رویه عملی رسیدگی به شکایت کپی طرح صنعتی چیست؟

سلام دوستان

اگر شما مالک طرح صنعتی ثبت شده ای باشید، قطعا برای شما این پرسش مطرح میشه که، در رویه عملی چگونه به این دعوا رسیدگی میشه؟ آیا به نتیجه ای میرسم اگر شکایت کنم؟

رویه عملی رسیدگی به شکایت کپی طرح صنعتی به این شکله که شما ابتدا باید مطمئن باشید که از طرح صنعتی شما داره سو استفاده میشه، اینکار رو میتونید با تهیه کالایی که حاوی طرح صنعتی شماست، انجام بدید.

مرحله بعد تنظیم شکایت علیه فردیه که داره اینکار رو انجام میده، چون تنظیم شکایت یک کار تخصصیه، توصیه میشه حتما برای تنظیم شکایت از مشاوره وکیل استفاده کنید.

مرحله بعد، ثبت شکایته، شما باید برای ثبت شکایت، به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنین، تا شکایت رو براتون ثبت کنه.

بعد از اینکه شکایتتون ثبت شد، پرونده ارجاع میشه به دادسرای ناحیه ۲۶ تهران و در ادامه یکی از شعبات بازپرسی یا دادیاری برای رسیدگی به پرونده شما تعیین میشه.

رویه عملی رسیدگی به شکایت کپی طرح صنعتی به این شکله که، دادسرا برای احراز اینکه طرح شما مورد سو استفاده قرار گرفته، پرونده رو به کارشناس متخصص در این زمینه ارجاع میده، نظر کارشناس در سرنوشت پرونده شما خیلی تعیین کنندست. بنابراین در ارائه مستندات و مدارک به کارشناس به هیچ عنوان کوتاهی نکنید.

اگر برای دادیار با بازپرس محرز بشه که طرح شما مورد سو استفاده قرار گرفته و شرایط قانونی ثبت رو هم داره، قرار مجرمیت برای متهم صادر میشه و در ادامه با تایید دادستان پرونده به دادگاه ارجاع داده میشه.

اگر میخواهید با جزئیات بیشتری راجع به شکایت کپی طرح صنعتی آشنا بشین پیشنهاد میکنیم حتما مقاله ذیل رو مطالعه کنین. همچنین میتوانید از مشاوره با وکیل طرح صنعتی استفاده نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از کپی طرح صنعتی
به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر ویدیو های این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments