شکایت از پزشک بخاطر کرونا

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا در تهران ارائه دهنده خدمات حقوقی

شکایت از پزشک بخاطر کرونا
دعاوی پزشکی

آیا تشخیص اشتباه کرونا موجب مسئولیت برای پزشک میشود؟ کادر درمان در مقابل تشخیص اشتباه کرونا چه مسئولیتی در قبال بیمار دارند؟ اگر بیمار کرونایی را اشتباهی بستری کنند چه میشود؟ وکیل متخصص جرایم پزشکی بنا بر تجربیات خویش در این مقاله پاسخ میدهد.

شکایت از پزشک بخاطر تشخیص اشتباه کرونا

در تماس های مکرر شما عزیزان با موسسه حقوقی ما، مشخص گردید که در شرایط کنونی جامعه، آنچه که به کرات اتفاق می افتد، اشتباه در تشخیص کرونا در نخستین مرحله است. یعنی بیمار را جزو بیماران کرونایی قلمداد کرده و وی را بستری مینمایند و پس از آزمایش های لازمه مشخص میشود که فرد دچار کرونا نمیباشد. اکنون شرایط شکایت از پزشک بخاطر تشخیص اشتباه کرونا چگونه است؟

◁◁ بیشتر بدانید:  تاثیر رضایت نامه بیمار در دفاع یا شکایت از پزشک

بررسی نتیجه اشتباه در تشخیص کرونا

خوب است بدانید که بررسی دو وضعیت و نتیجه، در پرونده هایی که بیمار کرونایی دچار تشخیص اشتباه شده است، ضروری میباشد. اگر بیمار دارای بیماری تنفسی و ریوی و غیره باشد و کرونا نداشته باشد ولیکن به اشتباه در بخش کرونایی بستری شده و به کرونا مبتلا گردد، یک وضعیت حقوقی بر وی بار میگردد. و اگر کرونا داشته باشد ولیکن درمان اشتباهی اتخاذ شود و بیماری به موقع تشخیص داده نشود، یک وضعیت حقوقی دیگری بوجود می آید. چطور؟ تصور نمایید شخصی به دلیل درمان بیماری تنفسی اش، فوت میکند. کادر درمان یا پزشک علت فوت را کرونا تشخیص میدهند. ولیکن پس از گذشت مدت لازم، نتیجه تست منفی حاصل میگردد. اکنون چه کسی مسئول فوت بیمار است؟ آیا میتوان از پزشک یا از کادر درمان بخاطر کرونا در معنای تشخیص اشتباه آن، شکایت نمود؟

شکایت از کادر درمان بخاطر کرونا

ممکن است شاکی یا در صورت فوت او، خانواده شاکی، نسبت به طرح شکایت علیه کادر درمان اقدام نمایند. سازمان نظام پزشکی، کمیسیون مربوطه را تشکیل میدهد. کمیسیون، عملکرد و نتیجه کار هر یک از مسئولین، پزشکان و پرستاران را مورد بررسی قرار میدهد. هر کدام را که مقصر تشخیص داده و قصور پزشکی یا بی احتیاطی و قصور در طبابت را متوجه ایشان بداند، در طی تنظیم گزارشی، به اطلاع محکمه میرساند. دادگاه هر یک از مجرمان، متخلفان یا مقصران حادثه را حسب مورد به مجازات مربوطه محکوم مینماید.

مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

اگر میخواهید راسا نسبت به شکایت از پزشک بخاطر کرونا اقدام نمایید، ابتدا باید تنظیم شکواییه نمایید. سپس به یکی از دفاتر الکترونیک خدمات قضایی مراجعه کنید. شکایت خود را ثبت نمایید. کد رهگیری دریافت نموده و منتظر ارسال پیامک مبنی بر ارجاع امر به دادسرای ذی صلاح باشید. چنانچه تمایل به اخذ وکیل پایه یک دادگستری داشته باشید که متخصص در جرایم پزشکی باشد، با موسسه حقوقی ما تماس حاصل نمایید.

فواید وکیل برای شکایت از پزشک بخاطر کرونا

اگر برای شکایت از پزشک یا بیمارستان یا کادر درمانی که در خصوص ابعاد مختلف بیماری کرونا تشخیص و اقدام ناصحیح انجام داده اند، وکیل متخصص و باتجربه را انتخاب نمایید، کلیه مراحل و اقدامات قانونی لازمه به ید وکیل و توسط وی انجام میشود و شما نیازی نیست جز برای جلسه کمیسیون به هیچ مرجع و نهادی مراجعه نمایید. وکیل جرایم پزشکی پس از ارائه مشاوره حقوقی به شما، با تنظیم وکالتنامه، شکواییه را به نحو احسن تنظیم نموده و ثبت مینماید. سپس سایر اقدامات اجرایی و پیگیری را دنبال میکند. شما میتوانید برای آگاهی از جزییات پرونده خود صرفا با وکیل خویش تماس حاصل نمایید.

اختیارات وکیل در پرونده جرایم پزشکی

در کلیه پرونده ها با موضوعات مختلف جرایم پزشکی ولو با موضوع شکایت از پزشک بخاطر کرونا، وکیل میتواند علاوه بر انجام اقدامات قانونی لازمه و مراجعه به سازمان نظام پزشکی و دادسرا و دادگاه، نسبت به سازش و برقراری صلح میان موکل خویش و پزشک یا بیمارستان یا کادر درمانی که طرف دعوا هستند، اقدام نماید. اختیار صلح و سازش از سوی موکل به وکیل داده میشود. لذا ممکن است یک موکل تمایلی نداشته باشد که وکیل در این زمینه اقدام نماید، به همین جهت میتواند اختیار سازش با مشتکی عنه را به وکیل اعطا ننماید.


◁◁ بیشتر بدانید:  مراحل شکایت از پزشک در نظام پزشکی و مراجع قضایی

شکایت کرونا
شکایت کرونا

وکیل پزشکی در تهران

موسسه حقوقی و داوری امین عدالت کبریا مفتخر است به در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص از وکلای پایه یک دادگستری که در زمینه جرایم پزشکی به نحو انحصاری فعالیت مینمایند. لذا میتوانید از سایر خدمات حقوقی موسسه ما مانند پکیج های مشاوره حقوقی و همراه داشتن وکیل آنلاین تا مشاوره حضوری و دریافت شکواییه و لایحه دفاعیه بهره مند شوید. با ما تماس بگیرید.

به این نوشته چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شکایت از پزشک ارتوپد چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
پزشک مجرم و طریقه شکایت و مجازات

دیگر مطالب این دسته بندی

2 پرسش و پاسخ
جدیدترین نظرات
قدیمی ترین نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
2
0
سوالات خود را در رابطه با این مطلب مطرح نمایید.x