شکایت از پزشک کاشت مو

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از پزشک کاشت مو
دعاوی پزشکی

کاشت مو در عصر امروزه در میان افراد جامعه اعم از خانمها و آقایان و به ویژه آقایان جایگاه ویژه ای یافته است. دکتر کاشت مو میبایست مولفه های بسیاری را رعایت نماید تا با پرونده کیفری شکایت از پزشک کاشت مو مواجه نشود. در این مقاله به بررسی همه جانبه اقدامات پزشک و کلینیک کاشت مو پرداخته میشود.

شکایت از پزشک کاشت مو شامل چه مواردی می باشد؟

وکیل شکایت از پزشک کاشت مو ، متداول ترین موضوعات شکایت از کاشت مو را به شرح ذیل بیان میکند:

 • از بین نرفتن جای اسکار و رد بخیه در بانک مو و محل برداشت مو
 • عدم رعایت نکات بهداشتی حین عمل که منجر به عفونت شده است
 • برداشت غیرمعمول و بیش از اندازه از بانک مو و آسیب به آن
 • بی احتیاطی پزشک در شیوه کاشت مو
 • بی مبالاتی پزشک کاشت مو در طراحی محل کاشت
 • بروز جوش و زخم و عدم رفع آن در دوران نقاهت در جای عمل
 • عدم توضیح عواقب و ریسک عمل کاشت مو توسط پزشک
 • فریب و جذب بیمار از طریق تبلیغات گمراه کننده
 • مداخله غیرپزشک یا پزشک عمومی و کاشت مو در مطب شخصی

موارد فوق نمونه هایی از موارد شکایت از پزشک کاشت مو میباشد. خوب است بدانید هر بیمار ممکن است جهت و دلیل شکایت منحصر به فرد خود را داشته باشد که با مراجعه به بهترین وکیل متخصص جرائم پزشکی و مشاوره حقوقی با ایشان دلیل و سبب شکایت از پزشک کاشت مو مشخص و معین میشود.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از پزشک

چه کسانی میتوانند به انجام این عمل بپردازند؟

 • مجوز کاشت مو چیست؟
 • آیا پزشک باید مجوز داشته باشد؟
 • شکایت از دکتر کاشت مو بابت عدم مجوز چگونه است؟
 • شکایت از کلینیک کاشت مو ممکن است؟
 • چه پزشکانی مجوز کاشت مو دارند؟

خوب است بدانید پزشکان متخصص پوست و مو تنها صنف مجاز به کاشت مو میباشند. از سایر مراکز کاشت مو و کلینیک های زیبایی که فاقد مجوز مربوطه از وزارت بهداشت میباشند و یا پزشک متخصص پوست و مو در کلینیک خود ندارند میتوانید تحت عنوان شکایت از پزشک کاشت مو اقدام قانونی نمایید.

نکته: پیش از عمل کشت مو و بعد از انجام آن، گواهی انجام این عمل، ویزیت و تشخیص و نظر پزشک معالج را بطور کتبی که مندرج در سربرگ پزشک متخصص بهمراه مهر و امضای وی باشد را از ایشان دریافت نمایید.

خوب است بدانید یکی از متداول ترین دفاعیات پزشکان بعنوان دفاع پزشک از اتهام انتسابی در پرونده کیفری شکایت از پزشک کاشت مو، انکار دکتر و عدم انجام عمل توسط او میباشد. بعبارت دیگر دکتر میگوید من تا به حال این بیمار را ویزیت نکرده و عمل کاشت موی او را من انجام نداده ام. لذا میبایست مدارک محکمه پسندی در دست داشته باشید.

نحوه شکایت از پزشک کاشت مو چگونه است؟

 • نحوه شکایت از کلینیک کاشت مو چگونه میباشد؟
 • نحوه شکایت از پزشک عمومی که در مطب شخصی کاشت مو انجام میدهد چگونه است؟

ابتدا خوب است بدانید مراجع شکایت از پزشک سه مرجع میباشند:

 • شکایت از پزشک کاشت مو در سازمان نظام پزشکی
 • شکایت از پزشک کاشت مو در دادسرای ویژه جرائم پزشکی یا همان دادسرای ناحیه ۲۶
 • شکایت از پزشک کاشت مو در شورای حل اختلاف مجتمع شماره ۲۹ تهران که ویژه جامعه سلامت و پزشکی میباشد

نکته: همواره کلیه دلایل و مدارک خود جهت شکایت از پزشک کاشت مو را همراه خود داشته و ارائه دهید. مدارکی از قبیل:

 •  فیش پرداخت هزینه به دستگاه کارتخوان مطب پزشک یا کلینیک کاشت مو
 • برگه تعیین روز و ساعت انجام عمل
 • نسخه پزشک حاوی تجویز داروهای لازم پس از عمل
 • آزمایشهای انجام شده پیش از عمل که به دستور و تشخیص پزشک کاشت مو بوده است
 • تصویر متن پیامکهای ارتباطی در مسیج یا تلگرام و واتساپ با دکتر معالج خود

لذا میبایست کلیه مدارک خود را به کمیسیون مربوطه در سازمان نظام پزشکی نیز ارائه نمایید.

کاشت مو در مطب توسط پزشک عمومی

شکایت از پزشک کاشت مو میتواند به این دلیل باشد که یک پزشک عمومی در مطب خویش اقدام به انجام این عمل نموده باشد. درحالیکه میبایست الزاما تجهیزات به همراه تکنسین متخصص متشکل از موارد ذیل حین انجام کاشت مو حضور داشته و این امر در بیمارستان یا کلینیک دارای مجوز انجام شود.

 • امکانات مانیتور قلبی
 • امکانات و تجهیزات احیای بیمار
 • حضور متخصص یا تکنسین بیهوشی

لذا انجام اعمال زیبایی توسط افراد فاقد صلاحیت در اماکن غیرمجاز همچون مطب پزشک عمومی ممنوع و جرم میباشد و شکایت از پزشک کاشت مو را در پی خواهد  داشت. به عبارت دیگر درجهت جلوگیری از طرح شکایت از پزشک کاشت مو، میبایست از انجام این عمل در مطب اجتناب نموده و در کلینیک و بیمارستانی که پزشک متخصص آن از وزارت بهداشت تاییدیه دارد، کاشت مو صورت بگیرد.

شکایت از پزشک کاشت مو و نکات ضروری قبل از عمل

شکایت از پزشک کاشت مو میتواند به دلیل عدم رعایت نکات ذیل توسط دکتر باشد:

 • بررسی این امر که بیمار اساسا به کاشت مو نیاز دارد یا خیر
 • بررسی دلایل ریزش مو
 • بررسی سن بیمار در کاشت مو
 • ارائه پیشنهادهای جایگزین کاشت مو و اختیار انتخاب به بیمار
 • توضیح درخصوص هزینه کاشت مو قبل از عمل
 • دقت در انتخاب بهترین روش و طراحی کاشت مو
 • توضیح و توجیه بیمار به عوارض بعد از عمل و میزان ریسک عمل قبل از انجام آن توسط دکتر
 • آگاهی بیمار از مراقبت های بعد از عمل در دوران نقاهت

موارد دیگری نیز وجود دارد که میبایست پیش از عمل توسط پزشک به بیمار گوشزد گردد و بیمار همه جوانب و عواقب عمل کاشت موی خود را بداند تا بعد از عمل با نتیجه ای ناخواسته مواجه نگردد.

نکته: به پزشکان متخصص و ارجمند و دارای صلاحیت نیز توصیه میشود تا با رعایت تمام نکات ضروری از طرح پرونده کیفری بابت شکایت از پزشک کاشت مو علیه خویش پیشگیری نمایند.

کاشت مو در فضای غیربهداشتی

ممکن است پزشکی که صلاحیت این امر را دارد، نسبت به کاشت مو اقدام نماید. ولیکن این عمل را در فضای نامناسب انجام دهد. زیرا در بسیاری از موضوعات مشاهده میکنیم که چندین کاشت مو بصورت همزمان در فضاهای کوچک بدون رهایت فاصله صورت میپذیرد. در این صورت نیز موضوع شکایت میتواند بصورت همزمان دربردارنده قصور پزشکی و عدم رعایت نظامات مربوط به آن حرفه باشد.


◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از جراح متخلف زیبایی

وکیل شکایت کاشت مو
وکیل شکایت کاشت مو

وکیل برای شکایت از پزشک کاشت مو

شکایت از پزشک کاشت مو، شکایت از کلینیک کاشت مو و ابرو، شکایت از پزشک عمومی بابت کاشت مو در مطب و بسیاری از عناوین و موضوعات شکایت های کیفری شما عزیزان در حیطه دعاوی پزشکی، نیازمند تخصص، مهارت و دانش کافی میباشد. با در اختیار داشتن وکیل باتجربه، سرنوشت روشنی را برای پرونده کیفری خویش در زمینه انواع شکایت از پزشک رقم بزنید. جهت مشاوره با وکیل شکایت از کاشت مو در تهران با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲۳ میانگین امتیاز: ۴.۲]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از پزشک عمومی
نوشتهٔ بعدی
شکایت از پزشک گوش حلق بینی

دیگر مطالب این دسته بندی

64 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
رضا
3 ماه قبل

سلام خسته نباشید. بنده کاشت مو انجام دادم سرم هم جوش زده هم سوزن داره، به دکتر گفتم گفتن طبیعی هست. بعد فهمیدم در مطب غیر قانونی کاشت انجام شده روی سرم پول کاشت و کارت به کارت کردم. تکنسین کاشت مو بودن خواستم ببینم شکایت کنم چی میشه دیه چقدر میدن؟

ایلیا
3 ماه قبل

بابت خراب شدن بانک مو به علت برداشت بیش از حد میتونم شکایت کنم و آیا بعد شکایت میخوان چیکار کنن واسم، آیا فقط یه جریمه ترمیم دوباره یا جریمه نقدی؟

زیبا
5 ماه قبل

سلام، من کاشت با تراکم بالا خواستم اما خیلی تراکم پایین و کم پشت انجام دادن، آیا میتونم شکایت کنم؟

رضا
5 ماه قبل

سلام خسته نباشید من سه ماه پیش کاشت مو انجام دادم متاسفانه پیشتر سرم زخم و عفونت کرد ولی از آزمایش که گرفته بودم نشون دکتر عفونی دادم، گفت دیابت من خیلی بالا بوده و به همین دلیل سرت عفونت کرده حال. فهمیدم اینکه برای من کاشت مو انجام داده یه تکنسین بوده چند باره هم بهش گفتم میگه بعد از یک سال درست می کنیم آیا من می توانم ازش شکایت کنم؟ ممنون میشم جواب بدین سپاسگزارم

جواد
6 ماه قبل

سلام، من ویزیتم توی بیمارستان خصوصی بود که به بهانه کرونا منو به یه مطب در خیابانی دیگر بردن. قرار بود همه تاسی سرم با تراکم بالا کاشته بشه، که فقط به اندازه یک بند انگشت جلوی سرم کاشت با تراکم زد ولی بعد اون خیلی پراکنده بود. بعد عمل توی آینه خونمون دیدم پشت سرم اصلا کاشت نشده. ضمن اینکه من اصلا دکتری ندیدم که منو معاینه یا کاشت انجام بده دو نفر کاراموز آورده بودن بهشون یاد بدن. من چطور میتونم شکایت کنم؟

خانم خدای
6 ماه قبل

سلام ببخشید من خانمی هستم که برای افتادگی پلک و پوست صورت به دکتر زیبایی و پوست مراجعه کردم. هم بالای ابرو و هم پلک بالای چشمم رو جراحی کردن. طوری که خراشای نامنظم و تا شقیقه دادن الان بعد از ۳ ماه رجوع کردم. و اعتراض به جراحی نامنظمشان و بوجود امدن گوشت اضافی کناره های چشمم کردم. نه تنها پاسخگو نبودن و از اولشم با دروغ جلو امدن، کارای که باید انجام میدادن ندادن. و هزینه ای اولیه با بعداز عمل تغییر کرد. مرا بلاک کردن کجا باید رجوع کنم در تهران ؟؟ خودم ساکن اردبیل هستم.

Mohamad
6 ماه قبل

سلام من ۲۸ سالمه و ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ کاشت انجام دادم و با یکسال تاخیر در نوبت دادن بین موهام یکم خالی و نامنظم شده بود با مراجعه به تکنسین که مدرک کاشت هم نداشتن از بانک مو بنده برداشت زیاد کردن که با کمی کوتا کردن بین موهای بانک مو فضای خالی زیادی مشاهده میشه و کاشتشون تاثیر گذار نبوده و من جز پیام های واتساپ که نصفشون پاک شده و واریز نقدی و برگه استعلاجی مطب مدرکی ندارم و دکتری حین عمل نداشتیم
باید چطوری پیگیری کنم که نتیجه بده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

آخرین ویرایش6 ماه قبل توسط Mohamad
مجید
7 ماه قبل

سلام من ۶ماه پیش کاشت انجام دادم تو مشاوره گفتن کل سر تون با تراکم بالا انجام میدیم فقط یه قسمتی خالی میماند رفتم کاشت گفتن بانک مو جواب نمیده الان نزدیک پانزده میلیون هزینه کردم مو که تراکم نداره هیچ کف سرم یه قسمت چاله شده الان میگن برو ۳ جلسه مزو تراپی انجام بده سر پر بشه من میتونم شکایت کنم ممنون میشوم راهنمایی کنید با تشکر

ناصرصفاری زاده
10 ماه قبل

سلام و عرض ادب خدمتتان عرض شود بنده سال گذشته به کلینیک کاشت مو رفتم قرارشد دو سوم سرم کاشت انجام بشه که دکترموی سرمو دید گفت میشه دو سوم انجام داد.بعداز کاشت متوجه شدم یک سوم انجام گردیده وجهت اعتراض رفتم بهم گفتن یکسال بگذره تاترمیم بشه بعد رایگان انجام میدیم.حالا که رفتم ازمن پول خواستند به اسم هزینه اتاق عمل. ازطرفی جهت توجیه کارشون بهم گفتن خانمی که کارشماروانجام داده تمام تلاششو کرده. اول میگن امکان پذیره بعدمیگن نشد. حتی ضمانتنامه که قراربود بدن متاسفانه ندادن. تنها مدرکی که میتونم تهیه کنم پولی که پرداختم هم باکارت خوان هم چک.لطفا راهنماییم کنید چه کاربایدبکنم. باسپاس فراوان

ارزو
1 سال قبل

سلام
من مرداد سال قبل کاشت ابرو انجام دادم و عفونت جزامی گرفت واصلا ابروم تراکم وکیفیت نداره میتونم شکایت کنم خیلی چهره م داغونه این یکسال

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ