شکایت از پزشک گوش حلق بینی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از پزشک گوش حلق بینی
دعاوی پزشکی

شکایت از پزشک گوش حلق بینی دامنه وسیع و گسترده ای دارد. زیرا کلیه زمینه های درمانی از قبیل آسیب به گوش میانی و گوش درد و مشکلات گوارش و مشکلات تنفسی بینی را تا اعمال زیبایی و جراحی های زیبایی از قبیل جراحی زیبایی بینی و کوچک کردن گوش و فرم دهی به آن را در برمیگیرد. در این مقاله شکایت از پزشک گوش حلق بینی به طور کلی مورد بررسی قرار میگیرد.

دلایل شکایت از پزشک گوش حلق بینی

خوب است در ابتدا بدانید متخصص گوش حلق بینی، پزشکی است که پس از طی دوره تخصصی مربوطه به درمان امراض و مبتلایان به بیماری هایی از قبیل اختلالات گوش، سیستم تنفسی و گوارشی میپردازد. حال در دعاوی کیفری پزشکی و جرائم پزشکی، نکته حائز اهمیت آن است که شکایت از پزشک گوش حلق بینی به استناد چه دلایل و مواردی قابل طرح است؟ در ذیل به دو مورد از آنها اشاره خواهیم نمود:

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از پزشک

شکایت بابت جراحی زیبایی فرم دهی به گوش (اتوپلاستی)

شکایت از پزشک گوش حلق بینی میتواند به دلیل انجام جراحی زیبایی فرم دهی به گوش بزرگ یا کوچک کردن گوش باشد. دکتر جراح در این زمینه میبایست مرتکب قصور پزشکی نشده و کلیه احتیاط های لازم پزشکی و نظامات مربوطه را رعایت نماید. بروز عوارض نامتعارف بعد از جراحی اتوپلاستی و ایجاد اختلال در شنوایی بیمار یا عدم ایجاد تغییر در ظاهر و نتیجه مطلوب میتواند از شایع ترین دلایل شکایت از پزشک گوش حلق بینی بابت جراحی اتوپلاستی باشد.

شکایت از متخصص گوش حلق بینی بابت جراحی زیبایی بینی

شکایت از پزشک گوش حلق بینی در طیف محدودتر آن و در زمینه جراحی زیبایی بینی در بردارنده شکایت از جراح زیبایی بینی میباشد. دکتر جراح زیبایی بینی میبایست پیش از عمل بینی، اقدامات ضروری لازمه از قبیل آماده سازی بیمار، بررسی میزان سلامت بیمار، ارائه تصویر نزدیک به نتیجه نهایی به بیمار، توضیح عوارض ممکنه، چگونگی مراقبت های لازمه پس از عمل و غیره را رعایت نماید. متاسفانه از شایع ترین دلایل شکایت از جراح زیبایی بینی ، ایجاد ظاهر نامناسب و نامتعارف و بروز مشکلات تنفسی بعد از عمل میباشد.

مراجع صالح به رسیدگی به شکایت از پزشک گوش حلق بینی

  • شکایت از پزشک گوش حلق بینی را کجا طرح نماییم؟
  • برای تنظیم شکوائیه شکایت از پزشک گوش حلق بینی باید چکار کنیم؟

وکیل شکایت از پزشک گوش حلق بینی میگوید: بیمار بعنوان شاکی میتواند راسا یا توسط وکیل خود نسبت به طرح شکایت در مراجع ذیل اقدام نماید:

  • سازمان نظام پزشکی
  • دادسرای ویژه جرائم پزشکی
  • شورای حل اختلاف

با طرح شکایت از پزشک گوش حلق بینی در هر یک از مراجع فوق، پرونده کیفری مربوطه به جریان افتاده و موضوع شکایت به کمیسیون سازمان نظام پزشکی ارجاع میشود. کمیسیون مذکور میزان قصور پزشکی و تقصیر او و یا تحقق یا عدم تحقق خطای پزشکی را مورد بررسی قرار داده و مسئولیت یا عدم مسئولیت پزشک را بیان مینماید.

رضایت بیمار در مراحل دادرسی

اگر از پزشک گوش حلق و بینی شکایت نماییم، میتوانیم در اثنای رسیدگی به آن، اعلام رضایت نماییم؟ پاسخ وکیل جرایم پزشکی در اینخصوص مثبت است. بیمار میتواند در هر مرحله از دادرسی، نسبت به پزشکی که از وی شکایت کرده است، اعلام رضایت نماید. همچنین میتواند پرونده را با انجام سازش، ختم به صلح نماید.


◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از جراح متخلف زیبایی

وکیل شکایت از پزشک گوش حلق بینی
وکیل شکایت از پزشک گوش حلق بینی

وکیل شکایت از پزشک

شکایت از پزشک گوش حلق بینی مانند سایر شکایات از پزشکان نیازمند تخصص و مهارت و اشراف بر رویه عملی محاکم و مراجع صالح به رسیدگی میباشد. در تنظیم شکوائیه، رعایت نکات بسیار مهمی، ضروری میباشد که هم بعد قانونی داشته و هم بنا بر تجربه و حرفه به دست می آید. با آگاهی از راههای پیش رو و این امر که چه اقدام قانونی و حقوقی، بهترین اقدام میباشد در رقم زدن آینده ای روشن برای سرنوشت پرونده کیفری خود سهیم باشید. جهت مشاوره تخصصی با وکیل برای شکایت از پزشک گوش حلق بینی با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۸ میانگین امتیاز: ۴.۸]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از پزشک کاشت مو
نوشتهٔ بعدی
شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی

دیگر مطالب این دسته بندی

16 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سید فرنود شرفی
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید من ۲ ساله دماغمون عمل کردم بغل ببنی باد کرده دکتر گفتش ۱سال دیگ خوب میشه اصلا خوب نشد تابلو .باید چیکار کنم مرسی؟؟ وکیل بگیرم خواهشا کمک کنید

مهناز
1 سال قبل

سلام واقعا سایت حقوقی شما جزوء بهترین سایت هایی هست که من تا بحال دیدم. همه چیز دقیق و عالی خوش بدرخشید وکلای با تجربه امین عدالت کبریا

کوهانی
1 سال قبل

سلام من ۳ ماه پیش نزد جراح گوش و حلق وبینی عمل زیبایی بینی انجام دادم ولی ظاهر بینی خیلی خراب شده ۸ میلیون هزینه گرفته آیا میشه شکایت کرد؟ چطوری؟

معصومه
1 سال قبل

تشکر از وکیل متخصص و باتجربه برای قصوره پزشکی در مورده دکتره گوش و حلق و بینی مشاوره دادید که جواب گرفتم

جهان پور
1 سال قبل

سلام و ضمن تشکر از سایت و موسسه خوبتون.
فقط میخواستم ازتون قدرانی کنم. با مشاوره تخصصیتون در رابطه با شکایت از پزشک گوش و حلق و بینی تونستم برنده دعوا باشم. خدا خیرتون بده.

فرخ
1 سال قبل

سلام من جراحی اتوپلاستی انجام دادم ولی متاسفانه انقدر دو تا گوشم باهم فرق دارن حد نداره شاید از روبرو چیزی معلوم نشه ولی یه گوشم خیلی کوچیکتر از اون یکی شده میتونم شکایت از جراحی گوش داشته باشم؟ چقدر زمان میبره شکایت از پزشک جراح تا بخواد به نتیجه برسه؟ میبخشید هزینه وکالت موسسه شما چقدره؟

سیما
1 سال قبل

سلام برای شکایت از پزشک گوش و حلق و بینی چه مدارکی لازمه؟ آیا خودمم میتونم شخصا شکایت کنم یا خیر؟

آرزو
1 سال قبل

وکیل پزشکی میخوام برای شکایت از پزشک گوش حل و بینی باید چیکار کنم؟

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ