مشاوره حقوقی به شرکت ها

ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها چگونه است؟ آیا میتوان به نحو پاره وقت تقاضای مشاوره حقوقی نمود؟ آیا میتوان از یک وکیل تجاری تقاضا نمود که در ساعات کاری اداره یا شرکت بصورت تمام وقت در شرکت حضور داشته باشد؟ در این مقاله به بحث و تفحص در این زمینه میپردازیم.

مشاوره حقوقی به شرکت چیست؟ مشاور حقوقی کیست؟

ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها به این معناست که یک شخصی که دارای سواد حقوقی و تخصص مربوطه میباشد، به شرکت مورد نظر راهکارهای قانونی و حقوقی را ارائه میدهد. پس مشاوره حقوقی میتواند صرفا تحصیلکرده رشته حقوق باشد و یا وکیل دادگستری باشد که علاوه بر سواد حقوقی و تخصص مکفی، به فعالیت در این زمینه ها بصورت انجام وکالت در دعاوی تجاری نیز میپردازد. خوب است بدانید که ممکن است شما در تماس با یک موسسه حقوقی معمولی، صرفا با کارشناس حقوق صحبت نمایید. یعنی دارای مدرک لیسانس حقوق باشد. ولیکن در تماس با موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا، با وکیل تجاری صحبت مینمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شرکت کیست و چگونه عمل مینماید؟

مشاوره حقوقی پاره وقت و تمام وقت به شرکت

وکیل متخصص امور مربوط به شرکتهای تجاری توضیح میدارد: خوب است بدانید که علی الاصول، هیچ وکیل پایه یک دادگستری نمیتواند بصورت تمام وقت و به اصطلاح مانند کارمندان شرکت، در ساعات کاری و اداری شرکت حضور بعمل رسانیده و مشغول به فعالیت در موسسه یا شرکت شما باشد. زیرا بنا بر صلاحیت عامی که دارد و یا به دلیل اشتغال در سایر شرکتها و موسسات دیگر، باید روزهایی در هفته را به انجام سایر امور وکالتی خویش بپردازد. لذا در فرضی که ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها توسط وکیل صورت بپیذرد، در اکثر مواقع بصورت پاره وقت و نیمه وقت و شناور در هفته خواهد بود.

  • نکته: نظر به عصر کنونی، بسیاری از فعالیتها و خدمات حقوقی وکیل شرکت مانند ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها میتواند از طریق ارسال مدارک و لوایح بصورت پی دی اف صورت گیرد. و اساسا نیازی به حضور فیزیکی وکیل در شرکت باقی نمی ماند.

سایر خدمات موسسه حقوقی ما در ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها

هنگامیکه یک شرکت تجاری یا هر شرکت و موسسه خصوصی ولو که تجاری نباشد، تصمیم به استخدام وکیل از وکلای موسسه حقوقی ما مینماید، برای ایشان توضیح داده میشود که نه تنها وکیل اختصاص یافته به ایشان در کار خود مجرب و متخصص میباشد، بلکه مباحث و مسائل شرکت طرف قرارداد مشاوره را در نشست وکلای موسسه مطرح و عنوان نموده و نظر سایر همکاران در کلیه رشته ها و دعاوی حقوقی و کیفری مربوطه را جویا میگردد. لذا بهترین توصیه به شما عزیزان استخدام وکیل از موسسه حقوقی ما در جهت ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها میباشد.

وکیل متخصص امور مربوط به شرکتها بعنوان مثال میگوید: دعاوی کیفری همچون خیانت در امانت مدیران شرکت را تصور نمایید، یا دزدی و سرقت از وسایل انبار شرکت را مدنظر قرار دهید، یا پرونده کیفری را تصور نمایید که شخصی از شرکت تجاری شما کلاهبرداری کرده است، وکیل تجاری بنا بر صلاحیت عام و کلی که دارد، در این پرونده ها نیز ورود نموده و نظر به اینکه وکیل شرکت میباشد، میبایست نسبت به دفاع از این قبیل دعاوی نیز اقدام نماید. ولیکن وکیل متخصص دعاوی تجاری که برای ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها در شرکت شما استخدام شده است، موضوع پرونده کیفری را در موسسه حقوقی مطرح مینماید. از نظر مشورتی سایر وکلای موسسه که متخصص در موضوعات کیفری هستند استفاده مینمایند و در صورت نیاز، بصورت مجتمعا و منفردا اعلام وکالت مینمایند.

◁◁ بیشتر بدانید:  استخدام وکیل برای شرکت چگونه است؟

وکیل برای مشاوره حقوقی به شرکت
وکیل برای مشاوره حقوقی به شرکت

وکیل برای مشاوره حقوقی به شرکت در تهران

ارائه مشاوره حقوقی به شرکت ها توسط موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا به این نحو است که مطابق خواست و تقاضای شرکت، وکیل مربوطه در اختیار شما قرار داده میشود. ولیکن ارائه خدمات حقوقی مضاعف ما به این نحو است که شما با یک وکیل برای اخذ مشاوره حقوقی تخصصی قرارداد منعقد مینمایید ولیکن در عمل از دانش و تخصص سایر وکلای موسسه ما نیز بهره مند میشوید. دلیل این امر، هدف موسسه است، و هدف موسسه، ارائه خدمات حقوقی با کیفیت است. زیرا کار ما اعتبار ماست.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments