پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

پیامک جعلی سامانه ابلاغ الکترونیک
جرایم رایانه ای

پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی چیست؟ کلاهبرداری با جعل آدرس اینترنتی سامانه ثنا چگونه است؟ چگونه این پیامک جعلی را از نسخه اصلی تشخیص دهیم؟ متن این پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی چیست و چه تفاوتی با متن اصلی دارد؟ با وکیل جرایم رایانه ای همراه باشید.

پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی چیست؟

پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی به معنای آن است که این پیام از طرف قوه قضاییه ارسال نشده و ساختگی و جعلی و دروغین میباشد؟ به چه صورت؟ به این نحو که کلاهبردار با ارسال این پیامک، شخص مخاطب را ترغیب مینماید که با پرداخت مبلغ بسیار اندک، از روند پرونده و شکایتی که بر علیه او شده است، مطلع گردد. و چون محتوای پیامک جعلی ثنا، موجب ترس مخاطب میشود، وی مبلغ اندک را واریز کرده و به این وسیله موجب در دسترس قرار گرفتن محتویات کارت بانکی اش برای شخص کلاهبردار میشود.

محتوای پیامک جعلی سامانه ثنا جیست؟

فرد کلاهبردار محتوای پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی را طوری مینویسد که در خواننده احساس ترس و تحت تعقیب بودن را ایجاد مینماید. یعنی دریافت کننده پیامک گمان میکند که حکم جلب علیه وی صادر شده است. مانند آنکه در متن پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی نوشته میشود: به دلیل شکایت ثبت شده علیه شما، حکم جلب شما صادر شده است. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص شکایت و جلب و پیگیری روند پرونده بر روی لینک آبی بزنید و وارد سایت شوید.

ممکن است متن پیامک جعلی ابلاغ ثنا، دربردارنده مشخصاتی شبیه به پیامک اصلی و واقعی سامانه ثنا داشته باشد. مانند آنکه تاریخ و روز رسیدگی در آن قید شود، الفاظ و عبارات حقوقی در آن نوشته شده باشد، یا آنکه نام و مشخصات اشخاصی دروغین در آن بعنوان طرف دعوای مخاطب، نوشته شده باشد. لذا مخاطب باید کاملا آگاه و هوشیار باشد.

متن پیامک اصلی سامانه ثنا

متن پیامک اصلی سامانه ثنا چیست؟ خوب است بدانید که محتوای پیامک های سامانه ثنا دربردارنده شماره ابلاغ الکترونیکی و نام صاحب خط میباشد. در متن این پیامک بر خلاف پیامک جعلی سامانه ابلاغ قضایی، نوشته شده که ابلاغیه الکترونیکی شماره ۱۸ رقمی، در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت و تاریخ ابلاغ در ذیل پیامک درج میگردد.

نکته: پیامک سامانه ثنا فاقد لینک آبی و آدرس سایت میباشد.

◁◁ بیشتر بدانید:  جرایم رایانه ای در حقوق ایران شامل چه مواردی میشود؟

وکیل جرایم اینترنتی در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا مفتخر است که متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. که در انواع زمینه ها و دعاوی حقوقی و کیفری بصورت مجزا و تخصصی فعالیت مینمایند. لذا بهترین توصیه به شما عزیزان است که کلیه امور حقوقی خود از قبیل تنظیم شکواییه ارائه بهترین دفاع و تنظیم لایحه دفاعیه و مطالعه در پرونده و وکالت در کلیه مراحل دادرسی و رسیدگی خود در محاکم دادگستری همچون دادسرا و دادگاه و شورای حل اختلاف را به ما بسپارید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۴.۲]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
هتک حیثیت و حرمت در فضای مجازی
نوشتهٔ بعدی
انتشار محتوای تحریک آمیز در فضای مجازی

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فهرست
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x