شکایت از پیام واتساپ چگونه است؟

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از پیام واتس آپ
جرایم رایانه ای

شکایت از پیام های واتساپ ۱۴۰۱ چگونه است؟ شکایت از مزاحم واتساپی در سال جدید چگونه است؟ آیا به استناد محتویات ارسالی در واتساپ، مانند پیام و فیلم و عکس و وویس، امکان شکایت وجود دارد؟ شکایت از اکانت حذف شده واتساپ چگونه است؟ آیا میشود از واتساپ دلیت اکانت شده شکایت کرد؟ مراحل رسیدگی و نحوه شکایت از پیام واتساپ و مراجعه به پلیس فتا چگونه است؟

شکایت از پیام واتساپ چگونه است؟

مزاحمت از طریق واتساپ یکی از معضلات دامن گیر عصر کنونی ما میباشد. متاسفانه در بسیاری از موارد حتی اعضای یک خانواده نیز اقدام به ارسال پیام های توهین آمیز و تهدید آمیز از طریق واتساپ به یکدیگر مینمایند. که دعاوی کیفری شکایت از پیام های واتساپ تحت عنوان اتهام توهین و تهدید از طریق ارسال پیام در واتساپ را منجر میشود.

شکایت از پیام واتساپ به این صورت است که از شخصی که در واتساپ مزاحم شده است، تحت عنوان ایجاد مزاحمت و توهین و تهدید شکایت میشود. از صفحه پیام های ارسالی شخص مزاحم تصویر تهیه نموده (اسکرین شات بگیرید) و ضمیمه دعوا و شکایت خویش نمایید. در جلسه مشاوره حقوقی با بهترین وکیل شکایت از پیام واتساپ، همه این موارد برای شما توضیح داده میشود. درصورت اعطای وکالت به وکیل، تنظیم شکواییه و ثبت آن و پیگیری کلیه مراحل پرونده شما توسط وکیل صورت میپذیرد.

شکایت از مواردی همچون توهین و فحاشی از طریق واتساپ، تلگرام، اینستاگرام و حتی ارسال پیامک و اس ام اس، در صورت وجود سایر شرایط لازمه، بطور حتمی و قطعی منتج به نتیجه شده و محکومیت متهم را در پی خواهد داشت. خوب است بدانید این دعاوی کیفری نیازمند پیگیری مداوم و انجام به موقع اقدامات لازمه مانند استعلامات مربوطه از سازمانهای مختص به خود میباشد. از این جهت بهترین تصمیم آن است که راسا و شخصا و به تنهایی اقدام به طرح دعوای کیفری مانند شکایت از واتساپ نکرده، بلکه از طریق وکیل متخصص و باتجربه در این زمینه اقدام نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل جرایم رایانه ای

شکایت از اکانت حذف شده واتساپ

  • اگر کسی بعد از ایجاد مزاحمت در واتساپ دلیت اکانت کند، چکار باید کنیم؟
  • پیگیری اکانت دلیت شده در واتساپ از طرق پلیس فتا چگونه است؟
  • شکایت از واتساپ دلیت اکانت شده چگونه است؟

خوب است بدانید که متاسفانه به این دلیل که سرور های نرم افزارهایی همچون واتساپ، تلگرام و اینستاگرام در ایران موجود نمیباشد، و کشور ایران به آنها دسترسی ندارد، لذا در فرض دلیت اکانت کردن یعنی پاک کردن حساب کاربری، امکان ردیابی این مورد که صاحب آن حساب کاربری چه کسی بوده است، غیرممکن میشود.

اما اگر شما بعنوان شاکی در صفحه چت خود، پیام های توهین امیز مشتکی عنه را دشاته باشید و وی را بشناسید، تصدیق اظهارات شما و محتویات تلفن همراه شما توسط کارشناسان پلیس فتا صورت میپذیرد. به عبارت دیگر حتی اگر یک شماره ناشناس به شما توهین کرده باشد، سپس دلیت اکانت کرده باشد، بازهم تصدیق ارسال پیام از ناحیه ایشان، ممکن است. زیرا صفحه چت او، در موبایل شما موجود است.

نکته: هرگز محتویات تلفن همراه خود و واتساپ را تا پایان صدور حکم قطعی، پاک نکنید.

بهترین توصیه به شما عزیزان این است که چنانچه در واقع قصد و نیت طرح شکایت و پرونده کیفری مانند شکایت از پیام واتساپ ولو در فرض دلیت اکانت دارید، از زمان وقوع و بروز مزاحمت و قبل از دلیت اکانت مزاحم، نسبت به طرح پرونده و ثبت شکایت علیه ایشان اقدام نمایید. در بسیاری از موارد اشخاص زمانی شکایت میکنند که مزاحم آگاه شده و حساب کاربری اش را پاک مینماید. لذا در صورتیکه تصمیم بر تنظیم شکواییه و دادخواهی دارید هرچه سریعتر اقدامات قانونی را انجام دهید.

مراحل شکایت از پیام واتساپ

  • برای شکایت از مزاحم واتساپ باید کجا برم؟
  • شکایت از پیام واتساپ دلیت اکانت شده را کجا ثبت کنم؟

برای ثبت شکایت مربوطه باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام نمایید. شرح مفصلی از اینکه از چه بابت از مشتکی عنه شکایت دارید را بیان و محتویات مزاحمت، توهین یا تهدید و فحاشی وی را توضیح و ادله اثبات دعوای خویش را ضمیمه مینمایید. پس از ثبت شکواییه در دفتر خدمات الکترونیک قضایی، پرونده کیفری شما به دادسرای ویژه جرایم رایانه ای ارجاع و ثبت میگردد. سپس برای بررسی و تحقیقات مقدماتی لازمه مانند مشخصات مزاحم و یا مشتکی عنهم ارجاع امر به پلیس فتا صورت میگیرد. نتیجه تحقیقات پلیس فتا به دادسرا ارسال میگردد.

نکته: بهترین توصیه به شما عزیزان این است که نظر به تخصصی بودن دعاوی جرایم رایانه ای همواره از ابتدای امر، وکیل جرایم رایانه ای را همراه خود داشته باشید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از کلاهبرداری اینستاگرامی چگونه است؟

وکیل جرایم واتس آپ
وکیل جرایم واتس آپ

وکیل برای شکایت از واتساپ

شکایت از واتساپ عنوان کلی است که دربردارنده کلیه مصادیق جزیی این شکایت میباشد. مصادیقی از قبیل شکایت از پیام واتساپ، شکایت از ارسال فیلم و عکس در واتساپ، شکایت از رابطه نامشروع از طریق واتساپ، شکایت از کلاهبرداری از طریق واتساپ، تلگرام و اینستاگرام نظر به کثرت وقوع آن در عصر حاضر جزو دعاوی کیفری مبتلابه ما میباشد. ولیکن در مورد اینکه وکالت در این دعاوی چگونه است، خوب است بدانید که وکالت در این دعاوی نظر به نوظهور بودن آنها نیازمند تخصص و تجربه کافی میباشد. وکلای پایه یک مشغول به کار در موسسه حقوقی و داروی امین عدالت کبریا در تهران مفتخر هستند به داشتن تجربه و تخصص لازمه که در انجام امور محوله به ایشان به نحو احسن فعالیت مینمایند. ابتدا تحقیق کنید، سپس وکیل انتخاب کنید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۷۰ میانگین امتیاز: ۴.۱]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از کلاهبرداری اینستاگرامی چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
جرایم رایانه ای در حقوق ایران شامل چه مواردی میشود؟

دیگر مطالب این دسته بندی

261 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
سایه
15 روز قبل

سلام یک نفر با یه شماره از طرف من به دختر عموی من واتساب پیام داده و از ایشان عکسش و آدرس منزل و شماره خواهرش را خاسته،یعنی خودشو جای من معرفی کرده، آیا میشه ازش شکایت کنیم؟ عنوان جرم چی هست؟

مهرداد
16 روز قبل

من به صورت اشتباه در واتساپ با شخصی پیام دادم و مودبانه سلام کردم و اسم دختر مورد نظر رو گفتم. کسی که جواب داد گفت خواهرشم، منم گفتم با خودش کار دارم. که شروع به فحاشی کرد و بعدش پدرش پیام داد که شما از طرف شخصی دیگه به دخترم پیام میدید و مزاحمت ایجاد میکنید. من کلا عذرخواهی کردم و گفتم اشتباه شده. متاسفانه اسم دخترشون با شخصی که میخواستم بهش پیام بدم هم یکی بوده. حالا تهدید به شکایت کردن. آیا میتونن شکایت کنن؟ چون من در همین حد و مودبانه پیام دادم و وقتی متوجه شدم اشتباه پیام دادم هم عذرخواهی کردم.

Qpxh
25 روز قبل

سلام خسته نباشید، من چند روز پیش با یه دختر خانوم ۱۲ ساله توی واتساپ دعوام شد و بحث به فحش دادن کشیده شد و .. مادرش قصد شکایت داره، آیا میتونه روی پیام های من که وویس بوده اقدام کنه برای شکایت؟

محمد
27 روز قبل

با سلام خسته نباشید، بنده به یک دختری داخل واتساپ پیام فرستادم از رو اشتباه در حد سلام، بعدم ایشون من رو با یکی دیگه اشتباه گرفته که قبلا براش مزاحمت ایجاد کرده و منو تهدید کرد، منم گفتم اون شخص نیستم و بلاک کردم. چند ساعت بعد چندین بار تماس گرفتن با چند خط و گفتن تو اون شخصی و من گفتم نه و کلی بد و بیراه گفتن، الان میخواستم ببینم میتونن برای این سلام و احوال پرسی شکایت کنن؟ با تشکر.

نسترن
1 ماه قبل

سلام وقتتون بخیر، توی واتساپ مزاحم دارم. بهم میگه عشقم و عزیزم و این جور حرف ها و من این شخص رو نمیشناسم و هرچی میگم اشتباه پیام دادین متوجه نمیشن. فقط یک نفر هم نیست که مزاحمت ایجاد کرده من مراحل دقیق شکایت رو بلد نیستم. ممنون میشم راهنماییم کنید🙏🏻

آخرین ویرایش1 ماه قبل توسط نسترن
مهتاب
1 ماه قبل

سلام، چند روزی است توسط پسری که باهاش قبلا دوست بودم تهدید به پخش فیلم و عکس هام شدم و تهدید به ایجاد مزاحمت برای خانوادم، آیا اگر پیگیری کنم نتیجه ای خواهد داد؟

مرتضی
1 ماه قبل

سلام شخصی با شماره ناشناس سه عدد فیلم قتل به شکل بسیار فجیع و ترسناک برام توی واتساپ ارسال کرده چکار کنم فقط مسدودش کردم.

احسان
2 ماه قبل

سلام ببخشید بنده در واتساپ به خانومی که نمیدانستم متاهله پیام فرستادم و فقط سلام و احوالپرسی و درخواست آشنایی، ولی شوهر ایشان تهدید به شکایت کردند و بنده معذرت خواهی کردم. آیا صرف ارسال پیام آشنایی جرم هست؟

بیژن
3 ماه قبل

سلام خواستم بپرسم بنده از طریق شماره مجازی در واتساپ بنا به دلایلی مزاحمت برای یه زن متاهل ایجاد کردم، ایشون به بنده فحش داد منم عصبی شدم و هرچی از دهنم در اومد بهش گفتم. الان تکلیف چیه؟ از طریق کد شارژی که براش قبلا فرستادم میخاد شکایت منو بکنه میشه بگید محکومم میکنه یا نه؟

ستایش
3 ماه قبل

سلام برای من یه مشکلی پیش اومده، که با یه پسر داخل فضای مجازی حرف میزدم ک الان اون فرد منو تهدید میکنه ک عکس های زشتی از من رو برای خانوادم میفرسته و میگه که هکره و کارت از طرف پلیس داره و میتونه راحت منو هک کنه و وارد حریم خصوصی من بشه. من الان باید چکار کنم؟

فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ