شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک با توجه به اینکه این افراد با مانور متقلبانه اقدام به جذب بیمار می نمایند، امکان پذیر است.

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک ممکن است؟

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک از نظر حقوقی عناصر جرم کلاهبرداری را دارا می باشد. چرا که افراد غیر پزشک با مانور متقلبانه اقدام به جذب بیمار می نمایند و در نتیجه این اقدام نیز از مراجعه کنندگان مبالغی را دریافت می کنند. در نتیجه عناصر اغفال و اخذ مال در خصوص این افراد رخ می دهد و طرح شکایت در این خصوص ممکن است.

تعریف کلاهبرداری از نظر حقوقی

کلاهبرداری در ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین، اختلاس ارتشا و کلاهبرداری تعریف شده است که بدین شرح می باشد:

هرکس از راه حیله و تقلب مردم را به وجود شرکتها یا تجارتخانه ها یا کارخانه ها یا موسسات موهوم یا به داشتن اموال و اختیارات واهی فریب دهد یا به امور غیر واقع امیدوار نماید یا از حوادث و پیش‌آمدهای غیر واقع بترساند و یا اسم و یا عنوان مجعول اختیار کند و به یکی از وسایل مذکور و یا وسایل تقلبی دیگر وجوه و یا اموال یا اسناد یا حوالجات یا قبوض یا مفاصاحساب و امثال آنها تحصیل کرده و از این راه مال دیگری را ببرد کلاهبردار محسوب می شود.

مشاوره با وکیل جرایم پزشکی

وکیل جرایم پزشکی به وکیلی گفته می شود که در زمینه پرونده های پزشکی فعالیت می نماید. شما به عنوان بیمار یا پزشک می توانید قبل از هر اقدام حقوقی در این پرونده ها با وکیل متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشید تا از انجام اقدامات اشتباه جلوگیری نمایید. برای مشاوره با بهترین وکیل جرایم پزشکی تهران با ما تماس بگیرید.


◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از پزشک در سال ۱۴۰۳

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک کجا رسیدگی میشه؟

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک در دادسرای عمومی و انقلاب رسیدگی می شود. در صورتی که در اثر اقدام یک غیر پزشک به بیمار یا مراجعه کننده آسیبی وارد شده باشد، علاوه بر شکایت کلاهبرداری می توان شکایت ایراد صدمه بدنی عمدی را نیز علیه این افراد مطرح کرد.

جرم افراد غیر پزشک چیست؟

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک یکی از عناوین مجرمانه ای است که در شکایت مطرح می شود. طرح شکایت تحت عنوان دخالت غیر مجاز در امور پزشکی یکی دیگر از عناوینی می باشد که بیمار می تواند تحت این عنوان طرح دعوا نماید.

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک چگونه باید تنظیم شود؟

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک یک شکایت تخصصی و حرفه ای می باشد. برای تنظیم این شکواییه شما باید از وکیل متخصص دعاوی پزشکی استفاده نمایید تا با اشرافی که وکیل مورد نظر به قوانین و مقررات حوزه پزشکی دارد، شکواییه ای مستند و مستدل را برای شما عزیزان تنظیم نماید.

مجازات کلاهبرداری از سوی غیر پزشک

شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک به استناد ماده ۱ قانون تشدید مجازات مرتکبین اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری از ۱ تا ۷ سال حبس می باشد. جریمه دخالت در امور پزشکی نیز با نظر قاضی رسیدگی کننده تعیین می گردد.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از پزشک

نحوه شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک
نحوه شکایت کلاهبرداری از افراد غیر پزشک

تخصص ما تضمین شماست

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن کادری مجرب از وکلای با تجربه و متخصص در زمینه دعاوی پزشکی، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه پرونده های پزشکی دادسرای جرایم پزشکی و دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی به شما عزیزان می باشد.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمد
2 ماه قبل

با سلام، من از یکی شاکی شدم که اتباع هست بعد تو دادگاه کارت ملی آورده و الان محکوم شده. بعد الان بره زندان فهمیده میشه که اتباع هست دیگه، یک دوم حبس براش یک سال زندانی دادن. حالا که فهمیده بشه اتباع هم هست و مدارک جعلی یا مال کسی دیگی رو داده تا چقدر براش حبس میدن؟