برای شما پیش آمده است.
  • ارایه بهترین راهکار قانونی ممکنه و آگاهی از اقدام بعدی خود در پرونده.
  • جلوگیری از صرف وقت و هزینه بیهوده و اجتناب از پیمودن راه اشتباهی.
  • رفع نواقص موجود در پرونده، مانند عدم ارایه دلیل اثبات کننده وقوع جرم یا ثابت کردن ادعا در پرونده حقوقی.
  • آگاهی از مراحل رسیدگی مانند دادسرا، دادگاه، اعم از بدوی و تجدیدنظر.
  • کسب افق دید دقیق تر و واقع بینانه تر نسبت به نتیجه و سرنوشت دعوا.

مشاوره با وکیل تضمینی

همانطور که در سایر مقالات موسسه حقوقی ما گفته شده است، وکیل تضمینی یا وکالت تضمینی یا تضمین در نتیجه دعوا و ضمانت در نتیجه پرونده، برای وکیل تخلف بوده و ممنوع است. لذا عنوان مشاوره با وکیل تضمینی یک فریب است که متاسفانه در سایر سایت ها و مقالات دیگر موسسات حقوقی به چشم میخورد. به همین جهت اگر شنیدید یا دیدید که کسی میگوید در امر پرونده و وکالت تضمین میدهیم، تنها کاری که باید فورا انجام دهید، قطع ارتباط با وی است. زیرا با دادن وعده و وعیدهای پوچ و دروغین، شما را مجاب به همکاری با خود خواهند کرد. هرگز این کار را انجام ندهید.

نکته: نام وکیل را در سایت کانون وکلای دادگستری جست و جو کنید. آدرس دفتر و شماره پروانه و پایه یک بودن وی را مشاهده نمایید. سپس نسبت به اعطای وکالت به ایشان اقدام کنید.

◁◁ بیشتر بدانید:  سوالاتی که در مشاوره حقوقی تلفنی میتوانیم بپرسیم؟

مشاوره با وکیل آقا در تهران
مشاوره با وکیل آقا در تهران

نکات ضروری در مشاوره با وکیل

مشاوره با وکیل مانند هر امر دیگری، مستلزم رعایت آداب لازمه میباشد. لذا خوب است بدانید که رعایت چه نکاتی در دریافت مشاوره حقوقی از وکیل، ضروری است.

صداقت و راستگویی. با وکیل خود صادق باشید. حتی اگر فقط یک جلسه مشاوره حقوقی با وی دارید. بدترین کار، دروغ گفتن به وکیل، یا پنهان کردن مسایل از وی میباشد. زیرا منجر به راهنمایی اشتباه شده و به قول معروف، دود آن به چشم خودتان میرود. پس نخستین اصل، رعایت صداقت است.

دومین اصل در مشاوره با وکیل، همراه داشتن همه اسناد و مدارک خود است. از سند گرفته تا عکس و فیلم. بهترین کار این است که به جای توضیح دادن قرارداد خود، آن را به همراه آورده و روی میز وکیل قرار دهید. زیرا در بسیاری از موراد وکیل بند و ماده و تبصره ای را در قرارداد میبیند، که از چشم شما مغفول مانده است.

پرهیز از بیان مسایل متفرقه و غیرضروری. عزیزان، وکیل ربات نیست. ذهن وکیلف کامپیوتر نیست. آن را پر از انباشته های غیرضروری و ناکارامد نکنید. صرفا مساله را طرح کنید. سپس فقط و فقط به پرسش های وکیل پاسخ دهید. هر آنچه که، بایسته و مفید باشد را خود وکیل از شما میپرسد. لذا با بیان موضوعات غیرمرتبط به پرونده، از اتلاف وقت و انرژی خود و وکیل جلوگیری نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محسن ترکاشوند
3 ماه قبل

سلام حکم طلاق در دیوان ابرام شد، به نفع زوج هست یا زوجه؟