شکایت از برند مشابه

شکایت از برند مشابه ای که موجب گمراه نمودن مخاطبین شود را مالک علامت تجاری ثبت شده می تواند انجام دهد و دستور موقت مبنی بر عدم فعالیت برند مشابه را از دادگاه به صورت فوری بگیرد. وکیل متخصص در زمینه علامت تجاری در ادامه راه حقوقی این شکایت را برای شما بیان می کند.

شکایت از برند مشابه چه زمانی می توان انجام داد؟

شکایت از برند مشابه را زمانی می تواند انجام دهید که اولا شما علامت تجاری خود را مطابق قانون در اداره مالکیت معنوی به ثبت رسانده باشید و دارای گواهینامه معتبر باشید. نکته دومی که باید مد نظر قرار دهید این می باشد که فرد مورد نظر عین یا مشابه علامت تجاری شما را مورد استفاده قرار داده باشد و این کار را در طبقاتی انجام داده باشد که با شما مشترک است.

شکایت از برند مشابه کجا رسیدگی می شود؟

شکایت از برند مشابه در دادسرا و دادگاه های تهران مورد رسیدگی قرار می گیرد. یعنی اگر شما مالک یک علامت تجاری باشید و در شهرستان از این علامت استفاده می کنید و در استان دیگر شخص دیگری از علامت تجاری شما سو استفاده نماید، با این شرایط هم باید دعوای شما در دادگاه های تهران مورد رسیدگی قرار گیرد. بنابراین توصیه ما استفاده از وکلایی است که در تهران ساکن هستند و دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه می باشند. موسسه حقوقی امین عدالت کبریا دارای کادری مجرب از وکلای با تجربه در زمینه دعاوی مالکیت فکری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

دستور موقت توقیف برند مشابه

دستور موقت توقیف برند مشابه را باید از دادسرا و یا دادگاهی مطالبه نمایید که پرونده شما به آن مرجع ارجاع می گردد. اگر شما شکایت کیفری مطرح کرده باشد، دستور موقت را باید از شعبه دادسرا مطالبه کنید و اگر دادخواست حقوقی مطرح نموده باشید، دستور موقت را باید از شعبه دادگاه مطالبه کنید.

تخصص وکیل راه نجات شماست

تخصص وکیل در پرونده مورد نظر شما می تواند در اخذ نتیجه مناسب برای شما نقش اساسی داشته باشد. به عنوان مثال یک وکیل متخصص در زمینه دعاوی مالکیت فکری به مراتب می تواند راهنمایی های حقوقی بهتری برای شما داشته باشد تا وکیلی که برای اولین بار است در این پرونده های فعالیت می کند. ما در موسسه حقوقی امین عدالت کبریا این امکان را برای شما فراهم کرده ایم که با استفاده از وکلای با تجربه و متخصص در زمینه دعاوی مالکیت فکری، بهترین نتایج را در پرونده های خود به دست آورید.

نتیجه شکایت از برند مشابه چیست؟

شکایت از برند مشابه که در واقع شکایت از علامت تجاری مشابه علامت تجاری شما می باشد، ممنوعیت استفاده کننده علامت تجاری مشابه از علامت مورد نظر و همچنین پرداخت خسارت در دعاوی حقوقی و پرداخت جزای نقدی و حبس در دعوای کیفری می باشد. برای تعیین اینکه طرح دعوای حقوقی با توجه به مستندات و شرایط به نفع شما خواهد بود و یا دعوای حقوقی، با وکیل متخصص در این زمینه می باشد. لذا بدون راهنمایی وکیل با تجربه در زمینه دعاوی مالکیت فکری به هیچ عنوان برای طرح دعوا اقدام ننمایید.

آیا استفاده از برند مشابه حبس دارد؟

شکایت از برند مشابه برای استفاده کننده در صورت طرح دعوای کیفری می تواند مجازات حبس را به همراه داشته باشد اما این امر با توجه به نظر قاضی رسیدگی کننده می باشد که از این مجازات استفاده نماید یا خیر. بنابراین اگر از علامت تجاری مشابه علامت دیگران استفاده می کنید توصیه ما به شما این می باشد که از قوانین و مقررات اطلاع حاصل کنید و منتظر عواقب حقوقی آن باشید.

◁◁ بیشتر بدانید:  دعاوی حقوقی در خصوص برند تجاری

نحوه شکایت شکایت از برند مشابه
نحوه شکایت شکایت از برند مشابه

پرونده های خود را بدون وکیل به دادگاه نفرستید

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا با کادری مجرب از وکلای متخصص و با تجربه در زمینه دعاوی مالکیت فکری از جمله علامت تجاری، طرح صنعتی و اختراع این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده است که با مراجعه به مجموعه ما بتوانید مزیت استفاده از وکیل متخصص را تجربه کرده و نتایج درخشانی در پرونده های خود اخذ نمایید. برای مشاوره حضوری و یا تلفنی با وکیل حرفه ای شکایت از برند مشابه با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments