خالی کردن حساب با ارسال لینک جعلی ابلاغ الکترونیک

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

خالی کردن حساب با لینک جعلی ابلاغ الکترونیک
جرایم رایانه ای

خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا چگونه است؟ خالی کردن حساب بانکی از طریق ارسال لینک جعلی و دروغی ابلاغ الکترونیکی چگونه است؟ بهترین وکیل جرایم رایانه ای برای پیگیری پرونده کلاهبرداری اینترنتی در تهران کیست؟ صفر تا صد شکایت از خالی کردن حساب با پیامک جعلی سامانه ثنا چگونه است؟ با موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید.

خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا

خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا یا لینک های تقلبی سامانه ثنا به این دلیل رخ میدهد که، مردم جامعه به شماره ارسال پیام دقت و توجه نمیکنند. زیرا سامانه ثنا صرفا از پنل عدل ایران ارسال پیامک میکند. (adliran.ir) ولیکن پیامک جعلی و دروغین سامانه ثنا، با انجام عملیات مربوطه موجب خالی شدن حساب بانکی افراد میشود. چگونه؟

افراد جامعه پس از دریافت پیامک جعلی تحت عنوان ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، برای مشاهده متن ابلاغیه، روی لینک ارسال شده داخل پیامک کلیک میکنند. اکثر پیامک ها حاوی مطالب تهدیدآمیز و استرس زا میباشند. مانند: “حکم جلب شما صادر شده است” یا “برای جلوگیری از صدور حکم جلب اکنون کلیک کنید” یا “شکایت از شما در وزارت اطلاعات” “علیه شما شکایت کیفری شده است برای اطلاع از آن کلیک کنید”.

پس از کلیک روی لینک جعلی چه میشود؟

کلاهبرداران اینترنتی و افراد سودجو، اپلیکیشن مربوطه را طوری طراحی کرده اند که  در آن، از این افراد خواسته شده تا برای اطلاع از وضعیت ابلاغیه، مبلغی را بصورت اینترنتی از طریق ارایه شماره کارت بانکی پرداخت کنند. پس به بهانه مشاهده ابلاغیه، به درگاه جعلی بانک وارد شده، و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد مینمایند. در این مرحله است که خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا رخ میدهد. افراد مالباخته پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود، متوجه سرقت اطلاعات، و برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی خود میشوند. که متاسفانه دیر شده است!

نکته: مردم جامعه باید به سرشماره های پیامک های ارسالی، که حاوی لینک های هدایت شونده هستند، به شدت دقت نمایند.

◁◁ بیشتر بدانید:  به جرم کلاهبرداری در دادسرا چگونه رسیدگی میشه؟

شکایت از خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا

خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا، موجب طرح شکایت توسط بزه دیدگان مالی این جرایم میگردد. شخص مالباخته میتواند راسا یا توسط وکیل نسبت به تنظیم شکواییه و ثبت آن و تشکیل پرونده و پیگیری های بعدی اقدام نماید. وکیل خانم یا وکیل آقا در موسسه ما مشغول به فعالیت و وکالت در جرایم رایانه ای و موضوعاتی از قبیل خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا میباشند. حق انتخاب با شماست. کافی است با ما تماس بگیرید.

نکته: اگر میخواهید خودتان نسبت به شکایت از خالی کردن حساب با ارسال لینک جعلی ابلاغ الکترونیک اقدام نمایید، باید حضورا به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید.

مشاوره حقوقی با بهترین وکیل جرایم رایانه ای

خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا موجب تشکیل پرونده کیفری میگردد. پس از تشکیل پرونده، نوبت به مراجعه به پلیس فتا، دادسرا و دادگاه بدوی وتجدیدنظر میرسد. شما میتوانید با دریافت صرفا یک جلسه مشاوره حقوقی حضوری یا تلفنی از صفر تا صد پرونده خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا مطلع شوید. به همین جهت بهترین کار این است که نخستین اقدام خود را، به یافتن وکیل متخصص و معتمد معطوف نمایید.

نمونه سوالات متداول شما دوستان

۱) از کجا بفهمیم پیامک ابلاغیه جعلی است؟

_ از سرشماره های پیامک های ارسالی و توجه به لینک سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه میتوانید اطمینان حاصل کنید که پیام از کدام مرجع و سامانه برای شما ارسال شده است.

۲) آیا پیامک ابلاغیه از شماره شخصی ارسال میشود؟

_ هرگز. ارسال پیامک ابلاغیه از شماره شخصی از مصادیق کلاهبرداری مشمول قوانین جرایم رایانه ای و عناوین اتهامی خالی کردن حساب با ارسال پیامک جعلی ثنا است.

۳) نمونه پیامک احضاریه دادگاه چگونه است؟

_ پیامک احضاریه دادگاه به اینصورت است: خانم/آقای… ابلاغ الکترونیکی شماره ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ در حساب کاربری شما در سامانه ابلاغ قرار گرفت. تاریخ ابلاغ ۱/۱/۱۴۰۲

۴) نمونه پیامک جعلی سامانه ثنا چگونه است؟

_ برای مشاهده از شکایت علیه شما با کد رهگیری ۴۵۳۶ وارد لینک زیر شوید. یا به علت شیوع ویروس کرونا پیگیری فقط از طریق لینک ثنا ممکن است. یا سایت قوه قضاییه، کلیک کنید: پیشخوان تنظیم کننده احمد احمدی.

◁◁ بیشتر بدانید:  جرم فیشینگ رایانه ای چیست و چه مجازاتی دارد؟

خالی کردن حساب با ارسال لینک جعلی ابلاغ الکترونیک
خالی کردن حساب با ارسال لینک جعلی ابلاغ الکترونیک

بهترین موسسه وکالتی در تهران

بهترین موسسه وکالتی و حقوقی در تهران، عنوان بسیار ارزشمند و شایسته ای است که توسط موکلین گرامی و ارجمند مورد استفاده قرار گرفته است. دلیل این امر، صداقت، ساده کلامی و صبوری وکلای موسسه امین عدالت در طول پرونده میباشد. به همین جهت سایر خدمات حقوقی ارزنده توسط وکیل ارایه میگردد. خدمات حقوقی از قبیل: ارایه مشاوره حقوقی در جرایم رایانه ای به صورت تخصصی، هم بصورت تلفنی و هم بصورت حضوری، تنظیم شکواییه و لایحه دفاعیه و ارسال از طریق نرم افزارهای ایتا، بله، واتساپ برای شما، مطالعه پرونده و ارایه دیدگاه حقوقی وکیل و اعلام وکالت بصورت کامل و ورود به پرونده. کافی است با ما تماس بگیرید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۳.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تفاوت جعل رایانه ای با سنتی

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments