شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ (امبدینگ)

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از لیفت شکم با نخ (امبدینگ)
دعاوی پزشکی

شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ ( امبدینگ ) چگونه است؟ برای شکایت از لاغری شکم و پهلو با نخ باید به کجا مراجعه کنیم؟ مراحل شکایت از لیفت شکم با نخ چیست؟ شکایت از لیف صورت با نخ به دلیل عفونت چگونه است؟ بهترین وکیل جرایم پزشکی پاسخ میدهد.

شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ ( امبدینگ )

نخ چربی سوز یا همان امبدینگ بعنوان یک روش ساده در انواع جراحی های زیبایی و لاغری کاربری شایع داشته و دارای طرفدارانی نیز میباشد. پرواضح است که این روش لاغری نسبت به سایر جراحی های زیبایی و لاغری شکم و پهلو مانند ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن و لیپوماتیک که جزو جراحی های تهاجمی و پرخطر هستند، دارای ریسک و خطر کمتری میباشد. اما این بدان معنا نیست که فروض مختلف طرح شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ را نادیده بگیریم. تصور نمایید نخ های لاغری امبدینگ بصورت استاندارد نبوده و جذب بدن نشوند، یا به دلیل رعایت بایسته های لازمه، منجر به عفونت گردند، در هر یک از موارد مذکور و بسیاری از علل و عوامل دیگر، صحبت از شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ به میان می آید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از جراح زیبایی با وجود رضایت نامه

شکایت از لیفت شکم با نخ بدلیل عفونت

لاغری شکم با نخ برای چه افرادی ممنوع است؟ لیفت با نخ امبدینگ در چه نواحی ممنوع است؟ وکیل شکایت از جراحی زیبایی میگوید: خوب است بدانید که باید کلیه تجهیزات و وسایل انجام این عمل، یعنی لیفت شکم با نخ، باید استریل شده و یک بار مصرف باشند. لذا نیاز به مراجعه به متخصص و حصول اطمینان خاطر از این موارد توسط بیمار ضروری است. حال نظر به آنکه لاغری شکم با نخ امبدینگ به نوعی میکرو جراحی به حساب می آید باید توسط شخص دارای صلاحیت و مجوز از وزارت بهداشت و در مکان مناسب که پروانه انجام آن را داشته باشد، صورت بگیرد. لذا فقدان هریک از موارد مذکور، موجب بروز عفونت شده و تشکیل پرونده کیفری به دلیل شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ را در پی خواهد داشت.

در هر مورد که شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ مطرح میشود، مسئولیت پزشک از حیث میزان قصور پزشکی صورت گرفته نیز مورد بررسی و رسیدگی قرار میگیرد. عارضه و آسیب وارد آمده به بیمار توسط پزشکی قانونی یا کمیسیون نظام پزشکی مشخص و معین میگردد. برای انجام این مهم شاکی یا همان بیمار به پزشکی قانونی دلالت میگردد. بهترین توصیه به شما عزیزان همراه داشتن وکیل متخصص وباتجربه در کلیه زمینه های مختلف جرایم پزشکی مانند شکایت از لیفت شکم و پهلو با نخ امبدینگ میباشد.

شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ بدلیل ناحیه پرخطر

همانطور که مطلع هستید، این میکرو جراحی باید در نواحی و موضع هایی از بدن صورت پذیرند که دارا بافت چربی به میزان کافی و لازم بوده تا از بروز عارضه جلوگیری نماید. به عبارت دیگر، اگر تراکم چربی در موضع مورد جراحی نخ کم باشد، به دلیل رسیدن به استخوان یا نزدیک شدن به استخوان موجب بروز عفونت شده و شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ امبدینگ را در پی خواهد داشت.

امبدینگ برای زیبایی صورت ممنوع است

متاسفانه شاهد امبدینگ صورت یا برطرف نمودن چین و چروک و افتادگی صورت در نواحی اطراف صورت، پیشانی، خط لبخند و غبغب میباشیم. درست است که در بسیاری از موارد بیماران از انجام چنین عملی راضی بوده و شکایتی ندارند، اما آیا قبل از انجام امبدینگ، از عوارض جانبی آن کاملا آگاهی داشته اند؟ آیا کثرت یک عمل دال بر مشروعیت آن است؟ وکیل جرایم پزشکی میگوید: عضلات ناحیه صورت و میزان چربی در زیر پوست صورت بسیار کم و به استخوان نزدیک میباشند. نخ های کاشته شده در عضلات و نزدیک به استخوان قرار میگیرند. عمل مذکور به مانند قرار گرفتن یک جسم خارجی در کنار و مجاورت استخوان است. این مورد منجر به بروز عفونت میشود. لذا در نهایت بیمار مجبور به شکایت از جراحی زیبایی صورت با نخ شده و تشکیل پرونده کیفری شکایت از پزشک را آغاز مینماید.

شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ بدلیل بیماری

  • جراحی شکم و پهلو با نخ یا لیفت شکم از طریق امبدینگ برای چه افرادی ممنوع است؟

بیمارانی که بیماری هایی مانند سیروز کبدی یا ذات الریه یا سل یا هرنوع بیماری عفونی که سیستم دفاعی بدن را تضعیف مینماید، ممنوع ازا نجام این عمل زیبایی میباشند. زیرا انجام لاغری شکم با نخ امبدینگ موجب تشدید بیماری آنها میباشد. لذا پزشک لاجرم تکلیف بر بررسی بیمار خود از لحاظ سلامت جسمانی کامل پیش از انجام این نوع از لیفت داشته و اگر نسبت به انجام این مهم اهمال نماید، صحبت از اثبات قصور پزشکی نیز به میان می آید.

نکته: بهترین توصیه به پزشکان آن است که کلیه تکالیف مقرر قانونی و انتظامی مختص به صنف و صلاحیت خویش را به نحو احسن انجام دهند.

مراحل شکایت از جراحی زیبایی شکم و پهلو با نخ

  • مراحل شکایت از جراحی زیبایی شکم و پهلو با نخ چیست؟
  • برای طرح شکایت از لیفت شکم با نخ باید کجا برویم و چکار کنیم؟

بهترین توصیه استفاده از وکیل متخصص و باتجربه در شکایت از پزشک است. حال اگر بنا به هر دلیلی میخواهید خودتان به انجام این مهم اقدام نمایید، خوب است بدانید که باید مراحل ذیل را به نحو صحیح و قانونی طی نمایید:

۱_ تنظیم شکواییه شکایت از پزشک: با شرح مفصل، دقیق و واضح از دلایل شکایت و آسیب وارده.

۲_ مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی: ثبت شکواییه از طریق این مرجع صورت میپذیرد.

۳_ مراجعه به دادسرا: پس از ثبت شکایت و تعیین شعبه رسیدگی کننده.

۴_ مراجعه به پزشکی قانونی: جهت معاینه و احراز میزان قصور پزشکی.

۵_ مراجعه به سازمان نظام پزشکی: برای شکایت و پیگیری شکواییه خویش علیه پزشک متخلف و مقصر. گذرانیدن مراحل مربوط به هیات های بدوی و عالی نظام پزشکی.

۶_ مراجعه به دادگاه صالح: پس از صدور کیفرخواست در جهت انشا حکم و محکومیت پزشک.

۷_ اجرای حکم: پس از قطعیت یافتن حکم وارد مرحله مفصل و تخصصی اجرای حکم میشوید.

نکته: چنانچه شاکی راسا اقدام به طی نمودن مراحل فوق مینماید، میبایست دارای صبر و بردباری و سواد حقوقی و تخصص کافی در زمینه های مختلف مربوطه باشد.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از جراح زیبایی شکم و پهلو (ابدومینوپلاستی)

شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ (امبدینگ)
شکایت از جراحی زیبایی شکم با نخ (امبدینگ)

وکیل برای شکایت از لیفت شکم با نخ

در انجام هریک از موارد شکایت از پزشک مانند شکایت از جراحی زیبایی شکم و پهلو با نخ امبدینگ، ابدومینوپلاستی، ماموپلاستی و غیره، بهترین کار اعطای وکالت به وکیل متخصص و حرفه ای در زمینه جرایم پزشکی یا بهره مندی از مشاوره حقوقی دقیق و تخصصی ایشان میباشد. لذا بهترین و حرفه ای ترین وکلای مجرب و پایه یک دادگستری در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا مفتخر به ارائه خدمات حقوقی تخصصی به شما عزیزان میباشند.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۶ میانگین امتیاز: ۴.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جرم پزشکی جعل مهر پزشکی چیست؟
نوشتهٔ بعدی
شکایت بابت آسیب پزشکی چگونه میباشد؟

دیگر مطالب این دسته بندی

4 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
زراعتی
1 سال قبل

سلام و عرض ادب خدمت شما و همکاران محترم شما در موسسه حقوقی امین عدالت خواستم تشکر کنم بابت مشاوره خوب و تخصصی که دادید. برقرار باشید.

فرزانه
1 سال قبل

سلام تشکر میکنم از وکیل متخصص در امور پزشکی موسسه حقوقی امین عدالت واقعا مطالب به روز و جدیدی میزارید من از امبیدینگ شناختی نداشتم که با خوندن این مقاله کلی از مسائل برام روشن شد. یک دنیا سپاسگزارم

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ