جدیدترین شرایط ثبت موسسه حقوقی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شرایط ثبت موسسه حقوقی
دعاوی حقوقی

شرایط ثبت موسسه حقوقی چیست؟ جدیدترین قوانین در رابطه با ثبت موسسات حقوقی چه می باشد؟ تفاوت شرایط ثبت موسسه حقوقی در حال و گذشته به چه صورت می باشد؟

تعریف موسسه حقوقی

موسسات حقوقی در زمره موسسات غیر تجاری قرار می گیرند و هدف اصلی از تاسیس موسسه حقوقی ارائه خدمات و اطلاعات حقوقی به مردم می باشد و  کسب منفعت نمی بایست به عنوان هدف اصلی از تاسیس موسسه حقوقی در نظر گرفته شود.

شرایط ثبت موسسه حقوقی در گذشته

موسسات حقوقی سابقا به راحتی قابل تشکیل بود و هر فردی حتی بدون داشتن تحصیلات حقوقی این توانایی را داشت تا اقدام به تشکیل موسسه حقوقی نماید و این در سالیان متمادی سبب شد تا برای مردم مشکلات فراوانی ایجاد شود چه اینکه چنین افرادی بدون داشتن هیچگونه تجربه عملی در پرونده های حقوقی و همچنین نداشتن سواد حقوقی گاها اقدام به ارائه مشاوره هایی به مرد می نمودند که موجب تضییع حقوق مردم و به وجود آمد ضررهای هنگفت می گردید.

افراد غیر حقوقی و گاها حقوقی که هیچگونه اطلاعات قابل ارائه ای به مرد نداشتند با مراجعه به اداره ثبت شرکت ها درخواست ثبت موسسه حقوقی می کردند و در ادامه با سو استفاده از وکلای جوان و کم کار و دادن پیشنهاد پرونده های فراوان، وکلای جوان را تطمیع کرده و به کار می گرفتند اما در ادامه نه تنها این امر سبب اشتغال زایی برای این وکلا نمی گردید بلکه به دلیل نا صحیح بودن و شفاف نبودن فرآیند جذب پرونده و عدم ارتباط مستقیم وکیل با موکل، موجبات بروز مشکلات عدیده برای وکلای جوان  فراهم می گردید و در آن سوی ماجرا نیز موکلین به دلیل تبلیغات های غیر واقعی فرد غیر حقوقی اطمینان کرده و اقدام به اعطای وکالت می نمودند.

اما غافل از اینکه این افراد به دلیل عدم انجام کار عملی در حرفه وکالت و عدم آشنایی به قوانین و مقررات جاری کشور صرفا برداشت های ذهنی خویش از مشکل به وجود آمده را بیان می کنند و این برداشت ها به هیچ عنوان دارای پشتوانه حقوقی نمی باشد و بدیهی است که این قول ها و وعده های پوشالی در محاکم نیز خریداری نداشته و متنهی به شکست در پرونده ها می گردد.

موسسات حقوقی در حال حاضر چگونه ثبت می شود؟

 در حال حاضر و پس از صدور رای از سوی دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه تاسیس موسسه حقوقی صرفا با مجوز کانون های وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضاییه ممکن بوده و هیچگونه موسسه حقوقی بدون داشتن این مجوز قابل تاسیس نمی باشد. این تصمیم قطعا دارای تبعات مثبتی برای مردم و وکلا خواهد بود چرا که از این طریق دست دلالان از بازار وکالت کوتاه تر خواهد شد چرا که این افراد سابقا با تشکیل موسسه حقوقی و معرفی خود به عنوان رییس موسسه حقوقی، وکیل نبودن خویش را پوشش داده و موجبات گمراهی افراد جامعه را فراهم می نمودند اما در حال حاضر با توجه به عدم امکان موسسات حقوقی از سوی این افراد می توان تا حدودی به آینده فعالیت موسسات حقوقی امیدوار بود.

در حال حاضر موسسات حقوقی صرفا با مجوز کانون های وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضاییه ممکن می باشد و در بین سه وکیلی که درخواست تاسیس موسسه حقوقی را می نمایند، لاجرم باید یک وکیل دادگستری دارای بیش از ده سال سابقه وکالت نیز حضور داشته باشد.

◁◁ بیشتر بدانید:  ۱۰ مزیت موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا

موسسه حقوقی در تهران

موسسه حقوقی در تهران

موسسه حقوقی و دواری امین عدالت کبریا

اعضای موسسه حقوقی امین عدالت کبریا در تهران همگی از وکلای پایه یک دادگستری بوده که با کسب رتبه های برتر در آزمون وکالت، به شغل شریف وکالت نائل آمده اند و با تکیه بر شرف و وجدان مطابق سوگندی که یاد کرده اند، در تلاش می باشند تا از حق و عدالت دفاع کنند.

شما دوستان و همراهان گرامی می توانید با خیالی آسوده مشکلات حقوقی خویش را با ما در میان بگذارید و ما این نوید را به شما می دهیم که بهترین وکلای متخصص در زمینه پرونده شما، مدارک و مستندات شما را بررسی کرده و بهترین راه کار حقوقی را ارائه خواهند نمود.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
موارد فسخ سرقفلی چیست؟

دیگر مطالب این دسته بندی

0 پرسش و پاسخ
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x