وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی در پرونده کیفری مربطه چگونه عمل میکند؟ تعریف جرم ضد عفت و اخلاق عمومی یا جرایم منافی عفت در فضای رایانه ای چیست؟ مجازات جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی چیست؟ بهترین وکیل برای دفاع از اتهام جرم منافی عفت در تهران کیست؟ با موسسه حقوقی امین عدالت به شماره ثبت ۴۸۶۶۰ همراه باشید.

جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی میگوید: در این مبحث میخواهیم به بررسی ابعاد مختلف مسایل مربوط به جرایم رایانه ای با موضوعاتی مثل اعمال منافی عفت یا ضد اخلاق عمومی بپردازیم. مباحثی از قبیل هرزه نگاری، معاونت در دسترسی به محتویات هرزه و برخی از انحرافات خاص، هتک حیثیت از طریق تغییر یا تحریف محتوای دیگران، انتشار اسرار خصوصی و محتویات خانوادگی و نشر اکاذیب رایانه ای در این مقاله مفصلا مورد تفحص قرار میگیرد. بهترین وکیل جرایم رایانه ای در تهران همراه شماست.

مصادیق جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی معتقد است مردم باید مصادیق این عنوان مجرمانه را بشناسند. تا در تنظیم شکواییه و تشکیل پرونده کیفری به نحو صحیح اقدام کنند. به همین دلیل بهترین کار این است که پیش از اقدام قانونی، با وکیل متخصص در زمینه جرایم علیه عفت یا اخلاق حسنه مشورت نمایید. اکنون به بیان مصادیق، و توضیح هر یک بصورت جداگانه میپردازیم.

جرم هرزه نگاری یا تولید محتوای مستهجن

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی تهران میگوید: هرزه نگاری به مجموعه ای از رفتارهای مجرمانه گفته میشود، که شامل: تولید، طراحی، ارایه و انتشار و مورد معامله قراردادن محتویات شنیداری و دیداری است. که این موارد، اعم از تصویر، نوشته و صوت میباشند. محتویات موارد مذکور، ضد عفت بوده و اخلاق عمومی و اخلاق حسنه جامعه را جریحه دار میکند. پس میتوان در یک تعریف کوتاه، بیان نمود: جرم هرزه نگاری به عنوان یکی از مصادیق جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی، شامل برخی از رفتارهای مرتبط با محتوای مستهجن و مبتذل در فضای رایانه ای است. به همنی جهت باید برا دفاع از اتهام انتسابی در پرونده کیفری خود، بهترین وکیل متخصص جرایم رایانه ای را انتخاب نمایید.

مجازات جرم هرزه نگاری به بیان وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

مطابق ماده ۷۴۲ قانون مجازات اسلامی (جرایم رایانه ای) مجازات جرم هرزه نگاری بعنوان یکی از مصادیق جرایم رایانه ای با عنوان جرایم علیه عفت عمومی، حسب مورد، حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۱۵ تا ۱۰۰ میلیون ریال یا هردو مجازات خواهد بود.


◁◁ بیشتر بدانید:  شکایت از نشر اکاذیب اینترنتی

معاونت در ارتکاب جرایم و انحرافات و محتویات هرزه

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی میگوید: در قانون کشور ما، وقوع و تحقق جرم معاونت، تابع جرم اصلی میباشد. ولی قانونگذار در برخی از موارد، مانند جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی، که در حوزه فضای مجازی ارتکاب می یابند، به لحاظ شرایط خاص این جرم و آثار آن، به جرم انگاری معاونت در اینخصوص بصورت جداگانه اقدام نموده است.

مطابق ماده ۷۴۳ قانون مذکور، مجازات جرم معاونت در جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی مورد نظر این قانون، دربردارنده: حبس از ۹۱ روز تا ۱ سال یا جزای نقدی از ۲۰ میلیون ریال تا ۸۰ میلیون ریال میباشد.

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی و هتک حیثیت

قانون همواره از حقوق مربوط به جسم و روح انسان ها حمایت میکند. به همین جهت، یکی از مصادیق جرایم علیه عفت عمومی و اخلاق حسنه، جرم هتک حیثیت میباشد. که گستره آن در فضای مجازی بسیار است. جرم هتک حیثیت در فضای مجازی، از طریق تغییر یا تحریف فیلم، صوت یا تصویر دیگری، محقق میگردد. مجازات این نوع خاص از جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی، حسب مورد، حبس از ۴۵ روز تا ۱ سال یا جزای نقدی از ۱۵ میلیون ریال تا صد میلیون ریال یا هر دو مجازات، خواهد بود.

نکته: وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی خاطرنشان میدارد: چنانچه تغییر یا تحریف بصورت مستهجن باشد، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر در قانون، محکوم میشود.

نشر اکاذیب رایانه ای

  • آیا نشر اکاذیب رایانه ای هم از مصادیق جرایم علیه عفت شخص میباشد؟
  • مجازات جرم نشر اکاذیب رایانه ای چیست؟

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی میگوید: جرم نشر اکاذیب در فضای رایانه ای نیز یکی دیگر از مصادیق جرم علیه عفت و اخلاق عمومی میباشد. به همین جهت اگر کسی مرتکب این جرم شود، حسب مورد، به مجازاتهای: اعاده حیثیت بزه دیده، حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جزای نقدی از ۲۰ میلیون ریال تا ۱۵۰ میلیون ریال محکوم خواهد شد.

مشاوره با وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق حسنه

مشاوره با وکیل متخصص جرایم علیه عفت و اعمال منافی عفت از طریق رایانه ای، چه سودید ارد؟ چرا باید قبل از اقدام حقوقی، با وکیل صحبت کنیم؟ خوب است بدانید به موجب دریافت مشاوره حقوقی از وکیل متخصص جرایم مربوط به منافی عفت رایانه ای، از مراحل دادرسی و نحوه رسیدگی به پرونده خود مطلع میشوید. مطابق فعل ارتکابی و اتهام انتسابی، مجازات پیش روی را برای شما توضیح داده و نحوه استناد به قانون، جهت اعمال کیفیات مخففه مانند تخفیف در مجازات یا تعویق صدور حکم یا تعلیق در اجرای مجازات را برای شما بیان میدارد. برای دریافت مشاوره حقوقی از وکیل متخصص هم اکنون با شماره های موسسه تماس گرفته یا در واتساپ موسسه، پیام ارسال نمایید.

◁◁ بیشتر بدانید:  مجازات پخش عکس و فیلم خصوصی در فضای مجازی

جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی

وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی در تهران

موسسه حقوقی امین عدالت تهران دارای بهترین وکلای پایه یک دادگستری میباشد. به همین دلیل بین مردم باب شده است که بگویند از موسسه وکالتی وکیل انتخاب کرده ایم. وکلای پایه یک دادگستری در موسسه ما، بصورت تخصصی در پرونده های حقوقی و کیفری وکالت میکنند. به همین جهت دارای وکیل جرایم رایانه ای مانند وکیل جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی میباشیم. تنظیم شکواییه، تنظیم لایحه دفاعیه، مطالعه پرونده و دریافت مشاوره حقوقی تخصصی را از ما بخواهید. تخصص ما، موجب اعتبار ما شده است.

به این نوشته از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیگر مطالب این دسته بندی

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments