دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی
جرایم و تخلفات پزشکی

وکیل دفاع از پزشک میگوید: خوب است بدانید هر دعوا از دعاوی پزشکی و جرایم پزشکان دارای دو طرف بعنوان شاکی و متهم میباشد. در مقاله حاضر به تبیین اینکه وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی چگونه از پزشک دفاع میکند پرداخته میشود. زیرا در بسیاری از دعاوی کیفری علیه پزشکان، پزشک بی گناه بوده و مرتکب هیچ تقصیر و یا قصوری نشده است. لذا پزشکان نیز نیازمند به بهترین دفاع بصورت تخصصی میباشند.

شکایت از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکان

وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی میگوید: خوب است بدانید پرونده شکایت از پزشک به  مرجع مذکور به چند طریق واصل میشود.

نخست: شکایت شاکی یا همان بیماری که از پزشک معالج خود شکایت دارد.

دوم: گزارش بازرس سازمان نظام پزشکی.

سوم: اعلام و اخبار افراد از طریق تماس با معاونت درمان.

وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی ادامه میدهد: به هر یک از طرق مذکور که پرونده طرح و ثبت گردد، به تخلف یا تخلفات صورت گرفته از ناحیه پزشک رسیدگی خواهد شد.

◁◁ بیشتر بدانید:  نحوه رسیدگی به جرایم پزشکی در دادسرا

مرجع مذکور چه صلاحیتی دارد؟

وکیل دفاع از پزشک در تبیین صلاحیت دادسرای انتظامی پزشکی به بهترین بیان عامیانه و قابل فهم برای همه افراد جامعه مختصرا بیان میدارد: مرجع مذکور صالح در رسیدگی به تخلفات صنفی پزشکان میباشد. به این معنا که پرونده کیفری با شکایت شاکی و یا اعلام بازرس مربوطه به مرجع مذکور واصل و مورد رسیدگی قرار میگیرد. به پزشک ابلاغ و ایشان میبایست در این مرجع حاضر و از خود دفاع نماید. بهترین راهکار قانونی، همراه داشتن وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی میباشد. زیرا وکیل کیفری دارای تخصص و تجربه کافی و مفید در خصوص مراجع رسیدگی کننده و نحوه رسیدگی در آن مراجع از قبیل دادسرای جرایم پزشکی، کمیسیون نظام پزشکی، هیات بدوی و تجدیدنظر انتظامی پزشکی میباشد.

وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی میگوید این نهاد به تخلفات صنفی پزشکان رسیدگی مینماید. مرجع مذکور است که به محکومیت پزشک متخلف رسیدگی و به صدور کیفرخواست علیه پزشک اقدام مینماید.

عملکرد وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی

وکیل جرایم پزشکی میگوید: هنگامیکه پرونده حاوی شکایت از پزشک به دلیل صدور کیفرخواست به هیات بدوی انتظامی ارجاع و واصل میشود، وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی اکنون در مرجع مذکور حضور یافته و به ارائه بهترین دفاع اقدام مینماید. وکیل مدافع پزشک است که با تقدیم بهترین لایحه دفاعیه پزشکی، میتواند موکل را از مواجه شدن با مجازاتهایی از قبیل: توبیخ پزشک با درج در پرونده، تعلیق ۳ ماهه و تعلیق ۶ ماهه از طبابت چه در شهر محل اقامت و طبابت چه در تمام شهرهای ایران و یا حتی ابطال پروانه پزشکی نجات دهد.

◁◁ بیشتر بدانید:  مراحل شکایت از پزشک در نظام پزشکی و مراجع قضایی

وکیل برای دفاع از پزشک

وکیل برای دفاع از پزشک

وکیل دفاع از پزشک در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران مفتخر است به داشتن وکلای مجرب و پایه یک متخصص و باتجربه که در کلیه دعاوی پزشکی و انجام مراحل و نحوه رسیدگی در سازمان نظام پزشکی و دادسرای جرایم پزشکی و غیره فعالیت مینماید.  وکیل دفاع از پزشک در دادسرای انتظامی پزشکی میتواند به بهترین شکل ممکن در مقام دفاع از موکل خود براید. لذا همواره با همراه داشتن وکیل متخصص و باتجربه در جرایم و دعاوی پزشکی اقدام نمایید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۰ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جریمه دخالت در امور پزشکی
نوشتهٔ بعدی
وکیل مدافع پزشک در دادسرای جرایم پزشکی

دیگر مطالب این دسته بندی

18 پرسش و پاسخ
جدیدترین نظرات
قدیمی ترین نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
18
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x