شکایت از پیام واتساپ چگونه است؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از پیام واتس آپ
جرایم رایانه ای

وکیل جرایم واتس اپ در این مقاله به بیان موضوعاتی از قبیل ذیل میپردازد. شکایت از پیام های واتساپ چگونه است؟ شکایت از مزاحم واتساپی چگونه است؟ آیا به استناد محتویات ارسالی در واتساپ امکان شکایت وجود دارد؟ شکایت از اکانت حذف شده واتساپ چگونه است؟ مراحل رسیدگی و نحوه شکایت از پیام واتساپ چگونه است؟

شکایت از پیام واتساپ

مزاحمت از طریق واتساپ یکی از معضلات دامن گیر عصر کنونی ما میباشد. متاسفانه در بسیاری از موارد حتی اعضای یک خانواده نیز اقدام به ارسال پیام های توهین آمیز و تهدید آمیز از طریق واتساپ به یکدیگر مینمایند که دعاوی کیفری شکایت از پیام های واتساپ تحت عنوان اتهام توهین و تهدید از طریق ارسال پیام در واتساپ را منجر میشود.

شکایت از پیام واتساپ به این صورت است که از شخصی که در واتساپ مزاحم شده است تحت عنوان ایجاد مزاحمت و توهین و تهدید شکایت میشود. از صفحه پیام های ارسالی شخص مزاحم تصویر تهیه نموده (اسکرین شات بگیرید) و ضمیمه دعوا و شکایت خویش نمایید.

شکایت از مواردی همچون توهین و فحاشی از طریق واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و حتی ارسال پیامک و اس ام اس، در صورت وجود سایر شرایط لازمه، بطور حتمی و قطعی منتج به نتیجه شده و محکومیت متهم را در پی خواهد داشت. خوب است بدانید این دعاوی کیفری نیازمند پیگیری مداوم و انجام به موقع اقدامات لازمه مانند استعلامات مربوطه از سازمانهای مختص به خود میباشد. از این جهت بهترین تصمیم آن است که راسا و شخصا و به تنهایی اقدام به طرح دعوای کیفری مانند شکایت از واتساپ نکرده بلکه از طریق وکیل متخصص و باتجربه در این زمینه اقدام نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل جرایم رایانه ای

شکایت از اکانت حذف شده واتساپ

  • اگر کسی بعد از ایجاد مزاحمت در واتساپ دلیت اکانت کند چکار باید کنیم؟
  • پیگیری اکانت دلیت شده در واتساپ از طرق پلیس فتا چگونه است؟

خوب است بدانید که متاسفانه به این دلیل که سرور های نرم افزارهایی همچون واتساپ، تلگرام و اینستاگرام در ایران موجود نمیباشد و ایران به آنها دسترسی ندارد، لذا در فرض دلیت اکانت کردن یعنی پاک کردن حساب کاربری، امکان دسترسی به محتویات آن و ردیابی این مورد که صاحب آن حساب کاربری چه کسی بوده است، غیرممکن میشود.

نکته: دلیت اکانت شده واتساپ قابل ردیابی و پیگیری و دستیابی از طریق پلیس فتا نمیباشد.

بهترین توصیه به شما عزیزان این است که چنانچه در واقع قصد و نیت طرح شکایت و پرونده کیفری مانند شکایت از پیام واتساپ از زمان وقوع و بروز مزاحمت و قبل از دلیت اکانت مزاحم، نسبت به طرح پرونده و ثبت شکایت علیه ایشان اقدام نمایید. در بسیاری از موارد اشخاص زمانی شکایت میکنند که مزاحم آگاه شده و حساب کاربری اش را پاک مینماید. لذا در صورتیکه تصمیم بر تنظیم شکواییه و دادخواهی دارید هرچه سریعتر اقدامات قانونی را انجام دهید.

مراحل شکایت از پیام واتساپ

  • برای شکایت از مزاحم واتساپ باید کجا برم؟
  • شکایت از پیام واتساپ را کجا ثبت کنم؟

برای ثبت شکایت مربوطه باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام نمایید. شرح مفصلی از اینکه از چه بابت از مشتکی عنه شکایت دارید را بیان و محتویات مزاحمت، توهین یا تهدید و فحاشی وی را توضیح و ادله اثبات دعوای خویش را ضمیمه مینمایید. پس از ثبت شکواییه در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، پرونده کیفری شما به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای ارجاع و ثبت میگردد. سپس برای بررسی و تحقیقات مقدماتی لازمه مانند مشخصات مزاحم و یا مشتکی عنهم ارجاع امر به پلیس فتا صورت میگیرد. نتیجه تحقیقات پلیس فتا به دادسرا ارسال میگردد.

نکته: بهترین توصیه به شما عزیزان این است که نظر به تخصصی بودن دعاوی جرایم رایانه ای همواره از ابتدای امر، وکیل جرایم رایانه ای را همراه خود داشته باشید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از کلاهبرداری اینستاگرامی چگونه است؟

وکیل جرایم واتس اپ
وکیل جرایم واتس اپ

وکیل جرایم واتس اپ

شکایت از پیام واتساپ ، تلگرام و اینستاگرام نظر به کثرت وقوع آن در عصر حاضر جزو دعاوی کیفری مبتلابه ما میباشد. ولیکن در مورد اینکه وکالت در این دعاوی چگونه است، خوب است بدانید که وکالت در این دعاوی نظر به نوظهور بودن آنها نیازمند تخصص و تجربه کافی میباشد. وکلای پایه یک مشغول به کار در موسسه حقوقی و داروی امین عدالت کبریا در تهران مفتخر هستند به داشتن تجربه و تخصص لازمه که در انجام امور محوله به ایشان به نحو احسن فعالیت مینمایند.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳۳ میانگین امتیاز: ۴.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از کلاهبرداری اینستاگرامی چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
جرایم رایانه ای در حقوق ایران شامل چه مواردی میشود؟

دیگر مطالب این دسته بندی

142 پرسش و پاسخ
جدیدترین نظرات
قدیمی ترین نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
142
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x