استعلام ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی به چه معناست؟ چگونه پیش از ثبت طرح صنعتی، استعلام بگیریم؟ بهترین راه برای استعلام ثبت طرح صنعتی چیست؟ چرا موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ را انتخاب میکنیم؟ نحوه استعلام ثبت طرح صنعتی در سال جدید چگونه است؟ با ما همراه باشید.

چرا باید استعلام ثبت طرح صنعتی را انجام دهیم؟

اگر میخواهید طرح صنعتی خود را به ثبت برسانید، یکی از بهترین اقدامات ممکن، اخذ استعلام ثبت طرح صنعتی، پیش از اقدام برای ثبت است. با انجام این مهم، شما دیگر وقت و پول خود را به صورت اشتباه هزینه نکرده و برای ثبت مجدد یک طرح صنعتی اقدام نمیکنید. زیرا ثبت طرح صنعتی که سابقا ثبت شده است، فاقد اثر حقوقی و حمایت قانونی میباشد. استعلام ثبت طرح صنعتی را از وکیل متخصص موسسه حقوقی ما در تهران بخواهید.

مزایای ثبت طرح صنعتی چیست؟

مزایای ثبت کردن یک طرح صنعتی چیست؟ چرا باید طرح صنعتی خود را به ثبت برسانیم؟ برای برخورداری از حمایت قانونی. ببینید دوستان مطابق قانون قانون ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علایم تجاری مصوب سال ۱۳۸۶ ثبت طرح صنعتی، موجب حمایت قانونی از آن طرح و مالک آن میگردد. تا از سواستفاده دیگران جلوگیری شود. با در دست داشتن سند مالکیت آن طرح صنعتی، میتوانید دعاوی مختلف حقوقی و کیفری را نیز علیه سواستفاده کنندگان طرح و اقامه نمایید. زیرا شما دارای حق انحصاری بر آن میباشید.

چگونگی استعلام طرح صنعتی
چگونگی استعلام طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی برای نمونه

خوب است در ابتدا نمونه طرح های صنعتی ثبت شده را پیدا نمایید. لذا پیشنهاد وکیل متخصص دعاوی مربوط به طرح صنعتی این است که، برای اینکه شما بعنوان متقاضی ثبت، به شرایطی که یک طرح صنعتی لازم دارد، آگاه شوید، میتوانید نمونه طرح صنعتی را مشاهده کنید. مقصود از نمونه، نمونه های بسیاری است که در سایت مرکزی مالکیت معنوی وجود دارد. همچنین میتوانید از مشاور حقوقی موسسه ما در تهران بخواهید تا نمونه های مشابه را برای شما از طریق واتساپ ارسال نماید. کافی است با ما تماس بگیرید.

ثبت طرح صنعتی در تهران

ثبت طرح صنعتی در تهران به دلیل وجود مرکز مالکیت معنوی در تهران نسبت به شهرهای دیگر راحت تر انجام می پذیرد. تمامی درخواستهای ثبت طرح صنعتی از سرتاسر ایران به این اداره ارسال می شود. در این مرکز مورد بحث بررسی قرار می گیرد.

فرایند ثبت طرح صنعتی در تهران شامل بخش تشکیل پرونده الکترونیک و پیگیری حضوری در اداره است. باید مراحل ثبت را در مواعد زمانی معین انجام بدهیدو توصیه می شود وکیل طرح صنعتی داشته باشید تا تمام امور را به خوبی برای شما به انجام برساند.

ثبت طرح صنعتی در شهرستان

ثبت طرح صنعتی در شهرستان حتما باید در مرکز مالکیت معنوی که در شهر تهران واقع است انجام پذیرد. جدای از فرایند اداری و پیگیری های مهمی که باید در موعد زمانی دقیق آنجام پذیرد، مکاتبات  با کارشناسان اداره نیز وجود دارد.

به همین دلیل عموما درخواست ثبت طرح صنعتی در شهرستان توسط گروهی از مشاورین و وکلای ثبتی در تهران انجام می شود. دلیل عمده آن دسترسی به مرجع و اداره مورد نظر و تخصص بالایی است که به خاطر درخواستهای بالا دارا می باشند.

◁◁ بیشتر بدانید:  اگه کسی از طرح صنعتی من سوء استفاده کنه باید چیکار کنم؟

استعلام طرح صنعتی و روش های مختلف آن

متقاضیان گرامی میتوانند این مهم را به وکلای موسسه حقوقی امین عدالت بسپارند. همچنین میتوانند به طرق ذیل اقدام شایسته را انجام دهند:

الف) روزنامه رسمی کشور. با بررسی موارد منتشر شده در آن.
ب) مراجعه به سایت مرکز مالکیت معنوی. مشاهده تصاویر بارگذاری شده در سایت.

نحوه استعلام ثبت طرح صنعتی  گام به گام

در صورتی که متقاضیان عزیز به سایت مرکز مالکیت معنوی مراجعه نمایند، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند:

نخست: به قسمت جست و جو پرونده های صنعتی وارد شوید.
دوم: عنوان یا نام کالای مورد نظر را وارد کنید.

استعلام ثبت طرح صنعتی به ۳ شکل

متقاضیان گرامی، میتوانید طرح یا کالای خود را در ۳ صورت مورد استعلام قرار دهید:

۱) عنوان طرح خود راعینا و برابر عبارت مورد نظر وارد نمایید.
۲) یا یکی از کلمات عنوان طرح شما، عینا، برابر عبارت وارد شده باشد.
۳) در نهایت، در عنوان طرح شما، عنوان مشابه عبارت وارد شده، وجود داشته باشد.

  • نکته: بهترین روش استعلام وضعیت طرح صنعتی، نوع سوم است. با اینکار، حتی کلماتی که شباهت و وجه تشابه کمتری با عنوان طرح مورد نظر دارد، مشخص خواهد شد.

وکیل متخصص ثبت طرح برای انجام این کار، کلمه فیلتر را در عنوان طرح یا کالای شما ذکر میکند. سپس در فیلد روبروی آن، جست و جوی عنوان مشابه را انتخاب میکند. همچنین اگر متقاضی، طرح یا اظهارنامه خاصی را مدنظر داشته باشد، وکیل مشخصات آن را نیز در سایت مورد بررسی قرار میدهد. ولی بخاطر داشته باشید که نتایج مورد مشاهده، در نهایت، نسبی بوده و قطعی نمیباشد.

فایده استعلام ثبت طرح صنعتی

استعلام ثبت طرح صنعتی تا حدود ۸۰% موارد موجود را نشان میدهد. ولیکن ممکن است موارد دیگر در سایت به روزرسانی نشده باشد. به عنوان مثال، متقاضی گرامی، در تاریخ ۱۰/۱۰/۱۳۹۹ اظهارنامه ای جهت استعلام تا آن روز ارسال میکند. تا نوبت به بررسی اظهارنامه شما برسد، طرح، کالا یا هر نوع مورد مشابه ای به ثبت میرسد، ولیکن به روزرسانی در سایت صورت نمیگیرد. لذا شما در نتیجه استعلام ثبت طرح صنعتی، ممکن است آن مورد را مشاهده نکنید.

راهنمای استعلام طرح صنعتی در یک نگاه

  • متقاضی محترم به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه میکند.
  • فرم های استعلام ثبت طرح صنعتی را تکمیل میکند.
  • اطلاعات شکل طرح صنعتی مورد طراحی خود را درج میکند.
  • جست و جو را در زمینه مربوطه و سایر موارد مشابه شروع میکند.
  • درخواست متقاضی توسط کارشناسان اداره مذکور مورد بررسی و پاسخگویی قرار میگیرد.

نکته: با اینجام این مهم و انجام استعلام ثبت طرح صنعتی خصوصا در موارد مشابه، از دیگر محصولات رقبای خود که به بازار عرضه شده است، اطلاعات لازم و کافی را به دست می آورید.

◁◁ بیشتر بدانید:  ابطال طرح صنعتی چگونه است؟

نحوه استعلام ثبت طرح صنعتی
نحوه استعلام ثبت طرح صنعتی

بهترین موسسه حقوقی در تهران

بهترین تصمیم چیست؟ سپردن استعلام ثبت طرح صنعتی به دست وکیل متخصص؟ یا انجام چنین مهمی توسط اشخاص فاقد صلاحیت؟ موسسه حقوقی امین عدالت در تهران، متشکل از وکلای پایه یک دادگستری میباشد. وکلای موسسه حقوقی ما بصورت تخصصی در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند. مضافا آنکه برای ارباب رجوع، مطابق خواست و انتخاب ایشان، حسب مورد وکیل خانم یا وکیل آقا تعیین میگردد. ارتباط با مشاور حقوقی از طریق واتساپ را فراموش نکنید.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments