شکایت در خصوص برند تجاری

شکایت در خصوص برند تجاری با توجه به نوع شکایت شما می تواند کیفری یا حقوقی باشد. شکایت حقوقی در مجتمع قضایی شهید بهشتی و شکایت کیفری در دادسرای ناحیه ۲۶ تهران رسیدگی میشود. تعیین نوع شکایت شما توسط وکیل متخصص برند انجام می شود.

شکایت در خصوص برند تجاری چه زمانی مطرح می شود؟

شکایت در خصوص برند تجاری در دو حالت کلی مطرح می شود. حالت اول زمانی است که مالک یک برند تجاری متوجه سو استفاده صورت گرفته در خصوص برند تجاری می شود که در مالکیت وی می باشد. در این حالت مالک برند یا علامت تجاری مورد نظر اقدام به طرح دعوا علیه فرد سو استفاده کننده می نماید. حالت دوم مربوط به زمانی است که یک شخص با توجه به مستنداتی که در اختیار دارد تقاضای ابطال گواهینامه یک برند تجاری را می نماید.

برند تجاری صحیح است یا علامت تجاری؟

شکایت در خصوص برند تجاری علارغم اینکه بین مردم استفاده از کلمه برند تجاری بسیار رایج است اما در عالم حقوق این کلمه صحیح نیست. دلیل این اشتباه این می باشد که در کشور ما در حال حاضر برند تجاری قابلیت ثبت از نظر ساختاری ندارد و در عوض کلیه افرادی که قصد ثبت برند تجاری خود را دارند به ناچار باید در قالب علامت تجاری این برند را ثبت نمایند. در نتیجه اصطلاح صحیح در این مورد علامت تجاری می باشد نه برند تجاری.

مشاوره با وکیل شکایت از برند

شکایت در خصوص برند تجاری یک کار حقوقی بسیار تخصصی می باشد. دلیل این تخصصی بودن این می باشد که قوانین و مقررات حاکم بر این پرونده ها و همچنین رویه حاکم بر دادگاه های رسیدگی کننده به این پرونده نسبت به سایر پرونده ها کاملا متفاوت می باشد. لذا وکیل شکایت از برند را باید بسیار با دقت انتخاب نمایید. ما در موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا آماده ارائه خدمات حرفه ای در این زمینه به شما عزیزان می باشیم.


◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت برای توقیف برند تقلبی

روند شکایت در خصوص برند تجاری

شکایت در خصوص برند تجاری را در صورتی که شما تمایل داشته باشید از طریق وکیل اقدام کنید به این صورت است که، شما به وکیل متخصص در زمینه برند تجاری مراجعه می کنید و وکیل صفر تا صد پرونده شما را شخصا انجام می دهد، بدون اینکه نیاز به حضور شما در هیچ مرحله ای باشد. اگر شخصا قصد شکایت در خصوص برند تجاری را داشته باشید، می بایست به صورت حضوری برای ثبت شکایت به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید. ما در این زمینه متخصص هستیم.

شکایت در خصوص برند تجاری کجا رسیدگی می شود؟

شکایت در خصوص برند تجاری در صورتی که مالک برند به دلیل سو استفاده صورت گرفته قصد طرح دعوا داشته باشد، ممکن است در دادگاه حقوقی و یا کیفری مورد رسیدگی قرارر گیرد. زمانی که یک شخص با توجه به مدارک و مستندات خود قصد ابطال یک برند یا علامت تجاری را داشته باشد، این دعوا در دادگاه حقوقی مورد رسیدگی قرار می گیرد و در این خصوص امکان طرح دعوای کیفری وجود ندارد.

شکایت در خصوص برند تجاری چند نوع است؟

شکایت در خصوص برند تجاری دو نوع دارد. شکایت حقوقی یا کیفری. زمانی که برند تجاری یا علامت تجاری شما مورد سو استفاده قرار می گیرد، شما می توانید یکی از این دو نوع شکایت را با توجه به نظر وکیل متخصص در این زمینه مطرح نمایید. شکایت کیفری برای رسیدگی به دادسرای ناحیه ۲۶ تهران ارجاع می شود. اما زمانی که شما قصد ابطال یک برند تجاری را داشته باشید، این شکایت صرفا از طریق دادگاه حقوقی قابل مطرح کردن می باشد. دادخواست حقوقی به مجتمع قضایی شهید بهشتی تهران ارجاع می شود.

مجازت کیفری سو استفاده از برند تجاری

شکایت در خصوص برند تجاری در صورتی که کیفری باشد، منجر به صدور حکم مبنی بر منع استفاده از برند مورد نظر و همچنین مجازات حبس و یا جزای نقدی با نظر قاضی رسیدگی کننده می شود. مستند قانونی مجازت شکایت در خصوص برند تجاری ماده ۶۱ قانون ثب اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری می باشد.

حکم حقوقی سو استفاده از برند تجاری

شکایت در خصوص برند تجاری در صورتی که حقوقی باشد، منجر به صدور حکم به ممنوعیت استفاده از برند مورد نظر و همچنین پرداخت خسارت از سوی سو استفاده کننده از برند مورد نظر می شود. میزان خسارت  شکایت در خصوص برند تجاری اگر حقوقی باشد، توسط کارشناس رسمی دادگستری در زمینه حسابرسی با بررسی حساب های شرکت سو استفاده کننده یا شخصی که اقدام به سو استفاده از برند مورد نظر نموده است، تعیین می گردد.

◁◁ بیشتر بدانید:  دعاوی حقوقی در خصوص برند تجاری

شرایط شکایت در خصوص برند تجاری
شرایط شکایت در خصوص برند تجاری

تشکیل پرونده بدون وکیل ممنوع!

موسسه حقوقی امین عدالت کبریا با در اختیار داشتن وکلایی با تجربه و متعهد در زمینه دعاوی مالکیت فکری این امکان را برای شما عزیزان فراهم نموده است که با خیالی آسوده پرونده های خود را به مجموعه ما بسپارید و از خدمات تخصصی ما بهره مند شوید. برای مشاوره با وکیل برند و یا تنظیم لایحه، شکواییه، دادخواست و یا استفاده از سایر خدمات حقوقی با ما تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید سوالات در مورد شکایت در خصوص برند تجاری را ذیل این مقاله عنوان کنید تا توسط همکاران ما پاسخ داده شود.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments