شکایت از کادر درمان، پزشکی، پرستاری

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از کادر درمان
دعاوی پزشکی

شکایت از کادر درمان چگونه است؟ روند رسیدگی به شکایت از کادر پزشکی بیمارستان چگونه است؟ ثبت شکایت از کادر پرستاری از چه طرقی امکان پذیر است؟ چه مجازاتی به مقصرین بار میگردد؟ وکیل جرایم پزشکی مفصلا پاسخ میدهد.

شکایت از کادر درمان چه دلیلی دارد؟

  • چرا از کادر درمان شکایت میشود؟
  • چرا از کادر پزشکی به نحو اجتماع طرح شکایت صورت میپذیرد؟

وکیل متخصص جرایم پزشکی میگوید: هنگامیکه بیمار به هر دلیلی به بیمارستان مراجعه مینماید، ممکن است با درمان کوتاه مدت و به اصطلاح سرپایی و یا بستری شدن جهت درمان و معالجه مواجه شود. در نهایت بیمار تحت درمان قرار میگیرد. کلیه پرسنل دارای مسئولیت وفق حیطه تکالیف و اختیاراتشان میباشند. پزشک عمومی مشغول به فعالیت در اورژانس و پرستاری که نسبت به تزریق آمپول و یا اخذ نمونه خون از بیمار اقدام مینماید، جملگی دارای مسئولیتهای مختص به خود، وفق نقشی که ایفا مینمایند، میباشند. لذا میبایست در حوزه فعالیت هر شخص، فعل یا ترک فعل را در نظر گرفته و مورد بررسی قرار داد.

به همین جهت است که اگر شاکی تقصیر و بروز آسیب و خطا را متوجه جمیع کادر پزشکی و درمانی بداند، نسبت به شکایت از کادر درمان به نحو تجمیع اقدام مینماید.

◁◁ بیشتر بدانید:  وکیل شکایت از پزشک

شکایت از کادر پرستاری چگونه است؟

  • راحتترین راه شکایت از کادر درمان در معنا و مفهوم اختصاص یافته به پرستاران چگونه است؟
  • اگر بخواهیم شکایت از پرستار را در غیر از مراجع قضایی و کیفری طرح و دنبال نماییم باید چکار کنیم؟

وکیل متخصص جرایم مربوط به پزشکی و کادر درمان بیمارستانها میگوید: خوب است بدانید که سایت معاونت درمان برای شما عزیزان بخشی را طراحی نموده است که با مراجعه به آن بصورت مکتوب در بخش مربوطه و بصورت اینترتی، شکایت خود را به ثبت میرسانید. لذا اگر بخواهید که شکایت از کادر درمان در مفهوم اخص و پرستاری را در غیر از دادسرا و دادگاه پیگیری نمایید، میتوانید به سایت مربوطه مراجعه نموده و شرح شکایت خود را در آن قید نمایید.

طرح پرونده کیفری علیه کادر درمان

  • شکایت از کادر درمان به طرق قضایی چگونه است؟

اگر بخواهید کادر درمان و پزشک و پرستاری را به جبران خسارت وارده محکوم و ملزم نمایید، میبایست با تنظیم شکواییه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نسبت به ثبت آن اقدام نمایید. پرونده شما با موضوع شکایت از کادر درمان به دادسرای مربوطه ارجاع داده میشود. دادسرا با بررسی شکایت و ادله اثبات دعوا که از ناحیه شاکی و وکیل ایشان در متن شکواییه قید و ذکر شده است، سابقه پرونده پزشکی بیمار را از بیمارستان استعلام مینماید. عملکرد و نتیجه حاصله از فعل هر یک از پزشکان و پرستاران بصورت مجزا مورد بررسی و رسیدگی قضایی قرار میگیرد. در صورت احراز قصور و خطای هر یک از ایشان، درصد تقصیر محاسبه و اعلام میگردد. حسب درصد تقصیر، مقصر به پرداخت دیه در حق بیمار محکوم میگردد.

نکته: کمیسیون سازمان نظام پزشکی به این مهم پرداخته و نظر کارشناسی خود را به دادسرا ارسال میدارند.

هر یک از اشخاصی که نامشان بعنوان مسبب و مقصر حادثه در ایجاد عارضه در نظر کمیسیون درج شده باشد، بعنوان ذینفع میتواند نسبت به آن اعتراض نموده و تقاضای ارجاع امر به هیات کارشناسان متشکل از ۵ پزشک متخصص را از مرجع قضایی رسیدگی کننده خواستار شود. این اشخاص پیش تر نامشان بعنوان مشتکی عنهم در متن شکواییه تحت عنوان شکایت از کادر درمان قید گردیده است.

در متن شکواییه چه بنویسیم؟

  • در متن شکایت از کادر درمان باید چه نکاتی را قید نماییم؟

خوب است بدانید شکواییه ای که اکنون تنظیم مینمایید، نخستین سنگ بنای دعوای کیفری شما میباشد. لذا باید دلیل مراجعه به بیمارستان، تاریخ دقیق اقدامات صورت گرفته، درمان مورد نظر پزشک و اقدامات پرستاران و در نهایت نتیجه حاصله را به تفصیل بیان نمایید. شکایت از کادر درمان میبایست بیانگر آنچه که مورد خواست و تقاضای شما است، باشد. بهترین توصیه به شما عزیزان این است که انجام کلیه اقدامات قانونی را به وکیل متخصص و حرفه ای بسپارید. خصوصا تنظیم شکواییه خود را از وکیل باتجربه در زمینه دعاوی جرایم پزشکی خواستار شوید.

مجازات کادر درمان اعم از پزشکان و پرستاران

  • شکایت از کادر درمان در نهایت منجر به صدور چه محکومیتی برای مقصران خواهد شد؟

با احراز قصور پزشکی و اثبات این امر نزد مقام قضایی مربوطه، حسب مورد مرتکبان به مجازاتهایی از قبیل تعلیق از شغل، پرداخت دیه و جبران خسارت وارده بر بیمار محکوم خواهند شد.

◁◁ بیشتر بدانید:  کلینیک ها و موسسات پزشکی غیرمجاز

نحوه شکایت از کادر درمان، پزشکی، پرستاری
نحوه شکایت از کادر درمان، پزشکی، پرستاری

وکیل برای شکایت از کادر درمان

شکایت از کادر درمان، پزشکی و پرستاری از جمله موارد پراهمیت در دعاوی کیفری مربوط به جرایم پزشکی میباشد. زیرا در بسیاری از مواقع، نتیجه حاصله مانند فوت بیمار به کلیه اشخاص دخیل در امر درمان منتسب میگردد. لذا با اخذ مشاوره حقوقی دقیق و تخصصی از بهترین وکیل متخصص جرایم پزشکی، تصویر روشنی از پرونده خود را ترسیم نموده و سپس نسبت به طرح شکایت و اقامه دعوا اقدام نمایید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۴ میانگین امتیاز: ۳.۹]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مشاوره حقوقی با وکیل جرایم پزشکی
نوشتهٔ بعدی
شکایت از عمل ناموفق زیبایی چگونه است؟

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
فهرست
مشاوره حقوقی در واتساپ