وکیل ملکی

وکیل دعاوی ملکی

وکیل ملکی وکیل پایه یک دادگستری است. که بخش عمده فعالیت و وکالت خود را به پرونده های مربوط به ملک اختصاص داده است. وکیل متخصص ملکی در اکثر موارد با شعبه های حقوقی دادگستری ها سر و کار دارد. لذا نیازی به مراجعه به دادسرا و شعبات کیفری دو ندارد. مگر آنکه به اقتضای راهکارهای قانونی پرونده، نیازمند طرح پرونده کیفری باشد. که در اینصورت، بهترین وکیل متخصص ملکی در تهران با وکیل کیفری که هر دو عضو موسسه حقوقی امین عدالت میباشند، همکاری میکنند. تا توامان پرونده های حقوقی و کیفری را حل و فصل نمایند.

دلیل این امر این است که، از گذشته تا کنون سرمایه گذاری در حوزه املاک از محبوب ترین سرمایه گذاری ها نزد آحاد جامعه بوده است. و افراد جامعه خرید ملک را به سرمایه گذاری دیگری ترجیح داده اند. اما ایا کلیه معاملات اشخاص بدون مشکل و مساله و اختلاف و درگیری، رتق و فتق شده است؟ آیا برای حل اختلاف به دادگاه مراجعه ننموده اند؟ آیا برای دفاع از حقوق خویش به وکیل ملکی وکالت نداده اند؟

همانطور که پیش تر بیان گردید، وکیل پایه یک دادگستری هنگامیکه بیشتر در زمینه دعاوی ملکی و موضوعات حقوقی مربوط به املاک، وکالت میکند، به وی وکیل متخصص ملکی گفته میشود. از طرفی،به دلیل پیچیده بودن خرید و فروش املاک و مشکلات عدیده حقوقی که در متن قراردادها وجود دارد، وکیل باید بصورت تخصصی به وکالت در حوزه دعاوی مالی بپردازد. تا ساز و کارهای قانونی لازم را نیز فراگرفته و مسلط باشد. زیرا در تنظیم دادخواست حقوقی باید به جمیع نکات توجه ویژه نماید. خصوصا به قوانین شکلی و ایرادات دادخواست تسلط داشته باشد. همچنین مسائل حقوقی در خصوص انواع دعاوی ملکی، موجب گردیده است که افراد جامعه با مشکلات فراوانی مواجه شوند. پرونده های متعددی در این زمینه در محاکم در جریان می باشد. فعالیت در خصوص دعاوی مربوط به املاک نیازمند تخصص در این دعاوی می باشد.

لذا شما نیاز به داشتن یک وکیل ملکی متخصص در جهت نیل به اهدافتان هستید. از همین رو موسسه حقوقی امین عدالت در تهران با بهره گیری از وکلای پایه یک دادگستری متخصص در زمینه دعاوی ملکی قصد دارد، با ارائه مطالب حقوقی شایسته، ولو به صورت مختصر، شما عزیزان را با چند و چون دعاوی ملکی و نقش وکیل ملکی آشنا سازد.

وکیل ملکی کیست؟ خوب است بدانید هنگامیکه یک وکیل پایه یک دادگستری تصمیم میگیرد که بنا بر علاقه و تخصص خودش، عمده فعالیتش را در زمینه دعاوی ملکی معطوف دارد، به وی به اختصار وکیل ملکی گفته میشود. زیرا بصورت تخصصی، وکالت و مشاوره حقوقی خویش را به این زمینه معطوف داشته است. لذا شما با تماس با موسسه حقوقی ما خواستار صحبت با وکیل ملکی میشوید که علاوه بر تخصص، به دلیل اشتغال به این حرفه، بر رویه عملی محاکم نیز اشراف دارد.

وکیل متخصص ملکی می گوید: در تعریف دعاوی ملکی میتوان گفت، دعاوی که موضوع آنها و موضوعات پرونده های آنها، به طرق مختلف، به املاک مربوط میشود. لذا از محاکم حقوقی دادگستری، رسیدگی قضایی مورد تقاضای خواهان میشود. خواسته یک دادخواست حقوقی میتواند دربرگیرنده مسائل مختلف حقوقی باشد. مانند: اثبات مالکیت زمین، خلع ید از زمین زراعی یا منزل مسکونی، اثبات بیع شفاهی و الزام به تنظیم سند رسمی و غیره.  خوب است بدانید موضوعات مربوط به املاک و قراردادهای آنها بسیار مختلف و پیچیده است. و گاها چندین قرارداد در قالب یک عقد واحد منعقد میگردند. به همین جهت بهترین توصیه به شما عزیزان این است که با موسسه حقوقی امین عدالت در تهران تماس گرفته و مساله خود را بصورت موردی برای وکیل متخصص ملکی شرح دهید.

وکیل ملکی

وکیل ملکی در تهران مختصرا توضیح میدهد: انواع دعاوی ملکی دربردارنده دو نوع کیفری و حقوقی میباشد. یعنی شخص ذی حق و ذی صلاح ممکن است برای رفع مشکل ملکی خود، هم راه کیفری پیش رو داشته باشد، و هم راه حقوقی برای وی وجود داشته باشد. و بعضا ممکن است صرفا یکی از دو نوع مذکور برای مدعی امکان طرح و اقامه داشته باشد. مانند الزام به تنظیم سند رسمی ملک، که صرفا حقوقی میباشد. لذا نیازمند تنظیم دادخواست حقوقی میباشد. حال نقش وکیل ملکی در انتخاب راهکار قانونی چیست؟

خوب است بدانید که در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ملکی در تهران، وی برای شما توضیح میدهد که چه راه حل حقوقی را در پیش بگیرید، بهتر است. همچنین دیدگاه خود را در مورد سرنوشت دعوای مورد نظر به شما ابراز میدارد. و در نهایت در اتخاذ نوع دعوای ملکی، بهترین پیشنهاد و راه حل حقوقی را به شما میدهد.

وکیل دعاوی ملکی در تشریح عنوان فوق بیان می دارد؛ در بین انواع دعاوی ملکی مطرح در محاکم دادگستری در سال جدید دعاوی ملکی حقوقی بیشترین سهم را در دعاوی دارا می باشد. میتوان به جرات گفت که درصد بالایی از پرونده های مربوط به دعاوی حقوقی مطرح در محاکم، که ناشی از عدم اطلاع افراد جامعه نسبت به قوانین و مقررات حاکم بر خرید و فروش املاک می باشد، دربردارنده موضوعاتی از قبیل: مطالبه طلب، مطالبه خسارت قراردادی، مطالبه خسارت دیرکرد تحویل آپارتمان، اختلاف در متراژ به دلیل عدم انطباق متراژ واقعی ملک و متراژ مندرج در سند، الزام فروشنده به تنظیم سند رسمی ملک مورد معامله و غیره میباشد. قابل ذکر است که عموم دعاوی مربوط به املاک، دعوای حقوقی بوده و جنبه کیفری بر این دعاوی حاکم نمی باشد. لذا از ارزنده ترین مزایای مشاوره حقوقی با وکیل متخصص ملکی این است که، بهترین راه حل قانونی و صحیح ترین عنوان دعوا را انتخاب خواهید نمود. تا درصد شکست در نتیجه کاهش یابد.

من بعنوان شهروند معمولی این جامعه که از مسائل حقوقی اطلاعی ندارم، چگونه میتوانم تشخیص دهم که بهترین راه حل کدام است؟ برای ثبت و اقامه دعوای ملکی باید کجا برم؟ باید شرح حال و مشکل و مساله ای که دارم را کجا بنویسم؟ اساسا دادخواست حقوقی در مورد ملک و املاک چگونه تنظیم میشود؟ از چه کسی بپرسم که بهترین راهنمایی حقوقی را دریافت نمایم؟ قطعا پاسخ کلیه پرسش های شما نزد وکیل متخصص ملکی میباشد. بعنوان مثال: وکیل متخصص ملکی به شما میگوید: در دعاوی ملکی حقوقی، طرح و اقامه دعوا از طریق تقدیم دادخواست به مراجع قضایی صالح صورت میپذیرد. و یا اگر در روابط میان طرفین دعوا، عنصر سونیت و یا عمد مجرمانه وجود داشته باشد، شما چگونه میتوانید با تنظیم شکواییه، راه حل کیفری را اتخاذ نمایید؟ موسسه حقوقی ما متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. که هر یک بصورت تخصصی در زمینه مربوط به خود وکالت میکند.

اگر میخواهید با وکیل ملکی موسسه حقوقی ما بصورت تلفنی مشاوره نمایید، کافی است با شماره مندرج در ذیل مقاله تماس حاصل نمایید. در ابتدا توسط مشاور حقوقی باتجربه و خوب موسسه ما بصورت کاملا رایگان مشاوره میشوید. سپس درصورت نیاز و تمایل شما، با پرداخت هزینه مشاوره وکیل، با وکیل متخصص پرونده های ملکی در تهران صحبت میکنید. برای شما تعیین وقت میشود. در وقت مقرر تماس حاصل نموده و مستقیما با وکیل ملکی حرف میزنید. در ادامه اگر نیازبه مراجعه حضوری شما به موسسه باشد، به شما اطلاع داده میشود. همچنین ممکن است وکیل ملکی از شما بخواهد که تصویر اسناد و مدارک خود را از طریق واتسپ ارسال نمایید. در نهایت مشکل و مساله شما کاملا مورد بررسی و تحقیق و تفحص قرار میگیرد. راهکار قانونی لازم برای شما توضیح داده میشود. سپس شما میتوانید نسبت به انتخاب وکیل ملکی از موسسه ما اتخاذ تصمیم نمایید. یا از سایر خدمات حقوقی بهترین وکیل ملکی در تهران، مانند تنظیم لایحه، تنظیم دادخواست یا مطالعه پرونده استفاده نمایید. تصمیم با شماست.

 • الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی.
 • الزام تنظیم سند رسمی‌برای املاک مربوطه.
 • الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی. برای ساختمان‌هایی که دارای واحد‌های مستقل و چند گانه می‌باشند.
 • الزام به دریافت پایان کار. برای ساختمان‌هایی که اقدامات ساخت و ساز در مورد آنها به طور کامل پایان یافته است. و به وسیله کارشناس، مورد تایید قرار گرفته است.
 • ابطال قرارداد. برای مواردی که مشکلاتی در مفاد قرارداد منعقد شده موجود می‌باشد.
 • الزام تنظیم سند رسمی‌. برای املاک مربوطه.
 • دریافت و درخواست مطالبه‌‌ی اجرت المثل.
 • فسخ قرارداد به دلیل خیار عیبا یا به دلیل وجود حق فسخ.
 • تعدیل (افزایش یا کاهش) میزان اجاره بها بر اساس عرف جامعه.
 • درخواست و مطالبه سرقفلی و در اختیار داشتن حق کسب و پیشه.
 • تخلیه‌‌ی اماکن تجاری.
 • تجویز انتقال منافع از شخصی به شخص دیگر.

آیا از کلیه عناوین حقوقی و کیفری دعاوی ملکی مطلع هستید؟ آیا میدانید که در متن دادخواست خویش چه عنوانی را بعنوان خواسته قید نمایید؟ آیا ادله اثبات دعوای ملکی حقوقی خود را میدانید؟ آیا نحوه صحیح تنظیم شکواییه برای اقامه دعوای ملکی کیفری را میدانید؟ آیا میدانید که در دعوای کیفری مورد نظر باید به چه دلایلی استناد نمایید؟ نحوه صحیح نگارش متن دادخواست و تنظیم شکواییه چگونه است؟ آیا به رویه عملی محاکم اشراف دارید؟

کلیه موارد مذکور و بسیاری از ابعاد حقوقی دیگر که جملگی نیازمند دانش، تخصص و مهارت میباشد، را صرفا وکیل ملکی میداند. وکیل متخصص ملکی بنا بر تجربه خویش از رویه عملی دادگاه ها نیز مطلع است. لذا بهترین توصیه به شما عزیزان این است که همواره از مشاوره حقوقی تخصصی وکیل ملکی فعال در موسسه حقوقی ما بهره مند شوید.

وکیل ملکی در تهران

وکیل ملکی عنوان می دارد: پیش تر بیان گردید که یکی از انواع دعاوی ملکی، دعوای ملکی کیفری است. هنگامیکه عناصر مورد نیاز برای وقوع یک فعل مجرمانه در عالم واقع محقق میگردد، عمل انجام شده جرم تلقی گردیده، و دعوایی که در پی آن می آید، دعوای کیفری نامیده میشود. حال اگر جرم صورت گرفته در خصوص املاک باشد و همچنین اعمال و افعال مذکور در قانون مجازات اسلامی کشور ما، مورد جرم انگاری قرار گرفته باشند، صحبت از دعاوی ملکی کیفری و وکیل متخصص کیفری در زمینه دعاوی ملکی به میان می آید.

وکیل ملکی میگوید: قبل از ارایه نمونه دعاوی کیفری با موضوع ملک و املاک، نظر شما را به این سوالات جلب میکنیم: اگر شاکی در تهران زندگی کند، و دعوا بر سر ملکی در شمال باشد، و متهم پرونده، ساکن اصفهان باشد، کدام دادگاه صلاحیت رسیدگی به دعوای کیفری با موضوع ملک را دارد؟ آیا شاکی میتواند بدون اخذ مشاوره حقوقی از وکیل ملکی نسبت به مسائل مهمی از این قبیل اقدام حقوقی نماید؟ قطعا پاسخ بنا بر عقل خردمند، منفی است. وکیل ملکی است در پاسخ خاطر نشان میدارد: مرجع صالح به رسیدگی در خصوص دعاوی ملکی کیفری علی القاعده مراجع قضایی هستند، که ملک مورد نزاع در حوزه فعالیت آنها واقع گردیده است. به عبارت دیگر، دادگاه محل وقوع مال غیر منقول، صالح به رسیدگی به دعاوی ملکی کیفری می باشد. بهترین کار برای جلوگیری از اطاله دادرسی، آن است که صلاحیت محاکم را پیش از طرح و اقامه دعوا بررسی نمایید تا از بروز اختلاف در آتی جلوگیری گردد. حال نظر شما را به نمونه هایی از دعاوی کیفری با موضوع ملک و املاک جلی مینماییم:

 •  جرم جعل کردن اسناد ملکی، به منظور فریب و کلاه برداری دیگران
 • جرم کلاهبرداری در حوزه خرید و فروش و معاملات املاک و مسکن
 • خیانت در امانت یکی از مبتلا به ترین دعاوی کیفری در حوزه املاک محسوب می‌شود
 • فروش غیر قانونی اموال اشخاص به یک یا چند شاخص دیگر یا همان فروش مال غیر
 • جرم انتقال دادن منافع ملک غیر به اشخاص دیگر یا خود
 • زد و بند در خصوص خرید و فروش‌ها و معاملات دولتی و ارتکاب فساد در این حوزه
 • جرم استفاده کردن از سند جعلی در رابطه با معاملات ملکی
 • تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از دستگاه‌های ذی ربط
 • خرید و فروش و معامله معارض
 • اقدام به خرد کردن املاک و ارتکاب جرم ورود غیر مجاز به ملک سایرین

با توجه به موارد فوق، چه کسی میتواند بهترین تصمیم را در انتخاب راه حل و معین نمودن عنوان دعوای کیفری اتخاذ نماید؟ آیا بهتر نیست قبل از اقامه دعوا در راستای کاهش دادن ریسک به نتیجه نرسیدن دعوای خود، و انتخاب عنوان صحیح به وکیل ملکی مراجعه نمایید؟ آیا میتوانید شرح شکواییه خود را شفاف و مفهوم و مطابق قانون و به نحو صحیح ابراز نمایید؟ لذا بهترین توصیه به شما عزیزان این است که حتی اگر توانایی اخذ وکیل ملکی را ندارید، حتما وی را بعنوان مشاور در کلیه مراحل پرونده و دادرسی به همراه خود داشته باشید. توصیه میگردد از پکیج های اشتراک ماهیانه مشاوره حقوقی موسسه ما در تهران بهره مند شوید. این پکیج ها هم بصورت تلفنی میباشند و هم بصورت حضوری هستند.

وکیل متخصص پرونده ملکی بیان می دارد، دعاوی ملکی ثبتی در واقع زیر مجموعه دعاوی ملکی حقوقی هستند. که به جهت حساسیت موضوع و دارا بودن قانون خاص و ویژه قانون ثبت و همچنین گستره دعاوی ملکی در حوزه قوانین و مقررات ثبتی، بخش سومی نیز در این تقسیم بندی تحت عنوان دعاوی ملکی ثبتی شکل گرفته است. لذا از حیث صلاحیت محاکم نیز، دعاوی املاک با موضوع ثبتی، در مراجع حقوقی مورد رسیدگی قضایی قرار میگیرند.

 • ابطال  سند رسمی‌
 • ابطال شدن اجرائیه‌‌ی ثبتی برای املاک مربوطه
 • ابطال شدن سند مالکیت معارض
 • ابطال ساز و کار و مراحل ثبتی کمسیون‌های گوناگون ثبتی
 • ابطال شدن نظریه ای که هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور ارائه کرده است.
 • افراز ملک
 • اجرای ثبت
 • توقیف عملیات اجرایی در مراحل مختلف کار
وکیل پرونده های ملکی

وکیل متخصص ملکی در تهران میگوید: خوب است بدانید که در برخی از دعاوی، به دلیل اهمیت و خاص بودن موضوع آن، تنظیم دادخواست نقش پررنگی دارد. زیرا در تعیین سرنوشت دعوا نقش به سزایی ایفا مینماید. مانند آنکه باید به خوبی بدانید که در کدام دعاوی میبایست اداره ثبت اسناد و املاک را طرف دعوا قرار بدهید. یا در کدام دعوا باید دفترخانه ای که سند را صادر نموده نیز، طرف دعوا قرار بگیرد. حال پرسش این است که این موارد را چه کسی میداند؟ چه کسی از مسائل حقوقی مربوطه که کاملا تخصصی و پیچیده میباشد، مطلع است؟

قطعا وکیل ملکی، بر کلیه مسائل فوق اشراف دارد. و اطلاعات حقوقی کافی و مفیدی را در این خصوص در اختیار شما قرار میدهد. کافی است از وی مشاوره حقوقی تخصصی و دقیق دریافت نمایید.

موسسه حقوقی ما بر این عقیده استوار است که، با توجه به تخصصی شدن حرفه وکالت، فعالیت در هر یک از حوزه های شغلی وکالت، نیازمند تخصص در آن حوزه است. لذا میسر نیست که وکیلی در تمامی دعاوی ملکی، کیفری، خانواده وغیره، بتواند خدمات حقوقی مطلوبی را به مراجعه کنندگان ارائه دهد. از این رو موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران در سال ۱۴۰۱ هم مانند سالهای گذشته، با تشکیل دپارتمان تخصصی از وکلای پایه یک دادگستری با تجربه و متخصص در زمینه دعاوی ملکی آماده ارایه خدمات حقوقی مختلف است. بدین شرح که بهترین وکیل متخصص ملکی با بررسی دقیق و حرفه ای پرونده شما تلاش دارد خدماتی متفاوت با بهره مندی از مزیت های کار گروهی به شما هموطنان عزیز ارایه دهد.

وجه تمایز موسسه حقوقی ما با سایرین در این است که موسسه حقوقی امین عدالت متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. و پرونده شما حداقل توسط دو وکیل ملکی با تجربه در این زمینه پیگیری خواهد شد. جهت مشاوره با وکیل ملکی در تهران با ما تماس بگیرید.

بسته های مشاوره حقوقی ما شامل بسته هایی از ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان بصورت یک جلسه تا بسته های ۵ تا ۱۵ میلیون تومانی می باشد که می توانید جزئیات هر یک را بررسی نموده و بسته دلخواه تان را برحسب نیاز انتخاب کنید.

مقالات ما در رابطه با دعاوی ملکی