وکیل برای جرایم اطفال در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

وکیل جرایم اطفال
سایر موارد کیفری

وکیل برای جرایم اطفال در تهران میخواهید؟ نقش وکیل کیفری در پرونده جرایم اطفال چیست؟ بهترین وکیل جرایم اطفال تهران را از کجا پیدا کنیم؟ انواع خدمات حقوقی وکیل در جرایم ارتکابی توسط اطفال چیست؟ با موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید. ما حامی حقوق اطفال هستیم.

وکیل برای جرایم اطفال ۹ تا ۱۵ سال

وکیل برای جرایم اطفال ۹ تا ۱۵ سال میگوید: اگر اطفال و نوجوانانی که مرتکب جرایم تعزیری مانند سرقت و جیب بری و ضرب و جرح و غیره میشوند، در زمان ارتکاب جرم دارای سن ۹ تا ۱۵ سال شمسی باشند، دادگاه کیفری برای آن اطفال و نوجوانان حسب مورد یکی از مجازاتهای مندرج در ماده ۸۸ قانون مجازات اسلامی را در نظر میگیرد. لذا نوع جرم ارتکابی، میزان خسارت وارده و جبران آن از ناحیه مرتکب جرم که همان طفل یا نوجوان میباشد، رضایت شاکی یا عدم رضایت ایشان، میزان ضرر وارده ناشی از جرم، ندامت و پشیمانی مرتکب جرم، حسن سابقه وی و وجود دیگر جهات تخفیف مطابق شرایط متهم، جملگی درتعیین نوع و میزان مجازات موثر و اثرگذار میباشند.

مجازات جرایم تعزیری اطفال ۹ تا ۱۵ سال

وکیل برای جرایم اطفال میگوید: مجازات جرایم تعزیری اطفال ۹ تا ۱۵ سال حسب مورد دربردارنده مجازاتهایی از قبیل: تسلیم به والدین یا اولیا و سرپرست قانونی طفل یا نوجوان، معرفی طفل یا نوجوان به مددکار اجتماعی یا روانشناس یا فرستادن طفل و نوجوان به موسسه آموزشی و فرهنگی، اقدامات لازم جهت درمان یا ترک اعتیاد طفل یا نوجوان، جلوگیری از معاشرت و ارتباط مضر با اشخاص دیگر یا محلهای معین، نصیحت به وسیله قاضی و غیره میباشد.

لذا بهترین کار این است که در پرونده کیفری جرایم مربوط به اطفال حتما از دانش و تجربه وکیل متخصص کیفری در این زمینه که وکیل برای جرایم اطفال نامیده میشود، استفاده نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  بهترین لایحه دفاعیه شاکی در دعاوی کیفری

وکیل برای جرایم اطفال ۱۲ تا ۱۵ سال

اگر طفل یا نوجوان در زمان ارتکاب جرم تعزیری دارای سن ۱۲ تا ۱۵ سال باشد، ممکن است مجازاتهای اخطار و تذکر کتبی به عدم تکرار جرم یا نگهداری در کانون اصلاح و تربیت از ۳ ماه تا ۱ سال در مورد جرایم تعزیری درجه ۱ تا ۵ در حق وی اعمال شود.

نکته: برای مطالعه جرایم تعزیری درجه ۱ تا ۵ به ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مراجعه نمایید.

نقش وکیل مطابق ماده ۸۸ قانون مجازات

وکیل برای جرایم اطفال میگوید: جرایم تعزیری اطفالی که مجازات آنها حسب مورد تسلیم به والدین یا اولیا یا سرپرست قانونی یا تسلیم به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگری که دادگاه به مصلحت طفل یا نوجوان بداند، میباشد، قابلیت تجدیدنظر دارد. وکیل متخصص جرایم اطفال به تبصره ۳ مادهه ۸۸ استناد کرده و با توجه به تحقیقات به عمل آمده و گزارشات مددکاران اجتماعی از وضعیت طفل یا نوجوان و رفتار او، تقاضای اعمال تجدیدنظر در تصمیم قضایی را از دادگاه میخواهد.

وکیل برای جرایم اطفال ۱۵ تا ۱۸ سال

وکیل متخصص جرم طفل و نوجوان میگوید: اگر طفل یا نوجوان در زمان ارتکاب جرم تعزیری، دارای سن بین ۱۵ تا ۱۸ سال باشد، حسب مورد که جرم تعزیری ارتکابی، درجه چند باشد، مجازات مربوطه برای وی در نظر گرفته میشود. وکیل برای جرایم اطفال مختصرا و به تفکیک برای شما توضیح میدهد. عنایت بفرمایید.

محکومیت اطفال در جرم تعزیری درجه ۱ تا ۳

نگهداری در کانون اصلاح و تربیت به مدت ۲ الی ۵ سال در مورد جرایم اطفالی که مرتکب جرم تعزیری درجه ۱ ال ۳ شده اند. برای تطبیق مساله خود با قانون، هم اکنون با وکیل برای جرایم اطفال صحبت نمایید.

مجازات طفل و نوجوان در جرم تعزیری درجه ۴

وکیل برای جرایم اطفال میگوید: مجازات نگهداری در کانون اصلاح و تربیت از ۱ تا ۳ سال در مورد جرایمی که مجازات قانونی آنها تعزیر درجه ۴ باشد.

حکم نوجوانان در جرم تعزیری درجه ۵

صدور حکم مبنی بر نگهداری در کانون اصلاح و تربیت از ۳ ماه تا ۱ سال یا پرداخت جزای نقدی از پانزده میلیون ریال تا شصت و پنج میلیون ریال یا انجام ۱۸۰ تا ۷۲۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در مورد جرایم تعزیری درجه ۵ در حق طفل یا نوجوان بزهکار صورت میپذیرد.

مجازات اطفال در جرم تعزیری درجه ۶

وکیل برای جرایم اطفال میگوید: پرداخت جزای نقدی از ۳ میلیون ریال تا ۲۵ میلیون ریال یا انجام ۶۰ تا ۱۸۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در مورد جرایمی که مجازات قانونی آنها تعزیر درجه ۶ است.

حکم اطفال در جرایم تعزیری درجه ۷ و ۸

طفل یا نوجوان اگر مرتکب جرم تعزیری درجه ۷ یا ۸ شود، به مجازات پرداخت جزای نقدی تا ۳ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

نکته: وکیل برای جرایم اطفال میتواند بنا بر دفاعیات قانونی، برای موکل خویش که طفل یا نوجوان است، مجازات اقامت در منزل در ساعات معین را اخذ نماید.

وکیل برای جرایم اطفال در حکم قصاص

مطابق ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی، در جرایم موجب حد یا قصاص هرگاه افراد بالغ کمتر از ۱۸ سال، ماهیت جرم انجام شده، و یا حرمت آن را درک نکنند، و یا در رشد و کمال عقل آنان شبهه وجود داشته باشد، حسب مورد با توجه به سن آنها به مجازاتهای پیش بینی شده در قانون محکوم میشوند.

سابقه کیفری اطفال و نوجوانان

 وکیل برای جرایم اطفال میگوید: مطابق ماده ۹۵ قانون مجازات اسلامی، محکومیتهای کیفری اطفال و نوجوانان، یعنی حکم های مجازات برای اطفال و نوجوانان، فاقد آثار کیفری میباشد. لذا سابقه کیفری محسوب نشده و سوپیشینه به حساب نمی آید.

◁◁ بیشتر بدانید:  نقش و عملکرد وکیل کیفری در پرونده ها

وکیل جرایم اطفال در تهران
وکیل جرایم اطفال در تهران

موسسه حقوقی و وکالتی امین عدالت

موسسه حقوقی امین عدالت دارای بهترین وکیل کیفری در جرایم مربوط به اطفال است. وکالت برای جرایم اطفال در موسسه امین عدالت هم توسط وکیل خانم صورت میپذیرد، هم توسط وکیل آقا صورت میپذیرد. لذا حق انتخاب با شماست. که کدام وکیل برای شما وکالت کند، یا مشاوره حقوقی تخصصی به شما ارایه دهد، یا برای شما تنظیم شکواییه یا تنظیم لایحه دفاعیه نماید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جرم تفخیذ و مجازات آن
نوشتهٔ بعدی
جرم قاچاق کالا و ارز

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments