وکیل شکایت از پزشک

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

وکیل شکایت از پزشک
دعاوی پزشکی

وکیل شکایت از پزشک کیست؟ وکیل برای طرح شکایت علیه پزشک عمومی چگونه اقدام میکند؟ مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل شکایت از پزشک جراح زیبایی چه مزایایی دارد؟ برای صحبت با وکیل موسسه حقوقی ما چکار باید بکنید؟ نحوه پیگیری پرونده توسط وکیل شکایت علیه پزشک چگونه است؟ حق الوکاله وکیل برای شکایت کردن از پزشک در ۱۴۰۱ چقدر است؟ با ما همراه باشید.

فهرست مطالب این مقاله:

شکایت از پزشک به نحو قانونی به چه معناست؟

شکایت از پزشک در معنای اخص و ویژه آن دربردارنده شکایتی است که به موجب عارضه درمانی یا قصور پزشکی یا بی احتیاطی پزشک بر بیمار حادث شده است. لذا مقصود از شکایت از پزشک که در مقالات دعاوی پزشکی مورد بحث قرار میگیرد، مقصود شکایت از جرائم پزشکی است که در دادسرای ویژه جرائم پزشکی و در سازمان نظام پزشکی مورد رسیدگی قرار میگیرند.

وکیل شکایت از پزشک کیست؟

وکیل شکایت از پزشک به وکیلی گفته میشود که در حوزه کاری خود، اشتغال به وکالت در زمینه جرایم پزشکی و ودفاع از حقوق بیمار یا پزشک را در راس وکالت خود قرار داده و بصورت تخصصی به انجام این مورد میپردازد. لذا بخش اعظم پرونده های وکیل شکایت از پزشک که عضو موسسه حقوقی ما میباشد را موضوعات مختلف مربوط به دعاوی و جرایم پزشکی و شکایت از پزشکان خصوصا مواردی از قبیل: شکایت از جراح زیبایی شکم و پهلو، شکایت از لیپوساکشن، شکایت از جراحی های زیبایی صورت مانند بلفاروپلاستی و تزریق چربی و ژل به گونه و لیفت صورت و غیره دربرمیگیرد. شما میتوانید بنا بر هر آسیب و عارضه ای که به شما وارد شده است، نسبت به تشکیل پرونده علیه پزشک مقصر اقدام قانونی لازمه را انجام دهید. میتوانید تنظیم شکواییه و طرح دعوا را به وکیل کیفری پزشکی ما بسپارید.

نکته: با حفظ احترام نسبت به عریضه نویسان، بهترین توصیه به شما عزیزان این است که تنظیم شکواییه و یا تنظیم لایحه دفاعیه را به وکیل متخصص مربوطه بسپارید.

وکیل برای طرح شکایت از پزشک
وکیل برای طرح شکایت از پزشک

نحوه تماس با وکیل برای شکایت از پزشک در تهران

وکیل کیفری که در حوزه جرایم مربوط به پزشکی مانند شکایت از پروتز سینه، فعالیت مینماید، از اعضای موسسه حقوقی امین عدالت کبریا میباشد. شما میتوانید با موسسه تماس گرفته و خواستار تعیین وقت شوید. این تعیین وقت برای مشاوره حقوقی میتواند هم بصورت تلفنی باشد و هم بصورت حضوری باشد. و یا اگر تمایل دارید، میتوانید در واتساپ شخصی وکیل شکایت از پزشک، مساله خود را مطرح نمایید. پاسخ شما از طریق واتساپ ارسال میگردد. همچنین میتوانید تصاویر خود را نیز ارسال نمایید. مواردی از قبیل ایجاد نکروز، سوختگی و از بین رفتن بافت بدن، انحراف بینی و غیره را با وکیل خود به اشتراک بگذارید.

نکته: آیا از اثر رضایتنامه بیمار مطلع هستید؟ آیا میدانید برائت نامه ای که پزشک از بیمار قبل از عمل دریافت میکند، چه اثری دارد؟ همین الان با موسسه حقوقی ما تماس حاصل کرده و به کلیه دغدغه های خود خاتمه بدهید.

نحوه شکایت از پزشک متخلف در سال ۱۴۰۱ چگونه است؟

شکایت از پزشک از طریق قانون دارای رویه مختص به خود میباشد. با پیشرفت روز افزون در علم پزشکی و نوآوری های جدید در این عرصه که به شدت مورد استقبال عموم قرار گرفته است، به تبع آن تخلفات و جرایم این حوزه نیز افزایش یافته و شکایت از پزشک به امری رایج در عموم مردم تبدیل شده است.

اقدامات وکیل برای تشکیل پرونده شکایت از پزشک

وکیل شکایت از پزشک در موسسه حقوقی ما، برای طرح دعوا علیه دکتر چه کارهایی انجام میدهد؟ وکیل جرم پزشکی مانند جراحی منجر به فوت بیمار، ابتدا با موکل خود، که در این فرض، اولیای دم میباشند، جلسه مشاوره حقوقی برگزار میکند. شرح حال بیمار را از وی دریافت و در پرونده شخصیت که در موسسه حقوقی ما تشکیل می یابد، ثبت میشود. مطابق عارضه ای که برای بیمار حادث شده است، شکواییه تنظیم میکند. در تنظیم و نگارش شکواییه اصول قانونی لازمه را رعایت میکند. متن آن را برای مطالعه و تایید توسط موکل، برای او ارسال میکند. پس از انجام تغییرات نهایی، شکواییه را ثبت نموده و تصویر آن را برای موکل ارسال مینماید.

یکی از مهمترین کارهایی که وکیل پزشکی با درایت و صلابت انجام میدهد، اخذ پرونده پزشکی موکل خود حسب مورد از بیمارستان یا کلینیکی میباشد که موکل در آن اقدام درمانی و یا جراحی زیبایی انجام داده است. مانند شکایت از کلینیک کاشت مو، شکایت از کلینیک کاشت ابرو، شکایت از کلینیک لیزر و سایر موارد که تعداد آنها در سالهای اخیر و خصوصا امسال یعنی ۱۴۰۱ بسیار زیاد شده است.

اعمالی که از پزشک سر می زند مانند عمل سایر افراد جامعه زمانی می تواند جرم باشد که در قانون برای آن جرم انگاری صورت گرفته باشد. به عبارت دیگر به استناد اصل قانونی بودن جرم و مجازات زمانی می توان فردی را مجرم دانست و مجازات کرد که فعل او در قانون جرم انگاری شده باشد.

در خصوص نحوه شکایت از پزشک نیز مانند سایر افراد جامعه می بایست از قاعده کلی تبعیت نمود. و برای شکایت از پزشک باید با طرح شکواییه از دادسرا خواستار این شد که به جرم صورت گرفته از سوی پزشک مجرم رسیدگی کند. البته قابل ذکر است که پزشکی مانند هر شغل دیگری دارای یک نهاد صنفی است. نام این نهاد، سازمان نظام پزشکی است. که این سازمان نیز به تخلفات پزشکان رسیدگی می کند. در ادامه به بررسی دقیق تر مراجع رسیدگی به شکایت از پزشک خواهیم پرداخت.


مشاوره با وکیل شکایت از پزشک
مشاوره با وکیل شکایت از پزشک

وکیل شکایت از پزشک و اخذ پرونده پزشکی بیمار

اگر بیمار پرونده پزشکی خود را نداشته باشد باید چکار کند؟ برای تشکیل پرونده کیفری علیه پزشکی که به بیمار آسیب وارد کرده است، آیا باید الزاما پرونده پزشکی در اختیار بیمار باشد؟ آیا باید بیمار اوراق مربوط به درمان، جراحی، بستری شدن خود در بیمارستان، داروهای تجویزی، انجام آزمایشات متعدد و غیره را همراه خود داشته و به وکیل شکایت از پزشک تحویل دهد؟ خوب است بدانید که در اکثر موارد در بهترین حالت، بیمار و یا خانواده او، صرفا نسخه هایی از داروهای تجویزی را داشته و حتی یک برگ از اوراق پرونده پزشکی بیمار را در اختیار ندارند. مانند پرونده های زنان و زایمان که در بیمارستان میباشد.

بهترین وکیل شکایت از پزشک میگوید: جای نگرانی وجود ندارد. زیرا در متن شکواییه به سابقه پزشکی بیمار و پرونده بیمار، استناد شده و وکیل از مقام قضایی دستور ارسال آن به شعبه را میگیرد.

بعنوان مثال در شکایت از سقط جنین و یا شکایت از کادر درمان و بیمارستان های تهران، سابقه پزشکی بیمار، در بیمارستان وجود دارد. لذا بیمار و یا خانواده او چیزی در دست ندارند. خوب است بدانید صرف توضیح مساله و شرح حال شما برای تشکیل پرونده و به جریان افتادن رسیدگی های لازمه، کفایت مینماید.

شکایت از پزشک شامل چه تخلفاتی میشود؟

شکایت از پزشک از طریق قانون دامنه گسترده ای دارد. این شکایت هم میتواند در راستای طبابت پزشک معالج و بابت قصور پزشکی وی باشد، مانند آنکه بیمار از پزشک خود بابت عمل جراحی ابدومینوپلاستی شکایت نماید، و هم شکایت از پزشک میتواند در غیر از موضوع طبابت دکتر بوده و از یک پزشک بابت جرم عمومی مثلا توهین و فحاشی شکایت شده باشد.

نکته: در بسیاری از موارد که قصور و کوتاهی و تقصیر بیمار به اثبات میرسد، پزشک از اتهام تبرئه شده و مسئولیتی متوجه وی نمیباشد. لذا با شکایت از پزشک از طریق قانون به نتیجه ای نمیرسید.

مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل شکایت از پزشک

وکیل شکایت از پزشک در جلسه یا جلسات مشاوره حقوقی، ابتدا شرح آنچه که گذشته و اتفاق افتاده را از مراجعه کننده محترم میشنود. سپس سوالهایی را مطرح میکند. پرسش های وکیل در جلسه مشاوره حقوقی تخصصی با موضوع جرایم پزشکی، در راستای بایسته های قانونی و رسیدن به نتیجه مطلوب میباشد. مراجعه کننده یا خود بیمار است یا خانواده او میباشند. وکیل علاوه بر ارائه طریق و توضیح مراحل قضایی پیش روی، مهلت طرح شکایت علیه پزشک، سایر مدارک لازم برای شکایت از پزشک  اعم از کارت شناسایی و نسخه دارویی و هر مورد دیگری که نزد بیمار است، را تحویل میگیرد.

وکیل شکایت از پزشک پس از اتمام جلسه مشاوره حقوقی به نحو تخصصی و آگاهی دادن به بیمار درخصوص مرحله های مختلف رسیدگی در دادسرا و سازمان نظام پزشکی، نسبت به تنظیم شکواییه و یا تنظیم قرارداد اقدام میکند. در صورت توافق و انعقاد قرارداد وکالت، وکیل نسبت به تنظیم وکالتنامه الکترونیکی مضبوط در سامانه قوه قضاییه اقدام میکند. سپس تصویر آن را چاپ نموده و در اختیار موکل قرار میدهد.

نکته: هزینه مشاوره تخصصی با وکیل شکایت از پزشک در سال ۱۴۰۱ چه بصورت تلفنی و چه بصورت حضوری، فقط و فقط ۲۰۰ هزار تومان میباشد.

عدم رعایت نظامات دولتی مستند شکایت پزشکی

شکایت از پزشک از طریق قانون ممکن است به استناد عدم رعایت نظامات دولتی توسط دکتر باشد. اگر پزشک در انجام امور درمانی مقررات راجع به آن امر را به درستی رعایت ننماید، مرتکب تقصیر شده است. با شکایت از پزشک متخلف، از طریق مراجع قانونی، نحوه عملکرد وی و احراز میزان مسئولیت وی قابل تعقیب کیفری خواهد بود.

وکیل متخصص شکایت از پزشک در تهران

وکیل متخصص در جرایم پزشکی و شکایت از پزشک به نحو قانونی، ابتدائا به بررسی دقیق حادثه و مستندات ارائه شده از سوی موکل می پردازد. و با تشخیص جرم بودن عمل ارتکابی و تکمیل مستندات لازم جهت طرح شکایت، اقدام به طرح شکایت از پزشک نموده و از اتلاف وقت و تضییع حقوق موکل جلوگیری می نماید.


وکیل متخصص شکایت از پزشک- موسسه حقوقی امین عدالت کبریا
وکیل متخصص شکایت از پزشک

بیمار آسیب دیده راسا اقدام به شکایت از پزشک میکند

وکیل شکایت از پزشک در شهر تهران میگوید: در بسیاری از موارد مشاهده میشود که بیمار آسیب دیده راسا نسبت به طرح دعوای کیفری علیه پزشک خود اقدام میکند. در این فرض، یا ابتدائا بیمار شکایت خود را طرح نموده و سپس برای صحبت با وکیل اقدام میکند. و یا قبل از تنظیم و تقدیم شکواییه، به وکیل شکایت از پزشک مراجعه میکند. در هر دو صورت، با ارائه مشاوره حقوقی تخصصی و دقیق، به کلیه سوالات و ابهامات بیمار پاسخ داده میشود.

وکیل شکایت از پزشک و تنظیم شکواییه یا لایحه برای بیمار

وکیل شکایت از پزشک میگوید: در مواردی که بیمار میخواهد خودش اقدام کند و یا بنا به هدلیلی نمیتواند یا نمیخواهد وکیل دادگستری تعیین کند، تنظیم شکواییه و یا تنظیم لایحه دفاعیه را از وکیل شکایت از پزشک خواستار میشود. یعنی بسیاری از شما عزیزان با مراجعه به موسسه حقوقی ما، از ما میخواهید که با وکیل شکایت علیه پزشک دیدار داشته باشید. سپس مدارک و شرح حال خود را در اختیار وی قرار دهید. و ایشان حسب مورد برای شما شکواییه تنظیم کند و یا لایحه دفاعیه در دادسرای جرایم پزشکی و یا سازمان نظام پزشکی تنظیم کند. حتما قبل از حضور در جلسه رسیدگی مربوطه، با وکیل پزشکی ما صحبت کنید.

نکته: هر خدمت حقوقی که مورد خواست و توجه شما باشد، مطابق قوانین و مقررات مربوطه، توسط وکلای باتجربه ما در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با ما در ارتباط باشید. بدون صحبت با وکیل شکایت از پزشک، اقدام نکنید.

رسیدگی به تخلفات و دعاوی پزشکان در صلاحیت کجاست؟

شکایت از پزشک از طریق قانون برای مراجع مربوطه، ایجاد تکلیف مینماید. رسیدگی به تخلفات پزشکان در صلاحیت دادسرای انتظامی پزشکی می باشد. رسیدگی به دعاوی پزشکی در صلاحیت محاکم کیفری دادگستری می باشد. پس از طرح شکایت کیفری علیه پزشک، ابتدائا پرونده به دادسرای ویژه رسیدگی به دعاوی پزشکی (دادسرای ناحیه ۲۶) در تهران ارجاع می گردد. در ادامه در صورت توجه اتهام به پزشک مورد نظر و احراز تخلف پزشک با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه ارجاع می گردد. در غیر اینصورت و عدم توجه اتهام به پزشک، شاکی با قرار منع تعقیب مواجه می گردد. لذا بیمار با شکایت از پزشک از طریق قانون به نتیجه مطلوب نمیرسد.

لزوم اخذ وکیل برای شکایت علیه پزشک

وکیل شکایت از پزشک دارای چه امتیازات و مهارتهایی است؟ چرا لازم است که در دعاوی پزشکی و جرایم پزشکی از وکیل متخصص برای طرح دعوا علیه پزشک استفاده کنیم؟ با هم مساه را بررسی میکنیم. ببینید دوستان، وکیل شکایت از پزشک دارای سابقه و تجربه در پرونده های مختلف پزشکی میباشد. وکیل شکایت از پزشک، هم از پزشک بعنوان متهم دفاع نموده و هم از طرف شاکی طرح دعوا و تنظیم شکواییه نموده است. لذا تجربه فعالیت در هر دو زمینه را دارد. به قول معروف خم و چم کار دستش است. ممکن است از شخصی که تجربه ای در زمینه جرایم پزشکی ندارد، راهنمایی اشتباهی دریافت نمایید. مطابق آن راهکار اشتباه اقدام کرده و به بن بست برسید. پس لزوما باید از دانش، مهارت، تخصص و تجربه یک وکیل متخصص پزشکی استفاده نمایید.

ذکر یک نمونه عملی

مراجعه کننده محترم به موسسه حقوقی ما تعریف کرد: در نتیجه جراحی زیبایی اندام دچار آسیب و دفورمه شدن بدنم شدم. یک شخصی به من گفت الان به دکتر رضایت بده، ازش پول بگیر، بعدش شکایت کن. این یک تصور کاملا اشتباه است! زیرا اگر رضایت بعد از عمل دارای شرایط قانونی مربوطه باشد، وکیل شکایت از پزشک نیز نمیتواند برای شما کاری انجام دهد. پس همواره لازم است که امور مربوط به پرونده های پزشکی را از وکیل متخصص مربوطه تقاضا نمایید.

نحوه رسیدگی به دعاوی پزشکان در دادسرا

شکایت از پزشک از طریق قانون موجب تشکیل پرونده کیفری علیه پزشک میشود. دادسرای ویژه رسیدگی به دعاوی پزشکی ناحیه ۲۶ تهران پس از وصول شکایت از پزشک از سوی شاکی با اقدامات مقتضی اعم از تحقیق از شاکی، ملاحظه مدارک ارائه شده توسط شاکی و استعلام از مطلعان و سوابق مربوطه و انجام معاینات و آزمایشات مورد نیاز و جلب نظر کارشناس موضوع را مورد رسیدگی قرار خواهد داد. در انتهای تحقیقات دادسرا، اگر دادیار یا بازپرس رسیدگی کننده به پرونده شکایت نظر به عدم تخلف پزشک داشته باشد اقدام به صدور قرار منع تعقیب می نماید و اگر خلاف این امر باشد یعنی مقام رسیدگی کننده نظر به تخلف پزشک داشته باشد اقدام به صدور قرار مجرمیت علیه پزشک متخلف می نماید و در ادامه کیفرخواست از سوی دادستان صادر و پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارجاع می گردد.

اقدامات وکیل پس از تشکیل پرونده کیفری پزشکی

وکیل شکایت از پزشک، پس از ثبت شکایت و تشکیل پرونده، حضورا به نهادهایی از قبیل: دادسرای جرایم پزشکی در تهران، دادگاه کیفری دو دارای صلاحیت، سازمان نظام پزشکی، شورای حل اختلاف، بیمارستان یا کلینیک مورد نظر و غیره مراجعه مینماید. وکیل استعلام های مورد نیاز را از مراجع قضایی و شبه قضایی درخواست میکند. به موجب تقاضای کتبی وکیل، نامه های قضایی صادر میشود. این نامه ها یا به وکیل تحویل میشود. و یا توسط سیستم بصورت سیستمی به مرجع مقصد ارسال میگردد. وکیل برای واصل شدن پاسخ استعلامات، پیگیری های لازمه را در هر دو سازمان مبدا و مقصد، انجام میدهد.

وکیل شکایت از پزشک، در کلیه جلسات رسیدگی در همه نهادهای ذکر شده در بالا شخصا حضور بعمل میرساند. نظریه کارشناسی، نظریه کمیسیون، نظریه پزشکی قانونی را دریافت میکند. حسب مورد در صورت نیاز، پس از مشودت با موکل، نسبت به اعتراض به قرارهای صادر شده اقدام میکند. هرگز مشورت با وکیل را فراموش نکنید.

نکته: چه بیمار بعنوان شاکی، چه پزشک بعنوان متهم، هر دو به وکیل کیفری برای دفاع از حق و حقوق خود نیازمندند. و با اعطای وکالت به وکیل، دیگر نیازی نیست در جلسات رسیدگی شرکت نمایند.

وکیل خوب شکایت از پزشک در تهران

وکیل خوب برای شکایت از پزشک ابتدائا می بایست با بررسی اسناد و مدارک ابرازی تشخیص دهد که رفتار ارتکابی آیا مشمول قانون مجازات می شود. و قابل پیگیری در محاکم دادگستری است. یا این اعمال مشمول قانون مجازات نبوده. و می بایست توسط سازمان نظام پزشکی در جهت احقاق حقوق موکل اقدام نمود. لذا این امر نیازمند تخصص و تجربه کافی در این زمینه می باشد. که وکیل متخصص در دعاوی پزشکی بهترین گزینه جهت طرح دعوا علیه پزشک می باشد. لازم به ذکر است که در برخی موارد می توان همزمان به هر دو مرجع پیش گفته یعنی سازمان نظام پزشکی و محاکم دادگستری مراجعه نمود.


وکیل شکایت از پزشک و مزایای آن
وکیل شکایت از پزشک و مزایای آن

مزایای استفاده از وکیل شکایت از پزشک

با اعطای وکالت به وکیل شکایت از پزشک، از چه مزایایی بهره مند میشویم؟ چرا انتخاب موسسه حقوقی امین عدالت، یک انتخاب مطمئن و سودمند است؟ دوست عزیز، موسسه حقوقی ما دارای شماره ثبت ۴۸۶۶۰ میباشد. استقرار دفتر موسسه در آدرس مندرج در ذیل صفحه، نشان دهنده این امر است که هر زمان که بخواهید، میتوانید در موسسه حاضر شده و از نزدیک با وکیل پزشکی خود صحبت نمایید. ممکن است در روند رسیدگی با الفاظ و عبارات و مراحلی مواجه بشوید که به راحتی منظور و معنای آن را متوجه نشوید. ممکن است یک کارمند دادگستری یا سازمان نظام پزشکی، نوعی از استعلام را از شما بخواهند که درک عنوان قضایی آن دشوار باشد. ممکن است اوقات دقیق و مفید در جهت مراجعه حضوری به شعبه را ندانید. ممکن است به گونه ای اقدام نمایید که فرصتی را از دست بدهید.

با اعطای وکالت به وکیل شکایت از پزشک، میتوانید انجام همه امور را به ایشان محول نمایید. وکیل شکایت از پزشک به ساده ترین بیان ممکن، همه مسائل مربوط به پرونده را برای شما توضیح میدهد.

نکته: بسیار مشاهده شده است که موکل حتی از تاریخ ابلاغ و رعایت فرجه مقرر قانونی جهت ثبت اعتراض مطلع نبوده و برای همیشه فرصت اعتراض و تجدیدنظرخواهی را از دست داده است.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل جرایم پزشکی

شکایت از پزشک منجر به مطالبه خسارت

شکایت از پزشک از طریق قانون میتواند منجر به مطالبه خسارت از دکتر باشد. لذا اگر پزشک مذکور در انجام عمل جراحی و یا تجویز دارو و هرگونه اقدام پزشکی دیگری اهمال و سهل انگاری نموده باشد، و یا نظامات قانونی را رعایت نکرده باشد، و یا علی رغم عدم داشتن تخصص در یک رشته خاص، اقدام به فعالیت در آن حوزه نموده باشد، در این صورت پزشک مسئول خسارات وارده به بیمار بوده و حسب مورد قابل تعقیب در مراجع قضایی یا سازمان نظام پزشکی می باشد.

نکته: چنانچه از سوی پزشک هیچ گونه تقصیر و یا قصوری صورت نگرفته باشد، اما علیرغم رعایت این موارد آسیبی متوجه بیمار شده باشد، طبیعتا پزشک مذکور قابل تعقیب نمی باشد. و عامل بیماری و یا عوامل دیگری که خارج از اراده پزشک است، چنانچه در بروز آسیب نقش داشته باشد، مسئولیت این آسیب بر عهده پزشک نخواهد بود.

حق الوکاله وکیل شکایت از پزشک در سال ۱۴۰۱

وکیل شکایت از پزشک برای تنظیم شکواییه چقدر هزینه دریافت میکند؟ اگر از ابتدای کار به وی وکالت بدهیم، چقدر حق الوکاله میگیرد؟ آیا امکان پرداخت حق الوکاله بصورت مرحله ای وجود دارد؟ خوب است بدانید هزینه تنظیم شکواییه در موسسه حقوقی ما بنا به تخصصی بودن موضوع آن، در زمینه جرایم پزشکی، فقط ۵۰۰ هزار تومان میباشد. حق الوکاله وکیل شکایت از پزشک، بنا به اینکه تا چه مرحله ای وکالت مینماید، متغیر است. لذا با عرض پوزش، میبایست جهت اطلاع از حق الوکاله وکیل، با موسسه تماس بگیرید و با وکیل صحبت کنید. زیرا هر مساله ای، حکم مختص به خود را دارد. و حق الوکاله شکایت از ابدومینوپلاستی با حق الوکاله شکایت از جراح بینی متفاوت است.

نکته: شما عزیزان میتوانید عضو خانواده بزرگ امین عدالت شده و از تخفیف های مربوطه نیز استفاده نمایید. تخفیف هایی که هم شامل حق مشاوره میباشد و هم شامل حق الوکاله است.

◁◁ بیشتر بدانید:  هزینه شکایت از پزشک چقدر است؟

عدم آگاهی بیمار به تخصص پزشک

آیا عدم آگاهی بیمار نسبت به تخصص پزشک در پیگیری و شکایت از پزشک تاثیری دارد؟ عدم آگاهی بیمار نسبت به تخصص پزشک در طرح شکایت از سوی بیمار و تعقیب هیچگونه تاثیری ندارد. چرا که پزشک با توجه به سوگند نامه پزشکی نمی بایست اقدام به اعمالی نماید، که خارج از تخصص او می باشد. و در این فرض انگشت اتهام به سوی پزشک می باشد. چون نمی توان از افراد جامعه که هیچگونه تخصصی در امر پزشکی ندارند، انتظار داشت که در مراجعه به پزشک تحقیق نموده، و کسب اطلاع نماید که پزشک مذکور در چه زمینه ای فعالیت می نماید. به همین جهت طرح دعوا علیه پزشک در این موارد هیچگونه مانع قانونی نخواهد داشت.

بهترین راه برای شکایت از پزشک متخلف

بهترین راه برای شکایت از دکتر را که بعنوان پزشک معالج و یا بعنوان جراح زیبایی موجب بروز آسیب و صدمه شده است را اینگونه میتوان گفت: نخست نظر چند پزشک دیگر را بصورت مشورتی اخذ نمایید. سپس با وکیل جرایم پزشکی مشورت نموده و مشاوره حقوقی دریافت نمایید. سپس با اشراف کامل بر مسائل پیش روی اقدام قانونی لازمه را انجام دهید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک و چگونگی آن در سال ۱۴۰۲

وکیل شکایت از پزشک در چه مواردی وکالت میکند؟

چه موضوعاتی را میتوان به وکیل شکایت از پزشک اعطا نمود؟ وکیل متخصص شکایت علیه پزشک در چه زمینه هایی فعالیت میکند؟ آیا شکایت از دکتر شامل انواع طبابت های درمانی و جراحی های زیبایی میشود؟ آیا وکیل در هر حوزه ای فعالیت میکند؟ در ادامه برخی از شایع ترین موضوعات شکایت علیه پزشکان به دلیل قصور پزشکی ذکر گردیده است که هریک از این موضوعات نیازمند دانش، پیش زمینه علمی و قضایی مربوطه توسط وکیل متخصص در جرایم پزشکی می باشد. لذا موسسه حقوقی امین عدالت با توجه به فعالیت تخصصی خود در زمینه دعاوی پزشکی برای هر مورد، مطلبی جداگانه تهیه نموده و در آن نقش و کمکی که وکیل به شما می تواند به نماید را شرح داده است که می توانید از آن بهره مند شوید.

وکیل سکایت از پزشک در تهران
وکیل شکایت از پزشک در تهران

بهترین وکیل شکایت از پزشک در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا، دارای وکلای باتجربه و متخصص در زمینه جرایم پزشکی میباشد. وکیل شکایت از پزشک در سال جدید نیز همواره در موسسه حضور داشته و به فعالیتهای ارزنده خود ادامه میدهد. شما میتوانید با خاطری آسوده، پیگیری پرونده و دفاع از حق و حقوق خود را به ما بسپارید. اعتبار ما، موجب اطمینان شماست. و اعتماد شما، سرمایه ماست.

حساسیت دعاوی پزشکی بسیار زیاد است. آثار غیر قابل جبران جرایم پزشکی بر مهمترین دارایی انسان ها، یعنی جسم و حیات انسان ها میباشد. گسترده بودن دامنه قوانین و جرایم پزشکی موجب پیگیری جرایم مربوط به این حوزه و طرح شکایت از پزشک با دقت فراوان شده است. بهترین توصیه به شما عزیزان این است که از دانش، تخصص، مهارت و تجربه یک وکیل پایه یک دادگستری متخصص در جرایم پزشکی بهره ببرید. لذا موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران با بهره گیری از کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری متخصص و دارای سابقه درخشان در زمینه دعاوی پزشکی، این نوید را به شما هموطنان می دهد که حقوق تضییع شده شما را به بهترین کیفیت و در کمترین زمان مطالبه نماید. جهت مشاوره با وکیل شکایت از پزشک در تهران با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۶۶ میانگین امتیاز: ۴.۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ بعدی
وکیل جرایم پزشکی

دیگر مطالب این دسته بندی

88 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
آیت الله نادری
7 ماه قبل

سلام، در مورد بیمار ما که جراحی مغز کرده بودند کمیسیون تایید کرده قصور پزشکی رو، ولی رای دادن ۱۰ درصد مقصر بوده، آیا این خنده دار نیست، بالاخره اشتباه پزشک باعث فوت بیمار شده حالا بیمار هر شرایطی هم داشته عامل فوت پزشک بوده، ضمن اینکه چندین پزشک مطرح قبل عمل معاینه کرده بودن از جمله خود دکتر معالج و۱ درصد هم ریسک فوت نداده بودن، حالا ۱۰درصد چه معنایی دارد؟

آخرین ویرایش7 ماه قبل توسط آیت الله نادری
سارا
11 ماه قبل

سلام وقت بخیر
مادرم عمل لیزیک چشم انجام داده و بعد از مدتی یکی از چشمهاش دچار تاری شده، به پزشک مربوطه مراجعه کردیم و گفت به خاطر کهولت سنه و کاری نمیشه کرد. ولی بعد از یک ماه به دکتر دیگری مراجعه کردیم و گفت شبکیه چشم دچار خونریزی شدید شده بوده و الان به خاطر دیر اقدام کردن احتمال نابینایی هم وجود داره. آیا می تونیم از پزشک اولی شکایت کنیم؟

نجمه
1 سال قبل

سلام درود فراوان من ۳روز پیش در یکی از مراکز لیزر انجام دادم و پای سمت چپم خیلی از جاهلش سوخته و یه حالت لکه قهوه ایی مونده چطور میتونم شکایت مرکز کنم ممنون میشم پاسخگو باشید

سامان
1 سال قبل

با سلام
حدود ۵ماه پیش کاشت مو توسط تکنیسین در کلینیک کاشت مو تحت نظر متخصص پوست انجام دادم. ناحیه بانک مو به شدت تخریب شده. آیا میتونم جهت شکایت هم از طریق نظام پزشکی و هم دفاتر خدمات قضایی اقدام کنم
باتشکر

حامد
1 سال قبل

سلام آیا میتوانم من از پزشکی که پدرمو عمل کرده عمل قلب باز نموده ۳ تا از رگهای قلب تعویض نموده و پزشک متوجه دریجه قلب پدرم مشکل داشته ولی تو گزارش بیان نکرده و دریچه قلبشو نادیده گرفته و بعد از اتمام عمل پدرم موفق نشده و بعداز مدت ۱۱ ماه قلب پدرم ضعیف تر شده و فوت کرد حالا من میخوام از پزشکی که پدرم را عمل کرده شکایت کنم آیا امکانش هست

حسین
1 سال قبل

سلام. خسته نباشید. راستش یک ماه و نیم پیش، پدرم در سن ۷۵ سالگی به دلیل کرونا در بیمارستان نداجای گلستان ارتش بستری شد. چند روزی در بخش بود. ولی بعدش به ای سی یو منتقل شد. از زمانی که به داخل آی سی یو رفت، ما دیگر هیچ گونه دسترسی به پدرم نداشتیم. هر بار که احوالش رو از آی سی یو می پرسیدیم به دروغ می گفتن خوبه در صورتی که حال پدرم اصلا خوب نبود. و آی سی یو بجای درمان پدرم خانواده را به دنبال داروهای بسیار گران قیمت کرونا میفرستاد، ولی دریغ از اینکه این دارو ها رو به پدرم بدهند. خلاصه بعد از دو هفته پدرم به رحمت خدا رفت. و ما می خواهیم از بیمارستان و دکتر آی سی یو شکایت کنیم. آیا این امکان وجود دارد؟ لطفا ما را راهنمایی بفرمایید. ممنونم

تواندشتی
1 سال قبل

با سلام و وقت بخیر
با توجه به شرایط بد کرونایی در کشور آیا شکایت از “بیمارستان و پزشک متخصص عفونی و پرستار ” در بیمار کرونایی دیابتی که بَد رگ بودند و رگ بیمار گیر نمی آمده و پرستار شیفت در تماس با پزشک جراح برای “سی وی لاین کردن” بیمار بد رگ با تاخیر بیش از ۲۴ ساعت عمل کرده و بیمار کرونایی دیابتی به علت تاخیر ۲۴ ساعته در نگرفتن سرم داروها در بیمارستان فوت کرده ، آیا شکایت از پزشک عفونی و بیمارستان و پرستار در شرایط بد کرونایی مرداد ماه به نتیجه میرسد یا احتمال به نتیجه رسیدن کم است؟؟ با تشکر

امیدی
1 سال قبل

سلام وخسته نباشی. ایا دربیماری pffd شکایت از سنو گرافیست فایده داره

رضا
1 سال قبل

سلام. میخواستم بپرسم آیا در هنگام آندوسکوپی دکتر در اثر سهل انگاری اگر نای مریض را پاره کند مقصر است. رضا از همدان

محمدعلی محمدی
1 سال قبل

سلام من رویش سبز انجام دادم شاکی هستم که چرامن را ۱۲۰۰ کلاه گذاشتن سرم و در حین خونریزی سر هزینه امپول مزو گرفتن. که باچند نفر و خود کاشتکارها خودم با خط دیگه پرسیدم خلاف دونستن خود شما جای من با سرخونی کار نصفه مجبورت میکن بری کارت بکشی درضمن من سرم زیر بود اصلا از کجا معلوم سرنگ خالی نکردن سرم بجای امپول مزو. من شاکی هستم راهکار چیه متشکرم