انواع طرح صنعتی قابل شکایت

انواع طرح صنعتی قابل شکایت به معنای توضیح در مورد انواع مختلف طرح های صنعتی است که میتوان بر مبنای آنها، شکایت کرده و از حمایت قانونی بهره مند شد. وکیل طرح صنعتی میگوید برای طی نمودن مسیر صحیح در پرونده طرح صنعتی باید از انواع طرح صنعتی قابل شکایت شناخت درستی داشته باشید.

انواع مختلف طرح صنعتی بصورت کلی

انواع طرح صنعتی قابل شکایت زمانی بصورت درست و دقیق تفهیم میگردد که انواع مختلف طرح بصورت کلی بیان و شمرده شود. که از قرار ذیل است:

۱) طرح ترسیمی: طراح احساسات فی البداهه خود را با موضوعاتی از قبیل انسان، حیوان، گیاه، اشیا و غیره بر روی کاغذ ترسیم میکند.

۲) طرح کاربردی: طراح بر اساس قواعد پیشین، طرح جدید خلق میکند.

۳) طرح صنعتی: مصداق خاص یک طرح کاربردی است که موجب تغییر در ترکیب یا شکل یک محصول است.

۴) طرح تزئینی: یکی از مصادیق طرح صنعتی است که مربوط به نقش و نگار و ترئین کالا میباشد.

انواع طرح صنعتی قابل شکایت در تهران

رسیدگی به همه موضوعات مالکیت فکری مانند موضوع خاص طرح صنعتی و انواع آن، در صلاحیت دادگاه ها و محاکم کیفری و حقوقی تهران میباشد. لذا باید به دادگستری مربوطه در شهر تهران مراجعه نمایید. به همین جهت، تعیین وکیل طرح صنعتی از شهر تهران، بهترین گزینه برای انجام وکالت در پرونده میباشد. در این صورت، صفر تا صد پرونده انواع طرح صنعتی قابل شکایت، توسط وکیل انجام میشود.

طرح ترسیمی قابل شکایت در مالکیت فکری

انواع طرح صنعتی قابل شکایت اگر در مفهوم طرح ترسیمی به کار برده شود، به معنای طرح ترسیمی است که طبق قوانین و مقررات مربوطه، به ثبت رسیده، و در واقع، در ماهیت این طرح، دگرگونی و تعییری حادث شده که به آن، طرح صنعتی قابل شکایت گفته میشود. لذا سواستفاده از آن، موجب تشکیل پرونده کیفری یا حقوقی خواهد بود.

انواع طرح صنعتی قابل شکایت در طرح های کاربردی

طرح کاربردی یک معنای عام دارد که دربردارنده طرح صنعتی و طرح تزئینی نیز میباشد. لذا هر زمان طرح کاربردی، با شکل و ساختار یک کالا مرتبط باشد، میتواند در قالب طرح صنعتی قابل حمایت باشد.

  • نکته: طرح کاربردی ممکن است ماهیت دوگانه داشته باشد. یعنی هم تاثیر بر شکل و ظاهر کالا داشته باشدف و هم تغییر در ساختار فنی کالا داشته باشد.

انواع طرح صنعتی قابل شکایت در طرح های تزئینی

طرح های تزئینی یکی از مصادیق طرح های صنعتی میباشند. طرح تزئینی صرفا به ظاهر  و نمود خارجی و بیرونی کالا میپردازد. مهمترین عنصر تشکیل دهنده طرح تزئینی به عنوان یکی از انواع طرح صنعتی قابل شکایت، چشم گیر بودن در ابعاد ظاهری که موجب زیبایی میگردد، میباشد.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل مالکیت فکری | مالکیت فکری چیست؟

فعالیت موسسه حقوقی امین عدالت در انواع طرح صنعتی قابل شکایت

موسسه حقوقی امین عدالت دارای وکلای پایه یک دادگستری میباشد. هر وکیل بصورت اختصاصی در یک موضوع خاص وکالت میکند. وکالت در پرونده های انواع طرح صنعتی قابل شکایت نیز یکی از زمینه های تخصصی فعالیت کادر امین عدالت است. لذا پس از دریافت مشاوره از وکیل مربوطه، که به انتخاب شما، وکیل خانم یا وکیل آقا در طرح صنعتی خواهد بود، نسبت به انجام امور قانونی اقدام نمایید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments