شکایت از جراح زیبایی

وکیل شکایت از جراح زیبایی وکیل کیفری است که در موضوعات مختلف جرایم پزشکی مانند شکایت از عمل زیبایی وکالت میکند. تشکیل پرونده کیفری با موضوعاتی مانند عمل زیبایی و جراحی زیبایی منجر به آسیب و عارضه برای بیمار از جمله مواردی است که توسط وکیل شکایت از پزشک زیبایی صورت میپذیرد.

شکایت جراحی زیبایی یک موضوع شایع

شکایت از جراحی زیبایی، یکی از رایج ترین و شایع ترین پرونده های پزشکی عصر کنونی می باشد. زیبایی از دیرباز یکی از خواسته های بشر بوده است. انسان به پیروی از ذات زیبایی دوستی خویش، همواره به دنبال راهی برای زیباتر شدن بوده است. لذا با فلسفه و دلیل انجام جراحی های زیبایی اندام و ضورت کاری نداریم. و این امر، خارج از موضوع بحث ماست.

دیدگاه وکیل شکایت از جراح زیبایی

وکیل شکایت از جراح زیبایی میگوید: در سال های اخیر با پیشرفت چشم گیر و تنوع بالای جراحی های زیبایی، افراد جامعه استقبال بسیار خوبی از این جراحی ها کرده اند. به تبع این استقبال، به جهت جنبه مالی خوبی که این جراحی ها برای پزشکان داشته، عده ای از افراد سودجو با خدشه دار نمودن وجهه پزشکان متعهد و سالم، در این زمینه، بدون داشتن تخصص در حوزه مورد نظر اقدام به انجام جراحی هایی نموده اند. که زیان های جسمی، مادی و معنوی بسیاری را برای افراد جامعه به دنبال داشته است.

از همین رو وکلای موسسه حقوقی امین عدالت در تهران بر خود لازم دانستند تا با تهیه مقاله حاضر، اطلاعات کاربردی و مفیدی در زمینه شکایت از پزشک زیبایی و پرونده های قصور پزشکی زیبایی را، در اختیار شما عزیزان قرار دهند. با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی میتواند جرم باشد

وکیل شکایت از جراح زیبایی در پاسخ به پرسش فوق بیان می دارد، در عالم حقوق اصل بر این است که هیچکس مجرم نیست. و هیچ جرمی نیز اتفاق نیفتاده است، مگر اینکه خلاف آن در محاکم به اثبات برسد. در قانون مجازات اسلامی نیز، جرم اینگونه تعریف شده است: هر فعل یا ترک فعلی که در قانون برای آن مجازات تعیین شده باشد. وکیل متخصص شکایت از جراح زیبایی در ادامه بیان می دارد، جرایم پزشکی زیبایی نیز مانند سایر جرایم زمانی محقق می شود که، پزشک در انجام وظیفه خود به عنوان یک جراح زیبایی مرتکب قصور پزشکی شده و خارج از موازین فنی و علمی اقدام نموده است.

مشاوره حقوقی با وکیل جرایم پزشکی این اطلاعات را در اختیار شما قرار میدهد که، اساسا جرم غیرعمدی پزشکی به چه معناست؟ آیا در مورد و مساله خاص شما، جرم پزشکی رخ داده است؟ جبران خسارت وارده بر بیمار چگونه است؟ پزشک به چه مجازاتی محکوم میگردد؟ منظور از دادسرای ویژه جرایم پزشکی چیست؟ آیا دادگاه پزشک را احضار میکند؟ تشکیل کمیسیون پزشکی قانونی به چه معناست؟ مدت زمان لازم برای به انجام رسیدن پرونده شکایت از یک پزشک متخلف یا دخالت در امر پزشکی چقدر است؟ در جلسه مشاوره حقوقی تلفنی یا حضوری به همه سوالات شما پیش از هرگونه اقدام قانونی، پاسخ داده میشود. کافی است با ما تماس بگیرید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک در سال ۱۴۰۳

وکیل شکایت از جراح زیبایی این جرم را توضیح میدهد

وکیل شکایت از عمل زیبایی بیان می دارد، جراح زیبایی زمانی مرتکب جرم شده است، و قابل مجازات است که، در جراحی زیبایی که انجام داده است، تمامی ارکان تشکیل دهنده جرم اعم از فعل مجرمانه یا خطای پزشکی، نتیجه مجرمانه و رابطه سببیت در فعل ارتکابی از سوی پزشک محقق شده باشد. لذا بتوان تمامی ارکان یاد شده را در شکایت از پزشک زیبایی، بر فعل ارتکابی از سوی پزشک بار نمود.

وکیل برای شکایت از جراحی زیبایی عنوان می دارد: نکته مهمی که در این مسئله وجود دارد این است که، شاکی بتواند تمامی این ارکان یاد شده را در جراحی انجام شده توسط پزشک جراحی زیبایی کشف کند. و با طرح شکواییه مناسب این موارد را اثبات کند. ضروری است که حتما از خدمات حقوقی وکیل پایه یک دادگستری متخصص جرایم پزشکی برای طرح شکایت استفاده شود. به همین جهت یکی از تمهیدات موسسه حقوقی ما در تهران، ارایه وکیل پزشکی همراه برای موکل تا پایان پرونده است. بدون پرداخت حق الوکاله، از خدمات حقوقی وکیل همراه استفاده نمایید.

نمونه شکایت از جراح زیبایی

نمونه شکایت از جراح زیبایی یا عمل زیبایی که در زمینه جرایم پزشکی توسط وکلای موسسه امین عدالت در دادسرای جرایم پزشکی طرح گردیده است:

وکیل شکایت از جراح زیبایی
وکیل شکایت از جراح زیبایی

وکیل شکایت از جراح زیبایی ارکان تشکیل دهنده جرم را توضیح میدهد

با توجه به اینکه کلیه جرایم، دارای ارکان سه گانه تشکیل دهنده جرم می باشند. وکیل متخصص شکایت از جراح زیبایی در ادامه قصد دارد، به بررسی ارکان تشکیل دهنده جرایمی که توسط پزشکان جراحی زیبایی قابل ارتکاب است بپردازد. با هم بررسی میکنیم.

۱) اثبات فعل مجرمانه جراح زیبایی

وکیل شکایت از جراح زیبایی در تشریح رکن فوق الذکر بیان می دارد، فعل مجرمانه از نظر حقوقدانان، تبلور خارجی تفکر مجرمانه در عالم واقع می باشد. فعل مجرمانه در جرایم پزشکی در واقع عملی است که پزشک مرتکب می شود و در اثر آن فعل، مرتکب جرمی می شود که از منظر قانون قابل مجازات است. تحلیل رکن مادی را از بهترین وکیل متخصص موسسه ما بخواهید.

فعل مجرمانه در جرایم پزشکی مانند عمل زیبایی در قانون تعریف خاصی ندارد، اما وکیل شکایت از جراح زیبایی با بررسی قانون مجازات اسلامی، در تبصره ماده ۱۴۵ قانون مجازات اسلامی مصادیق افعالی که موجب تحقق فعل مجرمانه می شوند را استخراج نمود، که شامل بی احتیاطی، بی مبالاتی، عدم مهارت، عدم رعایت نظامات دولتی می شود. یعنی به عبارت دیگر پزشک باید مرتکب یکی از اعمال فوق الذکر شود تا بتوان نتیجه مجرمانه حاصله را به او منتسب نمود. وکیل متخصص جرم پزشکی بسته به مورد خاص شما، به تحلیل و بررسی این موارد و انطباق آنها با موضوع شما میپردازد.

البته قابل ذکر است که مصادیق بیان شده تمثیلی بوده و می توان هر فعل را ترک فعلی را که سبب بروز ضرر به بیمار شود شامل این مجموعه دانست.

۲) اثبات نتیجه مجرمانه توسط وکیل شکایت از جراح زیبایی

وکیل شکایت از عمل زیبایی در تشریح عنوان فوق بیان می دارد، برای تحقق جرایم پزشکی به جهت اینکه جرایمی مقید به نتیجه می باشند. لازم است که نتیجه مجرمانه مورد نظر محقق شود. تا بتوان آن فعل را مجرمانه دانست. به عبارت دیگر ممکن است فعلی از پزشک سر بزند، که مجرمانه باشد، اما نتیجه مجرمانه ای از آن حاصل نشود. در این حالت نمی توان پزشک را به جهت انجام آن فعل، مجازات نمود. به جهت اینکه مطابق مطالب پیش گفته، برای انتساب بزه به یک فرد وجود تمامی ارکان سه گانه ضروری است.

نتیجه مجرمانه در جرایم پزشکی زیبایی متفاوت است. لذا ممکن است دارای مصادیق زیادی باشد که با توجه به هر نوع عملی که انجام می شود، باید به دنبال نتیجه مورد نظر بود. راهنمایی های لازم را از وکیل جرامی پزشکی خود دریافت کنید.

۳) وکیل شکایت از پزشک زیبایی رابطه سببیت را بررسی میکند

وکیل شکایت از جراح زیبایی در تشریح این عنوان بیان می دارد، همانطور که پیش تر بیان شد برای اینکه بتوانیم جرمی را به پزشکی نسبت دهیم، وجود هر سه رکن ذکر شده، در حادثه مورد نظر ضروری است. رابطه سببیت از مهم ترین ارکان تشکیل دهنده جرم می باشد. چراکه اگر هر دو رکن پیش گفته در جرمی وجود داشته باشد اما رابطه سببیت بین دو رکن پیش گفته و نتیجه مجرمانه وجود نداشته باشد، نمی توان نتیجه را منتسب به پزشک دانست و پزشک را بابت عمل زیبایی مجازات کرد.

 • نکته: این امر یکی از مهمترین مواردی است که در جلسه کمیسیون پزشکی قانونی به آن پرداخته میشود.

رابطه سببیت به این معنا است که نتیجه مجرمانه ای که حادث شده است، معلول فعل مجرمانه ای باشد، که پزشک مرتکب شده است. به این معنا که وقتی بیماری در اثر جراحی زیبایی فوت می کند، باید اثبات شود که علت فوت بیمار فعلی بوده که پزشک انجام داده است.

وکیل شکایت از جراح زیبایی به عنوان مثال بیان می دارد ممکن است پزشک یک فعل مجرمانه را در جراحی بینی فردی انجام دهد، که از نظر قانونی جرم باشد. اما فوت بیمار به دلیل دیگری باشد. که ارتباطی به فعل پزشک نداشته است. در این صورت نمی توان پزشک را به جرم قتل غیرعمد محاکمه کرد چرا که رابطه سببیت بین فعل پزشک و نتیجه حاصله وجود ندارد.

وکیل شکایت از جراح زیبایی خانم در تهران

موسسه حقوقی امین عدالت در تهران در سال جدید نیز به سیاق سالهای قبل، دارای وکلای مجرب و فهیم، از میان وکلای خانم و آقا میباشد. زیرا در بسیاری از موارد، خصوصا جراحی های زیبایی اندام، مانند ابدومینوپلاستی و یا لابیاپلاستی، مراجعه کننده گرامی ابراز میدارد که میخواهد وکیل خانم برای وی وکالت نماید. زیرا در بیان مسایل شخصی و مشکلات و دغدغه هایش با یک وکیل خانم راحت تر بوده، و بهتر میتواند صحبت نماید. لذا حق انتخاب وکیل خانم و یا وکیل آقا برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.

حق الوکاله وکیل برای شکایت از پزشک زیبایی

حق الوکاله وکیل برای شکایت کردن از پزشک چقدر است؟ خوب است بدانید بسته به موضوع مورد شکایت، و مراحل پیش روی، هزینه وکیل و حق الوکاله وکیل پزشکی زیبایی نیز متغیر خواهد بود. بعنوان مثال ممکن است شخصی از ابتدای تنظیم شکواییه، نسبت به اخذ وکیل متخصص اقدام کند، و دیگری، بعد از مرحله دادسرا و در مرحله دادگاه، نسبت به تعیین وکیل اقدام کند. لذا رییس موسسه حقوقی امین عدالت با درنظر گرفتن همه جوانب و مولفه های ضروری، میزان حق الوکاله و نحوه پرداخت آن را برای موکل تعیین میکند.

 • نکته: پرداخت حق الوکاله در موسسه حقوقی امین عدالت به نحو اقساط نیز صورت میپذیرد. برای آگاهی از میزان و نحوه پرداخت حق الوکاله وکیل هم اکنون با ما تماس گرفته یا در واتساپ برای ما پیام بگذارید.

◁◁ بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل پزشکی

شکایت از پزشک زیبایی بابت قصور پزشکی

شکایت از جراح زیبایی و شکایت از عمل زیبایی میتواند علل و دلایل فراوانی داشته باشد. یکی از موارد شایع که دامنه آن گسترده و دربرگیرنده افعال و رفتارهای پزشکان است، قصور پزشکی میباشد. در شکایت از جراح زیبایی، بیماریا شاکی اثبات مینماید که، پزشک معالج مرتکب چه اعمال ممنوعه ای شده است. یا بالعکس، ثابت مینماید که پزشک جراح زیبایی او در انجام چه کارهایی کوتاهی و قصور نموده است. تا تقصیر دکتر نزد کمیسیون نظام پزشکی محرز و مسلم گردد.

 • شکایت از جراح زیبایی و رضایت شاکی
 • شکایت از جراح زیبایی قابلیت صرف نظر کردن را دارد؟
 • آیا میتوان در پرونده کیفری شکایت از پزشک زیبایی اعلام رضایت نمود؟
 • آیا میتوان با پزشک جراح زیبایی سازش نمود؟

پاسخ کلیه پرسش های فوق مثبت است. خوب است بدانید شاکی میتواند در هر مرحله از پرونده کیفری ناشی از شکایت از جراح زیبایی، اعلام رضایت نموده و یا مراتب صلح و سازش خود با پزشک را در پرونده منعکس نماید.

وکیل شکایت از جراح زیبایی باتجربه و کاربلد

وکیل شکایت از جراح زیبایی بیان می دارد، جراحی های زیبایی به جهت اینکه نتیجه آن مستقیما با ظاهر افراد سر و کار دارد برای مراجعه کنندگان به پزشک دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد و به همین دلیل شکایت ها در این زمینه از رایج ترین پرونده ها در محاکم می باشد. از طرف دیگر با توجه به بار مالی خوبی که این جراحی ها برای پزشکان دارد، افراد زیادی با سوء نیت و فریب بیماران و ادعای دروغین مبنی بر داشتن تخصص، با پیشنهاد قیمت های بسیار کمتر، نسبت به پزشکان متخصص، اقدام به جراحی افراد به صور غیر قانونی در مطب های شخصی خویش می نمایند. به نظر نویسنده، این یک جنایت است. که آثار زیان بار بسیار زیادی به همراه دارد. وکیل متخصص شکایت از جراح زیبایی با استفاده از راهکار های قانونی و با شناخت کامل از فرآیند قانونی رسیدگی به شکایت شما می تواند کمک شایانی برای رسیدن به مقصود به شما عزیزان نماید.

 • نکته: میتوانید با موسسه حقوقی ما تماس گرفته و نحوه گزارش کردن یک کلینیک غیرمجاز به معاونت درمان را جویا شوید. همواره مدافع حقوق خود باشید. نظم و قانونمندی، از هر فرد آغاز میگردد.

 دفاع پزشک در پرونده شکایت از جراحی زیبایی

شکایت از عمل زیبایی موجب دعوت پزشک بعنوان متهم به دادسرا یا سازمان نظام پزشکی میشود. هر متهم میبایست از خود دفاع کند. بهترین دفاع پزشک در پرونده کیفری مطروحه، میبایست به نحو شایسته ابراز و در پرونده درج گردد. دکتر باید در مقام دفاع از شکایت از جراح زیبایی که علیه او مطرح شده، شایستگی و صلاحیت و پروانه طبابت و جواز ماخوذه از وزارت بهداشت را ارائه نماید. مضافا اینکه مدارک بایگانی و سابقه پزشکی بیمار را حسب مورد به سازمان نظام پزشکی و دادسرا ابراز دارد. تا بتواند عدم تقصیر و خطا، و عدم قصور پزشکی خویش را اثبات نماید. رعایت مقررات علمی و ضوابط آن نوع جراحی خاص را نیز بعنوان دفاع از بی عیب و نقص بودن عمل جراحی خویش ارائه دهد.

شکایت از جراح زیبایی در کدام مرجع صورت میپذیرد؟

 • شکایت از جراح زیبایی را در چه مرجع و نهادی باید طرح نمود؟
 • برای تنظیم بهترین شکوائیه باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
 • آیا بیمار میتواند شخصا نسبت به شکایت از پزشک زیبایی اقدام نماید؟

خوب است بدانید تنظیم شکوائیه امر بسیار مهمی است که نیازمند دانش و تجربه کافی میباشد. بهترین اقدام درجهت تنظیم شکایت به نحو صحیح، مشورت و اخذ مشاوره حقوقی با وکیل متخصص و باتجربه میباشد. مرجع صالح به رسیدگی به شکایت از جراح زیبایی حسب مورد مرجع قضایی یعنی دادسرای ویژه جرایم پزشکی و مرجع غیرقضایی یعنی سازمان نظام پزشکی میباشد.

 • نکته: در کلیه دعاوی کیفری همچون پزشکی و کلیه دعاوی حقوقی بهترین اقدام موکل، اخذ وکیل پایه یک دادگستری که سواد حقوقی تخصصی داشته باشد، است. تلاش ما بر بهترین بودن است.

سوال پرتکرار از وکیل جرایم پزشکی

 • مسئولیت بیمار در قبال مراجعه به غیر پزشک چیست؟
 • اگر بیمار آگاهانه به غیرپزشک مراجعه کند، نتیجه چه خواهد بود؟
 • انجام جراحی زیبایی توسط پزشک عمومی موجب رفع مسئولیت او میشود؟

سوال بسیاری از شما عزیزان این است که من بعنوان بیمار چه مسئولیتی دارم که به پزشک غیرمتخصص مراجعه کرده ام؟ و یا میپرسید که من بعنوان بیمار، چه مسئولیتی دارم که میدانستم تزریق ژل صورتم توسط پرستار صورت میپذیرد! و ایشان از اساس پزشک نمیباشد! و از این قبیل پرسش های پرتکرار شما عزیزان!

وکیل شکایت از پزشک زیبایی میگوید: در فرضی که بیمار آگاهانه به غیرپزشک مراجعه کرده و یا بدون تحقیق درخصوص صلاحیت و تخصص یک پزشک متخصص، برای انجام ابدومینوپلاستی به پزشک عمومی مراجعه کرده است، بازهم مسئولیتی متوجه بیمار نبوده و مانعی در احقاق حق او بوجود نمی آید. دادخواهی خود را از ما بخواهید. رعایت صداقت و آگاهی دادن به موکل، سرلوحه وکالت ماست.

وکیل شکایت از جراح زیبایی در تهران
وکیل شکایت از جراح زیبایی در تهران

شکایت از پزشک زیبایی در تهران

جرایم پزشکی در حال حاضر از رایج ترین پرونده ها در مراجع قضایی می باشد. امروزه با توجه به شیوع این جراحی ها در سطح جامعه و استقبال خوبی که افراد جامعه نسبت به این نوع جراحی ها از خود نشان داده اند، سبب شده است تا در کنار دکتران متخصص و متعهدی که در این حوزه فعالیت می کنند، افرادی سودجو با سو استفاده از فضای حاکم بر جامعه بدون داشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه ها دست به اقداماتی بزنند و جراحی هایی را انجام دهند که صدمات جبران ناپذیری را به بیمار وارد آورد.

تبلیغات گسترده ای که در فضای مجازی مانند اینستاگرام صورت میپذیرد، در اکثر موراد موجب فریب بیمار و گمراهی او میشود. زیرا در هیچ صفحه اینستاگرامی از عوارض احتمالی یک جراحی، مانند ابدومینوپلاستی یا پروتز سینه و کوچک کردن سینه و پروتز سینه، سخنی ذکر نگردیده است. لذا فریب عکس ها و فیلم های اینستاگرامی را نخورده، و در خصوص دانش، مهارت و تخصص پزشک جراح زیبایی خود، مفصلا تحقیق نمایید.

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران، بر خود لازم دانسته است، که با استفاده از وکلای پایه یک دادگستری متخصص، در زمینه دعاوی پزشکی، و شکایت از پزشک متخلف، اقدام به تشکیل دپارتمان تخصصی جرایم پزشکی نمایند. تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات حقوقی را در زمینه دعاوی پزشکی و دارویی به شما عزیزان ارایه نمایند. برای مشاوره با وکیل شکایت از جراح زیبایی در تهران با ما تماس بگیرید. یا برای صحبت با مشاور حقوقی موسسه، هم اکنون در واتساپ موسسه، پیام ارسال نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳۱ میانگین امتیاز: ۴.۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

64 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فاطمه اسدی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر، من ۹ ماه پیش در آرایشگاه ریمو ابرو انجام دادم و الان دچار عارضه شدم و اسکار کلوئید زده و در حال تزریق کورتون هستم. آیا شما این شکایت من رو انجام میدید و درحیطه کاری شما هست؟

مریم
1 سال قبل

با سلام و خسته نباشید: من دو ماه پیش عمل مامو پلاستی داشتم که بعد از عمل الان دوماه گذشته و نوک سینه چپم تو رفتگی داره و هاله قهوه ای دور نوک سینه کاملا بد فرم هست که باعث رنجش من میشه و همسرم به شدت ناراحت هستند از این موضوع، به نظر شما آیا میشود شکایت کرد؟

مریم
1 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید: من دو ماه پیش عمل مامو پلاستی داشتم که یک سینه هیچ مشکلی نداره، ولی سینه دیگه نوک سینه کمی تو رفتگی داره و هاله قهوه ای دور نوک سینه کاملا بد فرم هست که باعث رنجش من و عصبانیت همسرم شده که به دکترم گفتم و ایشان گفتند تاتو کن درست میشه، آیا من میتونم شکایت کنم یا خیر؟ باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

نظری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر، من ۱۱ روز پیش بوتاکس و ژل لب انجام دادم. بعد از سه روز پلک سمت راستم اومد پایین دکترم گفت باید سه جلسه بیای با آر اف رو پلکت کار کنم، دو جلسه رفتم هیچ فرقی نکرد پلکم سنگین شده باعث اذیت میشه، ژل لبم هم زیادی تزریق شده و یه مقدارش خارج از خط لبه، لطفا راهنماییم کنید میتونم شکایت کنم؟

نیلوفر
1 سال قبل

با سلام و عرض ادب، من عمل ماموپلاستی انجام دادم. جراح زیبایی گفتن گوشت اضافه یا کلوئید رخ نمیده، ولی الان گوشت اضافه زده و نخ جذبی بنفشی که برای من استفاده کردن بعد ۳ماه هنوز جذب نشد. واقعا دردناک و غیرقابل تحمله در صورتیکه گفته بود فقط نخ بی رنگ میزنند ولی برش زیر کلا نخ بنفشه.