شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از متخصص پوست مو زیبایی
دعاوی پزشکی

شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی ، یکی از انواع شکایات از پزشکان خصوصا در موارد زیبایی و جراحی های زیبایی است. در این مقاله به بیان شرح وظایف ایشان و دلایل و اسباب طرح شکایت و سایر موارد آن پرداخته میشود. خوب است بدانید قصور پزشکی در شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی شامل چه مواردی میشود و چه راهکارهای قانونی برای آن وجود دارد.

متخصص پوست، مو و زیبایی چه کارهایی میکند؟

وکیل شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی بیان میدارد: دکتر پوست، بر حسب تشخیصی که میدهد، اقدام به درمان و یا جلوگیری از بیماری های پوستی مینماید. حال تصور نمایید، وی با تشخیص اشتباه خود، درمان نادرستی را درپیش گرفته و موجب بروز آسیب و خسارت به پوست و سلامت بیمار شود، پرواضح است که این بی احتیاطی و یا عدم تخصص و مهارت دکتر، شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی را در پی خواهد داشت.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از جراح زیبایی | شکایت از جراح متخلف زیبایی

شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی بابت درماتولوژی

خوب است بدانید به صرف انجام درماتولوژی بر بیمار، نمیتوان مدعی شکایت از پزشک شد. زیرا این عمل، راه تشخیص بیماری بوده و جزو راههای طبابت یک پزشک میباشد. ولیکن چنانچه پس از درماتولوژی، با تشخیص اشتباه و درمان نادرست موجب آسیب به پوست و سلامت بیمار شود، مورد از موارد شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی خواهد بود.

نکته: درماتولوژی که به صرف انجام آن نمیتوان مدعی و خواستار طرح  شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی گردید به معنای نمونه گیری و بررسی نمونه ها با میکروسکوپ میباشد که موجب تشخیص بیماریهای پوست، مو و ناخن میشود.

برخی از دلایل  شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی

خوب است بدانید تزریق چربی و توکسین بوتولینوم جهت جوان سازی پوست صورت در بسیاری از موارد موجب ایجاد عفونت یا چسبندگی یا خورده شدن پوست صورت میشود. لذا شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی به دلیل عارضه ایجاد شده طرح و مورد رسیدگی قرار میگیرد.

همچنین بسیاری از جراحی های زیبایی که توسط متخصصین مربوطه انجام میشود، شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی را موجب میگردد. جراحی های زیبایی از قبیل: جراحی زیبایی بینی، بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی فک و صورت یا تزریق ژل و بوتاکس، جراحی زیبایی اتوپلاستی که متاسفانه توسط غیر پزشک متخصص نیز انجام میشود، جملگی موجب طرح شکایت از پزشک و یا طرح شکایت علیه مداخله کننده در امور پزشکی میگردند.

روش های جدید زیبایی در عصر امروز

برخی روشهای جدید زیبایی که موجب طرح  شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی میشود از قرار ذیل است:

 • میکرونیدلینگ
 • میکرودرم ابریژن
 • تزریق فیلر
 • خالبرداری با دستگاه آر اف
 • جوانسازی پوست با دستگاه آر اف
 • پاک کردن تاتو
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق چربی
 • لیزر موهای زائد
 • مزوتراپی
 • کرایوتراپی

دکتر پوست میبایست قبل از اقدام نسبت به هریک از موارد فوق، عوارض و پیامدهای آن را ولو که نادر و بصورت احتمالی باشد به بیمار توضیح دهد. بیمار باید با علم و آگاهی اقدام نماید. در بسیاری از موارد با بروز عارضه هایی پس از انجام اعمال فوق، که بعضا جبران ناپذیر هم هستند، بیمار درجهت جبران خسارت وارده و یا مجازات پزشک خاطی لاجرم از طرح  شکایت از دکتر پوست مو و زیبایی میباشد.

نحوه شکایت از متخصص پوست، مو و زیبایی چگونه است؟

 • نحوه شکایت از پزشک پوست و مو و زیبایی چگونه میباشد؟
 • نحوه شکایت از متخصص پوست و مو و زیبایی غیر مجاز چگونه است؟
 • برای شکایت از مراکز غیر مجاز ترمیم پوست، مو و زیبایی به کجا باید مراجعه نمود؟

وکیل شکایت از متخصص پوست، مو و زیبایی بیان میدارد: بیمار بعنوان شاکی میتواند راسا یا توسط وکیل خود نسبت به طرح شکایت در مراجع صالح به رسیدگی ذیل اقدام نماید:

 • شکایت از متخصص پوست، مو زیبایی در سازمان نظام پزشکی
 • شکایت از متخصص پوست، مو زیبایی در دادسرای ویژه جرائم پزشکی (دادسرای ناحیه ۲۶ در تهران)
 • شکایت از متخصص پوست، مو زیبایی در شورای حل اختلاف مجتمع شماره ۲۹ تهران که ویژه جامعه سلامت و پزشکی میباشد.

احراز قصور برای برخی از عوارض

اگر برای انجام امور مربوط به زیبایی خود مانند کاشت مو ، پروتز لب و تزریق چربی به صورت به پزشک یا کلینیک مراجعه کرده اید، سپس به شما آسیب وارد شده است، شما میتوانید نسبت به چند مورد بصورت همزمان در یک شکواییه اقدام نمایید. ولیکن ممکن است حکم هر مساله متفاوت باشد. یعنی احراز قصور پزشکی و آسیب وارده و عارضه ایجاد شده در خصوص چربی تزریق شده به لب و گونه محقق گردد. ولیکن نتیجه کمیسیون درخصوص کاشت مو یا کاشت ابرو، عدم احراز قصور پزشکی باشد.


◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک کاشت مو

وکیل شکایت از متخصص پوست مو زیبایی
وکیل شکایت از متخصص پوست مو زیبایی

وکیل شکایت از متخصص زیبایی

در تنظیم شکوائیه شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی میبایست نکات حائز اهمیتی درج و رعایت گردد. مواردی از قبیل قصور پزشکی، خطای پزشکی، بی احتیاطی و بی مبالاتی پزشک خاطی و انتساب عارضه ایجاد شده به فعل و طبابت پزشک میبایست در متن شکوائیه ذکر شود. وکیل شکایت از جراحان زیبایی در تنظیم شکوائیه شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی با بهره بری از دانش و تخصص خود پس از گذران جلسات مشاوره حقوقی و بررسی همه جانبه با موکل اقدام به درج دلایل و اسباب طرح شکایت در متن آن، اقدام به طرح پرونده کیفری مینماید. جهت مشاوره با وکیل برای شکایت از متخصص پوست مو و زیبایی در تهران با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۱ میانگین امتیاز: ۴.۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از پزشک گوش حلق بینی
نوشتهٔ بعدی
شکایت از جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات

دیگر مطالب این دسته بندی

32 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
حسام الدین سیدی
2 ماه قبل

سلام حسام هستم چند ماه پیش دخترمو بردم متخصص پوست و مو که صورتش رونشون بدیم ،تشخیص پزشک زگیل پوستی بود خیلی کوچک هم بود که نسخه داد. نسخش اسید سالیسیلیک بود و گفت تا پانزده روز با گوش پاک کن مستقیما روی زگیل بزنید. ماسه بار استفاده کردیم چون دخترم اذیت میشد و دیدیم که صورتش زخم شد پیش چندتا پزشک دیگه رفتیم. همشو گفتن چرا اسید داده برای صورتش، الان هم صورتش لکه داره و هممون ناراحتیم. هر بار رفتیم پیش پزشک اول گفت دو ماهه خوب میشه، الان هشت ماهه آیا تشخیصش اشتباه بوده شکایت بکنیم؟ چگونه استان گلستان گنبدکاووس هستیم.

نیکا
4 ماه قبل

سلام پزشکی ژل لب زدن برای بنده سر دو روز لبم مثل اول شد، یعنی باریک، ایشون میگن ژل دیگه تضمینی نداره برای یکی دو روز میمونه نه برای چند ماه، اگه اینطوره چرا میزنه و هزینه میگیره؟ من میتونم پولمو پس بگیرم؟ راهش چیه؟

مریم
6 ماه قبل

سلام خانمی شیش ماه پیش اومدن پیش من نیدلینگ پوست براش انجام دادم، برای لکه های صورتش و خیلی هم لک داشت، حالا رفتن خودشون کرمهایی استفاده کردن جزو ممنوعیت ها بوده برا نیدلینگر، که البته خدا رو شکر همه پیام های ایشون رو دارم و تاریخ روزی که اومدن، حالا بعد شیش ماه اومده میگه لکه هام پاک نشدن بیشتر شدن میخام شکایت کنم میتونن شکایت کنن؟

سارا
6 ماه قبل

سلام و احترام
من پنج ماه پیش تزریق چربی صورت داشتم. برای ازبین بردن چروک زیر چشمو جاهای جوش در صورت و خط لبخند. صورتم ماه اول خیلی ورم داشت کم کم ورمش خوابید فقط چروک زیر چشمم کم شده و صورتم نامتقارن شده سمت راست صورتم بزرگتر از سمت چپ است . وقتی به دکتر گفتم میگه اشکال نداره دوباره از چربی که از بدنت گرفتم با نصف قیمت تزریق می کنم. اصلا راضی نیستم کمکم کنید . کرج هستم

علیرضا
7 ماه قبل

سلام حدود ۲ سال پیش کاشت مو انجام دادم اما نتیجه نداد.
دکترم قبول کرد و برای بار دوم کاشت مو انجام داد،الان بعد از یسال دوباره نتیجه ای ندیدم
دکتر قبول کرده نتیجه نگرفتم و میگه خسارتشو میدم، دور سرم و پشت سرم با دوبار کاشت کاملا خالی شده ،۴۰تا هم برای کاشت اول بخیه پشت سرم خورد و جاش هم مونده ،بخاطر این دکتر من دیگه مویی ندارم که بخوام کاشت انجام بدم و تا آخر عمرم باید باید بدون مو باشم.
لطفا بگید که خسارتی که این دکتر زده و باید پرداخت کنه چقد میشه

عسگري
1 سال قبل

وقتی مدرکی نیست چطور می شود دعوی مطرح کرد؟ حتی من دیدم باقی مواد داخل سرنگ را دوباره به شیشه انتقال دادند
اینجوری همه جا دزدی می شود شیشه های خالی را با مواد مورد نظر خودشان پر می کنند و هزینه بالا از بیمار می گیرند
جالبه بعد از گفتن مجدد به پزشک از من تشکر کردند که اعلام کردم بهشون و گفتند من کنترل نامحسوس خودم را شروع می کنم ببینم چه خبر است!!!
این وسط پولی که از ما گرفتند هم هیچ اصلا قابلشان را نداشته حتما

عسگري
1 سال قبل

با سلام و خدا قوت
منشی دکتر به جای بوتاکس آلمانی سرنگ را با بوتاکس ایرانی پر کرد
علیرغم صحبت با پزشک قبل از تزریق حرف بنده را نپذیرفتن و تزریق را انجام دادند از لحاظ قیمت ٨٠٠ هزار تومان تفاوت داشت. وقتی پزشک نمی خواهد باور کند که این اتفاق افتاده حال با هماهنگی خودشان بوده یا خیر تکلیف چیست؟

Mahsa
1 سال قبل

اگر پزشکی قیمت ژل لب ۸۰۰ هزار تومانی را ۱ میلیون ۹۰۰ بگیرد قابل پیگیری هست؟

باقری
1 سال قبل

با سلام من به یک آرایشگاه در اصفهان مراجعه کردم برای پاکسازی و آبرسانی پوست ایشون ۱۲۰۰ هزار تومان بابت این کار از من گرفتن وکلا ۴۰ دقیقه ماساژ با دست و دستگاه انجام دادن ولی نتیجه مطلوب حاصل نشده .من باید به کجا مراجعه کنم برای شکایت و اینکه اصلا میتونم شکایت کنم بابت هزینه گزاف با نه ؟؟؟

یاسمن
1 سال قبل

سلام شبتون بخیر. من تقریبا یک سال پیش ۲۰ زگیل داشتم و کرایو کردم که البته دکتری که پیششون رفتم داخل کارتشون زده بود دکتر مامایی و یه سمت دیگه کارت هم زده بود انجام کارهای پوستی که من به ایشون معرفی شدم و رفتم ولی تمام زگیل های من به قدری شدید سوزوندن که به اندازه نصف گردو تاول زده بود و الان همه لک شده و با وجود گذشت یک سال هیچ خوب نشدن… میخواستم بدونم با اینکه ایشون متخصص نبودن میشه ازشون شکایت کرد؟ همچنان در اون مطب مشغول به کار هستن.
ممنون از پاسخگوییتون

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ