جرم تفخیذ و مجازات آن

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

جرم تفخیذ و مجازات آن
سایر موارد کیفری

جرم تفخیذ و مجازات آن در قانون چیست؟ دفاع از اتهام تفخیذ در پرونده کیفری چگونه است؟ بهترین وکیل کیفری برای پرونده تفخیذ در تهران کدام است؟ با موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید.

جرم تفخیذ و مجازات آن طبق قانون

جرم تفخیذ و مجازات آن در قانون مجازات اسلامی قید شده است. برای ارایه تعریف جرم تفخیذ به ماده ۲۳۵ قانون مذکور مراجعه میکنیم. مطابق این ماده، تفخیذ عبارت است از قراردادن اندام تناسلی مرد بین ران ها یا نشیمنگاه انسان مذکر دیگر. به اصطلاح فقهی، ران به ران کردن دو انسان مذکر، تفخیذ نامیده میشود.

نکته: دخول به میزان کمتر از ختنه گاه در حکم تفخیذ است. لذا مجازات جرم تفخیذ را دارد.

اتهام همجنسگرایی و لواط

ممکن است پرونده کیفری تحت عنوان لواط یا همجنسگرایی یا برقراری رابطه نامشروع میان دو مرد مطرح شود. به همین جهت، دادگاه با آنچه که در متن شکواییه و در ستون موضوع شکایت، به عنوان شکایت مطرح میشود، توجه زیادی نمیکند. بلکه به شرح شکایت و آنچه که مورد شکایت است توجه میکند، لذا ممکن است شاکی، تحت عنوان تفخیذ شکایت کرده باشد، ولیکن جرم لواط به اثبات برسد. و برعکس، شاکی تحت عنوان لواط طرح دعوا نموده باشد و تشکیل پرونده کیفری داده باشد، ولیکن درنهایت تحقق جرم تفخیذ به اثبات برسد. لذا بهترین کار این است که قبل از اقدام قانونی، درخصوص جرم تفخیذ و مجازات آن با بهترین وکیل متخصص کیفری تهران مشورت نموده و مشاوره حقوقی دریافت کنید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل رابطه نامشروع | روابط نامشروع و اثر اثبات آن

جرم تفخیذ و مجازات آن

مجازات جرم تفخیذ در ماده ۲۳۶ قانون مجازات اسلامی قید شده است. مجازات فاعل جرم تفخیذ و مفعول این جرم، صد ضربه شلاق است. و تفاوتی بین شخص محصن و غیرمحصن وجود ندارد. تنها دانستن یک نکته ضروری است. این که، اگر فاعل جرم تفخیذ غیرمسلمان باشد، و مفعول جرم تفخیذ مسلمان باشد، مجازات فاعل در اینصورت اعدام است.

نکته: مانند آنکه یک مرد مسیحی با یک مرد مسلمان تفخیذ نماید. در این فرض، مرد مسیحی اعدام خواهد شد.

شرایط احصان و شخص محصن

جرم تفخیذ و مجازات آن بصورتی است که، درمورد وجود یا عدم وجود شرایط احصان در فاعل و مفعول، تفکیک و تفاوتی در نوع و میزان مجازات قایل نشده است. ولیکن وکیل متخصص پرونده کیفری تهران مختصرا میگوید: شرایط احصان در جرم لواط و تفخیذ، که در تبصره ۲ ماده ۲۳۴ ذکر شده، به معنای آن است که مرد، چه فاعل باشد چه مفعول، همسر دائمی. بالغ داشته باشد، و درحالیکه بالغ و عاقل بوده از طریق قبل (فرج، آلت تناسلی زن) با همان همسر در حال بلوغ وی جماع کرده باشد. و هروقت بخواهد، امکان جماع از همان طریق را با وی داشته باشد.

نکته: وجود یا عدم وجود احصان، موثر در کیفیت جرم تفخیذ و مجازات آن ندارد.

دفاع از اتهام تفخیذ در دادگاه

دفاع از اتهام جرم تفخیذ و مجازات آن درمورد استفاده از کیفیات مخففه و غیره از جمله مواردی است که در تخصص وکیل باتجربه و متخصص است. زیرا ارایه بهترین دفاع از اتهام تفخیذ، مستلزم بررسی ادله اثبات دعوا که از سمت شاکی تقدیم شده است، و ارایه دفاع متقابل در مقابل آنهاست. همچنین استناد به سایر ابعاد مختلف موضوع و پرونده، میتواند بسیار مفید و راهگشا باشد.

لذا بهترین کار این است که از ابتدای پرونده و به هنگام مراجعه به دادگاه از دانش، مهارت، تخصص و تجربه وکیل کیفری در پرونده جرم تفخیذ بهره مند شوید. برای دریافت مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل صحبت نمایید. ولیکن میتوانید مشاوره اولیه را بصورت رایگان از مشاور حقوقی موسسه ما دریافت نمایید. کافی است تماس بگیرید.

نکته: شما میتوانید مطابق خواست خود، نسبت به تعیین وکیل خانم یا آقا از موسسه ما اقدام نمایید.

جرم تفخیذ و مجازات آن برای اطفال

جرم تفخیذ و مجازات آن درخصوص اطفال، دارای احکام خاص و ویژه است. وکیل متخصص جرایم اطفال میگوید: مطابق تبصره ۲ ماده ۸۸ هرگاه نابالغ مرتکب جرمی مانند تفخیذ شود و سن او بین ۱۲ تا ۱۵ سال باشد، یا بیشتر از ۱۵ سال باشد، و حرمت عمل ارتکابی را درک نکند، حسب مورد به مجازات اخطار و تذکر و یا اخذ تعهد کتبی به عدم تکرار جرم، یا نگهداری در کانون اصلاح و تربیت از سه ماه تا ۱ سال محکوم خواهد شد.

◁◁ بیشتر بدانید:  اثبات جرم تفخیذ

وکیل برای جرم تفخیذ در تهران
وکیل برای جرم تفخیذ در تهران

نقش وکیل در پرونده کیفری

وکیل متخصص کیفری اگر از طرف شاکی اعلام وکالت نماید، تلاش خود را در راستای اثبات وقوع جرم و انتساب نتیجه آن به مرتکب جرم معطوف میکند.

اگر وکیل کیفری موسسه ما از طرف متهم در پرونده اعلام وکالت کند، در راستای اثبات بی گناهی و یا اعمال مقررات تخفیف در میزان مجازات موکل، اقدام خواهد نمود.

نکته: وکیل خدا نیست. وکیل خارج از قانون نمیتواند کاری کند. توقع معجزه از وکیل و یا درخواست وکیل تضمینی تفخیذ، امری عبس و بیهوده است.

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت به این جهت معروف به موسسه وکالتی شده است که، دارای وکلای پایه یک دادگستری میباشد. هر وکیل بصورت تخصصی در زمینه های حقوقی و کیفری مربوط به خود فعالیت و وکالت میکند. یعنی وکیل متخصص پرونده های کیفری از جرم تفخیذ و مجازات آن مطلع است. زیرا وکالت در انواع مختلف موضوعات کیفری مانند، لواط و تفخیذ، رابطه نامشروع و قتل عمد و غیرعمد، کلاهبرداری و خیانت در امانت، سرقت و جعل سند و انواع جرایم رایانه ای و جرایم پزشکی و غیره، داخل در صلاحیت ایشان میباشد. هم اکنون برای تنظیم شکواییه یا تنظیم لایحه دفاعیه یا مطالعه پرونده خود توسط وکیل متخصص با موسسه ما در تهران تماس حاصل نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۷ میانگین امتیاز: ۳.۹]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
قتل ترحم آمیز اتانازی و مجازات آن
نوشتهٔ بعدی
وکیل برای جرایم اطفال در تهران

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مشاوره حقوقی در واتساپ