رابطه جنسی با رضایت دو طرف

رابطه جنسی با رضایت دو طرف به معنای برقراری رابطه جنسی نامشروع میان اشخاصی است که طبق قانون، مجاز به برقراری رابطه جنسی با یکدیگر نمیباشند. رابطه جنسی با رضایت دو طرف موجب از بین رفتن مجازات نمیشود. صفر تا صد این جرم را برای شما توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

رابطه جنسی با رضایت دو طرف بازهم نامشروع است

رابطه جنسی با رضایت دو طرف بازهم عمل نامشروع و غیرقانونی میباشد. این یک باور اشتباه میان افراد جامعه است که برقراری رابطه جنسی چه بصورت کامل و چه بصورت هم آغوشی، اگر با رضایت طرفین همراه باشد، اشکالی ندارد و موجب مجازات نمیباشد. رابطه جنسی با رضایت دو طرف باز هم عنوان زنا یا رابطه نامشروع مادون زنا را به خود اختصاص میدهد.

ولیکن با توجه به اینکه برقراری رابطه جنسی با رضایت طرفین بوده است، عناوینی از قبیل تجاوز و زنای به عنف، یا برقراری رابطه جنسی با فریب و اغفال دیگری، از بین رفته و امکان طرح شکایت درخصوص این موضوعات فراهم نمیباشد. بهترین کار این است که پیش از طرح دعوا و تنظیم شکواییه کیفری با بهترین وکیل رابطه نامشروع تهران صحبت کنید. یک راهنمایی صحیح میتواند چراغ راه شما باشد.

مجازات رابطه جنسی با رضایت دو طرف

مجازات رابطه جنسی با رضایت دو طرف به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر عنوان اتهامی رابطه جنسی با رضایت دو طرف، به صورت برقراری رابطه نامشروع میان دو شخص مجرد باشد، یک نوع مجازات دارد. و اگر برقراری رابطه نامشروع میان دو شخص متاهل باشد، یک نوع مجازات دیگر دارد. و اگر این رابطه جنسی با رضایت دو طرف، به این صورت باشد که یک طرف مجرد و یک طرف متاهل باشد، مجازات هر یک از اشخاص متفاوت و طبق شرایط خودش خواهد بود. در ادامه به بررسی موردی هر یک پرداخته ایم. با ما همراه باشید. ما از بهترین وکلای پایه یک دادگستری خواسته ایم تا با بیانی ساده، این موضوعات را به رشته تحریر دربیاورند.

رابطه جنسی با رضایت دو طرف مجرد

رابطه جنسی با رضایت دو طرف مجرد به این معناست که یک دختر و پسر مجرد، که ازدواج نکرده اند، و در علقه زوجیت هیچ شخص دیگری نیستند، با رضایت و خواست و میل و رغبت خود اقدام به برقراری رابطه جنسی بصورت کامل یعنی دخول، مینمایند. در اینصورت مجازات رابطه نامشروع دو شخص مجرد با یکدیگر، دربردارنده مجازات صد ضربه شلاق حدی، به دلیل زنای با رضایت طرفین، میباشد.

  • نکته: اثبات هر یک از ارکان جرم ارتکابی، اثبات هر یک از ابعاد مورد ادعای شاکی، قطعا نیازمند اشراف بر قوانین و مقررات مربوطه میباشد. لذا هرگز بدون داشتن وکیل متخصص کیفری اقدام ننمایید.

ماده ۲۳۰ قانون مجازات اسلامی

وکیل زنا در تهران میگوید: حد زنا در مواردی که مرتکب غیر محصن باشد، صد ضربه شلاق است. شرایط احصان به معنای وجود رابطه زوجیت و متاهل بودن شخص است. این موارد در قانون مجازات اسلامی احصا شده و مورد تبیین قرار گرفته است. برای اثبات جرم زنای محصنه باید شرایط احصان و سایر مقررات مندرج در قانون، جمیعا نزد قاضی دادگاه به اثبات رسیده و محرز گردد.

رابطه جنسی با رضایت دو طرف متاهل

رابطه جنسی با رضایت دو طرف متاهل به این معناست که، هم زانی (مرد) و هم زانیه (زن) هر دو متاهل هستند و دارای همسر میباشند. و علی رغم این مورد، با یکدیگر رابطه جنسی بصورت کامل برقرار نموده اند. در این فرض مجازات هر دو طرف سنگسار میباشد. ولیکن باید کلیه شرایط مندرج در قانون نزد محکمه به اثبات برسد. بهترین کار انتخاب وکیل رابطه نامشروع و وکیل کیفری در جرایم منافی عفت میباشد، که بتواند به بهترین نحو ممکن، به شما کمک کرده و به دفاع از حقوق شما در دادگاه بپردازد.

ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی

بهترین وکیل رابطه نامشروع میگوید: حد زنا برای زانی محصن و زانیه محصنه رجم است. درصورت عدم امکان اجرای رجم با پیشنهاد دادگاه صادرکننده حکم قطعی و موافقت رئیس قوه قضائیه چنانچه جرم با بینه ثابت شده باشد، موجب اعدام زانی محصن و زانیه محصنه است و در غیر این صورت موجب صد ضربه شلاق برای هر یک می‌باشد. برای دریافت مشاوره حقوقی تخصصی هم اکنون با ما تماس بگیرید.

رابطه جنسی با رضایت دو طرف مجرد و متاهل

رابطه جنسی با رضایت دو طرف مجرد و متاهل، به این معناست که، یا یک زن متاهل با مرد مجرد رابطه جنسی داشته است. یا یک مرد متاهل با یک زن مجرد رابطه جنسی برقرار نموده است. در اینصورت تعیین مجازات هریک مطابق قانون با در نظر گرفتن وضعیت تاهل و تجرد ایشان میباشد. یعنی شخص متاهل به رجم و سنگسار و شخص مجرد به صد ضربه شلاق حدی محکوم میشود. برای بررسی مورد مساله خود، خواه شاکی پرونده باشید، خواه متهم پرونده، هم اکنون با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  اثبات رابطه نامشروع با شاهد چگونه صورت میگرد؟

مجازات رابطه جنسی با رضایت طرفین
مجازات رابطه جنسی با رضایت طرفین

وکیل خانم یا وکیل آقا برای پرونده

رابطه جنسی با رضایت دو طرف ممکن است موجب ورود اتهام ارتکاب یک جرم، از جمله جرایم منافی عفت و غیراخلاقی به ایشان باشد. لذا بهترین کار انتخاب وکیل خانم یا وکیل آقا از موسسه حقوقی ما در تهران میباشد. حسب مورد که موکل زن است یا مرد، و با وکیل خانم راحت است یا وکیل آقا، برای ایشان تعیین وکیل صورت میپذیرد. در جلسه مشاوره حضوری صفر تا صد ماجرای اتفاق افتاده را برای وکیل خود تعریف میکنید. سپس تا انتهای پرونده وکیل همراه شما خواهد بود.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments