وکیل جرایم رایانه ای

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

وکیل جرایم رایانه ای بیان میدارد: با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی، فضای رایانه و اینترنت بسیار گسترده شده و در کنار این پیشرفت، راه های ارتکاب جرم برای افراد مسلط به این حوزه نیز افزایش یافته است. لذا امروزه با پیشرفت چشم گیر جرایم در فضای مجازی روبه رو هستیم. عموما افراد جامعه به جهت عدم آشنایی کامل با فضای مجازی به راحتی در دام افراد سودجو قرار می گیرند و گاها بزه دیدگان این حوزه ضرر های مالی هنگفتی را متحمل می شوند. لذا مطالبه حقوق از دست رفته و جبران ضرر های وارده، قدم اول بزه دیدگان این حوزه می باشد. با توجه به تخصصی بودن دعاوی در خصوص جرایم رایانه ای توصیه می گردد الزاما از وکیل جرایم رایانه ای مجرب استفاده گردد.

وکیل جرایم رایانه ای میتواند گام به گام در روند پرونده و یا پیش از طرح پرونده با ارائه مشاوره حقوقی به شما عزیزان توضیحات لازم را ارائه و شما را از سلسله قوانین مربوطه آگاه نماید تا شما نیز وفق قوانین و مقررات اقدام نمایید.

دپارتمان تخصصی جرایم رایانه ای در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران متشکل از وکلای پایه یک دادگستری در مقالات مربوطه تلاش دارد به سوالات متداول شما عزیزان پاسخ هایی کاربردی ارائه دهد.

وکیل جرایم رایانه ای و تعریف جرایم رایانه ای

وکیل جرایم رایانه ای بیان میدارد: هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در فضای مجازی ارتکاب یافته و در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد. وکیل جرایم رایانه ای در توضیح اینکه چگونه در فضای غیر واقعی نیز جرم محقق میگردد ابراز میدارد: در موازی دنیای واقعی و جهان ماده که در آن به سر میبریم به دلیل پیشرفت تکنولوژی و فناوری، جهانی در فضای غیر ماده تشکیل شده است که به آن فضای مجازی گفته میشود و چه بسا انسان در این دوره از زندگی، بیشترین اوقات و امور خود را در این فضای مجازی سپری نموده و روابط پیچیده تری نسبت به جهان ماده را در این فضا بوجود آورد.

وکیل سایبری- موسسه حقوقی امین عدالت کبریا
وکیل سایبری

وکیل جرایم رایانه ای و تعریف فضای مجازی

وکیل جرایم رایانه ای بیان میدارد: فضای مجازی یا سایبر را می توان یک اجتماع دانست که رایانه ها و تلفن همراه در یک سوی آن و کاربران این فضا ها در یک سوی دیگر آن هستند. در یک نگاه جرایم سایبری یا اینترنتی صرفا به جرایمی گفته می شود که در فضای رایانه به وقوع می پیوندد اما در نگاهی گسترده تر جرایم رایانه ای به سه دسته تقسیم می شود:

۱- جرایمی که در آن رایانه و تجهیزات آن موضوع جرم واقع می گردند مانند تخریب رایانه یا تجهیزات آن
۲- جرایمی که رایانه وسیله ارتکاب آن است مانند جعل شناسنامه یا گواهی نامه و …
۳- جرایم رایانه ای صرف مانند هک کردن و یا ویروسی کردن

 

مجرمین فضای سایبر به دو نوع تقسیم می شوند:

۱- هکرها:

وکیل جرایم رایانه ای در خصوص اینکه هکر کیست و چگونه عمل مینماید توضیح ذیل را ارائه میکند:

هکرها افراد بسیار باهوش و با قدرت برنامه نویسی بالا هستند. هکرها در واقع به زبان ساده افراد کنجکاوی هستند که بدون نیت آسیب رسانی به رایانه هدف اقدام به دریافت اطلاعات رایانه مورد نظر می نمایند و به عبارتی دیگر فقط بیننده اطلاعات می باشند بدون آنکه آسیبی به فضای مورد نظر وارد نمایند هر چند در بعضی موارد ضررهای غیر قابل جبرانی به بزه دیده وارد می آورند.

۲- کراکر ها:

وکیل جرایم رایانه ای بیان میدارد: کراکرها در واقع هکرهای بدخواه هستند. کراکرها بر خلاف هکرها دارای نیت های بدخواهانه بوده و با هدف آسیب رسانی به رایانه هدف وارد عمل می شوند و دست به اقداماتی چون هک و ویروسی کردن و پاک کردن فایل ها می زنند. لذا با آگاهی از معانی این واژه ها میتوانید عملکردشان را دریابید.

جرایم رایانه ای یا جرایم سایبری دارای چه ویژگی هایی هستند؟

وکیل جرایم رایانه ای ویژگی های خاص این دسته از جرایم را  که آن ها را از جرایم سنتی متمایز می نماید به شرح ذیل بیان میدارد:

۱- ناشناخته بودن مجرمین در جرایم اینترنتی یا سایبری، بدین معنی که در فضای سیبری معمولا مجرمین اطلاعات صحیح خویش را در معرض نمایش بیینده قرار نمی دهند به همین جهت برخلاف جرایم سنتی شناسایی مجرمین به شدت دشوار و در بعضی موارد غیر ممکن است.

۲- فراملی بودن اینگونه جرایم، در جرایم سایبری به علت نامحدود بودن فضای اینترنت و عدم وجود محدودیت مکانی برخلاف جرایم سنتی شناسایی محل وقوع جرم به سهولت امکان پذیر نمی باشد.

۳- کم هزینه بودن جرایم اینترنتی یا جرایم سایبری، در جرایم سایبری یا جرایم رایانه ای بر خلاف جرایم سنتی هزینه چندانی لازم نیست به جهت اینکه در این جرایم صرفا با تهیه یک کامپیوتر و یا تلفن و اینترنت به راحتی می توان وارد فضای مذکور شده و مرتکب جرم گردید.

۴- پایین بودن قبح اخلاقی جرایم اینترنتی یا جرایم سایبری به جهت اینکه اینگونه جرایم در فضای ناشناخته برای افراد جامعه واقع می گردد، عموما افراد جامعه نسبت به اینگونه جرایم نگاهی متفاوت از جرایم سنتی دارند بدین شرح که به طور مثال یک جرم سرقت سنتی به شدت موجب جریحه دار شدن احساسات افراد جامعه می گردد و جامعه خواستار شدیدترین برخورد با چنین فردی می گردد اما در سرقت اینترنتی چنین برداشتی از فعل مجرم نمی گردد و حتی در بعضی موارد افراد جامعه به علت هوش بالای مجرم او را مورد تحسین نیز قرار می دهند.

وکیل جرایم رایانه ای و انواع جرایم شایع در فضای مجازی

مصادیق محتوای مجرمانه

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: انتشار محتوای تحریک آمیز در فضای مجازی جرم است. منظور از محتوای مجرمانه در فضای مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام و واتساپ، به معنای ارسال محتویاتی است که علیه عفت و اخلاق عمومی میباشد. که این امر موجب تحریک، تشویق، ترغیب یا دعوت به فساد و از این قبیل موارد میگردد.

جرم فیشینگ

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: جرم کلاهبرداری فیشینگ از طریق سواستفاده از اطلاعاتی  مانند: رمز عبور، رمز دوم، شماره ۱۶ رقمی کارت بانکی، ابزارهای الکترونیکی مانند درگاه های پرداخت و ایمیل ها و پیامها و دستکاری و تقلب در لینکها صورت میپذیرد.

برداشت غیرمجاز از حساب بانکی

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: ممکن است به موجب تبلیغاتی مانند دریافت شارژ ارزان، یا یکی بخر دو تا ببر، ترغیب شده و وارد سایت هایی که حساب بانکی شما را هک مینماید، بشوید. لذا با اعمال متقلبانه و هک نمودن به حسابهای بانکی کاربران دسترسی پیدا کرده و ان را تخلیه نموده و یا مبلغی را برداشت مینمایند.

پیامک جعلی سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی

خالی کردن حساب با ارسال لینک جعلی ابلاغ الکترونیک قضایی به این صورت است که، از کاربر خواسته میشود وارد لینک شده و با پرداخت مبلغ اندکی، وارد مرحله پیگیری پرونده و کسب اطلاعات پرونده بشود. پیگیری شکایت خود را به وکیل جرایم رایانه ای بسپارید.

جعل پیامک دروغین

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: پیامک و تماس جعلی را میتوان از طریق نصب نرم افزارهای مربوطه ساخت و مورد استفاده قرار داد. این عمل جرم است. فاعل به مجازات جعل محکوم میشود. لذا آگاه باشید و هوشیار باشید و بدانید که هرگز برای هیچ مقصودی ولو که کسی به شما آسیب زده باشد، استفاده نکنید.

جرایم شرطبندی انلاین

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: جرم قمار انلاین یا شرطبندی و ساخت قمارخانه در فضای مجازی، موجب مجازات اشخاص دخیل در این امر میگردد. لذا به پرسش “آیا قمار و شرطبندی در فضای مجازی جرم میباشد؟” باید پاسخ مثبت داد. مجازات این جرم حبس و شلاق میباشد.

سرقت اطلاعات کارت بانکی

در بسیاری از موارد مشاهده میگردد که کاربر برای خرید اینترنتی یا سفارش دادن یک کالا که در فضای مجازی مانند سایتهای فروش و صفحات اینستاگرامی در معرض فروش گذاشته شده اند، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد مینمایند. هکر یا هکرهایی که در آن سوی نرم افزار یا سایت در حال فعالیت میباشد به دلیل دسترسی که به اطلاعات کارت بانکی شما پیدا کرده است، میتواند حساب شما را خالی و مبلغ موجود در آن را برداشت نماید. برای تنظیم شکواییه مربوطه با وکیل جرایم رایانه ای مشغول به فعالیت در موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

کلاهبرداری در حوزه ارز های دیجیتال

کلاهبرداری با وعده دروغین سودهای نجومی ناشی از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال امروزه زیاد به گوش میخورد. اکثر سایتهایی که به این موضوعات میپردازد و در زمینه بیت کوین و دوج کوین و جذب سرمایه برای ارز دیجیتال فعالیت مینمایند، مجوز ندارند. لذا از طریق ربات های پیچیده، مردم را ترغیب به سرمایه گذاری و دریافت تحلیل سرمایه و دریافت سود مینمایند. وکیل جرایم رایانه ای میتواند کلیه امور مربوط به پرونده کیفری را برای شما انجام دهد.

فیلمبردرای و ضبط صوت مخفیانه

عکسبرداری، فیلمبرداری، ضبط صدا یا شنود غیرمجاز جملگی از مصادیق ممنوعه هستند که بعضا در قانون جرایم رایانه ای یا بخش تعزیرات مصوب ۱۳۷۵ مورد جرم انگاری قرار گرفته اند. لذا میبایست قبل از هرگونه اقدام قانونی از وکیل جرایم رایانه ای بخواهید که موضوع را مورد بررسی حقوقی قرار داده و مساله را برای شما تشریح نماید. وکیل جرایم رایانه ای میگوید این موارد یکی از مبتلابه ترین موضوعات کیفری در محاکم ما میباشند.

کلاهبرداری اسکیمینگ

وکیل متخصص جرایم رایانه ای و سایبری میگوید: کلاهبرداری اسکیمینگ به معنای کپی برداری به نحو غیرقانونی از اطلاعات کارتهای بانکی افراد جامعه میباشد. با اخذ کپی از نوار مغناطیسی کارت بانکی، از آن در تراکنش های بانکی استفاده میشود. با وکیل سایبری موسسه ما مشورت نمایید.

کلاهبرداری از طریق ایمیل جعلی

وکیل سایبری میگوید: مخاطب و قربانی جرم در جرایمی با موضوع ایمیل جعلی، اغلب صاحبان شرکت ها و صرافان میباشند که مرتبا با ایمیل سر و کار دارند. در تحقق این جرم کافی است که ایمیل باز شود و اطلاعات بارگذاری گردد. به سهولت صاحب ایمیل جعلی با انجام هک به حساب بانکی بزه دید دسترسی پیدا کرده و آن را تخلیه مینماید. وکیل جرایم رایانه ای بصورت تخصصی به وکالت در این موارد و موضوعات میپردازد.

کلاهبرداری از طریق درگاه جعلی

برای جلوگیری از تحقق این جرم، یعنی جرم کلاهبرداری یا سرقت پول از طریق درگاه پرداخت اینترنتی، باید درگاه های جعلی را بشناسیم. حال سوال این است: چگونه؟ به آدرس  سایت که در صفحات مختلف درج شده توجه نمایید. اگر آدرس سایت فاقد حرف انگلیسی “اس” باشد، به آن اعتماد نکنید. وکیل جرایم رایانه ای توصیه میکند حتما به پیشنهادات و اندرزهای پلیس فتا توجه نموده و مجرمان در فضای سایبری بدانند و اگاه باشند که قابل ردیابی و دستگیری میباشند.

کلاهبرداری به بهانه کمک های مردمی

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: ممکن است مشاهده نمایید که تصاویر یا ویدیوهایی از افراد بی خانمان یا نیازمندان در فضای مجازی منتشر میگردد که به موجب آن از افراد جامعه درخواست میشود: هر میزان که توان کمک مالی دارند به شماره کارت یا شماره حساب مندرج در ذیل تصویر واریز نمایند. نه تنها این مبالغ هرگز به هیچ نیازمندی داده نمیشود، بلکه با معرفی درگاه های جعلی و پیام های دروغین، مبالغ موجود در کارت بانکی قربانی جرم را خالی میکنند.

هتک حیثیت و حرمت در فضای مجازی

انتشار اخبار دروغین در خصوص دیگری، انتشار عکس و فیلم متعلق به دیگری در فضای مجازی و سایبری، تغییر و تحریف عکس و فیلم شخص دیگر و انتشار آن که موجب ایراد صدمه به حیثیت شخص بشود، جملگی جرم بوده و دارای مجازات است. وکیل جرایم رایانه ای میگوید: این مورد نیز بسیار شایع میباشد.

هویت جعلی کاربران شبکه های اجتماعی

وکیل جرایم رایانه ای میگوید: منظور از هویت جعلی کاربران شبکه های اجتماعی این است که دارنده یک حساب کاربری، آن را به نام حقیقی خود نساخته است. حال ممکن است نام یک شخص معروف و مشهور و شناخته شده را روی آن گذاشته باشد و یا بی نام باشد و یا اسم و فامیلی دروغین اخذ نموده باشد. هریک از موارد فوق قابل ردیابی و پیگیری میباشد. بهترین توصیه این است که با طرح شکایت کیفری، پیگیری قضایی را از پلیس فتا خواستار شوید.

کلاهبرداری اینترنتی

وکیل متخصص جرایم رایانه ای مختصرا میگوید: جرم کلاهبرداری اینترنتی زمانی محقق میشود که شخص فاعل جرم یا همان کلاهبردار، با وارد کردن داده ها، تغییر یا محو داده ها، ایجاد یا متوقف کردن داده ها، مختل کردن سامانه ها و غیره، مال متعلق به دیگری را تصاحب نماید. نکته: عبارت کلاهبرداری اینترنتی، در خصوص مواردی از قبیل خریدهای اینترنتی یا خالی کردن حساب، نیز به کار میرود.

سرقت اینترنتی

سرقت اینترنتی به زبان وکیل جرایم رایانه ای مطابق قانون مربوطه اینچنین است: از منظر قانون، عنوان مجرمانه سرقت مرتبط با رایانه به معنای ربودن داده های متعلق به دیگری میباشد. ولیکن هرگونه خالی کردن حساب متعلق به دیگری یا برداشتن عکس و فیلم از کامپیوتر و موبایل متعلق به دیگری، از مصادیق جرم سرقت رایانه ای میباشد.

تخریب داده ها

جرم تخریب داده ها از مصادیق جرایم رایانه ای میباشد که به بیان وکیل سایبری، زمانی محقق میشود که کسی بصورت غیرمجاز داده های متعلق به دیگری را از سیستم های رایانه ای یا مخابراتی، حذف کند یا تخریب نماید یا مختل کند، یا آن داده ها را غیرقابل پردازش کند، به مجازات مقرر در قانون محکوم میشود.

نشر اکاذیب رایانه ای

هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از این که از طریق یاد شده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، مرتکب جرم نشر اکاذیب رایانه ای شده است. توصیه میگردد حتما پیش از تنظیم شکواییه یا ارائه دفاع در قبال اتهام انتسابی با وکیل جرایم رایانه ای، مشاوره حقوقی نمایید.

توهین و تهدید در اینستاگرام و واتساپ

در عصر امروز استفاده از نرم افزارهایی مانند واتساپ و تلگرام و اینستاگرام کاملا جهان شمول شده و فراگیر میباشد. انسان ها بنا به هر نوع ارتباط و مراوده ای که با یکدیگر دارند، در فضای مجازی با یکدیگر در ارتباط میباشند. لذا بسیاری از پرونده های کیفری کنونی، با موضوع تهدید و توهین از طریق ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام یا پیام رسانهایی همچون واتساپ و تلگرام میباشد. وکیل جرایم رایانه ای در نخستین جلسه مشاوره حقوقی برای شما توضیح میدهد که چگونه باید اقدام قانونی مربوطه را انجام دهید.

اثر دلیت اکانت کردن تلگرام

دلیت اکانت کردن در تلگرام و دلیت اکانت کردن در واتساپ چه تفاویت با یکدیگر دارد؟ خوب است بدانید امکان ردیابی و تصدیق انتساب ارسال پیام ها به حساب کاربری که در تلگرام بوده و پاک شده است، وجود ندارد ولیکن در واتساپ، ولو که دلیت اکانت شده باشد، باز هم صفحه چت در گوشی شاکی باقیمانده و میتواند تصدیق آن را از پلیس فتا بخواهد. در جلسه مشاوره حقوقی میتوانید جزییات رونده کیفری خود را از وکیل جرایم رایانه ای بپرسید.

روابط نامشروع در فضای مجازی

متاسفانه شکایت بسیاری از شکات در پرونده های کیفری با موضوع روابط نامشروع مادون زنا، مستند به محتویات موجود در نرم افزارهای فضای مجازی میباشد. زنی با چک کردن گوشی شوهرش متوجه میشود در واتساپ به خانم دیگری پیام های عاشقانه ارسال کرده و قرار دیدار گذاشته اند. یا مردی با دیدن محتویات تلگرام زنش میبیند عکس و فیلم غیراخلاقی میان زنش و مخاطب رد و بدل شده و با استناد به آن اقدام به شکایت برقراری رابطه نامشروع از طریق فضای مجازی مینماید.

فالگیری و اخاذی در فضای مجازی

یکی از انواع جرایم اینترنتی و سایبری که بسیار در حال وقوع میباشد، جرم اخاذی اینترنتی به دلیل دسترسی به یکسری محتویات شخصی میباشد. همچنین جرم پول گرفتن تحت عنوان فالگیری و بلاک کردن شخص واریز کننده بسیار شایع میباشد. کلیه این جرایم از طریق تنظیم شکواییه به نحو صحیح و قانونی و انجام مراحل قانونی آن، قابل پیگیری و دسترسی به مجرم میباشد.

وکیل جرایم رایانه ای باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

وکیل جرایم رایانه ای که در این حوزه فعالیت مینماید میگوید: با توجه به تخصصی بودن این جرایم و نوظهور بودن جرایم این حوزه، وکلایی که قصد فعالیت در این حوزه را دارند می بایست علاوه بر تسلط کامل بر مبانی علمی این دعاوی، آشنایی کامل با فضای مجازی و عملکرد های مختلف رایانه داشته باشند چرا که ادله موجود در این گونه جرایم دارای تفاوت هایی با سایر جرایم بوده و آشنایی با این ادله نیازمند تسلط بر نحوه عملکرد رایانه می باشد. در انتخاب وکیل جرایم رایانه ای توجه به این نکته ضروری است لذا توصیه می گردد از وکلایی کمک بگیرید که تجربه طرح دعاوی متنوع در این حوزه را داشته و از رویه قضایی حاکم بر این دعاوی آگاهی کامل داشته باشند.

وکیل جرایم رایانه ای مضافا بیان میدارد: از سایر همکاران گرامی که در زمینه جرایم رایانه ای فعالیت نداشته و یا فعالیت ایشان بصورت حرفه ای و تخصصی نبوده است درخواست میگردد از ورود در اینگونه پرونده ها اجتناب نموده و به سرنوشت افراد جامعه احترام بیشتری بگذارند. این توصیه یک درخواست دوستانه در جهت رعایت عدالت و انصاف است. امید بر آن است که مقصود و نیت خالص نگارنده مورد عنایت وجدان همیشه بیدار همکاران قرار گیرد.

وکیل جرایم رایانه ای در تهران
وکیل جرایم رایانه ای در تهران

نحوه طرح دعاوی رایانه ای چگونه است؟

وکیل جرایم رایانه ای در توضیح چگونگی طرح دعاوی رایانه ای بیان داشته:

۱- ابتدائا بزه دیده می بایست به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نموده و اقدام به طرح شکایت مورد نظر نماید.
۲- با در دست داشتن برگه شکایت ارائه شده به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم رایانه ای مراجعه نماید.
۳- ادله و مدارک ابرازی به دادسرا (ادله و مدارک ابرازی به دادسرا شامل چت های صورت گرفته مابین بزه دیده و مجرم می باشد) لذا می بایست در پرینت گرفتن از چت ها و یا ذخیر آنها به دقت عمل کرد.

 

 

وکیل جرایم رایانه ای در تهران

با توجه به نو ظهور بودن این جرایم و عدم آشنایی دقیق افراد جامعه با گستره وسیع اینگونه جرایم ضروری است که در گام اول با وکیل جرایم رایانه ای متخصص در زمینه جرایم اینترنتی و سایبری مشاوره به عمل آید. قطعا شما نیز با ما هم عقیده هستید که انجام کار به صورت گروهی و استفاده از نظرات متعدد موجب نتایج بهتر و با کیفیت تری خواهد شد. موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران با دپارتمانی تخصصی متشکل از وکلای پایه یک دادگستری متخصص در زمینه دعاوی الکترونیکی و دعاوی سایبری تلاش دارد تا حقوق از دست رفته شما را در کمترین زمان به بهترین شکل ممکن بازپس گیرد. جهت مشاوره با وکیل جرایم رایانه ای در تهران با ما تماس بگیرید. افتخار ما، سخن گفتن به زبانی قابل فهم برای همه افراد جامعه است.

 

مجموعه مقالات جرایم رایانه ای

مقالات ذیل جهت شفاف سازی قوانین جرایم رایانه ای، دعاوی رایانه ای، نحوه طرح و رسیدگی به جرایم رایانه ای و پاسخگویی به سوالات و ابهامات این حوزه از جرایم به همت تحریریه موسسه حقوقی امین عدالت که همگی از وکلای پایه یک دادگستری خبره در امور جرایم اینترنتی و سایبری می باشند تهیه شده است که شما هموطنان عزیز با مطالعه این مطالب ولو بصورت مختصر و جزئی اشراف کلی بر موضوعات مختلف این زمینه پیدا نمایید و چنانچه سوال و ابهامی در اذهان شما باقی ماند چه بصورت تلفنی و چه بصورت مراجعه حضوری به موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران به پاسخ آنها دست یابید. همچنین می توانید با مطالعه مطالب معنونه نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و در صورت هر گونه نیاز به مشاوره حقوقی با وکیل جرایم رایانه ای با ما تماس بگیرید. هدف، رفاه روزافزون با آگاهی از قوانین است.

جرایم رایانه ای

جرایم سایبری
فهرست