مشاوره حقوقی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

مشاوره ی حقوقی چیست؟

مشاوره ی حقوقی به معنای فعالیتی است که در جهت توضیح و تبیین قوانین و مقررات مربوطه نسبت به امری و یا موضوعی به شخص طرف شور یا به عبارت دیگر شخص مراجعه کننده، ارایه میگردد. موسسه حقوقی امین عدالت با اختصاص بخشی از فعالیت موسسه به ارائه مشاوره حقوقی توسط وکلا پایه یک دادگستری هدف خویش را حل مسائل و مشکلات و رفع ابهام از سوالاتی که منجر به دعاوی گسترده در آینده میشوند، قرار داده است.

مشاور حقوقی کیست؟

مشاور حقوقی شخصی است که فارغ التحصیل رشته حقوق میباشد. کارشناسان رشته حقوق یا مدارج بالاتر و وکلای پایه یک دادگستری میتوانند در زمینه مشاوره حقوقی فعالیت نمایند.

مشاور حقوقی

تفاوت کارشناس حقوق با وکیل پایه یک دادگستری که به فعالیت مشاوره حقوقی میپردازد در چیست؟

شایان ذکر است که وکیل پایه یک دادگستری علاوه بر وقوف کامل بر موضوعات مختلف حقوقی، نظر به انجام عملی آن موضوعات در روند پرونده ها و دعاوی حقوقی، به رویه قضایی و دادگاه ها نیز احاطه داشته، درحالیکه مشاوران حقوقی صرفا از متن قوانین و مقررات آگاه بوده و فعالیتی در زمینه انجام موردی و جزئی مسائل حقوقی ندارند. وجود همین مساله، موسسه حقوقی امین عدالت را بر آن داشته که با استفاده از کادر مجرب و متخصص وکلا پایه یک دادگستری در ارائه مشاوره حقوقی تخصصی و نزدیک به واقع اقدام نموده و پیشرو و صاحب نظر باشد.

با مراجعه به مشاور حقوقی متخصص و مسلط بر رویه قضایی، میتوانید با صرف اندکی زمان و هزینه، از تحمل هزینه های گزاف و صرف زمان بسیار در راهروها و طبقات دادگستری و دشواری های آن جلوگیری نمایید. چرا که مشاور حقوقی مکلف به ارائه راهبرد و راه حل پیرامون مساله مطروحه از جانب شما میباشد که این امر موجب آگاهی شما به مسائل حقوقی مورد نیاز خود میشود.

فایده و نتیجه مشاوره حقوقی چیست؟

  • چرا باید قبل از انجام عمل حقوقی با مشاور حقوقی مشورت نماییم؟

نظر به تخصصی بودن هر یک از اعمال حقوقی و گستره ی آن و لزوم رعایت اصول و تشریفات و تشکیلات ملحوظ در هر یک از مقوله و مساله های حقوقی، میبایست به هنگام اقدام در یک زمینه و عمل حقوقی از نظر مشورتی یک مشاور حقوقی کاردان و خبره بهره مند شد. با اندکی تدقیق در عبارات و ضرب المثل هایی که همه روزه گفته و شنیده میشود، لزوم و فایده وجود مشاور حقوقی آشکار میگردد:
“حادثه خبر نمیکند”
“علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد”
یا مصرع معروف “نوش دارو پس از مرگ سهراب”

لذا عقلایی و منطقی مینماید که پیش از انجام عمل حقوقی و تکمیل اراده ها و توافقات و انعقاد قراردادها و همچنین پیش از طرح دعاوی و تقدیم دادخواست ها و تنظیم شکواییه ها، میبایست با استفاده از مشاور حقوقی دقیق و متخصص از رخداد مشکلات حقوقی در آتی جلوگیری نمود. موسسه حقوقی امین عدالت سعی داشته با ارجاع هر یک از مسائل مورد مشاوره به وکیل پایه یک متخصص و متبهر در آن زمینه، اطلاعات مفید و کارامدی را در اختیار مراجعه کنندگان محترم قرار دهد.

آیا میتوان با مشاور حقوقی قرارداد منعقد نمود؟

  • فواید انعقاد قرارداد با یک مشاور حقوقی چیست؟

در عصر مدرنیته امروزه، با در نظر گرفتن گستره ی فعالیت های تجاری، بازرگانی، اداری و انعقاد قراردادها و پیمان های کتبی میان اشخاص آن هم در هر زمینه و امری، چه اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی به جهت میزان حساسیت امور محوله به آنها و تکلیف ایشان در انجام صحیح وظایفشان، در راستای کاهش احتمال اشتباه و خطا در فعالیت و حرفه خود، دائما از مشاوره ی مشاوران حقوقی بهره میجویند.

مشاوره ی حقوقی
مشاوره ی حقوقی

میتوان گفت کلیه اشخاص حقوقی یا حقیقی اعم از مسئولان اجرایی ذیربط و ذی سمت و مدیران رده بالا و روسای ادارات و شرکت ها و کلیه بانک ها و موسسات مالی و غیرمالی، اقدام به انعقاد قرارداد با مشاور یا مشاوران حقوقی مینمایند تا دائما و بطور روزمره از اطلاعات حقوقی ایشان استفاده نمایند. مدیران و مسئولان در هر جایگاه و مسندی که هستند با انعقاد قراردادهای مربوطه، مسئولیت های قراردادی سنگینی را برعهده میگیرند لذا ضروری است که با انعقاد عقد فی مابین خود و یک مشاور حقوقی خبره، از سلامت قانونی اقدامات خویش آسوده خاطر گردد.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی با ما تماس بگیرید موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران از میان وکلای پایه یک دادگستری، مشاورانی را در اختیار شما قرار میدهند که در انجام کلیه امور و فعالیت های شما حضور دارد، به موضوعات و جزییات و مقاصد و خواست شما مسلط شده و مشاوره کارامد و دقیقی ارائه خواهد داد.

فهرست