وکیل قرارداد

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

وکیل قرارداد و تعریف قرارداد

وکیل دعاوی ناشی از قرارداد ، قرارداد را اینگونه تعریف می نماید: به استناد ماده ۱۸۳ قانون مدنی “عقد عبارتست از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر تعهد به امری نمایند و مورد قبول آنها باشد”
همچنین ماده ۱۰ قانون مدنی عنوان می دارد “قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است”.

وکیل قرارداد و تشریح انواع قرارداد

وکیل قرارداد بیان می دارد، عقود و قراردادها دارای انواع متعددی می باشند. این خواسته طرفین قرارداد است که در زمان تنظیم قرارداد آن را تحت شمول یکی از انواع عقود قرار می دهد. اما به طور کلی عقود به دو‌ دسته تقسیم می شوند:
۱- عقود معین: عقودی هستند که قانونگذار برای آنها اسم و عنوان خاص در نظر گرفته است و شرایط و آثار آن نیز در قانون تعیین شده است.
۲- عقود غیر معین: عقودی است که صیغه و شرایط خاص و تحمیلی ندارند و توافق طرفین شرایط آن را تعیین می نماید.
 
دعاوی قرارداد- موسسه حقوقی امین عدالت کبریا
دعاوی قرارداد

وکیل قرارداد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

تنظیم قرارداد از جمله فعالیت های حقوقی است که افراد فعال در این حوزه علاوه بر داشتن توانایی های بالای علمی می بایست لاجرم دارای تجارب موفق در این زمینه نیز باشند چرا که تنظیم قرارداد یک امر حقوقی و تجربی در کنار هم محسوب می شود.

به عبارتی دیگر وکیل قرارداد ها علاوه بر اینکه باید به قوانین و مقررات متعدد مسلط باشد می بایست در سابقه فعالیت خویش به عنوان وکیل قرارداد ها تجارب موفق بسیاری نیز در این زمینه داشته باشد.

لذا موکدا توصیه می گردد قبل از تنظیم هرگونه قراردادی از مشاوره با وکیل قرارداد که متخصص و با تجربه در زمینه عقد و تنظیم قرارداد می باشد بهره ببرید تا از آثار زیان بار و غیر قابل جبرانی که در آتیه به وجود خواهد آمد پیشگیری نمایید.

 

 

عنوان قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد بیان می دارد، عنوان قرارداد در تعیین شرایط حاکم بر آن قرارداد بسیار مهم است چرا که یکی از نشانه های قصد واقعی طرفین در انعقاد قرارداد می باشد. قصد واقعی طرفین ممکن است با عنوان قرارداد متفاوت باشد و در این شرایط آنچه حائز اهمیت می شود قصد طرفین است اما همیشه اینگونه نیست و ممکن است در بعضی موارد عنوان قرارداد به عنوان قصد واقعی طرفین تلقی و شرایط حاکم بر آن شامل کل قرارداد گردد.

متن قرارداد

وکیل دعاوی ناشی از قرارداد بیان می دارد، رکن اصلی هر قراردادی متن قرارداد است چرا که در مقام اهمیت گذاری اهمیت متن قرارداد به مراتب بالاتر از عنوان قرارداد است چون قصد اصلی طرفین در متن قرارداد کامل تر و با جزییات بیشتری بیان شده است. گاهی ممکن است عنوان قرارداد اجاره ذکر شده باشد اما متن قرارداد حاکی عقد بیع باشد در این شرایط متن قرارداد ملاک قرار گرفته و مبنای توافق در نظر گرفته می شود.
توصیه: شایسته است که طرفین حدالمقدور از کلمه مطلق “قرارداد” برای عنوان قرارداد استفاده کنند تا در زمان اختلاف در این زمینه دچار مشکل نشوند.
 
وکیل قرارداد- موسسه حقوقی امین عدالت کبریا
وکیل قرارداد

طرفین قرارداد

وکیل قرارداد بیان می دارد، هر قراردادی لاجرم دارای دو طرف می باشد. طرفین قرارداد ممکن است اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند. بسته به اینکه طرفین قرارداد اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند لازم است که شرایط خاصی در نظر گرفته شود به هیمن خاطر بسیار مهم است که با افراد با آگاهی کامل از قانون اقدام به تنظیم قرارداد مورد نظر نمایند.

موضوع قرارداد

وکیل تنظیم قرارداد عنوان می دارد، موضوع قرارداد مطابق ماده ۲۱۴ قانون مدنی “مال یا عملی است که هر یک از طرفین تعهد به تسلیم یا ایفای آن دارند” موضوع قرارداد در واقع چیزی است که مبنای آن قرارداد است و طرفین بخاطر آن موضوع اقدام به عقد قرارداد نموده اند. موضوع قرارداد ویژگی‌های خاصی را می بایست دارا باشد که شرح آن در مقالات مرتبط به صورت جزیی بیان شده است. وکیل متخصص قرارداد بیان می دارد، علاوه بر مسائل پیش گفته  چند نکته مهم در تنظیم قرارداد ها می بایست رعایت شود که به شرح  ذیل بیان میگردد:
 

نکات مهم در تنظیم قرارداد:

 ۱- باید در اصطلاحات و الفاظی که در رابطه با موضوع قرارداد به کار برده می شود بسیار دقت شود. مثلا واحد های اندازه گیری و شمارش موضوع قرارداد که ممکن است دارای واحد های خاصی باشند در نظر گرفته شود. این اصطلاحات و واحد ها ممکن است در زمان اختلاف مشکلات بسیاری را به بار آورد.

۲- به هیچ عنوان نباید روشنی و وضوح مطلب فدای اختصار و زیبایی مطلب شود. موضوع قرارداد می بایست به صورت دقیق و جزئی مشخص و تصریح گردد.
 
۳- در موضوع قرارداد می بایست تمامی حالات و شرایطی که ممکن است موجب تغییر موضوع قرارداد گردد پیش بینی شود.
 
۴- در نوشتن موضوع قرارداد می بایست از به کار بردن کلمات مبهم و مجهول به شدت جلوگیری کرد چرا که در زمان اختلاف می توان تفسیر های گوناگون از صفات به کار گرفته در قرارداد ارائه داد. مثلا در قراردادی ذکر می شود صد کیلو گندم خوب این صفت گندم خوب مبهم است و ممکن است افراد مختلف تعبیر های متفاوتی از خوب بودن داشته باشند به همین جهت شایسته است در تنظیم قراردادها از به کار بردن کلمات مبهم و صفات جلوگیری شود و مشخصات موضوع به دقت و واضح ذکر گردد.
 

وکیل قرارداد در تهران

با عنایت به موارد گفته شده و حساسیت کلمات در تنظیم قراردادها و آثار ناشی از آن، شایسته است قبل از تنظیم هرگونه قراردادی با وکیل قرارداد متخصص در این زمینه مشورت های لازم به عمل آید. موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران با دارا بودن دپارتمانی مجهز به وکلای پایه یک دادگستری متخصص در زمینه انواع قراردادهای داخلی و خارجی و با بهره گیری از مزایای کار گروهی این نوید را به شما عزیزان می دهد که در تنظیم قرارداد های شما از کوچکترین نکات چشم پوشی نخواهد شد و قراردادی جامع و مانع به شما ارائه خواهد شد. جهت مشاوره با وکیل قرارداد در تهران با ما تماس بگیرید.

 

مجموعه مقالات دعاوی ناشی از قراردادها

جهت آشنایی و آگاهی شما عزیزان با جزئیات عقد و تنظیم قرارداد، نحوه طرح و رسیدگی به دعاوی ناشی از قراردادها و پاسخگویی به سوالات متداول این حوزه از دعاوی با تلاش تحریریه موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در دپارتمان تخصصی تنظیم قرارداد که همگی از وکلای پایه یک دادگستری خبره در امور تنظیم قراردادهای تخصصی می باشند مقالاتی کاربردی تهیه شده است که می توانید مطالعه نموده و در صورت هر گونه نیاز به مشاوره با وکیل دعاوی ناشی از قراردادها با ما تماس بگیرد.

دعاوی قراردادها

دعوای قرارداد
فهرست