تجدیدنظر خواهی در مواد مخدر

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

تجدید نظر خواهی در مواد مخدر
جرم مواد مخدر

اعتراض به رای محکومیت مواد مخدر چگونه است؟ ذکر جهات تجدیدنظر خواهی به چه معناست؟ لایحه تجدیدنظر خواه در اعتراض به حکم بدوی باید چگونه باشد؟ اثر تجدیدنظر خواهی از حکم حبس مواد مخدر چیست؟ با بهترین وکیل مواد مخدر همراه باشید.

تجدیدنظر خواهی از حکم محکومیت مواد مخدر

پس از صدور حکم بدوی که دربردارنده محکومیت متهم به ارتکاب جرم خرید و فروش مواد مخدر شیشه، تریاک، هروئین و غیره، محکوم علیه دو راه پیش روی دارد. یا به حکم بدوی اعتراض کند و پرونده را به مرجع بالاتر یعنی تجدیدنظر ارسال کند، یا تمکین خود از رای را اعلام نماید. چنانچه محکوم علیه یا همان متهم، همچنان بر بیگناهی خود اصرار داشته باشد، میتواند با ثبت اعتراض خود، پرونده را برای رسیدگی مجدد به مرجع تجدیدنظر ارسال نماید. ولیکن باید دارای اطلاعات حقوقی و دقیقی در خصوص نحوه تجدیدنظر خواهی و تنظیم لایحه مربوطه داشته باشد، تا بتواند نتیجه مطلوب را کسب نماید. به همین جهت همواره توصیه میشود که به وکیل متخصص و باتجربه در این زمینه مراجعه نماید. ولو که تا کنون وکیل نداشته باشد یا بخواهد وکیل جدیدی را برای خود تعیین و منصوب نماید.

◁◁ بیشتر بدانید:  آزمایش مواد مخدر در پرونده های این جرم

تسلیم به رای چیست؟

تسلیم به رای به معنای اسقاط حق تجدیدنظرخواهی است. یعنی محکوم علیه به شعبه بدوی که رای نخستین را صادر نموده است، اعلام میکند که تقاضای تجدیدنظر نداشته و به حکم صادره اعتراضی ندارد. به همین جهت از مقام بدوی مجددا تقاضای اعمال مقررات تخفیف در میزان مجازات را درخواست مینماید. قاضی بدوی در حدود و ثغور قانون، نسبت به اعمال تخفیف در مجازات مواد مخدر اقدام مینماید.

لایحه تجدیدنظر خواهی در مواد مخدر

  • منظور از تنظیم لایحه اعتراض به حکم بدوی چیست؟
  • چرا باید برای ثبت اعتراض، لایحه تنظیم نماییم؟
  • اثر لایحه اعتراضی در تجدیدنظر خواهی در مواد مخدر چیست؟

خوب است بدانید که شما با ثبت تجدیدنظر خواهی خود، متقاضی رسیدگی مجدد در ماهیت پرونده خود میشوید. حال که قرار است قضات دیگری که در مرجع بالاتری نشسته اند، مجددا به پرونده شما رسیدگی نمایند، باید قانع شوند که شما چرا و به چه دلیلی چنین تقاضایی را دارید؟ ذکر ادله خود و جهات تجدیدنظر خواهی در لایحه اعتراض صورت میپذیرد. متهم به ارتکاب جرایم مواد مخدر، با صدور حکم بدوی، محکوم به تحمل مجازات به دلیل انجام جرم شناخته شده است. پس باید سخن محکمه پسندی داشته باشید تا قضات تجدیدنظر ، نظری بر خلاف قاضی بدوی صادر نمایند. از این جهت، نگارش لایحه تجدیدنظر خواهی در مواد مخدر بسیار حائز اهمیت بوده و تاثیر بسیاری در سرنوشت این اعتراض دارد.

جهات تجدیدنظر خواهی در جرایم مربوط به مواد مخدر

معترض به حکم بدوی باید به دادگاه تجدیدنظر اعلام کند که چرا و به چه جهت رای بدوی را قبول ندارد؟ باید بیان کند که علت اعتراض، وجود کدام نقص در پرونده است؟ قانون برای ثبت تجدیدنظر خواهی در مواد مخدر، جهاتی را در نظر گرفته و تعیین نموده است. پس در تنظیم لایحه تجدیدنظر خواهی در مواد مخدر در نخستین گام، باید به ذکر جهات قانونی برای تجدیدنظر خواهی پرداخت.

فهرست جهات اعتراض بصورت کلی

  • ادعای معترض بر مبنای عدم اعتبار ادله موجود در پرونده
  • ادعای معترض بر خلاف قانون بودن رای
  • ادعای معترض دال بر عدم توجه مقام قضایی بدوی به دلایل ابرازی
  • ادعای معترض دال بر صلاحیت نداشتن قاضی بدوی
◁◁ بیشتر بدانید:  رویه عملی محاکم در جرایم مواد مخدر

تجدید نظرخواهی در پرونده مواد

تجدید نظرخواهی در پرونده مواد

وکیل مواد مخدر در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا مفتخر است به اینکه همه اعضای این موسسه، وکلای پایه یک دادگستری میباشند که به صورت تخصصی در زمینه دعاوی مختلف فعالیت مینمایند. وکالت در پرونده های کیفری مواد مخدر یکی از مهمترین و با ارزشترین خدمات حقوقی موسسه امین عدالت کبریا میباشد. شما میتوانید هم بصورت حضوری و هم بصورت تلفنی با بهترین وکیل مواد مخدر صحبت نمایید. از ایشان مشاوره حقوقی دریافت نموده و از دانش، تجربه و اطلاعات ایشان استفاده نمایید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
آزمایش مواد مخدر در پرونده های این جرم
نوشتهٔ بعدی
مشاوره با وکیل مواد مخدر و فواید آن

دیگر مطالب این دسته بندی

2 پرسش و پاسخ
جدیدترین نظرات
قدیمی ترین نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
2
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x