شکایت از پیام واتساپ چگونه است؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از پیام واتس آپ
جرایم رایانه ای

شکایت از پیام های واتساپ در سال جدید چگونه است؟ شکایت از مزاحم واتساپی در سال جدید چگونه است؟ آیا به استناد محتویات ارسالی در واتساپ، مانند پیام و فیلم و عکس و وویس، امکان شکایت وجود دارد؟ شکایت از اکانت حذف شده واتساپ چگونه است؟ آیا میشود از واتساپ دلیت اکانت شده شکایت کرد؟ مراحل رسیدگی و نحوه شکایت از پیام واتساپ و مراجعه به پلیس فتا چگونه است؟

شکایت از پیام واتساپ چگونه است؟

مزاحمت از طریق واتساپ یکی از معضلات دامن گیر عصر کنونی ما میباشد. متاسفانه در بسیاری از موارد حتی اعضای یک خانواده نیز اقدام به ارسال پیام های توهین آمیز و تهدید آمیز از طریق واتساپ به یکدیگر مینمایند. که دعاوی کیفری شکایت از پیام های واتساپ تحت عنوان اتهام توهین و تهدید از طریق ارسال پیام در واتساپ را منجر میشود.

شکایت از پیام واتساپ به این صورت است که از شخصی که در واتساپ مزاحم شده است، تحت عنوان ایجاد مزاحمت و توهین و تهدید شکایت میشود. از صفحه پیام های ارسالی شخص مزاحم تصویر تهیه نموده (اسکرین شات بگیرید) و ضمیمه دعوا و شکایت خویش نمایید. در جلسه مشاوره حقوقی با بهترین وکیل شکایت از پیام واتساپ، همه این موارد برای شما توضیح داده میشود. درصورت اعطای وکالت به وکیل، تنظیم شکواییه و ثبت آن و پیگیری کلیه مراحل پرونده شما توسط وکیل صورت میپذیرد.

شکایت از مواردی همچون توهین و فحاشی از طریق واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و حتی ارسال پیامک و اس ام اس، در صورت وجود سایر شرایط لازمه، بطور حتمی و قطعی منتج به نتیجه شده و محکومیت متهم را در پی خواهد داشت. خوب است بدانید این دعاوی کیفری نیازمند پیگیری مداوم و انجام به موقع اقدامات لازمه مانند استعلامات مربوطه از سازمانهای مختص به خود میباشد. از این جهت بهترین تصمیم آن است که راسا و شخصا و به تنهایی اقدام به طرح دعوای کیفری مانند شکایت از واتساپ نکرده، بلکه از طریق وکیل متخصص و باتجربه در این زمینه اقدام نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل جرایم رایانه ای

شکایت از اکانت حذف شده واتساپ

  • اگر کسی بعد از ایجاد مزاحمت در واتساپ دلیت اکانت کند، چکار باید کنیم؟
  • پیگیری اکانت دلیت شده در واتساپ از طرق پلیس فتا چگونه است؟
  • شکایت از واتساپ دلیت اکانت شده چگونه است؟

خوب است بدانید که متاسفانه به این دلیل که سرور های نرم افزارهایی همچون واتساپ، تلگرام و اینستاگرام در ایران موجود نمیباشد، و کشور ایران به آنها دسترسی ندارد، لذا در فرض دلیت اکانت کردن یعنی پاک کردن حساب کاربری، امکان ردیابی این مورد که صاحب آن حساب کاربری چه کسی بوده است، غیرممکن میشود.

اما اگر شما بعنوان شاکی در صفحه چت خود، پیام های توهین امیز مشتکی عنه را دشاته باشید و وی را بشناسید، تصدیق اظهارات شما و محتویات تلفن همراه شما توسط کارشناسان پلیس فتا صورت میپذیرد. به عبارت دیگر حتی اگر یک شماره ناشناس به شما توهین کرده باشد، سپس دلیت اکانت کرده باشد، بازهم تصدیق ارسال پیام از ناحیه ایشان، ممکن است. زیرا صفحه چت او، در موبایل شما موجود است.

نکته: هرگز محتویات تلفن همراه خود و واتساپ را تا پایان صدور حکم قطعی، پاک نکنید.

بهترین توصیه به شما عزیزان این است که چنانچه در واقع قصد و نیت طرح شکایت و پرونده کیفری مانند شکایت از پیام واتساپ ولو در فرض دلیت اکانت دارید، از زمان وقوع و بروز مزاحمت و قبل از دلیت اکانت مزاحم، نسبت به طرح پرونده و ثبت شکایت علیه ایشان اقدام نمایید. در بسیاری از موارد اشخاص زمانی شکایت میکنند که مزاحم آگاه شده و حساب کاربری اش را پاک مینماید. لذا در صورتیکه تصمیم بر تنظیم شکواییه و دادخواهی دارید هرچه سریعتر اقدامات قانونی را انجام دهید.

مراحل شکایت از پیام واتساپ

  • برای شکایت از مزاحم واتساپ باید کجا برم؟
  • شکایت از پیام واتساپ دلیت اکانت شده را کجا ثبت کنم؟

برای ثبت شکایت مربوطه باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام نمایید. شرح مفصلی از اینکه از چه بابت از مشتکی عنه شکایت دارید را بیان و محتویات مزاحمت، توهین یا تهدید و فحاشی وی را توضیح و ادله اثبات دعوای خویش را ضمیمه مینمایید. پس از ثبت شکواییه در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، پرونده کیفری شما به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای ارجاع و ثبت میگردد. سپس برای بررسی و تحقیقات مقدماتی لازمه مانند مشخصات مزاحم و یا مشتکی عنهم ارجاع امر به پلیس فتا صورت میگیرد. نتیجه تحقیقات پلیس فتا به دادسرا ارسال میگردد.

نکته: بهترین توصیه به شما عزیزان این است که نظر به تخصصی بودن دعاوی جرایم رایانه ای همواره از ابتدای امر، وکیل جرایم رایانه ای را همراه خود داشته باشید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از کلاهبرداری اینستاگرامی چگونه است؟

وکیل جرایم واتس آپ
وکیل جرایم واتس آپ

وکیل برای شکایت از واتساپ

شکایت از واتساپ عنوان کلی است که دربردارنده کلیه مصادیق جزیی این شکایت میباشد. مصادیقی از قبیل شکایت از پیام واتساپ، شکایت از ارسال فیلم و عکس در واتساپ، شکایت از رابطه نامشروع از طریق واتساپ، شکایت از کلاهبرداری از طریق واتساپ، تلگرام و اینستاگرام نظر به کثرت وقوع آن در عصر حاضر جزو دعاوی کیفری مبتلابه ما میباشد. ولیکن در مورد اینکه وکالت در این دعاوی چگونه است، خوب است بدانید که وکالت در این دعاوی نظر به نوظهور بودن آنها نیازمند تخصص و تجربه کافی میباشد. وکلای پایه یک مشغول به کار در موسسه حقوقی و داروی امین عدالت کبریا در تهران مفتخر هستند به داشتن تجربه و تخصص لازمه که در انجام امور محوله به ایشان به نحو احسن فعالیت مینمایند. ابتدا تحقیق کنید، سپس وکیل انتخاب کنید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۸۴ میانگین امتیاز: ۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از کلاهبرداری اینستاگرامی چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
جرایم رایانه ای در حقوق ایران شامل چه مواردی میشود؟

دیگر مطالب این دسته بندی

275 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
المیرا
26 روز قبل

سلام وقت بخیر، دایی بنده مدتی هست که به مادرم و پدرم پیام های توهین آمیز میفرسته، حالا اخیرا توی واتساپ استوری میذاره و راجع به پدر و مادرم و خودم بدگویی میکنه و تهمت میزنه و فحاشی میکنه. به مادرم تهمت میزنه که با کسی در ارتباط بوده و با اون رابطه‌ی نامشروع داشته، به من هم همینطور‌. اما این موارد رو مستقیم به خودمون پیام نمیده بلکه توی واتساپ استوری میذاره و اینحوری خاله و شوهر خاله هام هم استوریشو میبینن و همه میتونن شهادت بدن که منظور این شخص خانواده ما هست. امروز این آدم مستقیما توی پی وی من پیام داده و به من تهمت رابطه نامشروع به شخصی که وجود هم نداره و صرفا یه اسم هست زده، من رو هرزه خطاب کرده و انواع اقسام فحش های رکیک ناموسی رو به من گفته. من از پیام های ایشون یکبار با اسمی که سیو بوده و یکبار با شماره خودش به جای اسم سیو شده اسکرین شات گرفتم. همینطور از کل پیام هاش توسط نرم افزار خود گوشی فیلم گرفتم. همچنین این آدم خودش پیام هامون یعنی فحش هایی که بهم داده رو در واتساپ استوری کرده و شوهرخالم و خالم اون هارو دیدن و مشخص شده براشون که داییم به من فحاشی کرده و میتونن شهادت بدن. من قصد دارم از این آدم بابت فحاشی هاش و افتراهاش شکایت کنم. اما نمیدونم چون در واتساپ فحاشی کرده امکان محکومیت این ادم هست؟ میتونم ثابت کنم؟ با توجه به اینکه خودش هم پیام هاشو استوری کرده و همه می‌دونن فحاشی کرده؟ با توجه به اینکه پیام هاش قذف محسوب میشه، حکمش شلاق هست؟

زهرا
3 ماه قبل

سلام شخصی در تلگرام به بهانه پرسش برای پایان نامه روانشناسی سوالات جنسی پرسید و من هم یکسری جواب دادم میتونه از این موضوع سو استفاده کنه؟

جواد کیانی
4 ماه قبل

سلام من چند مرتبه صدای خودم را در چند سایت نامشروع دیده و شنیده ام. باید چگونه و از چه راهی پیگیری کنم؟ در ضمن چند حساب کاربری به نام من در اینستا دیدم.

یاسی
4 ماه قبل

سلام خسته نباشید، من از یک شخصی خوشم اومد یعنی قصدم جدی بود. شمارشو پیدا کردم و پیام دادم تو واتساپ که که من ازتون خوشم اومده و امید وارم‌ بی ادبی نباشه شمارتونو پیدا کردم و اگه کسی نباشه تو زندگیتون میخوام‌ آشناشم با هاتون. بعد یک آقا جواب داد و حرفای بدی رو به من گفت. با این همه من معذرت خواهی کردم که تهدید کرد که روم شکایت میکنه به پلیس فتا. واقعا میتونه به عنوان مزاحم بم‌شکایت کنه؟

سارا
4 ماه قبل

سلام، من با دوستم در کانادا با واتساپ در ارتباط بودیم و من برای اقوام و کارهای تجاریش در ایران پول واریز میکردم و در ازای آن مبلغ دلاری آن بعنوان طلب من نزد ایشان ماند. حالا چند وقت هست که خبری ازشون نیست و اقوامشون اطلاع دادند مشکل مالی پیدا کردند و از اتفاق اومدند ایران. من برای اینکه بتونم ادعای حقوقی بکنم باید چه مراحلی را طی کنم؟

حسن
6 ماه قبل

سلام من طلاق گرفتم خانوم سابقم اس ام اس میده تو واتساپ به دختره بد و بیراه میگه، اونوقت از من میخواد براش هدیه بخرم یا آدرس کار زنداداشم را میخواد منم ندادم. گفتم شکایت میکنم منم از تمام مکالمات پیام اون اسکرین شات گرفتم. میخواستم با این مدارک باز هم حق با اونه؟

حسام
7 ماه قبل

سلام خسته نباشید، آقای متاهل هستم که مدتی باخانمی که متاهل بودن از طریق وات ساپ با هم درارتباط بودیم و در حال حاضر شوهر ایشون متوجه شدن و از بنده و خانمش شاکی شدن، در ضمن خط خانم بنام خودش نبوده و در دادگاه هردو گفتیم که ما باهم ارتباطی نداشتیم. آیا شوهر این خانم ازطریق پلیس فتا میتونه پیگیری کنه؟ یا اینکه چون خط بنام ایشان نیست نمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید، ممنون.

سایه
8 ماه قبل

سلام یک نفر با یه شماره از طرف من به دختر عموی من واتساب پیام داده و از ایشان عکسش و آدرس منزل و شماره خواهرش را خاسته،یعنی خودشو جای من معرفی کرده، آیا میشه ازش شکایت کنیم؟ عنوان جرم چی هست؟

مهرداد
8 ماه قبل

من به صورت اشتباه در واتساپ با شخصی پیام دادم و مودبانه سلام کردم و اسم دختر مورد نظر رو گفتم. کسی که جواب داد گفت خواهرشم، منم گفتم با خودش کار دارم. که شروع به فحاشی کرد و بعدش پدرش پیام داد که شما از طرف شخصی دیگه به دخترم پیام میدید و مزاحمت ایجاد میکنید. من کلا عذرخواهی کردم و گفتم اشتباه شده. متاسفانه اسم دخترشون با شخصی که میخواستم بهش پیام بدم هم یکی بوده. حالا تهدید به شکایت کردن. آیا میتونن شکایت کنن؟ چون من در همین حد و مودبانه پیام دادم و وقتی متوجه شدم اشتباه پیام دادم هم عذرخواهی کردم.

Qpxh
9 ماه قبل

سلام خسته نباشید، من چند روز پیش با یه دختر خانوم ۱۲ ساله توی واتساپ دعوام شد و بحث به فحش دادن کشیده شد و .. مادرش قصد شکایت داره، آیا میتونه روی پیام های من که وویس بوده اقدام کنه برای شکایت؟