شکایت از لیزر غیرمجاز

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از لیزر غیر مجاز
دعاوی پزشکی

وکیل جرایم پزشکی نظر به متداول شدن برخی از موضوعات پراهمیت و رایج شدن آنها همچون لیزر غیرمجاز به ارائه مقالات کاربردی و علمی در زمینه های مربوطه اقدام مینماید. شکایت از لیزر غیرمجاز موضوع پرونده کیفری است که هم شامل پزشکان میشود و هم دربرگیرنده سایر اقشار جامعه است که مبادرت به انجام لیزر در مطب یا انجام لیزر در آرایشگاه مینمایند.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از جراح متخلف زیبایی

سوختگی در اثر لیزر

یکی از مهمترین و متداول ترین موضوعات دعاوی پزشکی طرح شکایت از لیزر غیرمجاز یا حتی لیزر مجاز به دلیل سوختگی ناشی از آن میباشد. سوختگی در اثر لیزر به معنای ان است که شخصی که مبادرت به انجام لیزر بر روی بدن متقاضی مینماید، حساسیت پوست موضع مورد لیزر و درجه حرارت آن را در نظر نگرفته و به دلیل بی احتیاطی، بی مبالاتی و یا عزم رعایت نظامات مربوطه موجب بروز آسیب به بدن متقاضی شده است. وکیل متخصص جرایم پزشکی ادامه میدهد: شکایت از لیزر غیرمجاز میتواند به دلیل این امر باشد که انجام لیزر توسط شخص ذی صلاح و در مکان مربوطه و با لوازم استاندارد انجام نشده است.

وکیل متخصص کیفری و جرایم پزشکی نظر به تخصصی بودن مضوعات دعاوی کیفری پزشکی مختصرا بیان میدارد: خوب است بدانید چنانچه شخص یا اشخاصی اقدام به اخذ مجوز لیزر بنمایند میبایست دوره های مرتبط به خدمات زیبایی را گذرانده و گواهی های معتبر را اخذ نمایند. وکیل شکایت از پزشک ادامه میدهد: بااینحال نمیتوانند دارو تجویز نمایند و برای درمان و انجام خدمات درمانی میبایست از وزارت بهداشت مجوز دریافت نمایند.

شکایت از لیزر غیرمجاز در آرایشگاه

وکیل جرایم پزشکی نظر به موضوعات مبتلابه مختصرا میگوید: متاسفانه به دلیل سودجویی برخی افراد و بی اطلاعی و ناآگاهی مردم جامعه برخی اشخاص یا حتی خود آرایشگرها در آرایشگاه های خود اقدام به انجام لیزر غیرمجاز بر روی بدن متقاضی مینمایند. همانطور که پیشتر گفته شد، انجام لیزر نیاز به اخذ مجوز مربوطه و گذراندن دوره های اموزشی و مکان استریل شده برای انجام آن را دارد. لذا بهترین توصیه به شما عزیزان درجهت جلوگیری از مشکلات عدیده در آتی و طرح پرونده کیفری با موضوع شکایت از لیزر غیرمجاز در آرایشگاه، عدم انجام لیزر در ارایشگاه و انجام این کار در کلینیک های دارای تخصص و تجربه میباشد.

نکته: پزشک عمومی درجهت انجام تزریق ژل و یا تزریق بوتاکس میبایست دوره مربوطه را گذرانیده و مدرک معتبر آن را از سازمان نظام پزشکی دریافت نماید.

شکایت از لیزر غیرمجاز و پزشک آن

وکیل متخصص و باتجربه در زمینه دعاوی پزشکی تحت عنوان پرونده های مختلف کیفری لیزر غیرمجاز و انجام آن در مطب پزشک، آرایشگاه ها و متاسفانه حتی در باشگاه ها درخصوص انجام لیزر در کلینیک و یا مطب پزشک توسط شخصی غیر از پزشک توضیح میدهد: سوال متداول این است که چه کسی باید لیزر کند؟ چه کسی مجاز به انجام لیزر در مطب است؟ چه کسی میتواند در کلینیک لیزر نماید؟

وکیل شکایت از لیزر غیرمجاز میگوید: بهترین نحوه طرح سوال این است که گفته شود آیا انجام لیزر توسط پزشک الزامی است؟ یا پزشک میتواند انجام لیزر در مطب یا انجام لیزر در کلینیک را به شخص دیگری بسپارد؟

پاسخ پرسش های فوق اینگونه است، لیزر در مطب یا لیزر در کلینیک باید توسط شخص پزشک انجام شود. لذا این امر که مشاهده میشود و مرسوم شده است که دستیاران پزشک لیزر مینمایند. انجام لیزر توسط شخصی غیر از پزشک ممنوع است و موجب تخلف و شکایت و طرح پرونده کیفری میباشد.

لیزر در آرایشگاه ها و باشگاه ها

وکیل جرایم پزشکی میگوید: در بسیاری از تماس های شما عزیزان مشاهده میشود که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی کافی و اطلاعات سازنده در این زمینه، بانوان محترم نسبت به انجام لیزر در آرایشگاه ها و باشگاه های بانوان اقدام مینمایند. بعضا دچار آسیب و عارضه شده و موجب سوختگی های جبران ناپذیر از قبیل عفونت و انتقال بیماری های پوستی و ایجاد لک های قهوه ای رنگ در اثر درجه نامناسب لیزر بر روی پوست میشوند. شکایت از کلیه این موارد تحت عناوین مختلف کیفری صورت میپذیرد که اصولا پرداخت دیه یا ارش را برای شاکی به همراه خواهد داشت.


◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک و مراحل آن در دادگاه و دادسرای کیفری

وکیل برای شکایت از لیزر غیر مجاز
وکیل برای شکایت از لیزر غیر مجاز

وکیل جرایم و تخلفات پزشکی در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران وکلای متخصص و باتجربه خویش را بر آن داشته است که در زمینه های مختلف و متداول و به روز شده دعاوی کیفری پزشکی و جرایم پزشکی فعالیت نمایند. نیاز امروز جامعه ما طرح شکایت از لیزر غیرمجاز به دلایل عدیده از قبیل فقدان صلاحیت، فقدان مهارت و تخصص، عدم جواز و مجوز از وزارت بهداشت، عدم در اختیار داشتن فضای مجاز و مناسب و استریل و انجام لیزر در آرایشگاه و باشگاه، انجام لیزر توسط شخص غیرپزشک، انجام لیزر توسط فرد فاقد صلاحیت و بسیاری از موارد دیگر میباشد. بهترین راهکارهای قانونی و مشاوره حقوقی دقیق و تخصصی را از وکلای خبره و حرفه ای ما بخواهید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۶ میانگین امتیاز: ۳.۹]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
دخالت غیر مجاز در دندانپزشکی
نوشتهٔ بعدی
شکایت بابت اشتباه در تزریق بوتاکس

دیگر مطالب این دسته بندی

98 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
میلاد
19 روز قبل

سلام من رفتم لیزر کردم الان چند جای بدنم سوخته، میشه شکایت کرد پول گرفت ازشون؟

محدثع
1 ماه قبل

سلام من به یه کلینیک میرفتم که اپراتور که پزشک نبود خودشم هم خانم بود واسه مردا‌ لیزر میزد عینک هم نمیزد، آیا تخلف است؟

زهرا
5 ماه قبل

سلام، من ۷ ماه پیش سوختگی کل پاها به صورت دایره دایره که مشخصه جای شاته داشتم، الان بعد از این همه ماه هنوز پاک نشدن و کلی عکس هم دارم از اول تا این ماه، اگه شکایت کنم آخرش به نتیجه میرسم؟ چون شاغلم میخوام اگه واقعا نتیجه ای داره اقدام به شکایت کنم.

هدیه
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر، من ۸ جلسه لیزر رفتم و نتیجه نگرفتم، لیزر هم توسط اپراتور انجام گرفته، آیا میشه شکایت کرد؟ و اینکه هر جلسه اعلام میکردم و میگفتن طبیعیه جلسه بعد خوب میشه

مژده
6 ماه قبل

اینم بگم مرکز معتبر هستن و پزشک اونجاس ولی واقعا گند زدن میخوام الان که بهشون پیام میدم پیشاپیش حق و حقوقم رو در این مورد بدونم

مژده
6 ماه قبل

سلام فقط درصورت سوختگی میشه درصورت رویش موی زائد جاییکه مو نداشته نمیشه شکایت کرد؟
آخه من قسمتی از بدنم رو که قبلا همیشه جای دیگه انجام میدادم گفتم لیزر کنید، از من امضا گرفتن که اون ناحیه با رضایت خودم بوده انگار میترسیدن!
ولی از اونطرف صورتم رو که گفتم داخلش اصلا شات نخوره شات زدن و الان یجای غیر طبیعی که هیچوقت نبوده یعنی بغل گودی چشمم مو دراومده که منو شدیدا ناراحت و عصبی کرده
چه اقدامی میتونم بکنم در این مورد؟ یا اگه واقعا پیگیری نمیشه الکی دنبالش نرم؟

Nil
6 ماه قبل

سلام وقت بخیر آیا میشه به خاطر رعایت نکررن نکات ایمنی مثل نزدن عینک مخصوص قبل لیزر شکایت کرد؟ چون نزدن عینک باعث عوارض جدی به چشم میشه

سید حسین رضوی
7 ماه قبل

درود
ببخشید آیا در سالنی که لیزر مو زائد انجام میدهند برای خانمها
آیا مرد میتواند بجای منشی کار انجام دهد

habibeh
7 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من ۵ ماه پیش کلینکی که دکتر وجود نداشت فقط اپراتور بود لیزر کردم دچار سئختگی شدم روی ساعد دستم که دکتر پماد و کرم داد ولی همچنان جای شاتا روی دستم مونده و قهوه ایه می تونم الان شکایت کنم ازشوم یانه ؟

آخرین ویرایش7 ماه قبل توسط habibeh
.....
8 ماه قبل

سلام بنده در سنندج لیرز انجام دادم قسمت های زبر بغل و زیر گردن هیچی بعد از حدود ۱۰جلسه هموز موها رشد میکنن قسمت بدش اینجاست که قسمت هایی رو که لیزر کردن اطرافش نور لیزر بهش خورده و موهاش زخیم شدن خیلی خیلی بد من رفتم از جاهای دیگه سوال کردم گفتن بله دلیل پرگشت شدن موها تحریک توسط لیزره ولی این کلینیک که اسمش کلینیک زیبایی و لیزر دکتر پویا هست تو سنندج زیر بار نمیره بعدش به من میگفتن حساس نباش اخه اگه خساس نبودم نمیومدم لیزر همش توجیه میکنن خیلی اعصابم خورد شده آیا میتونم شکایت کنم؟

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ