شکایت تجاوز با رضایت خود دختر

شکایت تجاوز با رضایت خود دختر به این معناست که متهم پرونده، یعنی پسر یا مرد، مدعی است که تجاوزی صورت نگرفته، و برقراری رابطه جنسی با رضایت خود دختر بوده است. لذا پرونده کیفری شکایت از تجاوز وارد مسیر دیگری خواهد شد.

شکایت تجاوز با رضایت خود دختر به چه معناست؟

شکایت تجاوز با رضایت خود دختر منتفی میشود. یعنی چه؟ یعنی اگر دختر یا زنی مدعی زنای به عنف باشد، ولیکن رضایت وی نزد دادگاه محرز گردد، عنوان تجاوز و برقراری رابطه جنسی با زور و قهر و غلبه منتفی میشود. زیرا در بسیاری از موارد مشاهده میشود که دختر یا زن، پس از برقراری رابطه جنسی پشیمان شده و مدعی زور و عنف میشوند. لذا همه این موارد توسط قاضی دادگاه مورد بررسی قرار میگیرد.

بهترین دفاع متهم پرونده تجاوز

اگر متهم پرونده تجاوز، مرتکب این فعل مجرمانه نشده است، باید مطابق اظهارات شاکی و ادله ای که ارایه کرده است، دلیل اقامه نموده و در راستای اثبات بی گناهی خود گام بردارد. شکایت تجاوز با رضایت خود دختر، دو موضوع ناهمگون است که در فرض اثبات بخش دوم، یعنی رضایت دختر یا زن، موضوع تجاوز و مجازات آن از بین میرود. ولیکن پرونده کیفری وارد فاز دیگری خواهد شد. چگونه؟ با هم بررسی میکنیم.

مجازات تجاوز یا زنای به عنف

مجازات تجاوز یا زنای به عنف، که به معنای برقراری رابطه جنسی با اعمال زور و اجبار میباشد، مطابق قانون اعدام است. مطابق ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی:

“حد زنا در موارد زیر اعدام است:

الف- زنا با محارم نسبی
ب- زنا با زن پدر که موجب اعدام زانی است.
پ- زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان که موجب اعدام زانی است.
ت- زنای به عنف یا اکراه از سوی زانی که موجب اعدام زانی است”.

◁◁ بیشتر بدانید:  حکم رابطه نامشروع با رضایت طرفین

شکایت تجاوز با رضایت خود دختر ثابت شد

اگر در دادگاه اثبات گردید که برقراری رابطه جنسی با عنف و اکراه نبوده، بلکه با رضایت و خواست خود دختر صورت پذیرفته است، حکم مساله از اعدام عدول یافته، و قاضی دادگاه وارد بررسی یک موضوع دیگر میشود. چه موضوعی؟ آیا رابطه جنسی بصورت کامل صورت پذیرفته و همراه با دخول بوده است؟ یا برقراری رابطه جنسی مادون زنا یعنی کمتر از زنا و در حد تقبیل و مضاجعه بوده است؟ زیرا حکم هر یک متفاوت است. برای بررسی موردی مساله پرونده کیفری خود، هم اکنون با وکیل تجاوز تماس حاصل نمایید.

اثبات رضایت دختر در شکایت تجاوز

نحوه اثبات رضایت دختر در پرونده کیفری شکایت از تجاوز باید به این صورت باشد که ابعاد مختلف و پنهان موضوع را به اثبات برساند. مانند چه چیزی؟ مانند پیامک ها و تصاویر و یلم های رد و بدل شده، مدت زمانی دوستی و آشنایی طرفین، مدت زمان اقامت زن یا دختر در منزل پسر یا مرد، ایراد جراحت و صدمه بدنی، سر و صدا و فریاد و تلاش شاکیه برای فرار، زمان تماس با پلیس و نظریه پزشکی قانونی و بسیاری از موارد دیگر، نشان دهنده اعمال زور یا عدم اعمال عنف و اجبار و اکراه است. شکایت تجاوز با رضایت خود دختر موضوعی است که باید توسط وکیل پایه یک دادگستری مورد بررسی و دفاع قرار بگیرد.

  • نکته: شما میتوانید برای پرونده تجاوز وکیل خانم یا وکیل آقا از میان کادر مجرب موسسه ما انتخاب نمایید.

مجازات رابطه جنسی با رضایت خود دختر

اگر برقراری رابطه جنسی با رضایت خود دختر یا زن باشد، موضوع وارد مسایل محصنه و غیرمحصنه و دخول و غیردخول میگردد. لذا مجازات رابطه جنسی با رضایت دختر یا زن در یک نگاه به شرح ذیل است:

  • مجازات رابطه جنسی کامل با رضایت دختر، اگر مرد، متاهل نباشد، صد ضربه شلاق است.
  • مجازات رابطه جنسی کمتر از زنا، اگر با رضایت خود دختر باشد، موجب شلاق تا ۹۹ ضربه برای هر دوی ایشان است.
  • مجازات رابطه جنسی تحت عنوان رابطه نامشروع، اگر بدون رضایت دختر یا زن باشد، صرفا موجب شلاق تعزیری اکراه کننده به میزا تا ۹۹ ضربه میباشد.
  • مجازات تجاوز یعنی زنای به عنف و اکراه، اعدام شخص زانی است.

نکته: در پرونده کیفری زنای به عنف، در صورتی که زن باکره باشد، مرتکب تجاوز، علاوه بر مجازات مقرر، به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل نیز محکوم می‌شود. و در صورتی که زن باکره نباشد، فقط به مجازات اعدام و پرداخت مهرالمثل به شاکی محکوم می‌گردد.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل رابطه نامشروع

اثبات رضایت دختر در شکایت تجاوز
اثبات رضایت دختر در شکایت تجاوز

چرا موسسه امین عدالت بهترین است؟

ما ادعای بهترین بودن نداریم. بلکه تلاش ما بر ارایه خدمات حقوقی به بهترین شکل ممکن است. عنوان بهترین موسسه، توصیفی است که ارباب رجوع های گرامی و موکلین عزیز بر ما نهاده و ما را درخور و شایسته این نام دانسته اند. زیرا همواره تلاش میگردد بهترین وکیل پایه یک دادگستری در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. تنظیم شکواییه و تنظیم لایحه دفاعیه برای شما عزیزان به بهترین شکل انجام شود. لذا حفظ اعتماد شما دوستان، سرلوحه تمامی اقدامات ماست.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۷ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments