شکایت از جراح بینی | وکیل شکایت از پزشک عمل بینی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از جراح بینی
دعاوی پزشکی

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که افراد به دلایل مختلف ممکن است تصمیم به انجام عمل بینی بگیرند و ممکن است در مواردی جراحی بینی به دلیل مشکلاتی باشد که در تنفس افراد به وجود آمده و به دلیل زیبایی نباشد. در هر صورت وقتی فردی تصمیم به عمل بینی می گیرد دارای اهدافی است که برای شخص دارای اهمیت است و انتظار دارد این عمل به بهتری شکل ممکن انجام شود، وقتی که آن هدف محقق نمی شود هم از نظر روحی و از نظر جسمی فشار زیادی به فرد وارد می آید و سبب می شود که تصمیم به شکایت از پزشک بگیرد. لذا در این مقاله وکیل شکایت از جراح بینی قصد دارد به بررسی این دعوا و مشاوره حقوقی در رابطه به آن بپردازد.

شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی)

وکیل شکایت از جراح زیبایی میگوید: جراحی بینی یا رینوپلاستی همانطور که بیان گردید در اکثر موارد جنبه زیبایی و بالا بردن اعتماد به نفس فرد درخصوص زیبایی خود داشته ولیکن پزشک جراح میتواند حین عمل زیبایی بینی نسبت به درمان لازمه از قبیل رفع انحراف بینی نیز اقدام نماید. متاسفانه چنانچه پزشک جراح موجب بیشتر شدن انحراف شود و یا عارضه ای را ایجاد نماید، شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی) را در پی خواهد داشت.

شایع ترین موارد عمل زیبایی بینی

وکیل جرایم پزشکی میگوید: علاوه بر دلیل اصلی برمبنایی زیبایی طلبی در بسیاری از افراد، باز بودن و بیرون زده بودن پره های بینی و نامتقارن بودن سوراخ های بینی موجب تمایل و تصمیم بر انجام جراحی زیبایی بینی میشود. خوب است بدانید چنانچه این عمل زیبایی که برای آن نام معجزه ای در زیبایی صورت را قرار داده اند منجر به بروز مشکلات تنفسی و یا ظاهری نامتعارف و بدفرم و یا عدم تقارن در سوراخ های بینی را در پی داشته باشد، مورد از موارد شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی) خواهد بود.

برخی از عوارض بعد از عمل

به دلیل کثرت و شایع بودن عمل جراحی بینی تقریبا بسیاری از افراد جامعه با عوارض متداول و معمول آن آشنایی داشته و از آن آگاه میباشند. وکیل شکایت از عمل بینی مختصرا میگوید در صورت بروز هر یک از عوارض ذیل و عدم رفع آن در مدت دوران نقاهت پس از عمل، موجب تشکیل پرونده کیفری و طرح شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی) خواهد شد.

 • عوارض موجب شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی)
 • درد غیرقابل تحمل و عدم کنترل آن با مسکن و دارو
 • بی حسی دائمی در بینی
 • ماندن جای زخم زیر بینی و عدم رفع آن
 • آسیب دائمی به اعصاب
 • تغییر رنگ و تورم پوستی
 • ایجاد اختلال در تنفس
 • ظاهر نامطلوب بینی
 • خون دماغ شدن های مکرر
 • سوراخ شدن تیغه بینی
 • نیاز به عمل مجدد

چه زمانی می توان از جراح بینی شکایت کرد؟

شکایت از جراح بینی یا به طور کلی شکایت از پزشک نیازمند مقدماتی می باشد که در مقاله های پیشین توسط بهترین وکلای پزشکی موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با عنوان، نتیجه مجرمانه ناشی از اعمال پزشکی، فعل مجرمانه یا خطای پزشکی، رابطه سببیت در اعمال پزشکی مورد بررسی از سوی وکیل جرایم پزشکی قرار گرفته است.

به صورت خلاصه می توان گفت وقتی شما می توانید از جراح زیبایی یا همان جراح بینی شکایت کنید که در انجام جراحی بینی مرتکب تقصیر شده باشد و در اثر این تقصیر زیانی به شما وارد آمده باشد.

◁◁ بیشتر بدانید:  تاثیر رضایت نامه بیمار در دفاع یا شکایت از پزشک

برای شکایت از جراح بینی کجا باید برم؟

شکایت از جراح بینی مانند سایر نمونه های شکایت از پزشک می باشد و وقتی که یک پزشک بینی شما را عمل می کند و از قضا مرتکب قصور یا خطای پزشکی می شود و بینی شما به دلخواه شما نمی شود و در برخی موارد بینی دچار انحراف می شود و یا بینی شما دچار حفره هایی می شود و یا ممکن است راه تنفس از بینی برای شما دشوار شود و دلایل دیگری که نشان دهنده عدم جراحی حرفه ای بر روی بینی شما می باشد و شما قصد دارید که از پزشک جراح بینی شکایت کنید، می بایست مراحل زیر را برای شکایت از پزشک عمل بینی طی کنید.

برای شکایت از جراح بینی شما می توانید وکیل بگیرید و یا شخصا اقدام به طرح شکواییه نمایید، در ادامه هر دو شکل طرح شکایت برای شما شرح داده می شود:

شکایت از پزشک عمل بینی توسط شخص بیمار

سوالات رایجی که بین بیماران وجود دارد این است که،

 • خودم چطور می توانم از پزشک عمل بینی شکایت کنم؟
 • آیا حتما باید برای شکایت از پزشک وکیل گرفت؟
 • شکایت از پزشک زیبایی توسط بیمار چگونه است؟

وکیل جرایم پزشکی به خوبی به این سوالات پاسخ داده است و بهترین پاسخ ها را برای شما در نظر گرفته است.

هر فردی که در اثر ارتکاب جرمی دچار زیان شده باشد خودش می تواند شکایت کند، این حقی است که قانون برای افراد در نظر گرفته است و الزامی به استفاده از وکیل برای شکایت از جراح بینی نیست، اما بهترین راه این است که به دلیل جلوگیری از ضایع شدن حقوق خود و برای سرعت در پیگیری پرونده، حتما از کمک وکیل خوب جرایم پزشکی برای شکایت از جراح بینی استفاده کنید، اما اگر شما شخصا قصد شکایت از وکیل جراح بینی داشته باشید، اقدام به تنظیم شکواییه علیه جراح بینی می نمایید و با در دست داشتن مستندات لازم برای طرح شکواییه از جمله مدارک شناسایی و همچنین کلیه مدارک پزشکی که از جراحی بینی خود در اختیار دارید به یکی از دفاتر خدمات قضایی نزدیک به محل زندگی خود مراجعه و اقدام به ثبت شکایت علیه پزشک عمل بینی می نمایید.

وکیل شکایت از جراح بینی | شکایت از پزشک عمل بینی
وکیل شکایت از جراح بینی | شکایت از پزشک عمل بینی

مدارک لازم برای شکایت از جراح بینی

برای شکایت از جراح بینی شما باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید و داشتن مدارک زیر برای شکایت از جراح بینی الزامی است:

۱- کارت ملی
۲- متن شکایت
۳- مستندات
۴- ثبت نام سامانه ثنا
۵- کارت عابر بانک جهت پرداخت هزینه ثبت شکایت

شکایت از جراح بینی توسط وکیل جرایم پزشکی

شاید این سوالات برای شما ایجاد شود که،

 • وکیل شکایت از جراح بینی چه کاری انجام می دهد؟
 • برای شکایت از پزشک عمل بینی خوب است وکیل بگیرم؟
 • آیا برای شکایت از جراح بینی وکیل نیاز است؟

وکیل جرایم پزشکی به صورت حرفه ای و تخصصی به سوالات فوق پاسخ داده است و بهترین پاسخ ها را در ادامه به شما ارائه خواهیم نمود.

شکایت از جراح بینی یکی از انواع شکایت ها است که شما می توانید علیه پزشک متخلف مطرح نمایید و به جهت تخصصی بودن شکایت بهتر است که شما از وکیل شکایت از جراح بینی یا وکیل شکایت از پزشک که دارای تخصص در زمینه پرونده های پزشکی باشد، استفاده کنید. وقتی برای شکایت از جراحی بینی وکیل می گیرید، دیگر نیاز نیست در هیچ یک از مراحل شکایت حضور پیدا کنید. شما ابتدا به دفتر وکیل مراجعه می کنید و با در دست داشتن کلیه مدارک لازم اقدام به تنظیم قرارداد وکالت با وکیل مورد نظر می نمایید و ادامه کار توسط وکیل انجام می پذیرد و شما صرفا زمانی که لازم باشد در دادگاه حاضر می شوید.

بررسی های وکیل شکایت از عمل بینی

توصیه های جراح بینی قبل از عمل چه تاثیری در پرونده کیفری دارد؟

پیش از طرح و تنظیم شکایت از جراح بینی رینوپلاستی خوب است که در جلسات مشاوره حقوقی با وکیل متخصص خود این موارد را نیز مورد بررسی قرار دهید که آیا پزشک جراح توصیه های لازمه پیش از عمل را به شما گفته بود؟ آیا عارضه کنونی در نتیجه کوتاهی و قصور پزشک به دلیل نگفتن نکات ضروری و لازم نبوده است؟ لذا وکیل جرایم پزشکی میگوید چنانچه جراح بینی پیش از عمل به بیمار نگوید که از مصرف دخانیات به مدت چند هفته پیش از جراحی و بعد از آن خودداری ورزد، مرتکب قصور پزشکی شده است.

نکته: یکی از موارد شایع دلیل بروز مشکلات و شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی) این است که پزشک فراموش نموده که به بیمار بگوید چند روز قبل از عمل بینی، مصرف قرص های ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع نماید.

بهترین دفاع در شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی)

“مراقبت های لازمه بعد از عمل بینی را فراموش نکنید”

وکیل شکایت از عمل بینی میگوید: در بسیاری از دعاوی پزشکی به دلیل جراحی بینی، نه تنها پزشک مرتکب قصور پزشکی نشده و شکایت از جراح بینی رینوپلاستی بلاوجه بوده، بلکه بیمار به دلیل عدم رعایت مراقبت های لازمه دچار آسیب و عارضه شده است. پزشک یا وکیل دفاع از پزشک میتوانند به موارد ذیل بعنوان بایسته های بعد از عمل اشاره نموده و در مقام دفاع برآیند:

 • اجتناب از انجام فعالیتهای شدید ورزشی، دویدن، شناکردن در دوران نقاهت
 • عدم استحمام بهمراه پانسمان و چسب بینی
 • عدم خندیدن یا قهقه زدن
 • رعایت مواردی از قبیل عدم ایراد ضربه یا فشار به بینی ولو فشار یقه لباس نامناسب

در پرونده کیفری شکایت از جراح بینی (رینوپلاستی) پزشک میتواند به عدم رعایت نکات ایمنی و ضروری از ناحیه بیمار استناد جسته و در مقام دفاع از بی نقص بودن جراحی خویش برآید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک و مراحل آن در دادگاه و دادسرای کیفری

شکایت از پزشک عمل بینی و دریافت دیه

از سوالات متداولی که از طرف شما عزیزان مطرح می شود این است که:

 • وقتی از جراح بینی شکایت می کنم چقد دیه می تونم بگیرم؟
 • اگر از پزشک جراح بینی شکایت کنم دیه می تونم بگیرم یا نه؟
 • چقد دیه برای عمل بینی می توان گرفت؟

وکیل متخصص شکایت از جراح بینی در پاسخ به پرسش های فوق بیان می دارد، برای تعیین دیه شما باید ابتدا طرح شکایت از جراح بینی انجام دهید و در ادامه دادسرا پرونده شما را به کمیسیون پزشکی مورد اعتماد دادگاه ارجاع می دهد و پس از آن کمیسیون مزبور پرونده پزشکی شما را بررسی می کند و خود شما نیز توسط پزشکان کمیسیون معاینه می شوید و آزمایش های لازم از شما گرفته می شود و در نهایت پس از بررسی این موارد، میزان دیه ای که به شما تعلق می گیرد، تعیین می شود. بنابراین نمی توان بدون نظر کارشناس گفت که چقد دیه می توانید از جراح بینی بگیرید.

ارتباط دکترین کمیسیون پزشکی با نظام پزشکی

سوال رایج دیگری که از طرف بیماران مطرح می شود این است که،

 • آیا کمیسیون پزشکی نیز مربوط به سازمان نظام پزشکی است؟
 • آیا احتمال دارد نظر پزشکان کمیسیون به نفع پزشکان باشد؟

در پاسخ باید گفت کمیسیون پزشکی رسیدگی کننده به جراحی بینی صورت گرفته به هیچ عنوان ارتباطی با سازمان نظام پزشکی ندارد و دکترین مشغول در این سازمان زیر نظر پزشکی قانونی می باشند و از پزشکان معتمد دادگاه هستند. در این کمیسیون پرونده پزشکی شما و شرایط جسمی شما مورد بررسی قرار می گیرد و طبق این موراد نظر کمیسیون اعلام می گردد.

بهترین زمان طرح شکایت کیفری

بهترین زمان شکایت از جراح بینی پس از طی نمودن دوران نقاهت مورد نیاز بعد از عمل جراحی زیبایی ممربوطه میباشد. کمیسیون تشکیل شده و موضوع را از حیث احراز قصور پزشکی بررسی مینماید. از طرح پرونده کیفری بصورت شتابزده و قبل از اینکه اطلاعات لازمه حقوقی را دریافت نمایید، اجتناب کنید. بهتر است با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نموده و از وکیل کیفری در زمینه شکایت از پزشک، مشاوره حقوقی دریافت نمایید.


وکیل شکایت از جراح بینی در تهران
وکیل شکایت از جراح بینی در تهران

وکیل شکایت از پزشک جراح بینی در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران دارای دپارتمان های تخصصی در زمینه پرونده های مختلف می باشد و یکی از این موارد دپارتمان پزشکی است که متشکل از وکلای متخصص در زمینه دعاوی پزشکی می باشد.

این نوید را به شما می دهیم که با مراجعه به موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا، شکایت خود را به یک تیم متخصص و حرفه ای در زمینه جرایم پزشکی سپرده اید و کسب بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن برای ما در اولویت خواهد بود. برای مشاوره با وکیل جرایم پزشکی یا تنظیم لایحه و یا طرح شکواییه علیه پزشک جراح بینی با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵۷ میانگین امتیاز: ۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
نحوه رسیدگی به جرایم پزشکی در دادگاه جرایم پزشکی
نوشتهٔ بعدی
تخلفات انتظامی پزشکان و تفاوت آن با جرایم پزشکی

دیگر مطالب این دسته بندی

188 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
الهه
25 روز قبل

با سلام لطفا اسم دکتر هایی که کاربلد نیستن و به اشتراک بگذارید تا یه انسان دیگه دچار مشکل نشه حداقل پیش دکتر کار نابلد نره.

محمد
1 ماه قبل

سلام خسته نباشید. من یکسال پیش رفتم بینیمو عمل کردم بعد از عملم چهار بار رفتم مطب گفتم نه بویایی دارم، نه دماغم سوراخش بازه، گفتن درست میشه. خلاصه امسال رفتم برای کشیدن بخیه ها دستیار دکتر که میخواست بخیه و بکشه اصلا پیدا نمیکرد بعد یهو گفت اسپیلنت و جا گذاشتیم، یادشون رفته بود بعد عملم اسپیلنت و در بیارن. یک طرف و در آوردن الان با کلی درد و خونریزی اون طرف و دیگه نتونستن و بهم گفتن نمیشه، باید بریم اتاق عمل لطفا یکی راهنمایی کنه بهم.

محمد
1 ماه قبل

سلام

مدینه
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر
من ۱۰ماه پیش عمل بینی انجام دادم. از ابتدا دماغم انحرافی داشت. دکتر به من گفتن ۸۵ الی ۹۰ درصد تغیر میکنه. وقتی عمل کردم آتل روی بینی کج بود، بعد سوراخ های بینیم اصلا مثل هم نیستن و از سمت راست اصلا درست نمیتونم نفس بکشم. بعد از شش ماه رفتم و دکتر ژل به اطراف تزریق کردن که گفتن زیاد گود هست و سبب خطای دید میشه. بر اثر تزریق ژل تا یک ماه دماغم قرمز و بزرگ و خارش داشت. الان بعد از گذشت ۱۰ماه از عملم فقط باید روی یه دستم بخوابم چون فوری خفه میشم، همین امر باعث شده دیسک گردن بگیرم. الان نوک بینیم کج هست. دکتر میگه خطای دید هست .ولی یه دکتر دیگه رفتم بهم گفت که واقعا کجه و پره ها تا به تا هستن و ژل هم زده دیگه بدتر شده. لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم شکایت کنم؟

کریمی
2 ماه قبل

سلام شکایت کردن از طریق نظام پزشکی بهتره یا دفتر قوه قضاییه؟ دکتر من خودش قبلاً پزشک معتمد پزشک قانونی و سازمان نظام پزشکی بوده.

رز
2 ماه قبل

سلام وقت بخیر چرا سوال منو جواب ندادید؟

رز
2 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر من نزدیک هشت سال پیش زمانی ک ۱۶ ساله بودم بینیمو پیش پریاوی عمل کردم. بعد اون به فاصله یک ماه گفت بیا برای ترمیم بیحسی من سنی نداشتم اصلا اطلاعی از این بابت نداشتم که یه ماه بعد عمل نباید ترمیم کنی، حتی زمان عمل خانوادم ازش پرسیدن برای عمل زود نیست؟ که گفت نه. بعدش تو این هشت سال من یک بار دیگه بیهوشی و نزدیک نه بار ترمیم بیحسی انجام دادم. ولی هر دفعه بینیم بدتر شده الان تنگی نفس شدید دارم افتادگی یه سمت بینی کجی نوک بینی غضروف بینیم رو کاملا از بین برده و الان کل بینیم غضروف مصنوعی هست واقعا با این شرایط نمیتونم ادامه بدم. هم از نظر جسمی هم روحی احساس آسیب شدید میکنم با این شرایط من شکایت کنم میتونم حقمو بگیرم؟

وحید
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر، من سال ۹۸ بینیمو جراحی کردم و از آن روز به بعد بینی من هم پهن و کوفته شد و هم سوراخ بینیم تا به تا شد و همیشه یکی از سوراخهای بینیم کیپ هست.
روزهای اول جراحی من به دکترم اعتراض میکردم و اونم به بینی من کورتون تزریق میکرد اما درست نشد، خیلی هم درد داشت و الان ۲ساله که گفته باید دوباره جراحی بشم. اما همش کرونا رو بهانه میکنه و وقت جراحی نمیده، تصمیم گرفتم شکایت کنم. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.

داریوش
3 ماه قبل

سلام من سال گذشته اوایل سال عمل بینی انجام دادم بعد از چند ماه یه غضروف که داشت از نوک بینیم میزد بیرون داشتم با درد شدید نوک بینیم داشتم که دکتر سریعا گفت بیا باید عمل کنیم. پول عملشم ازم گرفت تو شیش ماه دوبار بیهوشم کرد از زمان عمل اولم تا الان کلا نصف بینیم سره حس نداره از عمل دومش که چهار ماه پیش بود دماغم دوتا شد نصف جلو چاق عقب بینیم باریک و یه رنگ دیگه که روی بینیم گوشت داده بالا یه پره بینیمم بزرگتر شده، اون پره اونوری یه جاش حالت شکسته شده باز میگه بیا غضروف بزارم برات روانی شدم نوک بینیم مثل توپ شده میتونم کاری پیش ببرم برا شکایت؟

ZahraB
3 ماه قبل

سلام وقت بخیر، من سال ۹۹ بینیمو عمل کردم هم انحراف هم زیبایی همزمان. دقیقا ۴ ماه بعد از عمل، غضروف نوک بینی کاملا افتاده شد و به تشخیص دکترم توی مطب با بی حسی غضروف گذاری انجام شد، دوباره بعد از ۶ ماه اون غضروفی که گذاشته بودن نوک بینی، افتاده شد و بینی من پهن و قوز دار بود. اینبار دکترم گفتن که بی حسی جواب نمیده بهتره دوباره بیای برای عمل بیهوشی ترمیم انجام بدم برای چندماه بعد وقت دادن و من دوباره عمل شدم برای بار سوم. الان ۶ ماه از آخرین عملم میگذره و دوباره بینی من کاملا افتاده اس پهن و خیلی قوز داره، دکترم دوباره گفته بیا برای عمل غضروف سرپایی، من الان میتونم از ایشون شکایت کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ