شکایت از بیمارستان

شکایت از بیمارستان به معنای شکایت از پزشک و کادر درمانی است که در جریان جراحی زیبایی یا درمانی یا انجام هرگونه طبابت و بستری نمودن بیمار در بیمارستان مرتکب قصور و کوتاهی منجر به آسیب و عارضه یا مرتکب تخلف صنفی شده اند، میباشد.

برای شکایت از بیمارستان به کجا مراجعه کنیم؟

برای شکایت از بیمارستان میتوانید مستقیما به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید. یا ابتدا به وکیل جرایم پزشکی مراجعه کرده و پس از دریافت مشاوره حقوقی اقدام به ثبت شکایت کنید، و یا صفر تا صد پرونده را به وکیل پزشکی خود بسپارید. تنظیم شکواییه خود را به وکیل باتجربه بسپارید.

 • نکته: ثبت نام و درج مشخصات در سامانه ثنا را فراموش نکنید.

شکایت از بیمارستان چه مراحلی دارد؟

مراحل شکایت از بیمارستان در یک نگاه کلی دارای مراحل ذیل است:

 1. ثبت ثنا
 2. تنظیم شکواییه
 3. ثبت شکواییه
 4. مراجعه به دادسرا
 5. اخذ پرونده پزشکی از بیمارستان
 6. شرکت در جلسات کمیسیون پزشکی قانونی
 7. مراجعه به دادگاه
 8. مراجعه به شورای حل اختلاف
 9. ثبت شکایت در سازمان نظام پزشکی
 10. شرکت در جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر

شکایت از بیمارستان و انجام کلیه مراحل فوق را به وکیل جرایم پزشکی موسسه امین عدالت بسپارید.

◁◁ بیشتر بدانید:  مجازات پزشک در فرض فوت بیمار

مشاوره با وکیل جرایم پزشکی

شکایت از بیمارستان مانند همه موضوعات جرایم پزشکی نیازمند دریافت مشاوره حقوقی از وکیل باتجربه است. مشاوره با وکیل جرایم پزشکی موجب آگاهی شما از نحوه تنظیم شکواییه میگردد. که اساسا باید از چه شخصی شکایت نمایید؟ محدوده مسئولیت بیمارستان و رییس بیمارستان به عنوان شخصیت حقوقی مستقل و شخصیت حقیقی که نمایند وی است، چگونه میباشد؟ اشخاص دارای مسئولیت مانند پزشک مقیم و مسئول فنی بیمارستان را چگونه طرف دعوا قرار دهیم؟ لذا قبل از اینکه از وکیل متخصص و باتجربه پزشکی، مشاوره دریافت نکرده اید، اقدام ننمایید.

 • نکته: مشاوره وکیل برای شکایت از بیمارستان هم بصورت تلفنی و هم بصورت حضوری ارایه میگردد.

شکایت از بیمارستان شامل چه مواردی است؟

شکایت از بیمارستان میتواند شامل موارد ذیل باشد:

 1. عدم پذیرش بیمار
 2. عدم انجام طبابت ضروری خصوصا در راستای حفظ جان بیمار
 3. عدم حضور پزشک معالج یا پزشک مقیم در موقع ضروری و قانونی
 4. عدم رعایت اصول اخلاقی در ارتباط با بیمار یا خانواده وی
 5. بروز قصور پزشکی توسط هر یک از اعضای کادر درمان منوط به احراز تقصیر بیمارستان

وکیل برای شکایت از بیمارستان

وکیل برای شکایت از بیمارستان وکیل کیفری است که در جرایم پزشکی بصورت تخصصی و اختصاصی وکالت میکند. وکیل خانم یا وکیل آقا برای شکایت از بیمارستان در موسسه حقوقی امین عدالت مشغول به فعالیت میباشند. انتخاب با شماست. میتوانید پیش از اعطای وکالت به وکیل پزشکی، با وی دیدار داشته و بصورت حضوری از وی مشاوره حقوقی دریافت نمایید. همچنین وکیل جرایم پزشکی صفر تا صد پرونده پیش روی را برای شما توضیح میدهد.

شکایت از بیمارستان چقدر طول میکشد؟

اگر منظور شما از پرسش فوق، به نتیجه رسیدن پرونده شکایت از بیمارستان است، باید بگوییم مانند سایر پرونده های کیفری جرایم پزشکی، به نتیجه رسیدن طرح دعوا علیه بیمارستان، ممکن است از ۶ ماه تا ۲ سال به طول بی انجامد. مولفه های بسیاری مانند: تعداد پرونده های موجود در شعبه دادسرا و دادگاه که شکایت شما به آن ارجاع داده شده است، تعداد پرونده های موجود در کمیسیون مربوطه و تعداد جلساتی که کمیسیون های ۳ نفره و ۵ نفره و غیره تشکیل میدهند، در این امر دخیل هستند.

شکایت از بیمارستان چه فایده ای دارد؟

شکایت از بیمارستان در اکثر موارد به این دلیل انجام میشود که بیمار یا خانواده متوفی به انجام امور پزشکی و مراحل طبابت انجام شده روی بیمار، مشکوک بوده و مدعی عستند که قصور پزشکی و کوتاهی و کم کاری رخ داده است، و در واقع برای رفع این ابهام، تقاضای ارجاع امر به کمیسیون پزشکی قانونی صورت میپذیرد. تا سابقه پرونده پزشکی بیمار، توسط اعضای کمیسیون مورد بررسی قرار بگیرد.

نخستین اقدام برای ثبت شکایت

تنظیم شکواییه علیه بیمارستان، نخستین اقدام قانونی برای ثبت شکایت و تشکیل پرونده علیه بیمارستان است. زیرا دفاتر خدمات الکترونیک قضایی متن شکواییه را برای شما تنظیم نمیکنند، بلکه شما را به عریضه نویسی راهنمایی میکنند! ولیکن بهترین کار این است که تنظیم شکواییه شکایت از بیمارستان را به وکیل پزشکی بسپارید.

شکایت از بیمارستان در دادسرا و دادگاه

ثبت شکایت کیفری علیه بیمارستان موجب میشود که دادسرا به نقش بیمارستان به عنوان شخصیت حقوقی در وقوع نتیجه حاصله بپردازد، و در صورت احراز ارتکاب جرم توسط رییس بیمارستان، مدیر بیمارستان و غیره، برای ایشان نیز کیفرخواست صادر کرده و دادگاه به کیفرخواست مصدور، رسیدگی نماید.

شکایت از بیمارستان در سازمان نظام پزشکی

شکایت از بیمارستان در سازمان نظام پزشکی به معنای تقاضای رسیدگی صنفی به تخلف ارتکابی کادر درمان میباشد. کمیسیون سازمان نظام پزشکی تشکیل یافته و به عملکرد اعضای دخیل در امر که در واقع مشتکی عنهم میباشند، میپردازد. در صورت احراز تخلف هر یک از اعضا، ایشان را به تحمل مجازات صنفی محکوم مینماید.

◁◁ بیشتر بدانید:  کلینیک ها و موسسات پزشکی غیرمجاز

نحوه شکایت از بیمارستان
نحوه شکایت از بیمارستان

شکایت از بیمارستان توسط وکیل پزشکی

شکایت از بیمارستان توسط وکیل پزشکی در موسسه امین عدالت به معنای انجام پرونده کیفری از صفر تا صد توسط وکیل است. وکیل در کلیه مراحل شکایت از بیمارستان شرکت کرده و شما صرفا در جلسه کمیسیون الزام به حضور دارید. برای تعیین وقت جهت صحبت با وکیل یا دیدار با وی هم اکنون با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments