شکایت از جراح لیپوماتیک

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از جراح لیپوماتیک
دعاوی پزشکی

شکایت از جراح لیپوماتیک یکی از بیشترین موارد مراجعه به وکیل شکایت از جراح زیبایی میباشد. امروزه با پیشرفت و بروز شدن جراحی های زیبایی و تقاضای بسیار زیاد از سوی افراد جامعه شاهد بالا رفتن تعداد جراحی های لیپوماتیک میباشیم. دلایلی از جمله عدم نیاز به بیهوشی و دوره نقاهت بسیار کوتاه سبب شده که عمده افراد مبتلا به اضافه وزن به سمت جراحی لیپوماتیک سوق پیدا کنند.

جراحی لیپوماتیک یا ساکشن چربی چیست؟

خوب است بدانید در گذشته و قبل از بروز شدن دستگاههای پزشکی برداشت و تخلیه چربی با انجام جراحی ساکشن صورت میپذیرفت. با گذشت زمان و پیشرفت در علم پزشکی و بروز شدن تجهیزات، جراحی هایی از جمله لیپوماتیک پا به عرصه پزشکی نهاد و به علت بروز عوارض کمتر و دوران نقاهت کوتاهتر جای جراحی ساکشن را گرفت. اگر چه این امر موجب از بین رفتن جراحی ساکشن نشده و هنوز شاهد انجام این جراحی پر خطر هستیم.

به صورت کلی به تخلیه چربی از ناحیه صورت، گردن، بازو، پشت، شکم و پهلو، ران و ساق پا لیپوماتیک می گویند. لیپوماتیک پهلوها، لیپوماتیک شکم، لیپوماتیک غبغب، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک ران، لیپوماتیک پشت بدن از انواع جراحی های لیپوماتیک می باشد.

جراحی لیپوماتیک به وسیله ایجاد شکاف هایی به قطر ۳ تا ۵ میلیمتر در نواحی مورد نظر و با استفاده از یک میله استیل ضد زنگ به طول ۴۰ سانتیمتر انجام میشود. این میله استیل کانولا نام دارد که با چرخش و دوران به دور خود و حرکت به طرفین با استفاده از امواج اینفراسونیک سبب جدا شدن چربی از محلی میشوند که به آن چسبیده است. ساکشن چربی های مایع از طریق حفره ای صورت میپذیرد که در نوک کانولا قرار دارد. بخاطر داشته باشید که حداکثر میزان چربی که در یک نوبت میتوان تخلیه کرد ۵ تا ۶ لیتر و حداقل فاصله زمانی بین دو جراحی لیپوماتیک ۱ ماه تا ۶ هفته میباشد.

تفاوت لیپوماتیک با ساکشن چربی چیست؟

خوب است بدانید در تخلیه چربی در هر دو روش لیپوماتیک و ساکشن، چربی بصورت مایع از بدن خارج میشود. وجه تمایز این دو روش در نحوه آزادسازی چربی از ناحیه ای که به آن چسبیده اند میباشد. بدین توضیح که در تخلیه چربی به روش ساکشن، چربی به وسیله حرارت بصورت مایع درآمده و سپس تخلیه میگردد. اما در لیپوماتیک حرارت وجود نداشته و جداسازی بافت چربی فقط توسط حرکت کانولا انجام میپذیرد. از دیگر تفاوتهای این دو روش میتوان به این مورد که چربی تخلیه شده توسط ساکشن غیر قابل استفاده میباشد و اینکه چربی تخلیه شده به روش لیپوماتیک قابل استفاده و تزریق در دیگر نواحی بدن مانند سینه و باسن میباشد. به عمل تزریق محلول چربی لیپوترانسفر می گویند.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک و مراحل آن در دادگاه و دادسرای کیفری

شکایت از جراح لیپوماتیک و بررسی علل آن توسط وکیل متخصص
شکایت از جراح لیپوماتیک و بررسی علل آن توسط وکیل متخصص

شکایت از جراح لیپوماتیک و بررسی علل آن

وکیل متخصص در جرایم پزشکی بیان می دارد بیشترین شکایت از جراح لیپوماتیک به دلیل عدم مهارت و رعایت ننمودن موازین علمی و فنی میباشد. متاسفانه گروهی از پزشکان بدون در نظر گرفتن شرایط عمومی بیمار اقدام به انجام جراحی زیبایی میکنند که در برخی موارد تبعات جبران ناپذیری به همراه دارد و این امر باب شکایت از جراح لیپوماتیک را برای بیماران در مراجعه به وکیل شکایت از جراح زیبایی باز مینماید. در ادامه به ذکر موارد شکایت از جراح لیپوماتیک و بررسی علل آن میپردازیم.

شکایت از جراح لیپوماتیک به علت قصور پزشکی

عدم توجه به سن و وزن بیمار و عدم علم و اطلاع کافی نسبت به میزان حد اکثر تخلیه چربی، باعث میشود که بیماران دچار مشکلاتی از قبیل سوختگی پوست در ناحیه شکم یا عفونت های داخلی و یا در برخی از موارد از بین رفتن پوست شکم در این نواحی گردند که این موضوعات جملگی سبب شکایت از جراح لیپوماتیک را فراهم می آورد.

قصور پزشکی چیست؟

به هر نوع کوتاهی در درمان چه در زمان انجام عمل جراحی و چه در دوران پس از آن که بیمار در طی این مرحله بهبودی کامل خود را بدست می آورد قصور پزشکی گفته میشود. وکیل جرایم پزشکی در این خصوص خاطر نشان میدارد که: به مجموعه افعال یاد شده در صورت غیر عمد بودن، قصور پزشکی گفته میشود و در صورت عمدی بودن دارای عنوان مجرمانه مجزا میباشد.


◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از پزشک

شکایت از جراح لیپوماتیک به علت عدم مهارت

شکایت از جراح لیپوماتیک به علت عدم مهارت از جمله شکایتهایی میباشد که متاسفانه بیمار در آن دچار آسیب جدی گردیده و معمولا این موارد راه حلی جز شکایت از جراح لیپوماتیک در دادسرای جرایم پزشکی و سازمان نظام پزشکی وجود ندارد. به دلیل عدم وجود مهارت کافی، که نشات گرفته از ضعف پزشک در انجام و کسب مهارت های عملی میباشد؛ متاسفانه هر ساله تعداد بسیار زیادی از مراجعین دچار مشکلات بسیاری میشوند که گاها جبران صدمات وارده امکان پذیر نمیباشد.

شکایت از جراح لیپوماتیک به علت عدم رعایت نظامات عمومی و حرفه ای

همانطور که در صدر مقاله بیان گردید عوامل مختلفی وجود دارند تا یک جراحی موفق لیپوماتیک به وقوع بپیوندد. مثلا مواردی از قبیل: انجام سونوگرافی و بررسی بیماریهای خاص مراجعه کننده و همچنین بررسی سن، وزن و شرایط عمومی بیمار قبل از انجام جراحی لیپوماتیک میتواند از عواقب ناخوشایندی که ممکن است بعدا عارض شود جلوگیری نماید.

عدم رعایت نظامات پزشکی چیست؟

مشخصا از آنجا که تمامی صنوف دارای مقررات و ضوابط مخصوص به خود میباشند در نتیجه نظام پزشکی به جهت حساس بودن حیطه فعالیت دارای نظامنامه و مقررات خاص تری نسبت به سایر صنوف میباشد. عدم رعایت نظامات پزشکی رابطه مستقیم با آسیب دیدن بیمار داشته و ممکن است جان یک فرد مورد خطر واقع گردد. شرح مفصل نظامات پزشکی را میتوانید در مقاله وکیل جرایم پزشکی / جرایم و تخلفات پزشکی مورد مطالعه قرار دهید.

شکایت از جراح لیپوماتیک به علت نداشتن تخصص پزشکی

با توجه به میزان گرایش مردم به سمت جراحی لیپوماتیک و هزینه های بالای آن عده ای از افراد سودجو به جهت انگیزه های مالی اقدام به انجام عمل لیپوماتیک مینمایند. همانطور که در مقاله وکیل شکایت از جراح زیبایی بیان شد: فقط پزشکان جراح پلاستیک و پزشکان جراح عمومی اجازه انجام این عمل را دارند. انجام اینگونه جراحی ها نیاز به اخذ تخصص در زمینه مربوط را دارد و صرف گذراندن دوره های آموزشی چنین اجازه ای را به فرد نمیدهد.

شکایت از جراح لیپوماتیک به علت انجام جراحی در مطب شخصی

به علت بالا بودن مبالغ دستمزد و هزینه های بیمارستان برخی از پزشکان چه دارای تخصص در زمینه مربوط باشند و چه فاقد تخصص و صلاحیت؛ به بیماران پیشنهاد میدهند که به دلیل کاهش هزینه ها، جراحی لیپوماتیک را در مطب شخصی انجام داده تا هزینه بیمارستان را پرداخت نکنند. وکیل جرایم پزشکی خاطرنشان نمود که: این امر تخلف انتظامی بوده و شکایت از جراح لیپوماتیک به علت انجام جراحی در مطب شخصی سبب پلمپ مطب و جزای نقدی برای پزشک متخلف میباشد.

لیپوماتیک توسط شخص فاقد صلاحیت

اگر جراحی لیپوماتیک توسط شخصی صورت پذیرد که پزشک نباشد، عنوان کیفری دخالت در امر پزشکی بر وی بار میگردد. ولیکن اگر شکایت از جراح لیپوماتیک در فرضی صورت بگیرد که پزشک عمومی به چنین امری مبادرت ورزد، عنوان مذکور منتفی ولی به تخلف وی نیز در سازمان رسیدگی میشود. در نهایت اگر لیپوماتیک توسط جراح متخصص صورت پذیرفته باشد ولیکن لیپوماتیک منجر به بروز آسیب و عارضه به بیمار شده باشد، دادسرا به قصور پزشکی جراح متخصص رسیدگی مینماید.


◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک بابت عمل لیپوساکشن

شکایت از پزشک متخلف در جراحی لیپوماتیک
شکایت از پزشک متخلف در جراحی لیپوماتیک

وکیل برای شکایت از جراح زیبایی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران مفتخر است به بیان این امر که با در اختیار داشتن کادر مجرب از وکلای پایه یک دادگستری ارائه دهنده بهترین خدمات حقوقی در زمینه جرائم پزشکی میباشد. شما عزیزان میتوانید در جلسات مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری از کلیه سوالات خویش رفع ابهام نموده و با بهره گیری از دانش و تجره وکلای متخصص ما نقش بسزایی در ایجاد آرامش خاطر خود ایفا نمایید.

وکیل شکایت از جراح زیبایی با صبر و بردباری برای شما عزیزان مفاهیمی از قبیل عدم رعایت نظامات عمومی و حرفه ای و مفهوم قصور پزشکی را توضیح داده و موجب بینش صحیح به موضوع پرونده کیفری شما و ماهیت آن میشود. خوب است بدانید میتوانید با اعطای وکالت به وکیل جرایم پزشکی از مراجعات مکرر و پیاپی به محاکم قضایی و شبه قضایی همچون دادسرای جرایم پزشکی و نظام پزشکی جلوگیری نموده و کلیه اقدامات را به وکیل جرایم پزشکی خود محول نمایید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۴ میانگین امتیاز: ۴.۸]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از پزشک و مراحل آن در دادگاه و دادسرای کیفری
نوشتهٔ بعدی
شکایت از پزشک بابت تزریق ژل

دیگر مطالب این دسته بندی

42 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
ژیلا
1 سال قبل

چقدر اقای وکیل خوب و دقیق مشاوره تلفنی میدن با این اوضاع کرونا که امکان حضوری نیست واقعا شما و تیم حقوقیتون به بهترین شکل ممکن مشاوره تلفنی میدید. درود بر شما

نازی
1 سال قبل

سلام از وکیل جرایم پزشکیتون سوال داشتم من تو یه کلینیک که بعدا متوجه شدم اصلا مجوزات لازم رو نداره اقدام به عمل لیپوماتیک نمودم. حالا میخوام از این مجموعه شکایت کنم. البته تو سایتتون مقاله ای تحت عنون شکایت از موسسات پزشکی غیر مجاز خوندم ولی میخوام بدونم الان من بخوام هم از فردی که منو عمل کرده هم از اون موسسه غیر مجاز شکایت کنم ایا باید دو تا شکایت طرح کنم یا همزمان و در قالب یک شکواییه میشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

ارتش سرخ
1 سال قبل

برای شکایت از جراح لیپوماتیک باید چه دلایل و مدارکی رو ضمیمه کنیم؟ من تقریبا نصف بیشتر نسخه ها و هزینه های واریزی و عکس و فیلم قبل و بعد لیپو رو دارم که هر ادمی میبینه جاهای اسکار و سوراخا به قدری بیرون زدگی و گوشت اضافه اورده متوجه میشه که پزشک وارد نبوده و به شدت افسرده هستم از نازیبایی بوجود امده

مهدی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر، متاسفانه یکی از اقوام که دختری تنها ۲۵ ساله بود حین عمل لیپوماتیک فوت شد. متاسفانه قبل عمل گویا رضایت نامه ای برای پزشک مربوطه امضا کرده بوده. میخواستم بپرسم آیا میتونم بازم از پزشک شکایت کنم یا خیر؟

گیتی
1 سال قبل

وکیل برای شکایت از پزشک بخوام بگیرم کی می تونم بیام موسستون و حضوری باهاشون صحبت کنم؟

نسترن
1 سال قبل

شکایت از جراح لیپوماتیک رو می‌تونم خودم انجام‌ بدم یا باید وکیل بگیریم؟

پریناز
2 سال قبل

جرایم پزشکی اگر تو دادسرا شاکی رضایت بده پرونده بسته میشه؟

پدرام
2 سال قبل

شکایت از دکتر جراح انجام بدم می تونم خسارتی که در اثر این جراحی به من وارد کرده و من مجبور شدم برم پیش یه پزشک دیگه و چند برابر هزینه کنم برای درمان رو بگیرم؟

مبینا
2 سال قبل

شکایت از پزشک اگر تو دادسرا باشه میتونم پروانه پزشک رو باطل کنم؟

کیارش
2 سال قبل

شکایت از پزشک اگر شما تنظیم کنید چقد هزنیه داره؟

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ