گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه

گرفتن هزینه درمانی یا پزشکی بیش از تعرفه از نظر قانونی تخلف محسوب می شود و شما به عنوان مراجعه کننده می توانید از بابت پرداخت هزینه مازاد علیه پزشک، بیمارستان و کلینیک مورد نظر طرح دعوا نمایید و هزینه مازاد پرداخت شده را مطالبه نمایید.

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه جرم است؟

گرفتن هزینه پزشکی و یا درمانی بیش از تعرفه از سوی بیمارستان و پزشک مورد نظر از نظر قانونی تخلف محسوب می شود و در صورت شکایت از سوی مراجعه کننده مورد نظر کلینیک و یا بیمارستان می بایست هزینه مازاد دریافت شده را عودت دهد. در صورت عدم عودت هزینه مازاد دریافت شده برای بیمارستان و یا پزشک مورد نظر در سازمان تعزیزات حکومتی تشکیل پرونده صورت می گیرد.

چطور از پول اضافه گرفتن پزشک یا بیمارستان شکایت کنیم؟

گرفتن هزینه درمانی یا پزشکی بیش از تعرفه از نظر قانونی تخلفی محسوب می شود که شما به عنوان مراجعه کننده به پزشک، بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر می توانید شخصا یا از طریق وکیل شکایت خود را از مجموعه مورد نظر مطرح نمایید تا مورد رسیدگی قانونی قرار گیرد. طرح شکایت در این از طریق معاونت درمان وزارت بهداشت صورت می گیرد و در ادامه پرونده برای رسیدگی به سازمان تعزیزات حکومتی ارجاع می گردد.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از پزشک زیبایی

وکیل برای شکایت از پزشک بابت گرفتن دستمزد خارج از تعرفه

وکیل دعاوی پزشکی به دلیل آشنایی با محاکم رسیدگی کننده به این جرایم  همچنین آشنایی کاملی که با قوانین و مقررات مربوط به این زمینه دارد، راهکار های حقوقی مناسب را به شما عزیزان ارائه می نماید تا در رسیدن به نتیجه مطلوب شما را راهنمایی نماید. ما در موسسه حقوقی امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن وکیل با تجربه در زمینه دعاوی پزشکی آماده ارئه خدمات تخصصی به شما عزیزان می باشد.

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه چیست؟

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه مربوط به زمانی است که پزشک، بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر از بابت خدماتی که به شما عنوان مراجعه کننده ارائه می نمایند، هزینه ای مازاد بر تعرفه اعلام شده از سوی وزارت بهداشت دریافت نمایند. این دریافت هزینه مازاد شامل هزینه تمامی خدمات پزشکی می شود که شما از مراکز درمانی دریافت می کنید.

تعرفه تعیین شده برای جراحی های زیبایی چند است؟

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه از سوی پزشک، بیمارستان و یا کلینیک شامل جراحی های زیبایی نیز می شود. به عنوان مثال اگر شما به یک پزشک مراجعه نمایید و برای جراحی ابدومینوپلاستی مبلغی از شما در بیمارستان و مبلغی در مطب دریافت نماید، مبلغ دریافت شده در مطب قاعدتا غیر مجاز و خارج از تعرفه می باشد و شما بابت این مبلغ می توانید از پزشک مورد نظر طرح دعوا نمایید. ما در این زمینه متخصص هستیم، قبل از هر اقدامی با ما تماس بگیرید.

پول زیر میزی به جراح زیبایی دادم میتونم پس بگیرم؟

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه به عبارت دیگر همان زیر میزی محسوب می شود. به عنوان مثال برخی از پزشکان از بیمار هزینه ای مطالبه می کنند که این هزینه خارج از تعرفه بیمارستانی می باشد و خارج از بیمارستان نیز از بیمار دریافت می شود. این مبلغ مازاد بر تعرفه بوده و اصطلاحا زیر میزی محسوب می شود و شما می توانید این مبلغ را پس بگیرید از پزشک مورد نظر.

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه در صلاحیت چه مرجعی است؟

گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه یک تخلف پزشکی محسوب می شود. به مانند سایر صنف های فعال در کشور که بابت گران فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند، پزشک، بیمارستان و کلینیک نیز بابت دریافت مبلغ مازاد بر تعرفه به سازمان تعزیزات حکومتی معرفی می شود و علاوه بر محکوم شدن به بازپرداخت پول دریافت شده به جریمه چند برابری در حق دولت نیز محکوم می گردد.

◁◁ بیشتر بدانید:  برای شکایت از دکتر زیبایی به کجا مراجعه کنیم؟

شکایت از پزشک بابت گرفتن دستمزد خارج از تعرفه
شکایت از پزشک بابت گرفتن دستمزد خارج از تعرفه

صداقت در رفتار شعار ماست

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با رویکرد فعالیت تخصصی در زمینه وکالت، صرفا در زمینه های خاصی فعالیت می نماید که یکی از این زمینه ها دعاوی پزشکی است. برای مشاوره با وکیل با تجربه دعاوی پزشکی و یا تنظیم شکواییه، دادخواست و یا لایحه با ما تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات خود را در خصوص گرفتن هزینه پزشکی بیش از تعرفه ذیل این مقاله بیان نمایید تا توسط همکاران ما پاسخ داده شود.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments